Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  ČO je dobré na kresťanstve

Lemmy
Zaslal: Pi apríl 26, 2013 11:26 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6427 Bydlisko: Mám.
Tomáš Klus napísal(a):
Myslím si, že som intelektuál…

Tomáš Klus napísal(a):
Podľa mňa Kristus bol už tridsaťkrát na zemi odvtedy, čo ho ukrižovali.

Eru Ouch

Zaslal: Ne máj 12, 2013 8:42 pm Odpovedať s citátom
Kresťan pobodal manželku za to, že konvertovala na islam

A potom vyskočil z okna.

TASR

Zaslal: Pi máj 17, 2013 5:14 pm Odpovedať s citátom
Milan Kráľ napísal(a):
Trenčianski mestskí poslanci sa postarali o to, aby mal primátor Richard Rybníček obsadené takmer všetky soboty. Vzdali sa práva sobášiť, čím táto povinnosť prešla na primátora.

Rybníček doteraz takéto obrady neviedol, netají sa totiž tým, že je hlboko veriaci a vykonávať civilné sobáše sa prieči jeho náboženskému presvedčeniu.

Zaslal: Pi máj 17, 2013 5:28 pm Odpovedať s citátom
Šéf deaflympionikov Ruda sa považuje za božieho syna

Trestne stíhaný bývalý prezident Slovenského deaflympijského výboru (SDV) Jaromír Ruda sa považuje za syna boha Jahve a komunikuje s ním.

V piatok to na pojednávaní pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici uviedli znalci psychiatri, ktorí skúmali duševný stav šéfa deaflympionikov, obžalovaného z podvodu so škodou veľkého rozsahu.

SITA

Zaslal: Pi máj 24, 2013 11:54 pm Odpovedať s citátom
Luboš Palata napísal(a):
„Ano, jsou lidé, kteří tvrdí, že jsou ateisté a že nevěří v Boha. Ale pokud ve svém životě konají dobro, tak je třeba se i k nim chovat dobře,“ uvedl papež ve svém kázání při eucharistické slavnosti v kapli Domu sv. Marty, v níž vyzval ke spolupráci lidi všech vyznání, včetně ateistů. Také ateisté, pokud konají dobro, mohou být podle papeže spaseni stejně jako věřící křesťané.

Ježíš vykoupí i ateisty

„Pán nás všechny vykoupil Kristovou krví – všechny, nejenom katolíky. Všechny! Otče, také ateisty?, zeptáte se. Také ateisty, všechny. A tato krev z nás činí děti Boží prvořadé kategorie. Byli jsme stvořeni jako Boží obraz a Kristova krev nás všechny vykoupila! Každý z nás tedy má povinnost konat dobro,“ citovalo z papežova vystoupení Radio Vatikán.

Zaslal: Ut jún 11, 2013 8:50 pm Odpovedať s citátom
Ruskí poslanci odobrili väzenské tresty za urážku náboženského cítenia

TASR – Navrhovaná právna norma, ktorú poslanci predbežne schválili v druhom a treťom čítaní, kvalifikuje ako trestný čin urážku náboženského cítenia, vrátane vandalizmu a znesvätenia posvätných miest. Previnilcom bude hroziť pokuta do 500 000 rubľov (11 600 eur), trest nútených prác alebo väzenie v trvaní do troch rokov.

Zaslal: St jún 12, 2013 7:41 pm Odpovedať s citátom
Občianske združenie Spoločenstvo svätého Jozefa napísal(a):
Jediný slovenský pravoverný biskup Matej…

Biskup Matej (Róbert Jarabica) je zatiaľ jediný pravoverný katolícky biskup…

To akože ostatní nie sú katolícki biskupi? Či nie sú pravoverní? Rolling Eyes

Zaslal: Ne jún 23, 2013 2:58 pm Odpovedať s citátom
Miroslav Petruf napísal(a):
Na Slovensku sa stretávame prevažne s kresťanskou vierou, či už je to pobočka katolíkov, evanjelikov, reformovaných, pravoslávnych, grécko-katolíckych, nebodaj mormónov a svedkov Jehovových. Preto sa budem venovať v blogu tejto viere, i keď podotýkam, že nesúhlasím s nijakou vierou v boha/bohov, nie iba s touto. Pokiaľ je brané ako pekná rozprávka s ponaučením alebo podobne, nech sa páči, grécka mytológia je fantastická vec (slovo fantázia je tu taktiež dôležité), ale nikto z vás zrejme neverí v bohyňu lásky Afroditu, Dia (i keď v tomto tvare, Dio, sa jedná o populárneho boha Boha napríklad v taliančine), Poseidona, atď. Veď by to bolo patetické, veriť v takéto mytologické postavy, nie? Ehm, a čo ich robí odlišnými od populárneho boha Boha? (Nič.)

Zaslal: St jún 26, 2013 10:46 pm Odpovedať s citátom
Hrozné, otrasné, aké hlúposti dokážu vymyslieť kresťania:

Citácia:
Nasledujúce vyznania napísala pokorná sestra iba s najväčším sebazáporom a v poslušnosti: Keď som bola po všetky tieto dni ťahaná do pekla a diabol prikazoval tým ostatným, aby ma mučili, tí mu odpovedali: „To nedokážeme. Odrieka sa iba pre (a označili Pána bohorúhavým výrazom).“ Potom im prikázal, aby mi dali piť síru a oni opäť odpovedali: „Ale ona dobrovoľne drží smäd.“ „Hľadajte, hľadajte, nájdite akýkoľvek úd ktorý si (ona) našla pre vlastné uspokojenie a slasť...“ A podotýkam, že keď ma chceli spútať, aby ma odviedli do pekla, nikdy ma nevedeli uviazať tam, kde som nosievala nástroje môjho pokánia. Všetko to píšem v poslušnosti.“ (1. apríl 1922)

Vyzerá to ako zo zápisníka pacientky psychiatrickej liečebne, ale nachádza sa to na stránke Dielne svätého Jozefa.

5.6.2013
Videnia Pekla sestry Josefy Menendézovej

Život sestry Josefy Twisted Evil

Zaslal: Št jún 27, 2013 10:05 pm Odpovedať s citátom
Bůh islámu
Citácia:
Kdyby jim to byl někdo připomněl, museli by se rozpomenout, že Bůh může být pouze jeden, a takový „Bůh“, který nadiktoval Korán, nemůže být nic jiného než lidský výmysl neboli modla.

Zaujímavé, že kresťania si uvedomujú, že moslimský boh je výmysel, ale nie sú schopní uvedomiť si, že aj ich boh je len obyčajný výmysel. Rolling Eyes

Zo stránky Lumen de Lumine.

Zaslal: Št december 05, 2013 9:05 pm Odpovedať s citátom
Dnes som si prečítal text totálne vygumovaného bigotného katolíka.
Citácia:
Bezákova nová kniha

Časopis .týždeň a Postoy spôsobili kresťanstvu u nás podľa mňa viac škôd ako komunisti za 40 rokov brutálneho teroru. Myslím, že ch diskusná, tolerantnícka, sekulárna, ekumenická, amerikofilná, modernistická, kapitalisticko- boľševická verzia evanjelia, otvorená svetu, dokonale zamlžuje posledné zvyšky zdravých inštinktov, ktoré v slovenských katolíkoch prežili to vymývanie hláv za ČSSR.

Pseudokatolícky Postoy priniesol nejaký článok o knihe ,,Kristovci"- čo sú to za ,,Kristovcov" nám ukazujú už ich mená. Asi ide o toho nového ,,Krista", toho liberálneho. Či nejakého ,,anti"?

Zaslal: Št december 19, 2013 11:39 pm Odpovedať s citátom
Většina Poláků je ve skutečnosti nevěřící, ukázal průzkum

Poláci jsou považováni za jeden z nejkatoličtějších národů na světě. Samotná církev uvádí, že z téměř 38miliónové populace je až 90 procent věřících. Z předvánočního průzkumu vlivné agentury TNS, zveřejněného ve středu, však vyplynulo, že většina Poláků je nevěřící.

Například ve zmrtvýchvstání Krista podle průzkumu věří pouze 47 procent Poláků a jen o procento víc se domnívá, že Ježíš byl opravdu ukřižován. „I jiné údaje jsou pro katolickou církev šokující,“ glosoval list Gazeta Wyborcza.

Ještě víc na štíru jsou totiž Poláci s vírou v Ducha svatého, v jehož existenci věří 40 procent z nich, v poslední soud (39 procent) a v neposkvrněné početí Panny Marie (38 procent). V to, že existují andělé, věří jen 35 procent, na věčná muka v pekle 31 procent a ve spravedlnost a blaženost na nebesích 30 procent. Nejméně Poláků – 28 procent – věří v ďábla.

„Krátce řečeno, je to drama. Skutečně věřících katolíků v Polsku je možná 30 procent. Ostatní souhlasí s jakousi formou katolického konformismu, který s křesťanstvím nemá moc společného,“ komentoval portál NaTemat.pl.

Pavol Minárik, Právo

Zdroj článku: Novinky.cz

Zaslal: Ut január 21, 2014 5:21 pm Odpovedať s citátom
Verí, že je reinkarnovaný Ježiš Kristus

Jozef Matz napísal(a):
Má 66 rokov, je z Brazílie a narodil sa ako Alvaro Theiss. Už takmer 35 rokov si však on sám nepovie inak než Inri Cristo. Za desiatky rokov svojej činnosti si získal na svoju stranu stovky veriacich a má svoju vlastnú cirkev.

Zaslal: Pi január 24, 2014 6:11 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 823
Lemmy napísal(a):
Verí, že je reinkarnovaný Ježiš Kristus

Jozef Matz napísal(a):
Má 66 rokov, je z Brazílie a narodil sa ako Alvaro Theiss. Už takmer 35 rokov si však on sám nepovie inak než Inri Cristo. Za desiatky rokov svojej činnosti si získal na svoju stranu stovky veriacich a má svoju vlastnú cirkev.

Za čias Ježiša bolo ďalších asi štyridsať takých,čo tvrdili,že sú Mesiáši. Bolo to vtedy asi takým národným športom,ktorým žila spoločnosť.Mesiášstvo hralo veľmi veľkú úlohu.Zvláštne je,že ten,ktorého najviac uznávajú za Mesiáša - Ježiš to verejne netvrdil.Zrejme nebol o sebe až tak presvedčený,že by spĺňal kritériá. Mnohí však nemajú o sebe pochybnosti, pretože majú príliš veľké sebavedomie a tvrdia,že sú tí najlepší,že práve oni sú spasitelia.
Kto sú ale tí,ktorí im to veria? To je totiž podstatné,pretože bez presvedčených obdivovateľov každý o sebe presvedčený spasiteľ padne na hubu a zapadne prachom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut január 28, 2014 12:34 pm Odpovedať s citátom
Poplatky za dřevo budou hradit i ti, kteří na čarodějnické procesy nechodí, zvažuje Herman

Koncesionářské poplatky na provoz a výkon rozhodnutí České inkvizice by do budoucna mohly platit všechny domácnosti. Nový ministr kultury Daniel Herman uvažuje o změně zákona o poplatcích. Nyní totiž řada občanů zákon obchází a poplatky neplatí, přestože veřejné popravy kacířů pravidelně sledují buď přímo na náměstích, nebo alespoň ze záznamu.

Viac: www.infobaden.cz

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 3 z 13
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: