Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Politický hokej

Lemmy
Zaslal: St január 19, 2011 9:51 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6893 Bydlisko: Mám.
TASR, 12. 8. 2010 napísal(a):
Súčasne ministerstvo (t. j. Mikloš) pripravuje na šéfa NS (t. j. Harabin) trestné oznámenie za marenie vládneho auditu tejto inštitúcie, ktoré v najbližších dňoch podá na Generálnu prokuratúru (GP) a Prezídium Policajného zboru. Podľa Mikloša viacerí právnici potvrdili, že MF má zákonné právo a povinnosť kontrolovať NS. „Jediný právnik, ktorý tvrdí opak, je Štefan Harabin,“ poznamenal.
Webnoviny napísal(a):
Rozhodnuté. Mikloš nemôže skontrolovať Najvyšší súd SR

Ministerstvo financií nemôže vykonať audit na Najvyššom súde SR. Vyplýva to z dnešného (18. 1. 2011) rozhodnutia Krajského súdu v Bratislave.

Krajský súd tak skončil pojednávanie o viac ako 30-tisícovej pokute, ktorú vlani v auguste uložil minister financií Ivan Mikloš Najvyššiemu súdu SR za to, že kontrolórom z ministerstva neumožnil vládny audit.

„Dôvodom rozhodnutia je, že podľa názoru súdu vykonanie vládneho auditu u žalobcu v zmysle Zákona o finančnej kontrole a vnútornom audite neprichádza do úvahy, a to z dôvodu nedostatku vecnej príslušnosti vykonať takýto audit Ministerstvom financií SR,“ uviedol Adamčiak. Súd zdôvodňuje svoje rozhodnutie tým, že ministerstvo nie je orgánom verejnej správy, a „preto podľa Ústavy SR môže vykonať kontrolu iba NKÚ, ktorý je Ústavou SR zriadený ako nezávislý orgán od zákonodarnej, výkonnej a súdnej moci v štáte.“

Môj komentár k tomu: Politici, ktorí zarábajú z peňazí voličov (daňových poplatníkov) veľké peniaze; politici, ktorí majú veľký vplyv na chod spoločnosti – majú veľký hokej v chápaní zákonov, a vysvetľujú si ich, ako sa to im hodí. Čo potom bežný občan, ktorý ledva vyžije.

(Ešteže usmievať sa vie.) Ouch

Naposledy upravil Lemmy dňa Ne október 07, 2018 9:41 am, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: Št marec 08, 2018 11:49 pm Odpovedať s citátom
Politická mŕtvola Ivan Mikloš sníva o tom, že by mohol byť zombie.
Miro Kern napísal(a):
V posledných dňoch v súvislosti s tragédiou, ktorá sa teraz stala a s tým, čo vyšlo najavo po nej, sa mozaika ešte viac doplnila a stala sa zreteľnejšou a viditeľnejšou. Je to, ako keby sa stále viac odhaľovala mozaika dvojitej Ficovej a Mečiarovej tváre.

Boli ste členom štyroch vlád a dobre poznáte Bélu Bugára i Luciu Žitňanskú. Myslíte, že to Fico ustojí a bude ďalej premiérom?

Ivan Mikloš: Premiérom v najbližších dňoch a týždňoch zrejme bude. Fico a Kaliňák sú však už politické mŕtvoly, bez ohľadu na to ako dlho ešte budú okupovať Úrad vlády a ministerstvo vnútra. Neviem, ako dlho tam ešte budú…

Dlhšie ako politická mŕtvola Mikloš.

Zaslal: Št september 27, 2018 4:55 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 954
Hokej, hokej, už aj v tejto oblasti našli provokatéri a vyrábači problémov spôsob, ako rozdeliť ľudí proti sebe. Nové hokejové dresy priniesli len spory. Podľa mňa je to hanobenie štátneho znaku, čo predviedli. Kydanie špiny, kalu na národné symboly tzv. kalsovina mnohých rozhorčila a medzi nimi som aj ja. Ak budú hrať v tých dresoch so znetvoreným štátnym znakom, tak to veru nebudem pozerať, lebo by ma to len napálilo. Ak si chcú hrať za nejakú Hokejlandiu, nech si hrajú. ale za svoje a nie za štátne a nech si nehovoria Slovenská hokejová prezentácia Myslím si, že takých, čo by radi hrali za Slovákov a s riadnym štátnym znakom by sa našlo dosť. Ak nie, tak nech to radšej zabalia.

Zaslal: Št september 27, 2018 6:12 pm Odpovedať s citátom
Skeptik, nevyjdeš každému… sú ľudia, ktorým sa nové logo páči.

Pozri: SZĽH má nové logo.

Zaslal: Ne september 30, 2018 8:08 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik, nevyjdeš každému… sú ľudia, ktorým sa nové logo páči.

Pozri: SZĽH má nové logo.

Keby niekto len trocha pozmenil logo firmy, ktorú zastupuje, tak by voči nemu firma tvrdo zakročila. Za vytvorenie takej reklamy, aby logo zodpovedalo platia súkromníci veľké peniaze. Veď ako by to vyzeralo, keď by jej zástupcovia používali sto rôznych symbolov. To by bol dokonalý chaos a o to ide aj v tomto prípade. So štátnym znakom je to ale oveľa závažnejší priestupok. Niekto sa snaží vytvoriť chaos. Je to začiatok odnárodňovania. Spochybňujú sa nároky národov na územia, akoby nikto nemal rodnú zem, ale všetci boli len tuláci po svete a každý mal právo sa usadiť kde chce. Jednoducho ide o obratie národov o prácu ich predkov, o ich korene. Je to ako keď by alkoholik, čo si všetko prepije vyhnal z domu človeka, čo si všetko udržiaval v poriadku a nahospodáril si a niekto mocný ho v tom ešte podporuje. Ako dopadne majetok toho, čo poctivo pracoval v rukách alkoholika?

Zaslal: So október 06, 2018 12:24 am Odpovedať s citátom
Pozri: Hokejový zväz upraví dresy reprezentácie.

Zaslal: So október 06, 2018 5:08 pm Odpovedať s citátom

Zrejme ich už majú vyrobené a aby neprišli o prachy s vyrábaním nových, tak štátny znak dajú na rukáv. Je to dobré riešenie pre podnikateľa, pretože dotlačiť štátny znak nie je problém. Problém s hanobením štátneho znaku sa tým ale nevyriešil. Paradoxne im to aj politici za SNS odsúhlasili. Je to koniec slovenského hokeja. Stratia fanúšikov a vypadnú aj z áčka. Človek by povedal, že to bola politika iných štátov, aby mali v hokeji menej konkurencie, ale tu ide o robenie si posmechu zo Slovákov. Do malého si každý rád kopne, pretože vedia, že malý im to nemá ako vrátiť. Platí to všeobecne, nie len v tomto prípade. Teraz si už dovolia kopať aj do silných. Veď ako dopadli Rusi na OH, tak to je už čistá politika, nie šport. Aj Rusov zosmiešnili, keď nemali svoj štátny znak, ani zástavu. Mali im to bojktovať a neísť tam. Jedni sú nedotknuteľní, do iných sa kope naplno rovno do kosti. Keby sa to dalo, tak by som hneď bol za to, aby sami ľudia určovali,či dajú peniaze na taký šport zo svojich daní. To by už bolo ale iné kafé, keď by im to ľudia prestali sledovať. Ja sa na taký zhanobený znak nebudem pozerať, čiže nebudem sledovať zápasy, a dupĺovane nepôjdem na štadión. Že by som letel lietadlom na nejaký zápas pozerať ten paškvil na hrudi hráčov, to teda nie. Asi im ubudne z tých miliónov za reklamy, suveníry, atď., ktoré sa tam točia, potom možno zmúdrejú, ale asi už bude aj pre ich hockey neskoro.
Nastúpila éra "slušných" ľudí aj do odvetvia, ktoré si zakladá na férovosti. Kalsovina, kde sa človek pozrie. Dokážu pošpiniť aj to, na čo by človek ani vo sne nepomyslel. Citoval by som Ježišove výroky: "Dobrý strom rodí dobré ovocie." "Dobrý človek zo svojho srdca vynáša dobré". "Nezbierajú sa z tŕňov fiky."

Zaslal: So október 06, 2018 5:20 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Ja sa na taký zhanobený znak nebudem pozerať, čiže nebudem sledovať zápasy, a dupĺovane nepôjdem na štadión. Že by som letel lietadlom na nejaký zápas pozerať ten paškvil na hrudi hráčov, to teda nie.

Vidíš, ty si nekúpiš lístok na športové podujatie kvôli nejakému logu na tričku hokejistov, a ja zasa nekupujem lístky na futbal kvôli chuligánom na štadiónoch. Dokedy na štadiónoch si nebudú vedieť organizátori poradiť s chuligánmi, dovtedy bojkotujem futbal tým, že si lístok nekúpim.

Zaslal: Ne október 07, 2018 8:13 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Vidíš, ty si nekúpiš lístok na športové podujatie kvôli nejakému logu na tričku hokejistov, a ja zasa nekupujem lístky na futbal kvôli chuligánom na štadiónoch. Dokedy na štadiónoch si nebudú vedieť organizátori poradiť s chuligánmi, dovtedy bojkotujem futbal tým, že si lístok nekúpim.

Lemmy, možno sa k tebe pridajú aj ďalší, že nebudú chodiť na futbal, keď si futbalisti spravia podobné logo, ako hokejisti, len s troma loptami. Vo svete budeme na posmech. Nepovedia nám to síce do očí z taktnosti, ale v duchu sa budú uškŕňať. Ono ich ale ten smiech časom prejde, keď kalsovina príde aj k nim, pretože je to veľmi pravdepodobné s ohľadom na súčasný vývoj situácie. Neviem, kto si kúpi taký dres, ako suvenír. Určite sa nejakí zanietenci nájdu, ktorí nepozerajú do budúcnosti, ale fanatici budú mávať všeličím, keď sú dostatočne zmagorení. hlavne nech je nejaké vzrúšo, adrenalín.Keby sa nič nedialo, tak to by bola nuda, preto aj napr. na hokeji platia hráčov, ktorí sa postarajú bitkou o zábavu, alebo zaplatia nejakej žene, čo sa nahá prebehne po ihrisku. Fanúšikovia sú potešení a peniažky sa sypú do kasy. Že sa to občas zvrhne, s tým rizikom počítajú, dajú na štadióny kamery a majú opäť ďalší zárobok. Keď sa niečo zmelie, tak na to dopláca len plebs. Vrchnosti vo svojich VIP lóžach sa to nedotkne. Tí si tam len zvyšujú svoju popularitu v dobre zabezpečenom priestore. Je to ako v koloseu, ktoré bolo na tie časy geniálnym ťahom vládcov na upokojenie ľudí. Mali to dokonca lepšie prepracované, ako súčasné štadióny a napriek návalu ľudí, bolo to pre divákov bezpečné. Súčasným pánom už ide viac o zisky a kontrolu ľudu, nie o jeho priazeň. Už majú takú moc, že im na nejakú priazeň zvysoka kašľú a potom to všetko aj tak vyzerá. Dokážu zneuctiť aj posvätné, pretože bezzubý ľud, naviac uviazaný na retiazke ich nemá ako pohrýzť.

Zaslal: Ne október 07, 2018 9:33 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
…keď si futbalisti spravia podobné logo, ako hokejisti, len s troma loptami. Vo svete budeme na posmech.

Prežívaš to. Ešte dobre, že neprežívaš, ako komunisti zneuctili štátny znak, keď nahradili dvojkríž Kriváňom s vatrou. Embarassed

Väčšie rozmery: 1920 x 1248.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: