Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Abiogenéza

Lemmy
Zaslal: Št január 13, 2011 9:34 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6094 Bydlisko: Mám.
Abiogenéza – výklad, teória o vzniku živých organizmov z látok neživej prírody

Nad možnosťou ako vznikol život sa zamýšľa Roman Polach.

Zaslal: So január 15, 2011 1:43 am Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):

Jeden z diskutujúcich na daný článok reagoval replikou:
Citácia:
Všimněte si že vámi uvedené příklady z té knihy jsou v podmiňovacím způsobu, že by to tak mohlo být. Tedy teorie nepodpořené žádnými důkazy.
Já vám ty teorie neberu, já jenom tvrdím, že z vaší strany je to ateistická víra, ve svých projevech stejná jako tísíce dalších na světě, pouze místo boha je zde "Náhoda".
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AntropologickaKonstanta
Zaslal: St január 19, 2011 1:11 am Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):
V danom článku je uvedený aj odkaz na video "hypotetický scénář vzniku života z RNA molekul vychází z práce nositele Nobelovy ceny Jacka Szostaka" a v ňom sa nachádza takýto údajný argument tzv. kreacionistov proti abiogenéze:
Citácia:
Kreacionisti učinili niekoľko argumentov prečo si myslia, že abiogenesis je chybné. Tu sú Top 4: Kreacionistické Argumenty proti abiogenéze: Argument 3 ([údajne] prevzaté od Bena Steina): "Život bol stvorený bleskami šľahajúcimi do mláky blata" A to je skrátka blbosť.
To že blesky sú naozajstnou súčasťou hypotéz ateistov o pôvode života možno však preukázať priamo odkazom na experiment Miller-Ureya (viď "electrical spark-lightning"):

Táto myšlienka pravdepodobne pôvodne pochádza od sovietskeho ateistu Alexandra Ivanoviča Oparina ktorého kniha "Pôvod života" vyšla prvý krát v r.1924. Oparin postuloval že život mohol mať svoj pôvod výhradne skrze náhodné neriadené procesy k čomu zaviedol termín "biochemická polievka" o ktorej veril že voľakedy existovala v oceánoch. Teória predpokladala, že život povstal z organických molekúl ktoré pôvodne "napršali" do primitívnych oceánov z atmosféry, a to vďaka im dodanej energii z bleskov, UV žiarenia, meteoritov, hydrotermálnych prúdov z hlbín mora, horúcich prameňov, vulkánov, zemetrasení alebo elektrických výbojov či slnečnej energii. Život takto údajne mohol vziknúť spontánne, stačilo na to aby bol prítomný správny pomer chemikálií a energie. Skutočné názory tzv.kreacionistov na abiogenézu možno nájsť zoštylizované napr. tu: Why the Miller–Urey research argues against abiogenesis. Okrem iného sa tam uvádza:
Citácia:
Takmer polstoročie výskumov a milóny dolárov boli vynaložené na dokázanie tejto [Oparinom formulovanej] myšlienky — zatiaľ len s málo pozitívnymi výsledkami a s mnoho negatívnymi dôkazmi.(Poundstone, W., Carl Sagan; A Life in the Cosmos, Henry Holt, New York, 1999.) Súčasný výskum zlyhal v poskytnutí uskutočniteľného vysvetlenia ako mohla abiogenéza na Zemi prebiehať. Problém abiogenézy sa stal natoľko vypuklým že väčšina evolucionistov má dnes sklon sa celkom vyhýbať tejto téme pretože sa cítia nepohodlne keď majú verejne priznať že pôvod života je ešte stále mystérium, aj keď za zatvorenými dverami slobodne priznávajú že sú z toho bezradný pretože ‘to otvára dvere náboženským fundamentalistom a ich pseudovysvetleniam pomocou boha-vyplňujúceho-medzery’ a majú taktiež obavy že ‘úprimné priznanie nevedomosti by zahatilo prísun finančnej podpory na evolučný výskum’.

Abiogenéza bola pôvodne bežne nazývaná "chemickou evolúciou", no dnešní evolucionisti sa snažia oddeliť evolučnú teóriu od pôvodu života. Toto je jeden z dôvodov prečo ju väčšina evolučných propagandistov teraz nazýva ‘abiogenéza’. Chemická evolúcia je vlastne súčasťou ‘všeobecnej evolučnej teórie’, definovanej evolucionistom Kerkutom ako ‘teória o tom ako povstali všetky živé formy vo svete z jediného zdroja ktorý sám o sebe zase pochádza z neorganickej formy.
Lemmy
Zaslal: So október 26, 2013 6:04 pm Odpovedať s citátom
Zaujímavý článok: Bol vznik života na Zemi nevyhnutný?

Zaslal: Pi marec 14, 2014 10:03 pm Odpovedať s citátom
Uväznená mitochondria a zrod komplexného života

Tomáš Paulech napísal(a):
Prvé tri miliardy rokov vládli biosfére Zeme jednobunkové baktérie. Nesmierny, nepredstaviteľný čas. Bolo by to tak asi dodnes, keby mitochondrie neobetovali svoju slobodu a nepomohli vytvoriť nový typ buniek – základ mnohobunkového života. Dodnes stovky mitochondrií, kedysi nezávislých organizmov, nosíme v každej jednej bunke tela.

Zaslal: Ut december 09, 2014 11:22 pm Odpovedať s citátom
Podľa českých vedcov zrejme vznik života spôsobil náraz asteroidu

Život na Zemi nevznikol náhodou či neprišiel odinakiaľ, ale umožnili ho podmienky, ktoré na planéte spôsobil náraz asteroidu. Naznačuje to štúdia českých vedcov, ktorí simulovali v laboratóriu udalosť, ktorá pred takmer štyrmi miliardami rokov predchádzala pravdepodobnému vzniku prvých živých foriem na Zemi.

Zaslal: Po apríl 06, 2015 10:43 pm Odpovedať s citátom
Judit a Jiří Šponerovi z Biofyzikálneho ústavu Akadémie vied ČR a výskumného centra CEITEC v Brne, vypracovali štúdiu o pôvode života. Vysvetľujú v nej, ako sa pred štyrmi miliardami rokov začal život na Zemi vyvíjať. Nimi spočítaný model rekonštruuje vznik prvých molekúl RNA, prazákladu života, z molekuly jednoduchej organickej zlúčeniny. Z formamidu. Formamid je amid kyseliny mravčej (CH3NO). Tím českých vedcov pomocou pulzov z lasera PALS simuloval energiu uvolnenú dopadmi meteoritov v období „veľkého bombardovania“ pred štyrmi miliardami rokov. Energia bola potrebná k vzniku praživota. Pomocou termálnej energie sa jednoduchá molekula formamidu premení na nukleotidy, ktoré sa následne spoja do retiazky nazývanej RNA. Tá pravdepodobne predstavuje prvý pozemský genetický materiál, interakcia dvoch RNA retiazok potom priniesla i evolučné schopnosti RNA.

Martin Rychlík, Manželé Šponerovi odhalují tajemství původu života

Zaslal: St máj 18, 2016 2:48 pm Odpovedať s citátom
Život je reťaz, ktorá môže byť pretrhnutá.
TvojOponent
Zaslal: St máj 18, 2016 7:56 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1569
Znamená to, že môžete byť chvíľu mŕtvy a potom budete vzkriesený a pokračujete ďalej? Very Happy Len tak ďalej a stretneme sa na "ucírne" Very Happy

Zaslal: St máj 18, 2016 8:27 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Znamená to, že môžete byť chvíľu mŕtvy a potom budete vzkriesený a pokračujete ďalej? Very Happy Len tak ďalej a stretneme sa na "ucírne" Very Happy

Nie. Tak som to iste nemyslel. Nuž veta má viacero významov.

Zaslal: St máj 18, 2016 8:47 pm Odpovedať s citátom
Niektorí katolíci odmietajú evolučnú teóriu, pretože nechcú uznať, že sú homo. Laughing

Zaslal: Ut máj 24, 2016 2:25 pm Odpovedať s citátom
Katolíci s tým problém nemajú. Ale problém s tým majú Tvoji kamaráti jehovisti. Tak ale Vám sa to mieša, takže súcitím s Vami.
Darwin sa inšpiroval učením Tomáša Akvinského. Ten prvý sformuloval postupnosť vývoja. A od nápadu bol len kúsok k teórii evolúcie, s ktorou ako druhý prišiel Darwin. Prvým bol Wallacce. Jeho priateľ.

Zaslal: Ut máj 24, 2016 2:27 pm Odpovedať s citátom
Väčšina ateistov má problém uznať dôsledky evolúcie a tým najdôležitejším je tvrdenie, že ateisti sú len stavovce podobne ako zabehnutá prašivá suka. Z pohľadu ateizmu nie je zločin nehumánny a holokaust je len evolučným príbehom prežitia predátora.

Zaslal: Ut máj 24, 2016 5:33 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Väčšina ateistov má problém uznať dôsledky evolúcie a tým najdôležitejším je tvrdenie, že ateisti sú len stavovce podobne ako zabehnutá prašivá suka. Z pohľadu ateizmu nie je zločin nehumánny a holokaust je len evolučným príbehom prežitia predátora.

Nakoľko si sám o sebe povedal, že si stúpenec kresťanského ateizmu, tak máš vcelku zábavný pohľad na seba a svojich ideologických kolegov. Laughing

Zaslal: Ut máj 24, 2016 6:56 pm Odpovedať s citátom
Netuším, čomu nerozumiete, Lemmy. Kresťanský ateizmus znamená, či pri skúmaní prírodných javov a sveta okolo seba sa nemôžem uspokojiť s názorom, že to bol zázrak. To by si akýkoľvek lenivý bádateľ mohol takto uľahčiť prácu. Kresťanský ateizmus je pre mňa seriózny prístup k vede. Veda neskúma boha, ale jeho dielo. Kresťan sa nestába ateistom preto, že báda. Práve naopak, cez vedu spoznáva poriadok a zžmysluplnosť stvorenia.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: