Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  ČO je dobré na kresťanstve

Lemmy
Zaslal: Ut máj 16, 2017 12:57 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5870 Bydlisko: Mám.
Mafiánsky klan získal milióny eur z peňazí pre migrantov, zatkli desiatky ľudí vrátane kňaza

RÍM 15. mája 2017 (WebNoviny.sk) – Talianska polícia zatkla 68 ľudí, vrátane kňaza a šéfa dobrovoľníckej skupiny nazvanej „Milosrdenstvo“, a obvinila ich z toho, že sú spolčení s veľkým mafiánskym klanom, ktorý údajne získal milióny eur z verejných peňazí určených prijímaciemu centru pre migrantov. Polícia oznámila zatýkanie v pondelok.

Generál karabinierov Giuseppe Governale pri oznamovaní policajnej akcie charakterizoval podvod slovami: „Prijímacie centrum a skupina Milosrdenstvo boli pre mafiu ako bankomaty.“

Vyšetrovatelia uviedli, že klan Arena patriaci do kalábrijskej mafie 'Ndrangheta si zabezpečil účasť na prevádzkovaní migračného centra v meste Isola di Capo Rizzuto v provincii Crotone v juhotalianskom regióne Kalábria vďaka prepojeniu so skupinou Milosrdenstvo a s jej šéfom Leonardom Saccom.

Dobrovoľnícka skupina Milosrdenstvo si podľa vyšetrovateľov najala na zásobovacie a stravovacie služby firmy riadené uvedeným klanom, ktorý údajne takto získal približne 36 miliónov eur z verejných zdrojov.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 13 z 13
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Pridať novú tému

Prejdi na: