Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Strana chudoby

Lemmy
Zaslal: Št august 12, 2010 9:34 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5870 Bydlisko: Mám.
Na Slovensku je v pláne vznik Strany chudoby. Teraz čítam v SME: Podľa denníka New York Times je to na prvý pohľad paradox – chudobní ľudia, ktorí sa boja o prácu a sú nahnevaní za podporu bohatých biznismenov, volia bohatých ľudí. Zakladajúca členka strany, Viera Ďurašová, vysvetľuje vznik takto: Slovensko potrebuje Stranu chudoby, lebo chudobných je u nás dosť a nik neháji ich záujmy.

Môj komentár k tomu: Ak budú chudobní na Slovensku uvažovať ako chudobní v USA, tak vznik takej strany je zbytočný.

Otázka: Ak ťa niekto bije kladivom po hlave, prečo mu ešte aj kladivo leštíš?

Zaslal: Po máj 16, 2016 7:53 pm Odpovedať s citátom
Rizikom chudoby bolo vlani ohrozených 12,3 % obyvateľov Slovenska

Rizikom chudoby bolo vlani ohrozených 12,3 % obyvateľov Slovenska, čo je približne 640 000 osôb.

Koľko z nich má viac ako 18 rokov? Keby išli voliť, mohli by vyvolať zmenu politiky.

Niektoré strany by nemuseli byť v parlamente:

OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti – 287 611 hlasov

SME RODINA – Boris Kollár – 172 860 hlasov

Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko – 209 779 hlasov

A ďalšie…

Prečo si chudobní neveria?

Zaslal: Po máj 16, 2016 8:05 pm Odpovedať s citátom
Čo považujete za najväčšiu prednosť Slovenska?
Robert Fico napísal(a):
Miernu povahu ľudí, ktorí žijú na Slovensku z hľadiska sociálnej výdrže. Nechceli mi veriť kolegovia, premiéri a premiérky, keď som chodil na európsku radu, že na Slovensku je bežný dôchodok 280 €. Nechceli mi veriť, že vo firme človek zarába 450 €. Povedali mi, že to je nemožné z takého niečoho vyžiť. Práve schopnosť ľudí žiť z nízkych príjmov, postarať sa o svoje rodiny aj za cenu, že títo ľudia robia často v dvoch, troch zamestnaniach, to je prednosť Slovenska. Sme podstatne životaschopnejší ako sú Francúzi, Španieli, Portugalci. Máme pred nimi náskok. Keby takáto situácia padla Španielom, že majú žiť z 300 alebo 400 €, tak asi zapália krajinu, ale naši ľudia žijú a idú ďalej. Toto je naša prednosť. A preto aj keď prídu ťažké časy, tak podstatne jednoduchšie ťažké časy prežijú krajiny ako je Slovensko.

Zaslal: Ut máj 17, 2016 4:07 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 562
Lemmy napísal(a):
Čo považujete za najväčšiu prednosť Slovenska?
Robert Fico napísal(a):
Miernu povahu ľudí, ktorí žijú na Slovensku z hľadiska sociálnej výdrže.
Práve schopnosť ľudí žiť z nízkych príjmov, postarať sa o svoje rodiny aj za cenu, že títo ľudia robia často v dvoch, troch zamestnaniach, to je prednosť Slovenska.
Sme podstatne životaschopnejší ako sú Francúzi, Španieli, Portugalci. Máme pred nimi náskok.
A preto aj keď prídu ťažké časy, tak podstatne jednoduchšie ťažké časy prežijú krajiny ako je Slovensko.

Mierna povaha ľudí priťahuje parazitov, ako biela farba špinu. Obyčajní ľudia na Slovensku sú v situácii podobnej, ako boli černosi v Afrike v čase lovenia otrokov. Nechceli nimi byť, ale nemali na to silu, aby sa ubránili proti technike a presile kolonizátorov. Parazitom sa u nás darí a pribúda ich, ale otrokov kvôli zlému zaobchádzaniu s nimi ubúda. Zdravotnú starostlivosť, ubytovanie a stravu majú asi takú, ako otroci na otrokárskej lodi. Ak si chorý a slabý tak skap čím skôr, aby sme s tebou nemali zbytočné výdavky.
Že niektorí sú životaschopnejší? Nuž niektorí paraziti, si za pár rokov na úkor národa nahonobili majetok, ako arabskí šejkovia. To by som neradil k pozitívnym vlastnostiam.
Pred inými národmi majú obyčajní Slováci veru náskok, ale v chudnutí. Keď prídu ťažké časy, tak už nebudú mať z čoho chudnúť, lebo ako hovorí slovenské príslovie: „Kým tučný schudne, chudý zomrie.“
Skrutka dobre drží, čím sa silnejšie pritiahne, ale tiež len so správnou mierou, lebo keď sa závit pretrhne, tak je všetko v ... U nás už tých skrutiek toľko popretrhovali, že o chvíľu tu už nebude nič držať pokope a rozsype sa to ako domček z karát. Zostanú len rozliezajúci sa paraziti, ktorí opúšťajú loď ako potkani pred jej potopením. Ak to dobre sledujem, tak poniektorí už začínajú aj baliť kufre.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: