Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Koncentrácia bohatstva je sprevádzaná ochudobňovaním väčšiny

Lemmy
Zaslal: Pi január 14, 2011 11:18 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6746 Bydlisko: Mám.
Koncentrácia bohatstva je sprevádzaná ochudobňovaním väčšiny

Štěpán Kotrba napísal(a):
K podobnému výsledku viedla „legislatívna smršť“, ktorá profesionalizovala českých poslancov tak, že ovládli politickú štruktúru vo svojich stranách. Jedine oni sú „odborníci“, jedine oni majú dostatočné množstvo informácií, o ktoré sa nemajú potrebu deliť s členskou základňou strán. Takto vzniknuté odcudzené elity znechutia veľké množstvo členov, a preto sa z politickej štruktúry stávajú firmy, s chovaním firiem.

Zaslal: Št júl 31, 2014 11:33 pm Odpovedať s citátom
Na Slovensku je 40 000 rodín, ktorých čistý príjem za oboch rodičov spolu prevyšuje sumu 3 000 eur.

Zaslal: St október 22, 2014 1:22 pm Odpovedať s citátom
Rekordnú úroveň 263 biliónov dolárov dosiahlo bohatstvo ľudí na celom svete v polovici roka 2014.

Na jedného dospelého človeka na svete pripadá v priemere 56 000 dolárov (43 880 eur). Osobný majetok ale nie je rozdelený rovnomerne. Dospelému človeku stačí 3 650 dolárov, aby patril k bohatšej polovici ľudstva. Vyplýva to z Global Wealth Report 2014 banky Credit Suisse.

Majetok nad 77 000 dolárov zaručí účasť v klube 10 % najbohatších. Spolu vlastnia takmer 90 % všetkých finančných a nefinančných aktív planéty.

Bohatstvo minimálne 798 000 dolárov znamená už členstvo medzi TOP jedným percentom ultrabohatých. Tí sú majiteľmi spolu až 48 % všetkých aktív sveta. Chudobnejšia polovica ľudstva sa pritom podieľa na globálnom majetku len jedným percentom.

Až 70 % dospelej populácie sveta vlastní finančné a nefinančné aktíva vrátane nehnuteľností očistené o dlh vo výške menej ako 10 000 dolárov. Táto 3,2-miliardová skupina ľudí spolu kontroluje len necelé 3 % globálneho bohatstva, čo predstavuje 7,6 bilióna dolárov.

Na vrchole globálnej pyramídy bohatstva stojí vyše 400 miliónov ľudí s majetkom aspoň 100 000 dolárov. Týchto necelých 9 % dospelých ľudí planéty vlastní viac ako 85 % jej celkových aktív, čo je viac ako 220 biliónov dolárov.

Na svete je asi 35 miliónov milionárov, čo je z celej dospelej populácie asi 0,7 %. Spolu kontrolujú 44 % celého majetku sveta.

TASR

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: