Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  WikiLeaks

Lemmy
Zaslal: St august 21, 2013 5:17 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6179 Bydlisko: Mám.
Informátora WikiLeaks Bradleyho Manninga odsúdili na 35 rokov väzenia

Mannig počas svojho pôsobenia v Iraku v roku 2010 odovzdal serveru WikiLeaks viac ako 700 000 tajných dokumentov a videonahrávky z bojových operácií.

TASR

Zaslal: Ne august 25, 2013 3:10 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6179 Bydlisko: Mám.
Zolo Mikeš napísal(a):
Keď Bradley Manning zverejnil informácie okrem iného aj o zločinoch americkej armády v Iraku, spáchal podľa amerického súdu zločin. Zločin je však nerešpektovanie práve platných zákonov v tej-ktorej krajine, ktoré sú občas v rozpore so zákonom najvyšším – ľudským svedomím.

Takže, občas sa stane, že ten, kto by bol súdom považovaný za zločinca, stane sa neskôr hrdinom. To je prípad Oskara Schindlera, ktorého by fašisti určite nepochválili za záchranu Židov a asi ani film by o ňom nenatočili. To bol prípad Nelsona Mandelu, ktorý si svoje roky v base počas apartheidu aj odsedel, len aby sa neskôr stal prezidentom krajiny, ktorej súd ho odsúdil. Rosa Parksová tiež spáchala zločin v najdemokratickejšej krajine sveta, keď si sadla na sedadlo pre bielych a odštartovala hnutie, ktoré doviedlo do Bieleho domu černocha. Ten istý černoch sa dnes pozerá ako iný hrdina ide do basy len preto, lebo podobne ako Schindler, Mandela či Parksová poslúchol namiesto zločinných zákonov ten najvyšší zákon – svoje svedomie.

História raz ukáže, že Manning patrí na piedestál slobody a v base mal hniť Bush! Pravda zvíťazí!

Zaslal: So september 16, 2017 7:40 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):
Informátora WikiLeaks Bradleyho Manninga odsúdili na 35 rokov väzenia

Mannig počas svojho pôsobenia v Iraku v roku 2010 odovzdal serveru WikiLeaks viac ako 700 000 tajných dokumentov a videonahrávky z bojových operácií.

TASR

Veru, pacifisti to majú ťažké.
https://www.aktuality.sk/clanok/521543/musime-byt-hrdi-na-uspechy-v-svetovych-vojnach-tvrdi-nemecky-nacionalista/
Asi všade na svete sú ľudia hrdí na úspechy svojich predkov vo vojnách a pamiatku týchto vrahov udržiavajú ako niečo posvätné. Čingischán, Atila, Vikingovia, výpočet by bol veľmi dlhý. Je to tichá, nevedomá podpora agresivity, ktorá hlodá v ľuďoch . Všetci snívajú o porazení protivníka a o svojom vzostupe. Skutočný nepriateľ je ale vnútri každého jednotlivca. Poraziť sa nedá, pretože tým by vlastne človek zahynul. Tento nepriateľ sa dá len kultivovať, pomaličky prerobiť. Spomínaním na úžasné vojenské úspechy ale toho nepriateľa v nás živíme a robíme tak presný opak toho, čo by sme mali. Z vojen sa viac zachovávajú rôzne taktické ťahy, zisky, ktoré priniesli. Prevažujú smutné nostalgické spomienky, koľko územia mali tí naši už obsadeného, nad počtom vyvraždených. O vypálených mestách sa nehovorí. O stratách, ktoré by sa mali spomínať viac, aby sme svojho vnútorného nepriateľa poľudštili sa už hovorí máličko. Aké obrovské ľudské straty a utrpenie vojny spôsobili, koľko stáli zdevastované mestá, to sa ani nechce nikomu vyčísliť. Živým sa uvoľnil priestor, na mŕtvych sa rýchlo zabudlo a vnútorný nepriateľ šepká:“ Treba chystať novú vojnu, lebo prináša zisk“. Poľudštenie medzi vlkmi je ťažké. Kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť, ináč ho veľmi rýchlo dohryzú. Pacifisti sa vytrácajú, militanti pribúdajú, teda vnútorný nepriateľ v ľuďoch rastie až nakoniec vytlačí úplne človeka v nás. Potom tu už nebudú ľudia, ale nejaké agresívne zvieratá, ktoré sa pre svoju neznášanlivosť samé požerú.

Zaslal: So september 16, 2017 12:21 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1582
A riešenie?

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na: