Obsah fóra Diskusne forum humanistov

Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Postoj koňa

Lemmy
Zaslal: Ut september 28, 2010 9:59 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7040 Bydlisko: Mám.
Koňýk, spevák, Zóna A napísal(a):
Postoje Postoya sú mojím postojom blízke a pre dnešnú spoločnosť veľmi potrebné.

Čím upútal pozornosť Postoya?

Žeby to boli ich hudobné albumy Na predaj a Klenoty a odpadky?

Zaslal: Ne november 07, 2010 8:24 pm Odpovedať s citátom
Minule som upozornil na Koňýka, teraz som si všimol Reva zo Zóny A.

Pre jedno krčmové divadlo (to oni samí sa tým chvália) si zvolili v názve takúto kombináciu slov: Perun, Hrom bezbožných.

To akože boh bezbožných! Občas sa stretnem aj s podobnou kombináciou slov: veriaci neveriaci. Laughing
Jozef Ovečka napísal(a):
Na scéne sledujeme kráľa Slávov, mongolského pomocníka Džingischasa, boha Perúna, ale tiež jeho partnerku Morenu… Na pozadí filmovej techniky a v rytme punku, ktorý špeciálne zložil Revo zo Zóny A, máme možnosť počas príbehu sledovať divoký sex, pri ktorom bábky odhaľujú aj svoje prirodzenia.

Ešte, aby postoje Reva neboli rovnaké ako postoje Koňýka, keď už hrajú tak dlho v jednej kapele. Rolling Eyes

Zaslal: St január 19, 2011 12:02 pm Odpovedať s citátom
Dávnejšie som sa čudoval, ale už sa nečudujem.
Život.sk napísal(a):
Čo robíš doma ty?

Čítam knihy o politike, počúvam hudbu a chodím na pivo.

Aké knihy?

Posledné tri boli Jak katolická církev budovala západní civilizaci, Sprievodca kresťanskej politiky od Ivana Šimka a Cestami KDH od Jána Čarnogurského, toho si veľmi vážim, najviac zo slovenských politikov.

Zmenil si pod vplyvom spolku aj vzťah k viere?

Punk a viera sa nevylučujú. Raz sme hrali v Poľsku. Všetci skákali, hučali, potom sa zrazu poobliekali a odišli. Vraj počekaj, počekaj, ideme do kostulku. O pol hodinu sa vrátili a hučali ďalej.

Treba veriť, že pri písaní textov sa neinšpirovali katolíckou modernou: 13. skladba z ich albumu Klenoty a odpadky alebo Chleba z albumu Všetko najlepšie!

Zaslal: Pi december 07, 2012 9:01 pm Odpovedať s citátom
Horkýže Slíže: Boh žije v každom z nás

Aký je váš vzťah k cirkvi ako inštitúcii, k náboženstvu…

Peter „Kuko“ Hrivňák: U katolíkov mám sväté prijímanie a keďže som si bral evanjeličku, u evanjelikov sobáš. U iných náboženstiev nemám nič.

Ste veriaci?

Peter „Kuko“ Hrivňák: Ja som veriaci.

Marián „Sabotér“ Sabo: Ja som bol odmalička vychovávaný v silnej viere. Pamätám si, že ešte za komunistov sme chodievali do kostola. Mám krst aj birmovku, ale potom po revolúcii, keď to už nebolo zakázané, tak odvtedy do kostola nechodím. Možno ma to chytí vo vyššom veku, keď si budem chcieť vyžehliť všetky tie párty. Hovorí sa, že na Boha si každý spomenie, len keď je v sračkách.

Juraj Štefánik: Nemusíš chodiť do kostola na to, aby si bol veriaci. Každý má toho Boha v sebe, na ktorého si spomenie v dobrom i v zlom. Každý je svojim spôsobom veriaci, ale každý to má nastavené inak, pre každého je prioritou niečo iné. Niektorí chodievajú do kostola len preto, aby ukázali, že sú veriaci, že sú kresťanmi, no pritom môžu robiť zloby.

Marián „Sabotér“ Sabo: Napríklad niekto hovorí, že verí iba v seba, no Boh žije v každom z nás, a tak verí aj v Boha.

Peter „Kuko“ Hrivňák: Áno, treba veriť v Boha, lebo ten je v každom z nás.

Zaslal: Št október 22, 2015 7:28 pm Odpovedať s citátom
Štátna televízia propaguje vulgarizátorov

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: