Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  ČO je dobré na kresťanstve

Lemmy
Zaslal: Ne december 30, 2012 1:41 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6928 Bydlisko: Mám.
Gabriel Huraj napísal(a):
Cirkev si to tento rok vyžrala do poslednej bodky. Ukázala nám, že stredovek ešte neskončil, stredovek trvá! Len sa zmenili tresty. Kto sa opováži mať iný názor, ten naňho nemá právo. Musí ísť z kola von. Cirkev vraj nestráca veriacich? Mne sa skôr zdá, že stratila vieru. Pre Bezáka bol rok 2012 určite prelomový. Možno aj pre veriacich. Jednoducho musia začať uvažovať a rozmýšľať. Nie je všetko pravda, čo sa povie v kostole, alebo čo vyhlásia cirkevní hodnostári. Veriaci musia začať uvažovať a hlavne sa pýtať.

Zaslal: Št január 17, 2013 10:28 am Odpovedať s citátom
Z listu do Vatikánu napísal(a):
Róbert Bezák je dnes už nielen na Slovensku symbolom Cirkvi, ktorá otvára brány aj neveriacim ľuďom…

Napríklad moslimom žijúcim na Slovensku? Alebo kto sú zasa tí záhadní neveriaci?

Náboženské „tajomstvá“ sú totiž nevyspytateľné. Viem, v liste sa chvália, že Bezák je vysoký cirkevný hodnostár bol zrejme aj úspešný evanjelizátor, a podarilo sa mu prilákať do cirkevného košiara nejaké nové ovce. Iste, to sa dá pochopiť.

Uvažujem nahlas, čo sa náboženské rozmýšľanie dá použiť i pri humanizme:

Paul Kurtz je dnes už nielen na celom svete symbolom Medzinárodnej humanistickej a etickej únie (IHEU), ktorá otvára brány aj veriacim ľuďom…

Inak, dobrý deň. Wink

Archív:

Naposledy upravil Lemmy dňa Št január 17, 2013 10:33 am, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: Št január 17, 2013 10:33 am Odpovedať s citátom
Čosi o neveriacich sa už písalo v e-zine Humanisti.sk: Cirkevné sviatky nemajú žiaden praktický význam pre humanistov
Citácia:
Podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislava Zvolenského Konferencia biskupov Slovenska trvá na tom, aby sviatok Sedembolestnej zostal dňom pracovného pokoja, pretože má „veľký význam pre všetkých ľudí, či už veriacich alebo neveriacich“.

To by sme radi vedeli, pre ktorých neveriacich.

Zaslal: Št január 17, 2013 10:40 am Odpovedať s citátom
A prezident zasa hovorí o iných.
Prezident napísal(a):
…oslovuje nielen kresťanov, oslovuje aj iných…

Čiže: veriacich a neveriacich, kresťanov a iných. Surprised

Zaslal: So január 19, 2013 10:43 pm Odpovedať s citátom
Kňaz, ktorého Bezák vyhodil, prehovoril

Katolíci už neveria

„Dnes je tu celkom nová situácia, ktorá tu ešte nebola,“ hovorí Martin Chlebek. „Zmenila sa podstata viery. Poviem to na rovinu: katolícka cirkev už neverí, že Ježiš je jediný Boh. Tvrdí, že všetky náboženstvá sa klaňajú tomu istému Bohu, ale každý si ho nazýva inak, učia sa to už deti na náboženstve. Všetko však zmenil Ján Pavol II., ktorý si do Assisi pozval predstaviteľov rôznych náboženstiev a prenechal katolícke cirkevné chrámy napríklad hinduistom, moslimom, šamanom a iným pohanským náboženstvám, ba pobozkal Korán. Toto všetko je porušenie prvého Božieho prikázania ‚nebudeš mať iných Bohov‘, a tým, že sa Ján Pavol II. stal blahoslaveným, toto jeho učenie sa schválilo a stalo oficiálnym. Takže už nemáme len jedného Boha, nemusíme robiť misie, hlásať evanjelium, načo? Aj Benedikt XVI. si pozval do Ríma ateistov, pretože aj tí podľa neho veria v niečo, len to nevedia pomenovať. No toto už zaváňa moderným náboženstvom New Age, kam postupne všetko smeruje… ‚Nový začiatok‘ počuť aj v rétorike našej cirkevnej hierarchie, naposledy práve v televíznom vystúpení Róberta Bezáka,“ rozpráva nám mladý kňaz.

„A cirkevné sobáše homosexuálov?! Predstavitelia katolíckej cirkvi toto nielen ticho tolerujú, ale sa týmito ľuďmi obklopujú… Kam to speje?“ zamyslí sa mladý kňaz. „Ak máte nejaké pochybnosti o viere svojho otca, máte právo sa ho na to spýtať. Ak máte pochybnosti o tom, kam vás vedie, tiež sa na to spýtať môžete. My však nie. Namiesto toho som sa ja osobne dočkal urážok mojich mŕtvych rodičov, vyhodili mi na oči môj prospech v škole… Za tieto otázky nás vyhodili, prakticky sme dostali výpoveď ako u normálneho zamestnávateľa, dekrét sme dostali od nadriadených, teda Zvolenského a Bezáka, ostatné dokumenty na personálnom oddelení Arcibiskupského úradu. Nikto, nikto sa nás nezastal,“ konštatuje.

Zaslal: Št január 31, 2013 12:18 pm Odpovedať s citátom
TASR napísal(a):
Miroslav Kocúr povedal, že jeho rehoľa redemptoristov sa k emeritnému arcibiskupovi Róbertovi Bezákovi hlási.

Zaslal: Po február 11, 2013 3:26 pm Odpovedať s citátom
Bude Bezák novým pápežom?

Keďže Benedikt odstúpil, môže jeho miesto zaujať Bezák. Laughing

Zaslal: St február 13, 2013 3:10 pm Odpovedať s citátom
Michal Hornak napísal(a):
A v takomto duchu a takomto prostredí vychovávame kňazov, ktorí majú vytvárať obraz cirkvi? Je všeobecne známe, že často krát sú semináre lákadlom, pre chalanov, ktorý sami v sebe riešia svoje komplexy a toto prostredie ich prehĺbi v tom najhoršom slova zmysle. Poznám tiež seminaristov, ktorý to nevzdali, študujú a držia si svoj postoj a odstup tohto zvláštneho chápania viery. Veľmi im držím palce, pretože sú nádejou pre budúcnosť cirkvi.

Z tejto mentality sú vychovaní kňazi, ktorí sa potom vytešujú z číselného počtu birmovancov a vôbec ich netrápi, že z tých 100 mladých, ktorých pobirmovali zostane v cirkvi ani nie 10. Toto všetko je len vonkajšia fasáda za ktorou je vnútorná prázdnota. Ako vás potom môže viesť človek, ktorý je duchovne prázdny a jeho viera spočíva len vo vonkajších rituáloch, ktoré dnešnému človeku nič nehovoria?

Zaslal: Po február 25, 2013 8:06 pm Odpovedať s citátom
Vlado Gregor napísal(a):
Ak by sme nemali bolesti a problémy, ale len dobroty a pohodlie, čím by sme sa líšili od poľnej buriny? Čo by liečili lekári, o čom by písali spisovatelia a čo by učili rôzni a preochotní učitelia? A koniec-koncov, aké nedokonalosti by odpúšťali tí rôzni pastieri, kňazi a rôzne požehnaní ľudia? Buďme teda skromní, trpezliví a zmierliví a verme, že náš Pán nám zošle dážď, úrodu a inú pomoc v ten pravý a naliehavý čas.

Toto je ten skazený dôsledok kresťanskej vierouky. Rozmýšľam, či sa u neho viac prejavuje sadizmus alebo masochizmus, ale je hrozné vidieť ľudí, ktorí utrpenie chápu ako čosi, čím sa ľudia odlišujú od buriny. Jeho myseľ je naopak plná plevelu. Čo by liečili lekári? A prečo by vôbec mali byť také profesie? Keby sme ich dnes nepotrebovali, nijako by to ľudstvu neuškodilo, že nie sú lekári. Ešte zbytočnejšia profesia je kňaz.

A či zošle, a či nezošle jeho boh dážď, tak je to stále narovnako.

Zaslal: So marec 09, 2013 8:04 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 09 marec 2013 Príspevky: 26
svate_certisko:
by som sa však chcel spýtať či by to potom v takej ateistami ovládnutej spoločnosti, napr. čo sa vyjadrovania týka, vyzeralo nejak takto:
svaty_certisko napísal(a):
Citácia:
Ak sa mám vyjadriť ľudovo, je to p...vina na n-tú s tebou na čele. Už som Ti to vysvetľoval, tak sa tu neser.

alebo či by sa v rámci kresťanskej nádeje dalo nádejať na trochu solídnejšie vyjadrovanie. Nič v zlom, len sa pýtam.

Ja len dodám, že ma zarazilo, že to ZASE nikomu na "humanistickom" fóre nevadí. čo vlastne ponúkate "humanisti"?
Akcepovanie vulgárnych urážok a ponižovanie? Typický obraz vašej morálky a vašej ĽUDSKEJ sily bojovať so zlom. A TO SA EŠTE SNAŽÍTE!!!
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So marec 23, 2013 1:59 pm Odpovedať s citátom
„Stále sa opakuje, že máme kresťanov, ktorí majú strach alebo predsudky angažovať sa v politike. Kniha ukazuje na dôvody, prečo by sa mal kresťan angažovať v politike. Nám chýba jeden základ, považujeme za samozrejmosť, že kresťanov už máme, len sa boja angažovať v politike. My tu kresťanov nemáme, máme pokrstených,“ vyhlásil Gavenda.

Na Slovensku nemáme podľa kňaza kresťanov, len pokrstených

Zaslal: So marec 23, 2013 5:29 pm Odpovedať s citátom
Cirkev na Cypre má riešenie

Cyperská pravoslávna cirkev je najväčším vlastníkom pôdy na ostrove a má aj akcie v rôznych inštitúciách vrátane cyperskej Helénskej banky. Ich hodnotu odhadujú na desiatky miliónov eur.

Webnoviny

Zaslal: St apríl 03, 2013 10:49 am Odpovedať s citátom
Škandál v cirkvi: Pravoslávny arcibiskup Kryštof si mal užívať s milenkami a splodiť až 10 detí!

Pražský arcibiskup Kryštof, ktorý je zároveň metropolitom pravoslávnej cirkvi pre české krajiny a Slovensko, si poriadne zavaril. Celibát, ktorý mal dodržiavať, mu bol údajne tak veľmi na ťarchu, že si zaobstaral niekoľko mileniek a s nimi aj detí. Za svoj sexuálny život má čeliť cirkevnej žalobe.

Topky.sk

Zaslal: Pi apríl 12, 2013 4:12 pm Odpovedať s citátom
Metropolita Kryštof rezignoval!

Neuniesol obvinenia z toho, že striedal jednu ženu za druhou.

Nova.cz

Zaslal: Po apríl 22, 2013 10:45 pm Odpovedať s citátom
Vatikán = továreň na výrobu „svätých“. Rolling Eyes
Novinky.cz napísal(a):
Komise sedmi lékařů na žádost Kongregace pro svatořečení a blahořečení, jednoho z oddělení Papežské kurie, posuzovala případ uzdravení spojený s Janem Pavlem II. Došla přitom k závěru, že jde o uzdravení, jež je z hlediska medicíny nevysvětlitelné. O co konkrétně jde, ale nesdělila.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 13
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: