Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Politický hokej

Lemmy
Zaslal: St január 19, 2011 10:51 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6515 Bydlisko: Mám.
TASR, 12. 8. 2010 napísal(a):
Súčasne ministerstvo (t. j. Mikloš) pripravuje na šéfa NS (t. j. Harabin) trestné oznámenie za marenie vládneho auditu tejto inštitúcie, ktoré v najbližších dňoch podá na Generálnu prokuratúru (GP) a Prezídium Policajného zboru. Podľa Mikloša viacerí právnici potvrdili, že MF má zákonné právo a povinnosť kontrolovať NS. „Jediný právnik, ktorý tvrdí opak, je Štefan Harabin,“ poznamenal.
Webnoviny napísal(a):
Rozhodnuté. Mikloš nemôže skontrolovať Najvyšší súd SR

Ministerstvo financií nemôže vykonať audit na Najvyššom súde SR. Vyplýva to z dnešného (18. 1. 2011) rozhodnutia Krajského súdu v Bratislave.

Krajský súd tak skončil pojednávanie o viac ako 30-tisícovej pokute, ktorú vlani v auguste uložil minister financií Ivan Mikloš Najvyššiemu súdu SR za to, že kontrolórom z ministerstva neumožnil vládny audit.

„Dôvodom rozhodnutia je, že podľa názoru súdu vykonanie vládneho auditu u žalobcu v zmysle Zákona o finančnej kontrole a vnútornom audite neprichádza do úvahy a to z dôvodu nedostatku vecnej príslušnosti vykonať takýto audit Ministerstvom financií SR,“ uviedol Adamčiak. Súd zdôvodňuje svoje rozhodnutie tým, že ministerstvo nie je orgánom verejnej správy, a „preto podľa Ústavy SR môže vykonať kontrolu iba NKÚ, ktorý je Ústavou SR zriadený ako nezávislý orgán od zákonodarnej, výkonnej a súdnej moci v štáte.“

Môj komentár k tomu: Politici, ktorí zarábajú z peňazí voličov (daňových poplatníkov) veľké peniaze; politici, ktorí majú veľký vplyv na chod spoločnosti – majú veľký hokej v chápaní zákonov, a vysvetľujú si ich, ako sa to im hodí. Čo potom bežný občan, ktorý ledva vyžije.

(Ešteže usmievať sa vie.) Ouch

Zaslal: Pi marec 09, 2018 12:49 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6515 Bydlisko: Mám.
Politická mŕtvola Ivan Mikloš sníva o tom, že by mohol byť zombie.
Miro Kern napísal(a):
V posledných dňoch v súvislosti s tragédiou, ktorá sa teraz stala a s tým, čo vyšlo najavo po nej, sa mozaika ešte viac doplnila a stala sa zreteľnejšou a viditeľnejšou. Je to, ako keby sa stále viac odhaľovala mozaika dvojitej Ficovej a Mečiarovej tváre.

Boli ste členom štyroch vlád a dobre poznáte Bélu Bugára i Luciu Žitňanskú. Myslíte, že to Fico ustojí a bude ďalej premiérom?

Ivan Mikloš: Premiérom v najbližších dňoch a týždňoch zrejme bude. Fico a Kaliňák sú však už politické mŕtvoly, bez ohľadu na to ako dlho ešte budú okupovať Úrad vlády a ministerstvo vnútra. Neviem, ako dlho tam ešte budú…

Dlhšie ako politická mŕtvola Mikloš.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: