Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Voltaire

AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ne december 19, 2010 1:49 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):
Vidím tam jasný masaker, a spomínajú sa len kresťania: katolíci a hugenoti.To je náboženská vojna! A čo vojna, náboženský masaker!!!
Chcel by som sa potom spýtať ak sa podľa Teba nejednalo o politcký zápas o moc ale o presadzovanie tej či onej viery ako si potom vysvetľuješ že tie vojny pokračovali až do r.1598 medzi katolíckym kráľom z rodu Bourbonovcov a katolíckym španielskym kráľom Filipom Španielskym ktorý vtedy zomrel na rakovinu. To obom išlo o presadzovanie tej istej katolíckej viery a preto podľa ateistickej logiky medzi sebou bojovali z náboženských dôvodov a francúzsky trón ako nástroj politickej moci ich vôbec nezaujímal? Tiež by som sa chcel spýtať na podrobný mechanizmus ako podľa teba kresťanská viera vplýva negatívne na človeka keď podľa Teba spôsobuje vrtaždenie iných ľudí a čím si vysvetľuješ že dnes sa kresťania nevraždia ak teda stále má v nich byť tento vrodený negatívny vojny vyvolávajúci mechanizmus kresťanstva prítomný.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Julius Voskár
Zaslal: Ne december 19, 2010 10:18 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 08 júl 2009 Príspevky: 156
A.K. Mne ani neide o akési historické dokazovanie toho, že náboženstvo svojím učením vedie k náboženským vojnám, ale že aj náboženská prislušnosť je jeden z motivačných činiteľov vzájomného nekontrolovateľného vyvražďovania, pretože náboženstvá ľudí rozdeľujú podobne ako politické strany.
Lemmy
Zaslal: Ne december 19, 2010 11:02 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6828 Bydlisko: Mám.
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Lemmy napísal(a):
Vidím tam jasný masaker, a spomínajú sa len kresťania: katolíci a hugenoti.To je náboženská vojna! A čo vojna, náboženský masaker!!!
To obom išlo o presadzovanie tej istej katolíckej viery a preto podľa… logiky…

Len toľko netáraj. Wink Spomenul som katolíkov a hugenotov. Opäť ukazuješ, aké máš nedostatky v logike.

Zaslal: Ut december 21, 2010 4:22 pm Odpovedať s citátom
Julius Voskár napísal(a):
A.K. Mne ani neide o akési historické dokazovanie toho, že náboženstvo svojím učením vedie k náboženským vojnám, ale že aj náboženská prislušnosť je jeden z motivačných činiteľov vzájomného nekontrolovateľného vyvražďovania, pretože náboženstvá ľudí rozdeľujú podobne ako politické strany.

Aj keď to je pravda, pre Stalina resp. boľševikov určite príslušnosť ku kresťanstvu ktoré oni chápali ako náboženstvo bolo určite jedným z motivačných faktorov vyvražďovania. Kresťania však pre tohoto ateistu neboli ani zdaľeka jedinou cieľovou skupinou jeho vyvražďovania. Tí čo vyvražďujú si skôr volia kritérium "kto je s nami a kto proti nám" a nie či človek verí tomu či onomu, a niektoré rozdiely ako napr. pôvod k určitej národnosti ako motivačný faktor sa nedá vymazať vôbec a preto vyznieva veľmi iracionálne argument že minimalizáciou rozdielov sa dá eliminovať motivácia k takému javu ako je vedenie výbojnej vojny či vyvražďovanie, medzi ľuďmi odjakživa boli, sú a budú rozdiely, nech je to v akejkoľvek oblasti, nielen v oblasti viery.
Lemmy
Zaslal: Ut december 21, 2010 5:05 pm Odpovedať s citátom
Tí čo vyvražďujú si skôr volia kritérium "kto je s nami a kto proti nám"

Ale, Konštanta, čo to zisťujem? Však si ešte neabsolvoval Cvičenia. Crying or Very sad
Adam Roman napísal(a):
Vysvetlite, prečo je Kristov výrok „Kto nie je proti nám, je za nás“ (Mk 9,40, Lk 9,50), presne ekvivalentný komunistickému heslu „Kto nejde s nami, je proti nám“?

Zaslal: Ut december 21, 2010 9:56 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
A.K. Vzájomné vyvražďovanie v Kosove a v bývalej Juhoslávii to tiež nariadil Stalin?
AntropologickaKonstanta
Zaslal: St december 22, 2010 6:03 pm Odpovedať s citátom
Julius Voskár napísal(a):
A.K. Vzájomné vyvražďovanie v Kosove a v bývalej Juhoslávii to tiež nariadil Stalin?
Na Juhoslovanskej strane ho iste nariadili politické špičky majúce v rukách štátnu moc a ktorým bola/je podriadená armáda a príslušné ozbrojené zložky Ministerstva vnútra, a na strane etnickej albánskej menšiny veliaci dôstojníci tzv. Kosovskej Oslobodzovacej Armády. Ale nerozumiem čo má byť argumentačnou obsahovou náplňou tejto otázky, prosím o vysvetlenie. Vopred ďakujem.
Julius Voskár
Zaslal: Št december 23, 2010 9:33 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Vysvetlenie je jednoduché, jedna náboženská skupina vyvražďovala druhú náboženskú skupinu a bolo im to jedno kto to nariadil.
Lemmy
Zaslal: Ut november 22, 2011 12:32 am Odpovedať s citátom
Dnes je tomu 317 rokov, čo sa narodil velikán Voltaire.

Nekorunovaný kráľ Európy: F. M. Voltaire

Zaslal: So január 19, 2013 6:57 pm Odpovedať s citátom
Ešte by som sa chcel spýtať či ateisti vo svojej vlastnej viere naozaj veria že tzv. náboženské vojny…

Vieš, tvojou neznalosťou je, že nepoznáš súčasnosť, nevieš, čo sa deje vo svete. Náboženské vojny sú dodnes medzi rôznymi náboženskými skupinami.
A to tvrdí aj Konferencia biskupov Slovenska (KBS) ako vrcholný orgán katolíkov:
KBS napísal(a):
Sú krajiny, ako je Nigéria, kde kvôli násiliu fundamentalistického Boko Haram je nebezpečné ísť dokonca na svätú omšu; kto ide, riskuje život. „Rizikových oblastí je veľa, môžeme uviesť v zásade tri hlavné: krajiny, kde je silná prítomnosť islamského fundamentalizmu – Nigéria, Somálsko, Mali, Pakistan…

Už samotný nadpis to potvrdzuje, že ide o zabíjanie za vieru: „Tento rok zomrelo za vieru 105-tisíc kresťanov“.

Tak neklam, že náboženské vojny nie sú. Čiže mýliš sa, ak hovoríš „ateisti vo svojej vlastnej viere naozaj veria“, pretože tomu veria katolíci (a ďalší teisti), a nie ateisti.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na: