Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Demokracia

Lemmy
Zaslal: Po marec 12, 2018 10:40 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6928 Bydlisko: Mám.
Som za referendum, aby sa zistilo, koľko ľudí si naozaj praje zmenu. Ale môj názor nie je zaujímavý pre 4 milióny občanov Slovenskej republiky. Nikto sa neozval, nevyjadril k môjmu názoru, a tak aj v tej vrave na námestiach zanikne. Crying or Very sad
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: St marec 14, 2018 7:23 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 972
Lemmy napísal(a):
Otázka je, kto ťa vypočuje. Väčšina je ticho.

Samozrejme, že ma nechcú vypočuť hlavne tí, čo to môžu zmeniť. Keby im išlo o demokraciu, tak kvórum v záujme ľudu bez problémov znížia. Však je to len taká jednohubka, malina, ktorú by zvládli za sekundu. Mafia, ktorá ovládla politiku si už ale nedá zobrať opraty z rúk. Sú už príliš mocní a nemajú absolútne žiadne zábrany v presadzovaní svojich záujmov. V ich rukách je neskutočne veľký kapitál, aký nemal nikto v celej histórii ľudstva, čo im umožňuje kúpiť si každého a všetko. Demokracia už neexistuje, je to len potemkinova dedina, pozlátko viditeľné z jednej strany, z ktorej sa pozerá zástup ľudu a žiaľ mnohí tomu obrazu veria, že je skutočný. Z boku sú veľké múry, aby nebolo možné vidieť, čo je za prvou fasádou. Ak sa niekto pokúsi preliezť a zvestovať, čo je za touto falošnou fasádou je rýchlo umlčiavaný. Aj keď sa niektorým tá pekná fasáda nezdá, je už skoro nemožné preliezť vysoké bočné múry, na ktorých pribúdajú ďalšie a ďalšie rady antidemokratických tehál, že každá snaha už bude zbytočná.
Mafii tento stav vyhovuje a snaží sa ho doviesť do absolútna. Nikdy nedovolí, aby boli zrušené politické strany, ich vynikajúci sluha. Skutočná demokracia a vôľa ľudí zdola by totiž túto hydru s anakondími chápadlami ohrozila, ale zahubiť ju je skoro nemožné. Stačí malý zbytok a narastie znova. Žiadne voľby už nič nezmenia, pretože sú časťou potemkinovskej fasády postavenej mafiou. Len nejaká veľká udalosť všetko zmení.

Zaslal: St marec 14, 2018 8:45 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Samozrejme, že ma nechcú vypočuť hlavne tí, čo to môžu zmeniť. Keby im išlo o demokraciu, tak kvórum v záujme ľudu bez problémov znížia. Demokracia už neexistuje, je to len potemkinova dedina.

Nech je ako chce, myslieť si to môžeš, ale keď nikto nepôjde voliť, tak žiadna politická mafia nič nedosiahne. Z tých 4 miliónov voličov potrebujú politici napríklad osloviť aspoň 700 000 občanov, aby sme mohli hovoriť, že politici boli zvolení legitímne. S tebou však vôbec nesúhlasím, že demokracia tu nie je. Je! Máme demokraciu, akurát sa nevyvíja tak, ako si ju ty predstavuješ.

Opakujem, väčšina teraz mlčí. Takže, zbytočne si vymýšľaš, že nemáme demokraciu. Máme demokraciu, akurát väčšina je teraz pasívna. Ale stále ide o demokraciu. A to doslova, v týchto dňoch. Stratíme ju, keď väčšina bude pasívna. A ani ty tú väčšinu nevieš prebudiť, ani ty!!! Možno aj preto, že väčšina ti neverí, neverí tomu, čo tvrdíš o demokracii. Uvažuj!

Zaslal: St marec 14, 2018 11:56 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Samozrejme, že ma nechcú vypočuť hlavne tí, čo to môžu zmeniť. Keby im išlo o demokraciu, tak kvórum v záujme ľudu bez problémov znížia. Demokracia už neexistuje, je to len potemkinova dedina.

Nech je ako chce, myslieť si to môžeš, ale keď nikto nepôjde voliť, tak žiadna politická mafia nič nedosiahne. Z tých 4 miliónov voličov potrebujú politici napríklad osloviť aspoň 700 000 občanov, aby sme mohli hovoriť, že politici boli zvolení legitímne. S tebou však vôbec nesúhlasím, že demokracia tu nie je. Je! Máme demokraciu, akurát sa nevyvíja tak, ako si ju ty predstavuješ.

Opakujem, väčšina teraz mlčí. Takže, zbytočne si vymýšľaš, že nemáme demokraciu. Máme demokraciu, akurát väčšina je teraz pasívna. Ale stále ide o demokraciu. A to doslova, v týchto dňoch. Stratíme ju, keď väčšina bude pasívna. A ani ty tú väčšinu nevieš prebudiť, ani ty!!! Možno aj preto, že väčšina ti neverí, neverí tomu, čo tvrdíš o demokracii. Uvažuj!

Lemmy, posty sú už obsadené. Tí, čo si spravili živnosť z politiky sa už tohto výnosného podnikania nevzdajú. Nie je to len 150 poslancov, ale množstvo ľudí v pozadí a na nich naviazaných a nimi živených. Môj odhad je, že sú to desaťtisíce ľudí. Tí sa veru tohto zamestnania len tak nevzdajú. Zrušiť politické strany, zmeniť tieto pre spoločnosť nezdravé štruktúry je veľmi ťažké, pretože práve oni držia tie posty, ktoré sú rozhodujúce pre zmenu. Naviac s obsadzovaním postov neprestávajú a zaberajú stále viac, aj menej dôležitých. Samozrejme, že tie najvyššie posty sú najdôležitejšie, ale skoro všetky sú už pre obyčajný ľud stratené. Čo je ale ešte horšie, aj tie vysoké posty na Slovensku sú podriadené zahraničiu a pripravujú sa ďalšie oslabenia samostatnosti možným prijatím zákonov nadradených nad národné. Aká zmena príde? Nejaký nový Václav Kraťas, alebo lepšie povedané Kruťas, čo nám bude určovať niečo s čím národ nebude súhlasiť. Nariadi nejaké nové humanitárne bombardovanie, alebo vysťahovanie? Vidíme, že milóny mŕtvych nehnú ich svedomím ani o mikrón. Je naivné od nich očakávať demokraciu.
Veru rád by som sa prebudil z tohto zlého sna, žiaľ zisťujem, že to nie je sen.

Zaslal: St marec 14, 2018 1:37 pm Odpovedať s citátom
Trepeš nezmysly. Pozri sa na volebnú účasť, a potom niečo povedz. Zo 4 426 760 voličov sa volieb zúčastnilo 2 648 184 občanov. Je tvoj problém, že toto nie si schopný pochopiť. A tých 2 648 184 občanov rozhodlo, že kto bude v politike. Tvoje rečičky nestoja za nič. Je iná vec, prečo sa 2 648 184 občanov rozhodlo tak, ako volili, a nie inakšie.

Zaslal: Št marec 15, 2018 4:28 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Trepeš nezmysly. Pozri sa na volebnú účasť, a potom niečo povedz. Zo 4 426 760 voličov sa volieb zúčastnilo 2 648 184 občanov. Je tvoj problém, že toto nie si schopný pochopiť. A tých 2 648 184 občanov rozhodlo, že kto bude v politike. Tvoje rečičky nestoja za nič. Je iná vec, prečo sa 2 648 184 občanov rozhodlo tak, ako volili, a nie inakšie.

Vidím v praxi tú tzv. demokraciu. 1 % rozhoduje o dianí v štáte. A aj časť z toho 1 % si možno po čase bude trhať vlasy, čo to spravili. Na vine súčasnej situácie je údajne Smer, teda na vine je väčšina voličov, že ich tam dostala? Väčšina je na vine a menšina len kritizuje, ona nemá žiadnu vinu. Sú čistí, ako ľalie, nevinnučkí, pretože len tí druhí sú na vine všetkému.
Ľudia idú v piatok opäť do ulíc, protestovať proti Smeru, ale vraždy ešte nie sú vyšetrené. Vôbec sa nevie, kto je za tým a Smer na to doplatil najviac. Vinníkom môže byť hocikto, teda aj tí, na ktorých stranu sa teraz určití ľudia postavili. To by bolo teda na porážku, ak by sa táto teoretická možnosť stala pravdou a ľudia by sa teda postavili na stranu vrahov. Veru necítil by som sa najlepšie, keby som to zistil. Ono sa zrejme ani nezistí, ako to bolo, takže z prípadnej možnej viny nebudú musieť mať výčitky. Ten, kto ale rozmýšľa sa aj malinkej možnosti, že by k tomu mohlo dôjsť radšej vyhne. Lož je v poslednom čase kráľom. Všade sa klame, až sa hory zelenajú. Už neverím nikomu z politiky, pretože sami mi dávajú stále viac a viac dôvodov na tento postoj.

Zaslal: St marec 21, 2018 5:27 pm Odpovedať s citátom
V piatok 23.3. bude teda opäť zhromaždenie za slušné Slovensko. Ja by som to skorej podľa toho, čo chcú dosiahnuť nazval kampaňou za poslušné Slovensko. Tzv. slušní požadujú slušne povedané niečo neslušné, nedemokratické, pretože 1 % slušných ľudí nemôže požadovať poslušnosť a podriadenosť 99 % ich vôli, presvedčeniu. Porušovať demokratické pravidlá, ktoré by mali všetci bez výnimky dodržiavať, to slušní nerobia. Neslušní si teda vyžadujú poslušnosť v prijímaní nedemokratických, diktátorských požiadaviek, ktoré sa nám už rysujú a nepochybne nastúpia. Chcú teda zmenu postov, aj napriek tomu, že im evidentne chýbajú kvalitné kádre. Pre nich sú ale odborníci nepodstatní, lebo v postoch sa vyžaduje hlavne poslušnosť, čo je pre nich prvoradé a nadradené na všetko. Vykonávať príkazy odniekiaľ bez myslenia, ako vojaci vo vojne. Áno, je to vojna proti demokracii a slobode, aj keď sa zatiaľ skrýva za slušnosť, čo si mnohí uvedomia, až keď ich mašinéria prevalcuje.
Prečo sa neaktivujú skutoční slušní? Jednoducho nemajú zastúpenie v médiách, ktoré sú rozhodujúce na masívnu organizáciu ľudí. Len médiá sú toho schopné a kto nemá v nich vplyv, má minimálny vplyv na politiku. Na súčasnej biede demokracie majú teda médiá veľmi podstatný podiel. Národné médiá mediálnu vojnu prehrali na celej čiare. Sú už okýptené, takže od nich sa už nedá očakávať pozitívny vplyv, zlepšenie situácie slovenského ľudu. Mobilizovať ľud za svoje práva sa im už nepodarí a celá demokracia je tým pádom podriadená diktátu vlastníkov médií. Kto by v súčasnej situácii dokázal zakázať všetky súkromné médiá, nasadiť masívne národné a dosadiť do nich skutočne nezávislých demokraticky zmýšľajúcich a konajúcich ľudí? Považujem to už za nemožné v dosť dlhom horizonte. Svetlé zajtrajšky v médiách? Rád by som sa ich dožil.

Zaslal: So apríl 07, 2018 6:14 am Odpovedať s citátom
V poslednom čase často vidíme, že do politiky vstupujú neznáme, nepopísané, teda prázdne tváre. Vidím to ako veľký problém Slovenska. Dôležitým kritériom na vstup do politiky by ma malo byť to, že kandidát by mal mať pozitívnu tvár, teda taký, čo už pre Slovensko niečo dobré spravil. Človek, ktorý počas výkonu svojho mandátu stratí tvár, že sa stane prázdnou, alebo negatívnou, by mal byť odvolateľný zo svojej funkcie aj pred jej ukončením. Nemala by to byť ale menšina, ktorá o tom rozhodne. Na hodnotenie pozitivity by nemali slúžiť vlastné slová politikov, ako napr: „ našej krajine sa darí“, pretože mne to znie tak, že keď sa darí ich krajine, tak zrejme tam ide veľa prostriedkov zo Slovenska. V slovenskej politike vidím množstvo negatívnych tvárí, čo je nepochopiteľné, ako sa tam mohli vôbec dostať. Poukazuje to na úplne zlý systém volieb a návrhu kandidátov. Politické strany v tomto totálne zlyhali a nie sú schopné postaviť politikov s pozitívnymi tvárami. Systém návrhu kandidátov na poslancov treba úplne prekopať, preorať, aby sa pôda prevzdušnila aby sa živiny dostali do parlamentu a nebol všetok život na Slovensku dusený ťažkou hlinačkou, vyčerpanou a otrávenou toxínami v ktorej ani tráva nerastie.

Zaslal: So apríl 07, 2018 7:01 am Odpovedať s citátom
Voliči nech o tom rozhodnú. Pýtaj sa voličov, prečo dávajú hlasy prázdnym tváram? Kým sa ti nedarí presvedčiť voličov, tak bude vývoj v politike taký, ako o tom vo voľbách rozhodnú voliči.

Zaslal: So apríl 07, 2018 8:24 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Voliči nech o tom rozhodnú. Pýtaj sa voličov, prečo dávajú hlasy prázdnym tváram? Kým sa ti nedarí presvedčiť voličov, tak bude vývoj v politike taký, ako o tom vo voľbách rozhodnú voliči.

Lemmy, tu ide o to, aby si ľudia mali možnosť vybrať v obchode len z dobrého a výberového ovocia, nie aby bola ponuka z nahnitých jabĺk a otlčených hrušiek. Potom budú ľudia spokojní a nie ako teraz, že ich tá ponuka začína poriadne dráždiť a najradšej by taký obchod podpálili. To je žiaľ problém vo veľa štátoch, nie len u nás.

Zaslal: So apríl 07, 2018 2:32 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
…ide o to, aby si ľudia mali možnosť vybrať v obchode len z dobrého a výberového ovocia, nie aby bola ponuka z nahnitých jabĺk a otlčených hrušiek. Potom budú ľudia spokojní a nie ako teraz, že ich tá ponuka začína poriadne dráždiť a najradšej by taký obchod podpálili.

A kto im káže voliť zhnité jablká? Nikto! A zasa neklam, že všetko je zhnité. Máš toľko politických strán, a vznikajú nové, že sa čudujem takým ľuďom ako si ty, že nariekate, že všetko je zlé. Tvoje táraniny tak vyjdú nazmar. Ak nemáš nič konštruktívne, potom ti nepomôžem. Všetko je v rukách voličov. Ako rozhodnú, tak bude. Ich problém, keď im chutia zhnité jablká. Ich problém, keď sa nepozrú poriadne do debničky. Čiže na konkrétnych politikov, na ich konkrétne vyjadrenia, sľuby, a či ich plnia, do akej miery, ich volebné programy…

Zaslal: Ne apríl 08, 2018 5:56 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

A kto im káže voliť zhnité jablká? Nikto!

Ľudia si vyberú, to sú také reči, ako rozprávky Tisíc a jedna noc. Realita je taká, ako to vidíme názorne aj teraz. Ľudia si v obchode vyberú z úbohej ponuky, ale príde mafián a vloží im do sáčka niečo, čo ani nevedia ako vyzerá a potom im ešte povie: „ Tu máte! Choďte zaplatiť a vypadnite!“ Mafia si totiž dosadzuje svojich ľudí. Je im jedno, že to nie sú odborníci, hlavne že poslúchajú. Vyhovujú aj typy krčmových povaľačov, ktorí sú tam stále, že by sme ich mohli započítať do inventára. Tento krčmový inventár 4 cenovej skupiny, alebo nejaký kaviarenský inventár je pre nich lepší na ich ciele, ako niekto mysliaci, čo sa môže priečiť vykonať niečo proti svojmu zdravému rozumu.

Zaslal: Ne apríl 08, 2018 9:42 am Odpovedať s citátom
Keď si taký múdry, choď do politiky, a poprevracaj im tam stoly.

Potom sa tu niekto zaregistruje s menom Septik, a bude ťa kritizovať, že si politik 4. cenovej. Razz

Zaslal: Ne apríl 08, 2018 1:52 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Keď si taký múdry, choď do politiky, a poprevracaj im tam stoly.

Potom sa tu niekto zaregistruje s menom Septik, a bude ťa kritizovať, že si politik 4. cenovej. Razz

Veru, už sa začínajú prevracať aj stoly v parlamente napr. v Ukrajine údajne pilotka a poslankyňa Savčenková chcela zaútočiť na parlament.

Radšej som sám k sebe úprimný a nevytváram si konformnú pravdu, ktorá je príjemná a pohodlná, ako nejaký kožúšok, ktorý hreje a ochráni pred chladom skutočnej pravdy, ktorá pri jej pocítení vie človeka poriadne zamraziť. Žiadne prázdne tváre už v kožúšku konformnej pravdy človeka netrápia. S kožúškom proti skutočnej pravde človek nevie precítiť realitu a jemu fajn.

Zaslal: Ut júl 10, 2018 9:32 am Odpovedať s citátom
S demokraciou má problém aj Peter Tkačenko.
Peter Tkačenko 8. júla 2018 o 13.17 h napísal(a):
Ľud verzus teplý rožok

Vôľa väčšiny nemusí stačiť.

Chúďa Tkačenko. Rolling Eyes

Pod výrazom teplý rožok sa myslí Richard Sulík zo strany Sloboda a Solidarita. Twisted Evil

V tomto prípade vôľa väčšiny stačí. Už to nebude demokracia, keď sa presadí vôľa jedného teplého. Nadpis mohol byť: Ľud verzus jeden teplý. Laughing

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: