Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Uzera / Nebankovky / SR / a obcian. zákonnik

Garmin
Zaslal: So september 11, 2010 11:23 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 11 september 2010 Príspevky: 1
Ahojte,
urcite ste sa stretli s ponukami roznych nebankoviek. Len pre ilustraciu, po zlom prebrati spat OZ, tu máme na SR legalnu úzeru. OZ sme prebrali z rakusko uhorska, potom pocas totality bola uzera nepripustna tak sa ani v Ob. zak. neobjavila ako trestna. Po pade totality sa vraciame spat k rakusko-uhorskemu Ob. zakonniku ale je schvalne vypustená stat o dobrych mravoch ako takych ich specifikacia, a napriklad aj nepripustnost zalozneho prava na majetok napr. nehnutelnosti. Je uz na SR nejedna staznost pred Eur.sudom pre ludske prava o porusovani nie len ustavy a prava a nedotknutelnosti obydlia ale aj na legalnu uzeru v SR. Je smutne, ze za takýmto zakonnikom stoja najvyssi predstavitelia SR a dokonca aj spolupracuju s tzv. konkurznymi mafiami a podporuju ekonom. trest. cinnost. Nedavno som sa dostal cez google a heslom Zdruzenie HOOS na stranku obcianskeho zdruzenia HOOS a ked som cital podnety a judikaty na ich stranke, tak som neveriacky zasol. Skutocne hamba Slovakom a Slovenskej republike. Ved v okolitych statoch je tento fenomen, davno osetreny ale my Slovaci su 100vky rokov za opicami. Strasne, skuste si kliknut napriklad na tu staznost na SR v ramci Judikatov, tam pride chlapik za 5tisic Sk, o dvojmilionovy byt. Ustavny sud sa z neho vysmeje. To je strasne. Dobre ze som v zahranici ale verte ze strkanim hlavy do piesku pred tymito skutocnostami sa ani situacia nezlepsi. Neviem ci smiem ale rovno sem dam link na to zdruzenie. Sa mi jezi koza z tych podnetov, a Slovak len ticho drzi "hubu" a krok. ( www.wix.com/OZ_HOOS/HOOS/Judikaty )Som vsak rad ze je par obcianskych zdruzeni na Slovensku a zobrali to jednym vrzom, dat uzere po prstoch. Budem rad ak si o tychto skutocnostiach spravite nazor a ze sa tato diskusuia tuna trocha rozvedie. S pozdravom lawyersr.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So september 11, 2010 11:54 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6746 Bydlisko: Mám.
Ako sa to bude vyvíjať, záleží aj od voličov.
TA3 napísal(a):
Predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar a predseda Združenia poškodených občanov (ZPO) Štefan Jagerčík dnes podpísali dohodu o vzájomnej podpore. „Zaviazali sme sa, že napriek tomu, že to v tomto volebnom období neprešlo, sme ďalej za aspoň čiastkové odškodnenie klientov nebankových subjektov,“ vyhlásil Mečiar.

„Budeme podnikať všetky kroky, aby poškodení volili v týchto voľbách hlavne a prioritne ĽS-HZDS, s ktorým máme uzavretú dohodu,“ reagoval predseda ZPO Jagerčík. Upozornil, že ĽS-HZDS vždy hlasovalo za zákon o čiastočnom odškodnení bývalých klientov nebankových subjektov. „Bola nám poskytovaná aj právna pomoc prostredníctvom pani profesorky Tóthovej,“ dodal. Z tohto dôvodu by sa podľa neho mali poškodení občania vo vlastnom záujme mobilizovať a voliť ĽS-HZDS, ktoré sa dnes zmluvne zaviazalo presadzovať odškodňovaciu agendu. Poškodených bolo až 200 000 klientov, čo spolu s ich rodinnými príslušníkmi vytvára solídnu voličskú základňu.

Ak si sledoval aj ostatné voľby, vieš, ako si voliči ocenili minimálne aspoň jednu podobnú snahu o riešenie problémov s nebankovými subjektami.

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky v roku 2010

Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko získala 109 480 platných hlasov (4,32 %)

Zdroj: článok Parlamentné voľby

Ďalšie zdroje: Vladimír Mečiar podpísal dohodu so Združením poškodených občanov a Vladimír Mečiar a Štefan Jagerčík podpísali dohodu

Zaslal: So september 11, 2010 11:57 am Odpovedať s citátom
Ale držím palce! Nech sa darí naplňovať zámery. Po zlých skúsenostiach je nutné upozorňovať občanov, aby už nenaleteli špekulantom. Niekedy sa to ťažko dá predvídať, ale obozretnosť je vždy namieste. Ľudia sa musia naučiť: Dôveruj, ale preveruj!

Zaslal: So december 15, 2012 1:04 am Odpovedať s citátom
Mečiar napísal(a):
Keď sa strana SDĽ rozkladala, aj u nás boli rôzni ľudia. Videl som, že Fico je slabý a sám si neporadí. Preto som skupine ľudí z HZDS dal úlohu, pôjdete do Smeru a budete ho podporovať a tí začali vyrábať Roberta Fica.

Je dobre, že sa konečne Mečiar ukázal v pravom svetle. Aký je.

On sa síce s tou praktikou chváli, ale v skutočnosti by sa za to mal hanbiť.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: