Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Republikáni sú nebezpeční radikáli

Lemmy
Zaslal: So október 23, 2010 10:23 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6195 Bydlisko: Mám.
Republikáni sú nebezpeční radikáli, varuje Obama

Počas stretnutia s Kalifornčanmi poukázal na radikalizmus svojich rivalov, za ktorých by podľa jeho slov v súčasnosti nemohol za prezidenta kandidovať ani jeho vzor, bývalý republikánsky prezident USA Abraham Lincoln.

No vážne, viete si predstaviť, že by sa (Lincoln) pokúšal ísť s týmito ľuďmi?“ položil si Obama rečnícku otázku. „Táto ich agenda tváriaca sa ako konzervativizmus nie je konzervativizmom. Výsledkom toho celého totiž je radikálny posun od rekordného prebytku k rekordnému deficitu a divočina na Wall Street, ktorá takmer zničila našu ekonomiku,“ zaútočil americký prezident na republikánov, ktorí podľa neho nepohli ani prstom v záujme boja proti ekonomickej kríze. „Toto je voľba medzi minulosťou a budúcnosťou, medzi strachom a nádejou, medzi pohybom vpred a pohybom vzad. Neviem ako vy, no ja sa chcem posúvať vpred,“ uzavrel šéf Bieleho domu.

zdroj: SITA

Zaslal: Pi január 06, 2012 1:33 pm Odpovedať s citátom
Budúci prezident v USA? Mormón či katolík, jedno… Crying or Very sad

Američania to majú ťažké. U Američanov by malo platiť: Boh ochraňuj nás pred republikánmi. Twisted Evil

Po mormónovi (Mitt Romney) sa prejavil aj katolík Rick Santorum.
Správa na iHNed.cz napísal(a):
Ako katolík kladie rodinu jednoducho na prvé miesto (a kritizuje výuku evolučnej teórie na školách).
Evil or Very Mad

Zaslal: St január 11, 2012 6:43 pm Odpovedať s citátom
Mormón Mitt Romney si v utorok zabezpečil víťazstvo aj v druhých primárnych voľbách americkej Republikánskej strany a stáva sa tak jasným favoritom na zisk tohtoročnej prezidentskej kandidatúry.
SITA napísal(a):
Republikáni definitívne vyberú svojho favorita pre voľby až v septembri, teda po skončení primárok vo všetkých 50 amerických štátoch. Ten potom v prvý novembrový utorok vyzve na súboj demokratického kandidáta a úradujúcu hlavu USA Baracka Obamu.

Zaslal: St január 18, 2012 6:05 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 15 marec 2011 Príspevky: 68
Nie je tam ani jeden kandidát, s ktorým by som súhlasila, ale myslím že Romney je predsa len menšie zlo ako napr. Santorum, ktorý je naozaj nebezpečný náboženský fanatik.

Odporúčam toto video:
http://www.youtube.com/watch?v=lETiqZTLzCk
a dokument:
http://secular.org/files/2012scapresidentialcandidatescorecard.pdf
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po august 20, 2012 7:19 pm Odpovedať s citátom
V Spojených štátoch amerických (USA) sa i idiot môže stať poslancom.

Republikánsky člen Snemovne reprezentantov Todd Akin, ktorý je proti interrupciám, sa počas nedeľňajšieho televízneho rozhovoru vyjadril, že „ak ide o normálne znásilnenie, ženské telo dokáže celú vec potlačiť“.

Podľa Akina majú ženy vraj akúsi biologickú obranu, ktorá zabráni otehotneniu po znásilnení, v dôsledku čoho nepotrebujú mať zákonné právo na interrupciu.

Kandidát na prezidenta Mitt Romney (za republikánov) sa v nedeľu dištancoval od vyjadrení svojho spolustraníka, kongresmana za Missouri Todda Akina.

Je tragické, že v boji proti interrupciám sa používa výraz „legitimate rape“, keď sa obhajujú napríklad znásilnenia manželiek manželmi. Podľa bojovníkov proti interrupciám je to „legitímne“, ak manžel znásilní manželku.

Zaslal: So august 26, 2017 6:28 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 720
Lemmy napísal(a):
Republikáni sú nebezpeční radikáli, varuje Obama

Počas stretnutia s Kalifornčanmi poukázal na radikalizmus svojich rivalov, za ktorých by podľa jeho slov v súčasnosti nemohol za prezidenta kandidovať ani jeho vzor, bývalý republikánsky prezident USA Abraham Lincoln.
zdroj: SITA

Mladý moslim sa zradikalizoval. Túto vetu v poslednom čase často počúvame. Že tu máme ale inú skupinu, ktorej radikalizácia je dlhodobo extrémne vysoká a stále sa zvyšuje, o tom sa nepíše ani čiarka. Nenápadná, dobre maskovaná masová radikalizáia je ale oveľa viac nebezpečnejšia, ako radikalizácia jednotlivca. Mám dojem, že títo radikáli, keby to bolo možné, tak by všetkých iných najradšej zlikvidovali, alebo zavreli niekde v gulagu. Nuž ale všetko postupne. Najskôr pripraviť o majetok, potom priviazať reťazou k výrobnému pásu s čo najmenšími nákladmi na takto pracujúceho, teda za žobrácku mzdu s minimálnou zdravotnou starostlivosťou a humusáckou stravou.. Po práci návrat do klietky, kde je do otroka hustená propaganda, ako pri pokusoch s väzňami, keď im ukryté reproduktory v stenách donekonečna opakovali určité vety, až ich napokon zlomili. Chceli by, aby ľudia boli vystrašení, ako herci, ktorí im predvádzajú ukážku svojimi „výkonmi“ hrajú stres, prekvapenie a majú pritom výraz tváre ako čerstvo vyoraná myš.
Masová radikalizácia, liaheň radikalizmu sa ale nedá ukrývať donekonečna. Keď niečo rastie plynule, nenápadne, nebudí pozornosť. Veľká masa radikálov si ale napokon predsa vynúti pozornosť a človek sa čuduje, ako je to možné, že si to nevšimol. Tu by sa mu hodil výraz vyoranej myši, čo ale znamená, že má vážny problém.

Zaslal: So august 26, 2017 7:38 am Odpovedať s citátom
Počúvaj, Neskeptik, prečo píšeš ako vyplašený a vystrašený zajac? Aký máš problém, že nedokážeš písať svoje názory otvorene? Hanbíš sa za ne? Nepáči sa mi, ak niekto len tak všeobecne o niekom píše. Keď sa naučíš písať konkrétne, prihlás sa u súdruha Žinčicu.

O kom konkrétne hovoríš? Opíš menovite tú skupinu, má vôbec názov, alebo ide len o tvoju fantáziu?

Zaslal: Ne august 27, 2017 5:50 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Počúvaj, Neskeptik, prečo píšeš ako vyplašený a vystrašený zajac? Aký máš problém, že nedokážeš písať svoje názory otvorene? Hanbíš sa za ne? Nepáči sa mi, ak niekto len tak všeobecne o niekom píše. Keď sa naučíš písať konkrétne, prihlás sa u súdruha Žinčicu.

Lemmy, vy a mnohí iní ešte spíte. Viem, že je to nepríjemný budíček, keď niekto zakričí: „Horí!“ Vy ale hovoríte:“ Skeptik, neplašte sa, však keď sa dom ešte viac rozhorí, tak nás dobrí ľudia vynesú von.“ Zdá sa vám, že ZOOMUJEM udalosti? Nie, nepoužívam zoom ako iní, čo robia z blchy slona a utvrdzujú sa v tom, že je ten slon stále väčší, aj keď je to nemožné, pretože mŕtva blcha už nerastie.
O akej skupine píšem? To sa môžete spýtať aj človeka v Severnej Kórei, prečo je ticho.

Zaslal: Ne august 27, 2017 9:12 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Lemmy, vy a mnohí iní ešte spíte. Viem, že je to nepríjemný budíček, keď niekto zakričí: „Horí!“ Vy ale hovoríte:“ Skeptik, neplašte sa, však keď sa dom ešte viac rozhorí, tak nás dobrí ľudia vynesú von.“ Zdá sa vám, že ZOOMUJEM udalosti? Nie, nepoužívam zoom ako iní, čo robia z blchy slona a utvrdzujú sa v tom, že je ten slon stále väčší, aj keď je to nemožné, pretože mŕtva blcha už nerastie.
O akej skupine píšem? To sa môžete spýtať aj človeka v Severnej Kórei, prečo je ticho.

Toto je diskusné fórum, nie krčma!!! Mrzí ma, že si si pomýlil krčmu s diskusným fórom. A vtipné to vôbec nie je. Je to naopak žalostné, čo tu predvádzaš. Takým táraninám, aké tu vkladáš, sa hovorí vata. Vata sú reči, ktorých účelom je vyplniť prázdny priestor (vlastne čas) počas pitia alkoholických nápojov. V krčme sa pije, ale nedá sa piť potichu, bez rečí. Tak sa všeličo počas pitia narozpráva. To všeličo sa nazýva vatou, lebo sú to reči, ktoré nemajú žiaden prakticky význam, len aby nebola nuda pri pití alkoholu. Mňa nudíš tým, že si namýšľaš, aké dôležité informácie sem prinášaš. Ale v skutočnosti sem dávaš len svoje pletky. Nič viac! Bezcenné pletky, a navyše si na ne hrdý ako bigotný fanatik je hrdý na svoje náboženské pletky. Nevidím rozdiel medzi náboženským fanatikom a politickým fanatikom ako si ty. Bludy, bludy, bludy! Máš strach hovoriť konkrétne? Nemáš? Chápem, vymýšľal si si, a ťažko hovoriť konkrétne, keď má niekto bujnú fantáziu. OK. Týmto som ukončil túto diskusiu s tebou, lebo nemá význam v nej ďalej pokračovať. Ale možno sa nájde niekto, kto bude na rovnakej vlne ako ty, tiež bude žiť v ružovej záhrade, a budete spolu sadiť diskusné kvetiny. OK. Nech sa ti darí nájsť sparring partnera do diskusie. Mňa si unavil tou svojou diskusnou vatou. Ľutujem ťa, že sa nevieš rozumne vyjadrovať, a do diskusie vkladáš nejasné, neurčité, bezobsažné slová vo vetách. Nič viac? Škoda. Crying or Very sad

Zaslal: Ne august 27, 2017 1:36 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
[
Toto je diskusné fórum, nie krčma!!! Mrzí ma, že si si pomýlil krčmu s diskusným fórom. A vtipné to vôbec nie je. Je to naopak žalostné, čo tu predvádzaš. Takým táraninám, aké tu vkladáš, sa hovorí vata.

Nuž neboli to príspevky do Wikipédie, tak si myslím, že nemuseli ani zodpovedať takým kritériám. Že je to len vata? Nuž a čo poviete na to, že tretinu Trumpových a pätinu Clintonovej tweetov vo volebnej kampani písali Social Board, čiže boli vytvorené počítačmi podľa nejakého programu? Ktovie, koľko ich bolo naozaj. Také radšej čítate? Alebo počítačmi vyberané správy podľa určitých algoritmov, ktorými vás kŕmia, proti tomu asi nebudete protestovať, lebo neviete, kto je za nimi. Debata s takými je asi omnoho úžasnejšia. Nuž vyššia inteligencia je vyššia. Časom sa asi z takej debaty človek scvokatie, keď nebude môcť konkurovať vyššej inteligencii počítačov, ktoré budú mať stále pravdu a budú človeka manipulovať podľa potreby. Možno potom dobre padne si sadnúť aj do krčmy medzi skutočných ľudí, ktorí vidia reálny život.

Zaslal: St september 06, 2017 12:52 pm Odpovedať s citátom
Redakcia konzervatívneho denníka Postoj.sk napísal(a):
…organizujú odstraňovanie symbolov a sôch, ak nie sú v súlade s prevažujúcou ľavicovou kultúrou.

Dobrá hlúposť. V USA ľavica? Trápny nezmysel. Tam sú len 2 základné a silné pravicové skupiny: demokrati a republikáni. Hlupáci však budú tárať o akejsi ľavicovej kultúre.
Ouch

Ľavicový je tam Noam Chomsky. Napríklad. Kresťania však majú problém priznať, že pravicová kultúra je rôzna, a s jednou časťou pravicovej kultúry majú mentálny problém. Laughing

Ľavicová kultúra je v USA vo výraznej menšine.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: