Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Smutné výročie

Lemmy
Zaslal: Št február 10, 2011 10:17 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6887 Bydlisko: Mám.
Spojené štáty americké si v týchto dňoch pripomenuli 100 rokov od narodenia jedného z najväčších masových vrahov 2. polovice 20. storočia – Ronalda Reagana
Daniel Veselý napísal(a):
V roku 1982 uskutočnil Izrael inváziu do južného Libanonu potom, čo rok márne ostreľoval pozície OOP, aby vyvolal jej odpoveď a mal zámienku k priamemu útoku, a v priebehu trojmesačnej operácie „Mier Galilei“ usmrtil 15 až 20 000 ľudí – samozrejme s finančnou podporou a výzbrojou od Reaganovej administratívy, i keď aj samotného Reagana trochu zaskočila brutalita izraelskej armády a následný masaker v palestínskych utečeneckých táboroch Sabra a Šatila spáchaný libanonskými kresťanskými falangami za asistencie izraelskej armády. Následná okupácia južného Libanonu izraelskou armádou pripravila o život len do ukončenia Reaganovho prezidentského mandátu ďalšie tisícky Libanončanov a Palestínčanov, vrátane 80 osôb pri teroristickom atentáte v roku 1985 v Bejrúte v réžii CIA. Spojené štáty v roku 1982 nadviazali oficiálny styk s irackým diktátorom Saddámom Husajnom, ktorého spoločne s ďalšími krajinami (Veľká Británia, Francúzsko, ZSSR) podporovali vo vojne s Iránom, počas ktorej zomrelo 1,5 milióna ľudí. Prezident Reagan tiež financoval a vyzbrojoval mudžahedínov v boji proti Sovietskemu zväzu v Afganistane, ktorých nazýval „bojovníkmi za slobodu“; z týchto „božích bojovníkov“ sa neskôr vykľuli tí najradikálnejší islamskí fundamentalisti, vrátane osudného prízraku Al-Kajdy, ktorí euroamerickú civilizáciu strašia dodnes.

V Afrike bola počas Reaganovej éry blízkym spojencom Bieleho domu Juhoafrická republika, ktorej rasistický režim sa stal tŕňom v oku takmer všetkých krajín v OSN a terčom medzinárodných sankcií, okrem Spojených štátov a Izraela. Aj keď sa k medzinárodným sankciám proti Pretórii nakoniec Spojené štáty pripojili, Reaganov kabinet tajne podporoval juhoafrickú vládu a armádu pri agresívnych výbojoch do Angoly a Mozambiku, kde v dobe Reaganovho prezidentovania zahynulo 1,5 milióna ľudí.

Prezident Reagan vydržiaval pri moci plejádu diktátorov, dnes vari aj zabudnutých mien: Zia-ul-Haq v Pakistane, Mobutu v Zaire, Duvalier v Haiti, Ceausescu v Rumunsku, Marcos na Filipínach, Chon v Južnej Kórei atď. Celkom otrasná je však skutočnosť, že medzi týchto „prominentov“ patril aj Pol Pot a jeho Červení Khméri potom, čo boli z Kambodže vyhnaní vietnamskými vojskami, ktorá tak ukončila Pol Potovu genocídu na vlastnom národe, o čom podrobne píše dokumentarista a novinár John Pilger.

Zaslal: Ut august 21, 2018 7:03 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 951
Dnes sa v televíznom príhovore k r. 68 prezident Kiska vyjadril: "moc prevzali bezcharakterní jedinci opierajúci sa o ruské bodáky".
Aké charakteristické aj pre súčasnosť, len s tým rozdielom, že to už nie sú ruské bodáky.
Dnes som čítal plagát, na ktorom bolo azbuku napísané: Okupanti domov. Rusi tu už nie sú skoro 30 rokov, tak prečo to napísali azbukou, veď súčasní okupanti majú iné písmo. Okupácia, ktorá vyrašila v 89 má katastrofálne následky na väčšinu národa už teraz a je veľmi pravdepodobné že skončí pre Slovákov veľmi zle. Súčasných zažratých okupantov sa už veru sami Slováci nedokážu zbaviť. Ako sa dá odstrániť niečo tak všadeprítomné bez škody na celý organizmus?

Zaslal: Po august 27, 2018 10:43 am Odpovedať s citátom
Súčasní filmári už asi natáčajú len politickú propagandu a človek, keď ide do kina, aby im ešte za tie manipulácie platil.
Nakrútili nový film o Palachovi.
https://www.aktuality.sk/clanok/617567/vela-ludi-premyslalo-ale-iba-palach-siel-a-vyslal-jasnu-spravu-rozhovor/

Po 68 sa nemohlo hovoriť o Palachovi, ako sa upálil na protest proti obsadeniu ĆSSR vojskami Waršavskej zmluvy. Teraz sa ani nepípne o tých, ktorí spáchali samovraždu na protest proti politike po 89. Koľko si počkáme na nejaký film o týchto udalostiach? Len v Ćesku bolo čo ja viem 5 ľudí, čo sa upálili po 89. Na Slovensku boli tiež samovraždy. Veľmi smutný príbeh bol príbeh jedného živnostníka, ktorý si na protest proti systému, že už nevládal platiť odvody odťal hlavu pred daňovým úradom doma vyrobenou gilotínou. Na tieto obete systému si už asi veru nikto nespomenie, pretože k takej politickej zmene už asi nedôjde, aby vyšlo všetko najavo aj pre ďalšie generácie.
Keby teraz Palach videl, k čomu viedla politika západu, tak si myslím,že by tú demonštratívnu samovraždu nespáchal. Mladí sú veľmi citliví na nespravodlivosti a konajú emotívnejšie. Nemajú ešte dosť životných skúseností, čo je v mnohých prípadoch nevýhoda.
Na Slovensku by chceli rozhodovať mladí, kde sa bude uberať politika, ale aby deti odvolávali politikov, ako je v poslednom čase zvykom, to je už trocha priveľa. Hádam nebudú vládnuť deti, predsa na to je demokracia, parlament a nie skupinka školákov. Alebo sa vzdávame demokracie a dáme, aby sa rozhodovali o osude národa hlasovaním a demonštráciami deti v základnej škole?

Zaslal: Po august 27, 2018 11:25 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Teraz sa ani nepípne o tých, ktorí spáchali samovraždu na protest proti politike po 89.

Dobre, OK, menuj mená a priezviská tých, ktorí demonštratívne spáchali samovraždy na protest proti Novembru 1989. Budeš hrdina kapitalistickej práce, ak ich vymenuješ. Kde, na akom námestí, udaj nejaké bližšie informácie.

Zaslal: Po august 27, 2018 2:19 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Teraz sa ani nepípne o tých, ktorí spáchali samovraždu na protest proti politike po 89.

Dobre, OK, menuj mená a priezviská tých, ktorí demonštratívne spáchali samovraždy na protest proti Novembru 1989. Budeš hrdina kapitalistickej práce, ak ich vymenuješ. Kde, na akom námestí, udaj nejaké bližšie informácie.

Nemám doma archív, aby som mal mená tých ľudí, čo sa obetovali. O tom hovorím, že sú úmyselne zabudnutí, lebo sa to mnohým nehodí. Vtedy u nás ešte nebol internet, aby sa o tom písalo na fórach. V Ústave pamäti národa tiež také niečo asi neevidujú. Palacha zvýrazňujú a o oveľa viac obetiach sa mlčí. Západ mal vždy silnú propagandu. Teraz už ani v rádie celé roky nepípnu po Rusky. Ani jedna pesnička, akurát keď Pusinky iškariotské niečo spievali, tak ich rýchlo zviditeľnili.

Zaslal: Po august 27, 2018 9:21 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Nemám doma archív, aby som mal mená tých ľudí, čo sa obetovali. O tom hovorím, že sú úmyselne zabudnutí, lebo sa to mnohým nehodí. Vtedy u nás ešte nebol internet, aby sa o tom písalo na fórach. V Ústave pamäti národa tiež také niečo asi neevidujú. Palacha zvýrazňujú a o oveľa viac obetiach sa mlčí. Západ mal vždy silnú propagandu. Teraz už ani v rádie celé roky nepípnu po Rusky. Ani jedna pesnička, akurát keď Pusinky iškariotské niečo spievali, tak ich rýchlo zviditeľnili.

Len si vymýšľaš. Nie sú úmyselne zabudnutí, lebo nie je na koho zabudnúť.

Zaslal: Ut august 28, 2018 10:16 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Len si vymýšľaš. Nie sú úmyselne zabudnutí, lebo nie je na koho zabudnúť.

Keby boli zdigitalizované noviny zo skorších čias, tak by si si mohol overiť, akú hlúposť si napísal.
Nie je obeť, ako obeť. Niektoré obete sa nehodia a preto je dovolené pochybovať o nich, nie to ešte, aby to bolo chránené zákonom a spochybňovanie trestané. Sledujem, ako sa v rýchlom tempe tvorí ďalšií a ďalší diel tragédie Slovákov. Nikto iný ale nechce počuť o tejto tragédii. Každý sa hrá na svojom piesočku a nevidí, ako je všetko previazané neviditeľnou nitkou. Že sú Slováci skopávaní do priepasti, to nevadí, ale keď tá nitka začína ťahať na dno aj ich, tak z toho vinia Slovákov a chcú ich za to trestať. V politike je teraz strašné množstvo psychopatov, ktorí si presadzujú svoje ciele. Tí veru len tak ľahko neustúpia a tzv. mäkká sila, ktorou na nich naivne tlačia občania nestačí. Aký bude ďalší diel slovenskej tragédie? Stačí si pozrieť správy, určite tam bude nejaké pokračovanie, ak nie naraz tri epizódy.

Zaslal: Ut august 28, 2018 11:36 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Keby boli zdigitalizované noviny zo skorších čias, tak by si si mohol overiť, akú hlúposť si napísal.
Nie je obeť, ako obeť. Niektoré obete sa nehodia a preto je dovolené pochybovať o nich, nie to ešte, aby to bolo chránené zákonom a spochybňovanie trestané. Sledujem, ako sa v rýchlom tempe tvorí ďalšií a ďalší diel tragédie Slovákov. Nikto iný ale nechce počuť o tejto tragédii. Každý sa hrá na svojom piesočku a nevidí, ako je všetko previazané neviditeľnou nitkou. Že sú Slováci skopávaní do priepasti, to nevadí, ale keď tá nitka začína ťahať na dno aj ich, tak z toho vinia Slovákov a chcú ich za to trestať. V politike je teraz strašné množstvo psychopatov, ktorí si presadzujú svoje ciele. Tí veru len tak ľahko neustúpia a tzv. mäkká sila, ktorou na nich naivne tlačia občania nestačí. Aký bude ďalší diel slovenskej tragédie? Stačí si pozrieť správy, určite tam bude nejaké pokračovanie, ak nie naraz tri epizódy.

Nevieš nič rozumné napísať, len samé kecy. Výhovorky, že vtedy nebol internet, sú falošné!!! Ak chceš byť ozajstný diskutujúci, tak si daj námahu, choď do archívov, hľadaj konkrétnu udalosť, kde a kedy, kto spáchal samovraždu na protest proti Novembru 89. Ak to nenájdeš, tak ja sa ti v tejto téme k tvojim výmyslom nebudem vyjadrovať. Môžeš si pokojne tárať, koľko sa ti ráči. Laughing

Toto je vážna téma, tie tvoje tvrdenia, ale sú výmyslom, a nie je hodné vyjadrovať sa k výmyslom, lebo nestačí viesť pletky, musíš byť v tak vážnej téme o samovraždách konkrétny, inak si obyčajný troll, ktorý sa snaží podkopávať hodnoty Novembra 89. Si jednoducho, naivný antidemokrat. Lenže útočíš na demokraciu pomocou klamstiev, a tak ťa nikto nebude brať vážne. Aspoň ja ťa beriem ako takého nazlosteného antidemokrata, možno komunistu, ktorý sa nevie spamätať zo slobody. Ale tu máš slobodu slova, píš si, koľko chceš.

Zaslal: Ut august 28, 2018 11:43 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Každý sa hrá na svojom piesočku a nevidí, ako je všetko previazané neviditeľnou nitkou.

Možno si len slepý, preto sa ti zdá, že je niečo previazané neviditeľnou nitkou. Tvoj piesoček je totiž poriadne zašpinený bludmi a táraninami. Máš v sebe nejakú nenávisť k dnešnému režimu, ale riešiš to veľmi chybne. Nauč sa písať občas aj niečo konkrétne, lebo všeobecné táraniny majú nulový význam. Len sa zhadzuješ!

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: