Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Voľby

Lemmy
Zaslal: Ne marec 04, 2012 6:31 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
xsova napísal(a):
…tých kandidátov SaS, ktorí sú za odluku cirkví od štátu.
…a Tomáš Hamráček, ktorý je tiež členom klubu Mladých humanistov.

Bolo by dobre, keby títo humanisti aspoň tým kandidátom povedali, že na Slovensku existujú aj humanisti. Prípadne, aby o tom diskutovali aj so svojim straníckym vedením.
Daniel Krajcer (SaS), minister kultúry napísal(a):
Podľa súčasného právneho poriadku Slovenskej republiky neexistuje definícia takejto skupiny. … Áno, je to otázka, o ktorej má zmysel do budúcna diskutovať.

Zaslal: Ne marec 04, 2012 10:46 pm Odpovedať s citátom
WEBNOVINY napísal(a):
Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda si je istý, že ak občania dajú v parlamentných voľbách šancu zostaviť stredo-pravú vládu, takejto alternatíve dajú prednosť aj KDH i Most-Híd. Kresťanskí demokrati a strana Bélu Bugára stále nevylúčili povolebnú koalíciu so Smerom-SD, ako to urobili ich koaliční partneri SDKÚ-DS i SaS.

Štvorylku už nie!

Ak sa im podarí opäť vytvoriť vládu, tak to bude dobrý výsmech demokracie!

Tak len nedávno sa tejto štvorylke podarilo ukončiť svoju bezvládnosť, a keďže už neboli schopní pokračovať vo vládnutí, tak po 15 mesiacoch vládnutia museli vypísať nové voľby, ktoré mimochodom tiež stoja milióny eur od daňových poplatníkov, a opäť má táto štvorylka vládnuť?

Tak načo toľké divadlo s gorilami? Ouch

Výdavky štátu napísal(a):
…výdavky na voľby v ministerstve vnútra o 10,5 milióna eur.

Keď sa voličom váhou svojich hlasov podarí opäť vytvoriť túto štvorylku, tak môžem smutne skonštatovať, že pôjde o veľmi drahý tanec. Crying or Very sad

Keď je 26 kandidujúcich strán, tak keby voliči „rovnomerne“ volili, tak každá strana by získala nejakých 3,8 %. Podmienkou dostať sa do parlamentu je však 5% hranica. Čiže všetky sa nemôžu dostať.

Strany ako SDKÚ-DS, SaS, KDH a Most-Híd sme mali teraz vo vláde. Žeby sa ich voliči ešte neprekŕmili? Fajn! Wink

Je 26 strán, a ľudia majú preferovať tých, čo nevedeli ani 15 mesiacov robiť poriadnu politiku?

Už v roku 2010 bola povážlivo nízka účasť voličov v %: 58,83.

A bude nižšia, keď sa voliči nespamätajú.

Zaslal: Po marec 05, 2012 9:11 am Odpovedať s citátom
O voličský preukaz sa dá žiadať už len štyri dni

O voličský preukaz sa dá žiadať už len štyri dni. Dokument oprávňuje voliča hlasovať v ktorejkoľvek volebnej miestnosti na Slovensku. Záujemcovia oň môžu požiadať v úradných hodinách obecného úradu do 8. marca.

Volebný dokument im vystaví obec na požiadanie v priebehu niekoľkých minút. Žiadosť môže volič podať osobne alebo prostredníctvom ním splnomocnenej osoby. Overenie sa nevyžaduje.

Právo voliť do Národnej rady SR má podľa zákona každý občan SR, ktorý najneskôr v deň volieb dovŕšil 18 rokov. Parlamentné voľby sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 10. marca a daňových poplatníkov budú stáť viac ako 10 miliónov eur. O priazeň voličov sa uchádza 26 politických subjektov.

(TASR)

Zaslal: Ut marec 06, 2012 9:06 pm Odpovedať s citátom
Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico vyzval dnes na mítingu v Košiciach asi 3 000 ľudí, aby „šli voliť nohami“.

Neviem, koľkí si prečítate moju výzvu, ale vyzývam, aby voliči „šli voliť hlavou“. (Presnejšie: s rozumom.) Rolling Eyes

Zaslal: St marec 07, 2012 8:36 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 15 marec 2011 Príspevky: 69
Názor predsedu klubu Mladých humanistov si môžete prečítať tu:

http://www.humanisti.estranky.sk/clanky/nazory/predvolebny-gulas.html
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Št marec 08, 2012 5:05 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
„Zelení“ nerobia nič, parazitujú len menom a čakajú na svoju chvíľu

Bratislava 25. februára (TASR) – Zatiaľ čo Strana zelených (SZ) je prvá z demokratických politických strán, ktoré vznikli po novembri 1989, iný politický subjekt, ktorý sa krátko pred podaním kandidátok do parlamentných volieb premenoval na „Zelení“, má podľa kandidáta SZ, politológa Juraja Mikloša skôr špekulatívny charakter.
Juraj Mikloš napísal(a):
„Kým naša Strana zelených má už dlhé roky ucelený program, chodíme medzi ľudí a snažíme sa komunikovať naše priority, strana ‚Zelení‘ nerobí nič, parazituje len menom a čaká na svoju chvíľu.“

Mikloš predpokladá, že cieľom „Zelených“ je v konečnom dôsledku podporiť inú stranu.
Citácia:
„Domnievame sa že to bude strana 99 percent,“ odhadol Mikloš.

A včera večer, v televíznej politickej reklame strany Zelení s č. 1 sa objavila veta:
Strana Zelení (bývalý AZEN) napísal(a):
Zelení vo voľbách podporujú 99 % – občiansky hlas.

Vykľulo sa šidlo z vreca von!
Voliči, nedajte sa pomýliť pseudostranou Zelení.

Strana zelených má číslo 9

Zaslal: Pi marec 09, 2012 11:53 am Odpovedať s citátom
Pozrel som sa na internetové voľby v e-zine Humanisti.sk, a aktuálne výsledky sú takéto:

1. miesto: Strana maďarskej koalície – Magyar Koalíció Pártja (Počet hlasov: 256)

Počet hlasov 256 je 16,73 % z doterajších 1 530 odovzdaných hlasov.

2. miesto: Zelení (Počet hlasov: 105)

Počet hlasov 105 je 6,86 % z doterajších 1 530 odovzdaných hlasov.

3. miesto: Strana slobodné slovo – Nory Mojsejovej (Počet hlasov: 101)

Počet hlasov 101 je 6,60 % z doterajších 1 530 odovzdaných hlasov.

Záznam:

Zaslal: So marec 10, 2012 9:47 am Odpovedať s citátom
Webnoviny prinášajú minútu po minúte z dnešných volieb.
Citácia:
9:26
Počas volebnej soboty bude na Slovensku slnečné počasie, neskôr pribudne oblačnosti. Najvyššia denná teplota vystúpi na 4 až 11 stupňov Celzia.

Nedajte sa pomýliť počasím. Laughing

Ide o skrytý volebný odkaz. Voľte čísla 4 a 11. Surprised
Výsledky prieskumu verejnej mienky napísal(a):
Medzi respondentmi, ktorí sa chcú volieb zúčastniť, bolo týždeň pred 10. marcom asi 20 % takých, ktorí sa ešte definitívne nerozhodli, komu odovzdajú hlas.

Využite svoje volebné právo, pretože i v tejto vete môže byť skrytý odkaz voličom. Rolling Eyes

Zaslal: So marec 10, 2012 11:38 am Odpovedať s citátom
Tak čo? Aký postoj zaujmú voliči?

Budeme sa z výsledkov červenať alebo zbledneme do modra?

Viac v pozvánke. Wink

Zaslal: So marec 10, 2012 4:28 pm Odpovedať s citátom
Webnoviny napísal(a):
Prenosná volebná urna zo Štrbského Plesa umožnila turistom, lyžiarom i zamestnancom chaty odvoliť aj v nadmorskej výške 1 840 metrov na Chate pod Soliskom. Možnosť voliť v krásnom počasí a v prostredí hôr využilo okolo 20 ľudí.

Na Chatu pod Soliskom vo Vysokých Tatrách sa na sedačkovej lanovke vezie volebná komisia s prenosnou volebnou urnou.
(Foto: TASR)

Zaslal: So marec 10, 2012 4:35 pm Odpovedať s citátom
11.40 h Medzi voličmi, ktorí prídu voliť, sú aj ľudia so zrakovým postihnutím. Podľa slov podpredsedu Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska Jozefa Zbraneka, je pre týchto ľudí odovzdanie hlasu o čosi komplikovanejšie ako pre voličov bez zdravotného obmedzenia

„Nevidiaci volič môže mať asistenta, bez ktorého by sa nezaobišiel. A ten mu výkon urobí. Pokiaľ je človek slabozraký a vidí aspoň trochu, tak zvládne výkon aj sám. Ja som nemal potrebu krúžkovať, takže som si dokázal nájsť hlasovací lístok a vložiť ho do obálky aj samostatne,“ vysvetlil Zbranek.

Obavy, že by asistent vhodil do obálky hlasovací lístok inej strany, než akú si vybral nevidiaci, nie sú podľa Zbraneka opodstatnené. „Je to o tom, že nevidiaci si vždy vyberie niekoho, komu naozaj dôveruje, takže takáto manipulácia je v podstate nereálna,“ zdôraznil.

Ako slabozraký dnes sám robil asistenta svojej nevidiacej manželke. Tá pripomenula, že zrakovo postihnutí ľudia môžu okrem toho pri príprave na voľby využiť aj viaceré pomôcky, ktoré im môžu hlasovanie uľahčiť. Sama sa na volebný akt poctivo pripravovala.

Minúta po minúte

Zaslal: So marec 10, 2012 4:40 pm Odpovedať s citátom
Voliči majú aj dnes k dispozícii infolinku, na ktorej im zamestnanci ministerstva vnútra odpovedia ich otázky. Linka je dostupná až do skončenia volieb, teda do 22.00 h. Svoje otázky môžu ľudia zavolať na telefónne čísla 02/4859 2020 a 02/4859 2021.

Zaslal: Ut marec 13, 2012 11:55 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 15 marec 2011 Príspevky: 69
Volebný výsledok ma moc nepotešil, ale aspoň nebude KDH vo vláde, tak dúfam, že nám zatiaľ nehrozí ďalšia klerikalizácia štátu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne marec 18, 2012 9:18 am Odpovedať s citátom
Radovan Bránik napísal(a):
Matovič vráti štátu polovicu peňazí, ktoré získal za voľby!

Zrejme len nedostatok času a kopa práce pri boji o kreslo podpredsedu parlamentu zatiaľ Igorovi Matovičovi zabránili, aby túto bombu zverejnil pred médiami a verejnosťou. Za výsledok v predčasných parlamentných voľbách získa toto iba formálne existujúce hnutie s celkom štyrmi členmi 4 944 522 eur (takmer 149 miliónov korún). Na jedného člena hnutia OľaNO teda pripadá bezkonkurenčný zisk vo výške 1 236 130,5 eur (viac ako 37 miliónov korún!).

Zaslal: So apríl 21, 2012 10:57 pm Odpovedať s citátom
Bratislava 21. apríla (TASR) – Šesť parlamentných strán minulo na tohtoročné voľby necelých 10 miliónov eur. Najviac voľby stáli vládny Smer-SD, dal na ne vyše 3,3 milióna eur. Druhú najvyššiu čiastku, viac ako 2,6 milióna eur, minula opozičná SDKÚ-DS. Stranu SaS vyšli voľby na takmer 1,2 milióna eur, Most-Híd na vyše 1,14 milióna eur, KDH na viac ako milión eur. Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) minuli vyše 546 tisíc eur.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: