Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Vyznanie

Lemmy
Zaslal: Št august 26, 2010 8:38 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6672 Bydlisko: Mám.
Pekné vyznanie:

Citácia:
Nepotrebujem svetlo v tme, lebo som nezatiahol rolety a nevytvoril som si umelú tmu, aby som potom musel svietiť umelým svetlom!

zdroj: blog.matfyz.sk

Zaslal: Ne august 29, 2010 11:22 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):
Pekné vyznanie:

Citácia:
Nepotrebujem svetlo v tme, lebo som nezatiahol rolety a nevytvoril som si umelú tmu, aby som potom musel svietiť umelým svetlom!

Lenže ak napr. žiješ za polárnym kruhom v zimnom období alebo keď nastala noc, nemusíš si ani zaťahovať rolety a tá tma je naprostou realitou či sa Ti to páči alebo nie, pretvarovať sa že je vonku svetlo nemá absolútne žiadny zmysel. A práve o tom hovorí Biblia, že tma je naprostou realitou (Izaiáš, 59. kapitola: "9 Preto sa právo vzdialilo od nás a spravodlivosť nás nedostihne: čakáme na svetlo, a tu, hľa, tma; na jas, a hľa, chodíme v temnote") a môže Ťa prikvačiť aj keď máš rolety otvorené:
Evanjelium podľa Jána, 12. kapitola napísal(a):
35 Riekol im Ježiš: Ešte na krátky čas je svetlo medzi vami. Choďte, kým máte svetlo, aby vás neprikvačila tma; kto chodí v tme, nevie, kam ide. 36 Kým máte svetlo, verte v svetlo, aby ste boli synovia svetla!

Podľa Biblie nie je dobré tmu nazývať svetlom a svetlo tmou:
Izaiáš, 5. kapitola napísal(a):
20 Beda tým, čo na zlé povedia:
Dobré, a na dobré: Zlé,
ktorí tmu menia na svetlo
a svetlo na tmu

A to svetlo o ktorom píše Biblia nie je vonkoncom umelé:
Evanjelium Podľa Jána 12:46 (Nádej pre kazdého) napísal(a):
46 Prišiel som na svet ako svetlo, a kto vo mňa verí, nezostane v tme.
Aj keď to že oň ľudia nestoja ("Nepotrebujem svetlo v tme") autor správne postrehol, v tom sa zhodol s Biblickým pohľadom:
Evanjelium podľa Jána, 3. kapitola napísal(a):
svetlo prišlo na svet, ale ľudia väčšmi milovali tmu ako svetlo, lebo ich skutky boli zlé. 20 Každý totiž, kto zle robí, nenávidí svetlo a nejde na svetlo, aby jeho skutky nevyšli najavo. 21 Ale kto činí pravdu, ide na svetlo, aby jeho skutky boli zjavené, pretože sú v Bohu konané.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: