Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Zajačie úmysly

Lemmy
Zaslal: Ut december 28, 2010 12:22 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7106 Bydlisko: Mám.
Poslanec NR SR Peter Zajac vraj rozpráva, že OKS sa dostala do Národnej rady SR na kandidátke strany Most-Híd ako samostatná politická strana. Nuž, nie je to tak! Každý, kto sa pozrie na kandidátnu listinu, a číslo 18, tak si všimne, že sa tam vôbec nespomína žiadna OKS.

1. Béla Bugár, 51 r., poslanec Národnej rady SR, Šamorín

13. Peter Zajac, prof., Dr., DrSc., 64 r., vedecký pracovník a VŠ pedagóg, Bratislava

Žiadna zmienka, ani slovo o OKS. Len MOST – HÍD. Nič viac, a nič menej. Čokoľvek hovorí, len predvádza svoje zajačie úmysly.

Tak to v politike chodí, chápem, ale aj voliči by si to mali zapamätať, a nabudúce takým politikom so zajačími úmyslami to vo voľbách zrátať.

Zaslal: Ut december 28, 2010 10:51 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
Lemmy napísal(a):
voliči by si to mali zapamätať, a nabudúce takým politikom so zajačími úmyslami to vo voľbách zrátať.

Ako mu to zrátaš ty ? Veď ani v tom najdivočejšom sne si neviem predstaviť, že by si ty volil takého pravicového politika ako Zajac a celá OKS, určite je. Nebudeš OKS voliť dvakrát, alebo ako? Smile

Myslím, že voličov OKS a nakoniec ani ostatných voličov súčasnej pravostredovej vlády, také problémy vôbec netrápia, lebo Zajac aj OKS sa zatiaľ javia ako pevná súčasť koalície.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut december 28, 2010 11:14 am Odpovedať s citátom
scirocco napísal(a):
Myslím, že voličov OKS a nakoniec ani ostatných voličov súčasnej pravostredovej vlády, také problémy vôbec netrápia, lebo Zajac…

Nuž, keby si mal pravdu, to by čosi vypovedalo aj o tých voličoch. Podstatné je, že politik klame. Ak ich to netrápi, nuž, veru… Rolling Eyes

Zaslal: So júl 16, 2011 7:02 pm Odpovedať s citátom
Ján Domanický napísal(a):
O podpore OKS nie je správne hovoriť, že je podpäťpercentná. Ich podpora je natoľko zanedbateľná, že je snáď až na úrovni štatistickej chyby.

Zaslal: Ne júl 17, 2011 10:40 am Odpovedať s citátom
Nevolené strany – otravné prívesky
Peter Husar napísal(a):
Stalo sa slovenskou klasikou, že ak sa niekto nevie dostať do parlamentu a konečne si vydýchnuť – „…teraz budú robiť na mňa…“, tak sa jednoducho zavesí na krk silnejšieho subjektu, alebo sa stane vedome dočasným členom a neskôr tzv. nezávislým poslancom. S príchodom SaS, a jej prívesku s označením Obyčajní ľudia, či Mostu-u a prívesku z OKS nám pribudol nový jav – nevolené strany, ktoré sú nielen v parlamente, ale dokonca aj súčasťou vládnej koalície.

Tak totiž vystupujú členovia privesených zoskupení. Neraz sa ozve – OKS je členom vládnej koalície, alebo iný, oveľa zaujímavejší výrok…

Zaslal: Ut október 18, 2011 3:52 pm Odpovedať s citátom
Radovan Krčmárik napísal(a):
OKS už zazvonil umieračik.

Analytici predpokladajú, že OKS si už na kandidátku netrúfne zobrať žiadna strana. Ak by šla OKS do volieb samostatne, nemá nádej na úspech.

Nové strany majú vo voľbách malé šance

Zaslal: Št október 27, 2011 11:59 pm Odpovedať s citátom
Predseda strany Most-Híd Béla Bugár napísal(a):
„Fakt, že poslanci z OKS pomohli povaliť vládu, vylučuje ich účasť na našej kandidátke.“

Aj toto sa oplatí prečítať: Tri čierne ovce v politickej strane Most-Híd

Zaslal: St marec 14, 2012 7:37 pm Odpovedať s citátom
Čo si o sebe myslí Bugár?

Jeho strana MOST – HÍD má 13 poslancov, vo voľbách im voliči odovzdali 176 088 platných hlasov (čo je 6,89 %).

A dnes už začal vystrkovať svoje paprčky, keď sa ohradil voči tomu, aby funkciu podpredsedu Národnej rady SR dostalo hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, ktoré má rovnako ako Kresťanskodemokratické hnutie 16 poslancov, a vo voľbách získali 218 537 platných hlasov (8,55 %). Matovičovci získali o 42 449 viac hlasov ako bugárovci.

Politici zo strany SMER – sociálna demokracia sa jasne vyjadrili, že umožnia opozícii obsadiť dve miesta podpredsedov. Kým v uplynulom volebnom období, keď bola strana SMER – sociálna demokracia v opozícii, bol Robert Fico jediným opozičným podpredsedom. Teraz majú byť dvaja z opozície. Podľa volebných výsledkov majú tak nárok Kresťanskodemokratické hnutie a OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti.

Avšak Bugár zo strany MOST – HÍD už teraz robí obštrukcie. Už politikárči!
Béla Bugár napísal(a):
Osobne si myslím, že dávať tam človeka bez skúseností nie je vhodné. Raz sme si to vyskúšali pri predsedovi SaS a nedopadlo to dobre.

Takto reagoval na to, že funkciu podpredsedu dostane aj niekto z hnutia OĽaNO.

A vari on kedysi nezasadol prvý raz na podpredsednícku stoličku?

Dúfam, že na ustanovujúcej schôdzi Národnej rady SR nebudú poslanci brať do úvahy takéto pomýlené názory politického archeopteryxa.

Z výsledkov volieb do Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré sa konali 10. marca 2012.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: