Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Aktivistku odsúdili na 11 rokov

Lemmy
Zaslal: Po január 10, 2011 12:56 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6992 Bydlisko: Mám.
Iránsku aktivistku a právničku odsúdili na 11 rokov

Nasrin Sotudéovú súd uznal vinnou z vykonávania činnosti proti národnej bezpečnosti, propagandy proti režimu a z členstva v Centre obrancov ľudských práv, ktoré vedie laureátka Nobelovej ceny mieru.

Prominentnú iránsku ľudskoprávnu aktivistku a právničku Nasrin Sotudéovú odsúdil súd na 11 rokov odňatia slobody a zakázal jej 20 rokov vykonávať prácu právneho zástupcu a opustiť krajinu, uviedol v pondelok pre tlačovú agentúru jej manžel Réza Chandan. „Je to také šokujúce,“ vyjadril svoje pocity Chandan a povedal, že Sotudéovú, ktorú úrady zadržiavajú od septembra, súd uznal vinnou z vykonávania činnosti proti národnej bezpečnosti, propagandy proti režimu a z členstva v Centre obrancov ľudských práv, čo je ľudskoprávna organizácia, ktorú vedie laureátka Nobelovej ceny mieru Širin Ebadiová. Ako manžel väznenej matky dvoch detí dodal, tieto obvinenia sa týkajú väčšinou rozhovorov, ktoré Sotudéová poskytla zahraničným médiám. V nich rozprávala o svojich klientoch zatknutých po sporných prezidentských voľbách v roku 2009.

Zdroj: Webnoviny

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.