Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Demokracia

Skeptik
Zaslal: So september 23, 2017 11:55 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
Lemmy napísal(a):
Mal by si vedieť, že na začiatku bolo viac kandidátov, viac strán, ale hlasy voličov rozhodli, že sa to ustálilo na rozhodovaní medzi jednou ženou (Merkelová) a jedným mužom (Schulz).

Jasné, že zo začiatku je viac kandidátov, ale všetci sú navrhnutí stranami, nie ľudom. Preto hovorím, že ľudia sú len bezmocní chrobáci ležiaci na chrbte. Nerozhodnú o ničom, pretože len naprázdno kývajú nôžkami vo vzduchu. Žiadny záber, žiadna reakcia. Všetko je už určené tými, čo majú mocné a silne zapreté páky. Však si len pozrime, aké zastúpenie je v našom parlamente a nielen v ňom. Amatéri, ktorí majú zrazu obrovské právomoci. Za celé svoje volebné obdobie sa len škriepia a riešia len svoje vzájomné spory. To je také, ako keby robotníci v práci celé dni hrali karty. Divadlo je to zaujímavé, ale úžitok žiadny. Žiadny zamestnávateľ by také niečo nestrpel, žiaľ ľud to musí strpieť práve pre nedostatky volebného zákona a celkove deformácie demokracie.

Zaslal: So september 23, 2017 12:25 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6129 Bydlisko: Mám.
Biedne uvažuješ. Čo myslíš? Prečo sú strany? Ľudia majú rôzne politické názory, z toho dôvodu sa spájajú, aby mohli ľahšie presadzovať svoje názory. Takže netáraj bludy.
Skeptik napísal(a):
…ale všetci sú navrhnutí stranami, nie ľudom. Preto hovorím, že ľudia sú len bezmocní chrobáci ležiaci na chrbte. Nerozhodnú o ničom…

Máš v hlave neporiadok. Strany, to sú predsa ľudia.

Zaslal: Ne september 24, 2017 7:48 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Nie, nie je to ľud, ktorý vytvoril tieto politické strany, ale mocenské skupiny. Nekoná sa vôľa ľudu, ale vôľa týchto skupín. Záujmy ľudu sú degradované dokonca dva krát. Po prvé, sú to domáce mocenské skupiny, ktoré vládnu a po druhé, aj tieto domáce skupiny sú podriadené zahraničným silám. Sme vazalský štát a potom to aj tak vyzerá. Je to jasne vidno na ignorácii politikov. Ich správanie nezodpovedá voleným zástupcom ľudu, ktorého by sa mali báť, že ich odvolá. Taká možnosť neexistuje. Rôzne kauzy nimi vytvorené sú pre nich nepodstatné. Vôľa ľudi ich vôbec nezaujíma, ako keby ľudia boli len vzduch. Ľudí držia nakrátko a sú im dobrí len na to, aby ich mohli čo najviac vyžmýkať. Dosadení totiž plnia vyššie záujmy, úlohy, ktoré sú im nariadené. Týmto cieľom je podriadené všetko. Po 89 je Slovensko v takej situácii, ako keby bolo zapríčinilo nejakú vojnu a teraz musí splácať reparácie, Ako Nemecko po 1. Sv. vojne. Tieto platby odchádzajú potichu mimo štátu . Toto tiché odčerpávaie už ale začína byť dosť hlučným. Zdroje chýbajú na všetko a ešte vás naviac títo odčerpávači nazvú fašistami. Vytvoria aj stranu, ktorá to má zvýrazniť, akí sú Slováci fašisti. Pritom Gotlieb vôbec neznie tak , že by to mal byť fašista. Nad tým sa ale málokto zamyslí a zožerie hodenú návnadu. Tichý fašizmus tu máme ale práve v podaní týchto mocenských skupín. To, ako porušujú rôzne práva, ignorujú spoločenské pravidlá, to sú jednoznačne znaky bezohľadných režimov, ktoré sa v konečnom dôsledku prejavili veľmi brutálne.

Zaslal: Ne september 24, 2017 7:55 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Lemmy napísal(a):

Nie, nie je to ľud, ktorý vytvoril tieto politické strany, ale mocenské skupiny. Nekoná sa vôľa ľudu, ale vôľa týchto skupín.

Prečo si vymýšľaš? Veď aj ty môžeš založiť stranu, ktokoľvek z ľudu. Vidím, že máš problém uznať, že niektorým ľuďom sa podarí založiť úspešné strany. Dávaš im čudné anonymné meno: mocenské skupiny. Rolling Eyes

Žiješ v klame. Ľudia majú možnosť dať sa dokopy, aj hoci celý ten tvoj ľud, a vytvoriť mocenskú skupinu. A potom sa uvidí, do akej miery sú schopní fungovať.

Zaslal: Ne september 24, 2017 8:26 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Prečo si vymýšľaš? Veď aj ty môžeš založiť stranu, ktokoľvek z ľudu. Vidím, že máš problém uznať, že niektorým ľuďom sa podarí založiť úspešné strany. Dávaš im čudné anonymné meno: mocenské skupiny. Rolling Eyes

Prečo sú vytvorené prekážky pre vznik strán rôznymi finančnými poplatkami? Je to práve kvôli obmedzeniu vzniku nejakej ľudovej strany. Veľké financie si môžu vytvoriť čo chcú. Naviac obyčajní ľudia sú zatlačení do kúta existenčnými problémami, čo im značne komplikuje tvorbu nejakej strany. Odpísať si prostriedky z daní na kampaň veru nemôžu. Aj tu sú teda zvýhodnení finančne zabezpečení, ktorí môžu špekulovať celé roky na rôznych víziách. Oni totiž existenčné problémy nemajú. Nie nadarmo sa hovorilo, že politika je pánske huncúctvo. Ja by som to nazval ale omnoho nelichotivejšie, nie huncúctvo, ale ...
Naviac je potrebné započítať aj silný zahraničný vplyv. Silné štáty si svojim politickým, vojenským a ekonomickým tlakom vynútia svoje záujmy, teda dosadia si koho chcú aj za cenu likvidácie konkurencie, ako sa to teraz deje vo svete. Mnohé štáty majú problémy odolávať týmto tlakom. Je naivné si myslieť, že nejaký obyčajný pracujúci človek im môže konkurovať.

Zaslal: Ne september 24, 2017 11:28 pm Odpovedať s citátom
Predbežný odhad:

CDU/CSU: 32,5 %
SPD: 20 %
AfD: 13,5 %
FDP: 10,5 %
Zelení: 9,5 %
Ľavica (Die Linke): 9 %

Skeptik, vážne trpíš ilúziou, že tam nemajú demokraciu? Tak mi vysvetli, prečo voliči nevolili Ľavicu tak ako volili CDU/CSU? Jednu vec si nepochopil na demokracii, že voliči hlasujú, a teda rozhodujú. Je jedno, či na základe reklamy alebo z iného dôvodu.

Zaslal: Ne september 24, 2017 11:33 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Prečo sú vytvorené prekážky pre vznik strán rôznymi finančnými poplatkami?

Táraš! Tebe vadí poplatok 663,50 €? Si smiešny. Pozri sa, koľko veľa zbytočných strán máme na Slovensku. Len sa zaregistrovali, a nevykonávajú žiadnu činnosť. Mali by sme v štáte holubník, keby to bolo úplne zadarmo.

Inak, si naozaj trápny vo svojich úvahách, lebo neviem, prečo by mala vzniknúť nejaká strana, ktorá nie je schopná mať ani 600 členov. Každý by dal jedno euro, a máš poplatok. Tak prestaň už zo seba robiť idiota!!! Si hlúpy, že vypisuješ také bludy proti demokracii. O čom snívaš? O diktatúre? Kašlem na teba, lebo si nenapraviteľný idiot!

Zaslal: Po september 25, 2017 4:34 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Predbežný odhad:

CDU/CSU: 32,5 %
SPD: 20 %
AfD: 13,5 %
FDP: 10,5 %
Zelení: 9,5 %
Ľavica (Die Linke): 9 %

Skeptik, vážne trpíš ilúziou, že tam nemajú demokraciu? Tak mi vysvetli, prečo voliči nevolili Ľavicu tak ako volili CDU/CSU? Jednu vec si nepochopil na demokracii, že voliči hlasujú, a teda rozhodujú. Je jedno, či na základe reklamy alebo z iného dôvodu.

Pred sídlom AfD sa po voľbách zišla kopa demonštrantov a ich sídlo musela chrániť polícia. Stalo sa to nejakej inej strane? Kto je tu vlastne zlý. Úžasní demokrati, čo nevedia rešpektovať názory iných ľudí. Demokracia vyzerá ináč. Taký protest, to nebola žiadna náhodná akcia, ale dobre zorganizované štvanie.
Veru trpím ilúziou, že tam nemajú demokraciu, pretože jeden človek nemôže rozhodnúť o takých zásadných otázkach, ako sa stalo nedávno. Tomu sa nehovorí demokracia, ale diktatúra. Niekto vyrobil problém a následky má niesť iný.
Nedávno som čítal vyjadrenie vysokého politika, že Havla a Walesu si kúpili Američania. Keď to povie taký človek, tak nemáme veriť, že sa zasahuje do volieb zo zahraničia? Veď sami Američania sa sťažovali na zásahy a ovplyvňovanie do ich volebnej kampane. Čo už my, taký chrúst, s ktorým si každý spraví čo chce. Je pravda, že je kopa informácií a dezinformácií a človek musí starostlivo triediť. Mne to vyšlo tak, ako píšem. Ak si niekto vyvodí nejaké iné závery, prosím, na to je diskusia, aby sa pravda našla. Musia to byť ale argumenty, ktoré presvedčia.

Zaslal: Po september 25, 2017 4:49 pm Odpovedať s citátom
Ale veď nie jeden človek. Demokracia je o súčtoch mnohých jednotlivcov. Napríklad SPD je 20 % takých jednotlivcov, ktorí majú približne podobný názor, ale zasa odlišný od názorov v AfD. Ľudia si vyberajú.

Neponúkaš argumenty. Naopak, ja ponúkam argumenty. Čísla nepustia. To je základný argument. Účasť voličov vo voľbách. Lebo toto je demokracia. Súčasťou demokracie je, že ľudia majú rôzne názory, a uviedol som ti konkrétne čísla, že koľko ľudí má aké rôzne názory. Diktatúra by bola, keby občania nemali na výber. Ale výber tu je. Takže sa klameš, keď hovoríš čosi o diktatúre. Počas socializmu nemali občania na výber, lebo kandidátov navrhovala len jedna strana. Tie ministrany počas socializmu mali nulový význam. Mal si na výber len z komunistov, z takých kandidátov, o ktorých komunisti rozhodli.

Teraz máš široký výber. Nemôžeš však prehltnúť, že dnes ľudia volia rôznych kandidátov. Lebo toto je demokracia a sloboda, že máš na výber.

Zaslal: Po september 25, 2017 4:55 pm Odpovedať s citátom
Nemecké voľby

Oficiálne výsledky volieb: CDU/CSU: 33 %, SPD: 20,5 %, AfD: 12,6 %, FDP: 10,7 %, Ľavica (Die Linke): 9,2 % a Zelení: 8,9 %.

Tak, a teraz argumentuj, či to nie je demokracia. Zisti si, že koľko voličov je 33 % alebo 9,2 %. Nechceš vidieť, že ľudia sa rozhodli. Nejako sa rozhodli, ale rozhodli. Je to ich iniciatíva. Boli voliť, a určili výsledok. Teraz je na politikoch, aby z toho vyšli s nejakým programom, kto s kým pôjde do vlády.

Zaslal: Po september 25, 2017 4:57 pm Odpovedať s citátom
Tak vyzerá demokracia, keď je veľa ľudí, a majú rôzne názory, že sa musí hlasovať. A výsledok som ti poskytol. Lepší argument na demokraciu nie je, ako čím vyššia volebná účasť.

Zaslal: Po september 25, 2017 5:04 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Teraz máš široký výber. Nemôžeš však prehltnúť, že dnes ľudia volia rôznych kandidátov. Lebo toto je demokracia a sloboda, že máš na výber.

Vrátili sme sa opäť na začiatok debaty, teda sme pri chrobákovi na chrbte. Médiami zmanipulovaný volič verí tomu, že sa slobodne rozhodol pre tých, ktorých volil. Kyvká nôžkami a nepochopil svoju vlastnú biednu situáciu v akej sa nachádza. Nemusím poznať zákutia politických strán, ich tajné vzájomné dohody a príkazy a ciele, ktoré im niekto vytýčil, pretože nám to sami nechtiac nevedomky zvestujú. Keď slon narastie, už sa ťažko schová za nejakú blchu. Opačne by to išlo. Naši politici nechtiac a nevedomky vytrubujú do sveta,ako to vlastne všetko funguje. Neuvedomili si, že to, čo robia už má slonie rozmery, aj keď to z ich pohľadu tak nevyzerá.

Zaslal: Po september 25, 2017 5:10 pm Odpovedať s citátom
Vtipné. A aký iný spôsob politiky je lepší než ten, keď ľudia volia? Ponúkni, som zvedavý. Lebo veľa píšeš, a nič nepovieš. Ako partizán. Laughing

Zaslal: Ut september 26, 2017 7:40 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Vtipné. A aký iný spôsob politiky je lepší než ten, keď ľudia volia? Ponúkni, som zvedavý. Lebo veľa píšeš, a nič nepovieš. Ako partizán. Laughing

Samozrejme, že najlepšie sú slobodné voľby, aby prejavili ľudia svoju vôľu, ale spôsob, akým sa to vykonáva asi všade vo svete vo mne vzbudzuje oprávnené pochybnosti a vôli ľudu. Počnúc od návrhu kandidátov, ktorých si nevyberajú ľudia so svojho známeho okolia, až po možnosť trvalého vplyvu voličov na týchto kandidátov. Všade sú hlboké diery, kde sa demokracia stráca. Ľudia si niekoho im nanúteného zvolia a aj ten nanútený sa na nich vykašle, ako sa to stalo napr. teraz v Nemecku, ale poznáme to aj z našich volieb. Politik dostane 20% hlasov a on povie, že odchádza do opozície a nechce ísť do vlády. Tak to je to doslova opľutie voličov. Jeden človek rozhodne o degradovaní 20% hlasov voličov. Alebo po skončení volieb už začína štiepenie strany, Keď sa nasadení deštruktori v AfD už snažia túto stranu rozložiť. Opäť nie vôľa ľudu, ale pár ľudí rozhoduje o tom, čo bude. Je to zakrytie chrobáka voliča skleneným pohárom. Ten má síce dosť pohybu, ale kvôli svojim obmedzeným zmyslom nepochopí, že je v bezvýchodiskovej situácii. Preto v záujme demokracie a slobody je potrebné týmto pokladačom pohárov, obmedzovačom slobody zobrať ten pohár z ruky, teda treba zrušiť politické strany, ktoré si vyhradzujú právo zastupovať občana a následne si robiť sami, čo len chcú. Verím tomu, že bez nich by to išlo oveľa lepšie a demokracia by prekvitala. Taká chorá, chradnúca postavička demokracie, ako nám je ponúkaná nám nie je žiadnou oporou. Politika sa stala živobytím niektorých ľudí a nie službou národu. Ich záujmom sú hlavne tri NAJ v čo najkratšom čase, čo najviac zbohatnúť s vynaložením čo najmenšej námahy.

Zaslal: Ut september 26, 2017 4:09 pm Odpovedať s citátom
Kurdi mali referendum. Otázka znela, či si prajú nezávislosť. Hlúpejšiu otázku už ani nikto nemôže položiť ľuďom, čo o to stáročie bojujú. Typická demokratická otázka pre bezmocných chrobáčikov, ktorí nevedia, v akej situácii sa nachádzajú. Aj keď by tú otázku človek nominoval na kráľovnú hlúpych otázok, v kategórii návnad by sa zaradila medzi kráľovské návnady. Niekto dostal návnadou Kurdov tam, kde ich chcel mať. Teraz im povedia, však keď to tak chcete, tak preto niečo spravte. Najideálnejšie by bolo, keby ste začali rýpať do Iránu a samozrejme bojovať aj proti iným, ako vám poradíme. Typujem, že aj keď sú iránski Kurdi spokojní so svojím postavením v spoločnosti, tí zvonka ich zapletú do poriadneho konfliktu.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 2 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: