Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Slovákov najviac trápi nezamestnanosť

Lemmy
Zaslal: Pi október 26, 2012 9:11 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6093 Bydlisko: Mám.
Inštitút zamestnanosti podal v rámci medzirezortného pripomienkového konania pripomienky k zákonu o službách zamestnanosti: zavedenie inkluzívneho podniku a zlepšenie absolventskej praxe. Veríme, že zavedenie inkluzínveho trhu pomôže vytvoriť desaťtisíce pracovných miest a zlepšenie absolventskej praxe umožní reálne zapojenie absolventov na trh práce.

Viac: Pripomienky k zákonu o službách zamestnanosti

Zaslal: St marec 06, 2013 10:50 am Odpovedať s citátom
Rómovia dnes demonštrujú pred budovou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a skončiť by mala pred Úradom vlády SR.

SITA napísal(a):
To, že demonštrácia má význam, si myslia aj odborníci. I keď je jej reálny vplyv momentálne diskutabilný, dôležité je, že sa Rómovia mobilizujú a aktívne ukážu vôľu riešiť ich nemalé problémy, tvrdí politológ Grigorij Mesežnikov. Podľa neho sme svedkami takejto iniciatívy na Slovensku prvýkrát.

Zaslal: Št marec 07, 2013 7:59 pm Odpovedať s citátom
Záznam z demonštrácie Protest za prácu, 6. 3. 2013.

Zaslal: Ut marec 12, 2013 9:58 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 12 marec 2013 Príspevky: 5
Joj tolko sa to riesi a prd sa vyriesi. To sa neda uz pocuvat. Stale sa len slubuje a skutek utek Very Happy no co nezostava nam len dufam, nam nezamestnanym ze sa to zmeni. Twisted Evil
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: St marec 20, 2013 8:25 am Odpovedať s citátom
Miroslava z Banskej Bystrice napísal(a):
Politika ju veľmi nezaujíma. Ale volí. Ľavicu.

Koho to vlastne volí? Ktorú stranu?

Skúste písať svoje návrhy. Wink

Zaslal: St marec 20, 2013 8:28 am Odpovedať s citátom
Ako pomôcku ponúkam výpis z registra strán.

Zaslal: St máj 01, 2013 9:36 am Odpovedať s citátom
1. máj – Sviatok práce

Deň medzinárodnej solidarity pracujúcich. Rozhodol o ňom ustanovujúci kongres 2. internacionály 21. 7. 1889 v Paríži na pamiatku štrajku robotníkov v americkom Chicagu z roku 1886, keď piatich účastníkov nepokojov popravili a troch odsúdili na 15 rokov väzenia. Oslavuje sa od roku 1890.

Zaslal: Ut marec 10, 2015 8:42 pm Odpovedať s citátom
Martin Odkladal si myslí, že Slovensko je mekka konzumu.

Ide o paradox, keď ľudia nariekajú, že majú nízke mzdy, že sú chudobní, ale pritom obchodom rastú zisky.

Zaslal: St marec 11, 2015 6:00 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 647
Lemmy napísal(a):
Martin Odkladal si myslí, že Slovensko je mekka konzumu.

Ide o paradox, keď ľudia nariekajú, že majú nízke mzdy, že sú chudobní, ale pritom obchodom rastú zisky.

Hlavným faktorom,prečo majú obchodníci vysoké zisky nie je bohatstvo ľudí,ale malé náklady obchodníkov. Za málo nakupujú a draho predávajú.Majú väčší zisk,ako tí,čo výrobky vyrábajú. Za posledných 25 rokov stúpli ceny minimálne 10 násobne,zatiaľ čo platy väčšiny ľudí le 3 – 4 násobne.Poukazuje to na veľmi zlé – nerovnovážne vzťahy v spoločnosti. Štát to nedokáže regulovať,pretože obchody sú v súkromných rukách a tak si obchodníci robia čo chcú.Je to parazitovanie na pracujúcich,ktorí nemajú iné východisko len kupovať drahé výrobky,pretože stratili sebestačnosť v samozásobovaní. Kvôli zlému riadeniu spoločnosti prestali pestovať v záhradkách,na poliach.Veľká vyťaženosť v práci im nedovolí pracovať ešte poobede aj doma. Obmedzovanie držby malých traktoríkov,drahá mechanízácia a iné dôvody z nich spravili rokojemníkov ochodných reťazcov.
Tak môžu obchodníci predávať poloprázdne obaly s vysokým ziskom.Tu nikoho netrápia drahé obalové materiály,ako sa napr. tlačí na obmedzenie spotreby igelitových taškiek. Zákazník si tak zaplatí aj za vzduch.Máloktorý vyrobok je totiž tak zabalený,že je obal dokonale využitý – prispôsobený obsahu. Tých 20- 30% a v niektorých prípadoch možno aj 40% vzduchu si tak musí každý spotrebiteľ zaplatiť. Zabalia výrobok do väčšej krabice a hneď si aj zdvihnú cenu,pritom obsah je ešte menší,ako v pôvodnom balení. Obchodné praktiky sú mnohokrát ďaleko od férových vzťahov.
Lemmy
Zaslal: St marec 11, 2015 6:29 pm Odpovedať s citátom
Z tvojich slov nechápem, kto kupuje, keď ľudia sú vraj chudobní. Iba ak tam nakupujú boháči. Práve tí obchodníci, ktorí za málo nakupujú, a draho predávajú.

Zaslal: Št marec 12, 2015 5:28 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
Z tvojich slov nechápem, kto kupuje, keď ľudia sú vraj chudobní. Iba ak tam nakupujú boháči. Práve tí obchodníci, ktorí za málo nakupujú, a draho predávajú.

Lepšie zarábajúci mnoho vecí nechápu,pretože oni si doprajú. Horšie je to s chudobnejšími,tí nenakupujú preto, že majú veľa peňazí,ale z nutnosti. Majú zomrieť od hladu a nenakúpiť? Mnohí si veľmi rozmyslia,čo majú nakúpiť,aby im to vyšlo z ich platu. Aj napriek tomu,že kupujú len to najnutnešie,ceny sú také vysoké voči ich zárobkom,že v obchode nechajú celú výplatu. Človek ide do obchodu,v igelitke nemá skoro nič a celodenná mzda je fuč. Príčin tohto stavu je viac,ale najväčšou sú práve tie vysoké ceny,naviac za nekvalitné výrobky.
Jeden milionár sa vyjadril,že máme nízke ceny chleba. práve v ten deň sa mi stala "príjemná" príhoda s chlebom. Prišiel som hladný z roboty a chcel som si tak narýchlo zahryznúť. Mal som deň predtým kúpený krájaný chlieb. Keď som ho otvoril,vo všetkých krajíčkoch boli hrče pliesne prechádzajúcej cez všetky krajíčky. Všetok len včerajší a predtým nerozbalený chlieb som musel vyhodiť.Keď chce pán milionár predávať drahší chlieb,tak by nemal predávať taký,čo by nežrali ani prasce.
Skeptik
Zaslal: Ne marec 15, 2015 9:07 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
Za najvážnejší problém súčasného Slovenska považujú obyvatelia nezamestnanosť, uviedli to takmer dve tretiny respondentov.

Viac: Pravda

So začiatkom roka sa stále opakuje scenár,vo firmách sa znižujú stavy,lebo to majú nariadené zhora od zahraničných majiteľov.Nikoho nezaujíma zaťaženosť ľudí,že už nestíhajú.Kapitalista chce vidieť nárast ziskov a neschopní manažéri to nevedia ináč riešiť,len prepúšťaním. Schopný manažér totiž dokáže firmu rozvíjať,zvyšovať zamestnanosť, nie devastovať a prepúšťať. Som svedkom veľmi zých prípadov,keď ľudia robia bez oddychu,soboty nedele,nemajú ani dovolenku. Majitelia dajú ľuďom nízke platy a tak sú tí nútený robiť nadčasy. Kapitalistu to nestojí ani cent naviac,ale pracujúci majú značne zhoršený život. Nemajú čas na oddych.
Niekedy nemôžem uveriť svojim ušiam,keď mi známy ,ktorý je manažmente povie takú hlúposť,že je jasné,že nechápe situáciu ľudí. Hovorí sa,že ľudia majú veľa peňazí,keď sú plné obchody a cesty sú plné aut. To,že je zlá infaštruktúra,že chýba hromadná doprava a je drahá nevidí nikto.V Nemecku sa odhaduje priemerný majetok jednotliva na vyše 11 miliónov €,kde sme my?Samozrejme,keď si zahraničné firmy riešia pomocou našich manažérov zamestnanosť doma,majú aj lepšie ekonomické výsledky.Manažéri potom dostanú za odmenu za zdevastovanie našich firiem a tým za vytvorenie miest na západe od kapitalistov zlaté padáky. Sad
Skeptik
Zaslal: Pi november 06, 2015 5:43 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
[quote="Lemmy"]1. máj – Sviatok práce

Blíži sa 17 november a čo nám priniesol?
Stalo sa bežnou praxou, že firmy prepúšťajú ľudí, znižujú stavy zamestnancov. Ktorý manažér dokáže prepustiť najviac ľudí, je hodnotený, ako najlepší a je vysoko platove ohodnotený. Malo by to byť skôr naopak a manažér, ktorý sa nevie postarať ľuďom o prácu by mal byť najhorší. Pracovníci, ktorí zostali pracovať vo firmách musia potom ťahať aj za prepustených bez odmeny za prácu naviac, alebo s minimálnym zvýšením platu, skoro ako otroci. Dochádza k ich zvýšenej chorobnosti, čo je ďalšia záťaž a ak je vo firme zamestnaných viac ľudí z rodinky nadriadených, ktorí sú zvýhodňovaní voči obyčajným pracovníkom, tak je záťaž na hranici únosnosti. Takéto jednanie manažérov sa dá hodnotiť ako úžerníctvo práce. Je to horšie správanie, ako u mafiánskych výpalníkov, ktorí vydierajú rôznych podnikateľov, pretože sa to robí v oveľa väčšom množstve prípadov a žiaľ robia to väčšinou vysokoškolsky vzdelaní manažéri. Takéto skryté nútenie ľudí robiť zadarmo – prácu aj za prepustených bez príslušného platu sa stalo zvykom.
Mnohí vysokopostavení majú feudálne , až otrokárske, myslenie, ktoré zdá sa stúpa výškou vzdelania. Práce je strašne veľa, preto je divné, keď je tak neúmerne zvyšovaná nezamestnanosť a záťaž na pracujúcich. Je to ako keby niekto chcel úmyselne znepríjemňovať iným život, škodiť im. Štát už stratil kontrolu nad zjednávaním spravodlivosti. Slúži len bohatým, ktorí využívajú tento systém a samozrejme, že by boli neradi, keby sa to zmenilo. Prečo je to také zlé práve na Slovensku? Asi preto, že ľudia sú príliš nepriebojní, málo sa bijú za svoje práva, sú poslušní. Prichádza výročie 17 Novembra, keď začala táto morálna, nehumánna skaza voči obyčajným ľuďom. Mal by to byť skôr deň smútku, ako štátny sviatok. Pánom sa pripravený prevrat podaril a neúmerne zbohatli. Chudákom ostáva len spraviť svoj prevrat, nie taký bábkový, pretože ak to takto pôjde v štáte aj ďalej, tak to bude nevyhnutné
Lemmy
Zaslal: Pi november 06, 2015 5:57 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Takéto jednanie manažérov sa dá hodnotiť ako úžerníctvo práce.

Zamestnanci by sa mali sami medzi sebou zamestnávať, akože obísť kapitalistov, nech si kapitalisti sami medzi sebou podnikajú. Zamestnanci by sa tak mohli pri nezdaroch sťažovať len na seba.

Otázke je, či je vôbec možné, aby sa zamestnanci sami zamestnávali. Či by to dokázali. Lebo to už je skôr ako živnostníctvo. A viem, že mnohým živnostníkom (podnikateľom) sa žije horšie ako zamestnancom, lebo robotník si odrobí 8 hodín, a netrápi ho firma, ale živnostník s firmou aj spí (stále myslí na podnikanie).

Zaslal: So november 07, 2015 8:27 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Takéto jednanie manažérov sa dá hodnotiť ako úžerníctvo práce.

Zamestnanci by sa mali sami medzi sebou zamestnávať, akože obísť kapitalistov, nech si kapitalisti sami medzi sebou podnikajú. Zamestnanci by sa tak mohli pri nezdaroch sťažovať len na seba.

mnohým živnostníkom (podnikateľom) sa žije horšie ako zamestnancom, lebo robotník si odrobí 8 hodín, a netrápi ho firma, ale živnostník s firmou aj spí (stále myslí na podnikanie).

Lemmy, to je veľký omyl, že ľudia robia 8 hodín a dosť. Mnohí robia pre firmu nepretržite, poobede, víkend,sviatky. Ani riaditeľ neodpracuje toľko a k tomu za pár drobných,ako príplatok. Veľa ľudí naozaj nevie, ako to v skutočnosti chodí,lebo nevidia systém zdola, ale zhora, odkiaľ vyzerá byť všetko ružové. Všade sa neskutočne podvádza a doplácajú na to obyčajní robotníci. Majú kopu nadčasov, za ktoré im súkromník hodí niečo načierno do vrecka, aby získal. Neprijme ďalších ľudí, ale využíva maximálne tých, čo má. Aj veľké firmy parazitujú len na robotníkoch, lebo vyššie postavení majú na ich úkor vysoké platy. Prečo ľudia robia za takých nevhodných podmiekok? Pretože je zavedený taký systém, ktorý sťažuje slobodné podnikanie a spravodlivé odmeňovanie zamestnancov. Mnohé firmy by bez parazitovania na ľuďoch,na štátych objednávkach platených z daní dávno skrachovali. Vysoké odmeny manažérov, ich veľké plytvanie, luxusné autá atď. pre seba a určité skupiny.
Systém je úplne chorý. Potom sa mnohí čudujú, že jedia zlý chlieb, nekvalitné mäso a iné potraviny, že je zdravotníctvo v úpadku atď. Opäť je tu prvý doplácajúci obyčajný človek, pretože bohatí majú zdravotnú starostlivosť zaplatenú na ich úkor, potraviny majú len tie najkvalitnejšie, tak isto aj domy,autá. Bohatí vo väčšine prípadov nemajú zásluhu na spoločenskom zisku, len parazitujú na biednych. Kedy sa to už zmení? Kedy bude spravodlivosť aspoň o trocha lepšia?

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 2 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: