Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  WikiLeaks

Lemmy
Zaslal: St júl 07, 2010 10:05 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6001 Bydlisko: Mám.
Je na čase zaoberať sa aj armádami sveta. To, čo sa udialo v armáde USA, predznamenáva začiatok úvahy o tom, či je možné dať do väzenia vojaka za to, že svetu povie pravdu o zločine. Pravdu o tom, ako vojaci armády USA zavraždili civilistov, a zatajovali to. Pre mňa je neúnosné takéto informácie zatajovať, a ako sa javí situácia, tak namiesto toho, aby bola obžalovaná armáda, tak naopak armáda zahájila protiútok, a obžalovala vojaka, ktorý svetu tento zločin oznámil.

V prípade uznania viny zo všetkých obvinení, mu môže hroziť 50 až 70 rokom väzenia, uviedol armádny hovorca podplukovník Eric Bloom pre časopis Wired.

Organizácia WikiLeaks podporuje únik informácií v rámci boja proti vládnej a podnikovej korupcii.

Zdroje: WikiLeaks, WikiLeaks (pôvodný, neplatný odkaz), WikiPédia, YouTube

A veľmi veľké množstvo kópií stránky WikiLeaks po útokoch na server WikiLeaks: Mirrors WikiLeaks Wink

Naposledy upravil Lemmy dňa Št apríl 28, 2011 10:57 pm, celkom upravené 3 krát.

Zaslal: Po október 18, 2010 9:37 pm Odpovedať s citátom
WikiLeaks sa prezentuje ako nezisková organizácia s cieľom podporovať slobodu informácií. WikiLeaks tvrdí, že sa stala obeťou finančnej vojny kvôli jej aktivitám, ktoré sú vládam nepohodlné.

Stránka WikiLeaks, ktorá tvrdí, že je dotovaná ľudskoprávnymi kampaňami, novinármi a širokou verejnosťou, sa stala terčom kritiky najmä v USA po zverejnení dokumentov o afganskej vojne. Pentagón žiada, aby stránka všetky dokumenty vrátila a stiahla zo svojej stránky tie, ktoré už publikovala.

Podľa tlačovej agentúry AP je však pravdepodobné, že agentúry, ktoré pre banky ohodnocujú potenciálnych klientov vyhodnotili, že obchodovanie s WikiLeaks predstavuje riziko.

WikiLeaks: Stali sme sa obeťou finančnej vojny s vládami

Zaslal: Ne október 24, 2010 9:12 am Odpovedať s citátom
WikiLeaks: USA vedeli o zneužívaní väzňov v Iraku

Washington 23. októbra (TASR) – Spojené štáty americké vedeli o zneužívaní väzňov irackou políciou a vojakmi, ale nezaoberali sa ním. Vyplýva to zo správ médií, ktorým webová stránka WikiLeaks v predstihu poskytla v piatok prístup ku svojej rozsiahlej databáze tajných dokumentov o vojne v Iraku. Pokrývajú šesťročné obdobie od januára 2004 a zväčša pozostávajú zo správ z bojiska.

WikiLeaks zverejní dnes okolo 400 000 tajných amerických dokumentov o vojne v Iraku. Dokumenty obsahujú informácie o zneužívaní väzňov a o vraždách, mučení a znásilňovaní, spáchaných irackými bezpečnostnými silami.

Viac v správe na TASR.

Zaslal: Po november 29, 2010 10:38 am Odpovedať s citátom
Útok na WikiLeaks v deň zverejnenia tajných informácií

„Tajní“ zaúradovali, aby sa tajné informácie nedostali na verejnosť.

Pe7er napísal(a):
Medzi dokumentmi by malo byť (podľa Spiegel.de) aj 1 172 depeší zo Slovenska, medzi ktorými je 24 „tajných“, 511 „dôverných“, 7 „dôverných, nie pre cudzincov“, 256 „neklasifikovaných/len na úradné použitie“ a 374 „neklasifikovaných“. Správy pochádzajú z rokov 1966 – 2010.

WebNotes

Naposledy upravil Lemmy dňa Po november 29, 2010 8:47 pm, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: Po november 29, 2010 5:27 pm Odpovedať s citátom
Zachytená korešpodencia prezrádza aj závažnejšie skutočnosti. Vyplýva z nej, že americkí diplomati už od čias šéfky diplomacie Condoleezzy Riceovej mali príkaz zbierať biografické informácie o predstaviteľoch OSN. Okrem tých základných Washington zaujímali aj čísla účtov ku kreditným kartám a v prípade vysokopostavených diplomatov v Bezpečnostnej rade aj ich biometrické údaje.

Wikileaks odhalil, čo si Amerika myslí

Zaslal: Po november 29, 2010 11:36 pm Odpovedať s citátom
Dokumenty WikiLeaks ukazujú Mandelu ako ostrého Bushovho kritika

Odhalenia obsiahnuté v novej várke tajných diplomatických dokumentov na WikiLeaks vrhá tieň i na vzťahy medzi USA a Juhoafrickou republikou. Z amerických depeší jasne vyplýva, ako vehementne bývalý juhoafrický prezident Nelson Mandela odmietal vojnu v Iraku. Nositeľ Nobelovej ceny za mier vraj usudzoval, že americký prezident George Bush nevie „poriadne uvažovať“, uvádza agentúra DPA.

Viac: ČTK

Zaslal: Ut november 30, 2010 12:37 am Odpovedať s citátom
Americké diplomatické depeše:
Úlohou masmédií nie je chrániť mocných pred strápnením

Pokiaľ sú tieto dokumenty senzačné, je to len v tom, že odhaľujú skorumpovanosť a klamstvá ľudí pri moci a priepasť medzi tým, čo tvrdia, a tým, čo robia.

Viac: Britské listy

Zaslal: Ut november 30, 2010 3:00 pm Odpovedať s citátom
Dajme slovo aj „poškodeným“:

Niekdajší veľvyslanec Slovenska vo Washingtone Rastislav Káčer považuje únik informácií za poľutovaniahodný. „Nevedno, či sa k nim portál Wikileaks dostal nabúraním do počítačového systému alebo ich niekto vyniesol. V každom prípade je to protizákonné. Závažnosť by som prirovnal k porušeniu spovedného tajomstva kňazom,“ zdôraznil.

Ak sa v správach zo Slovenska objavia urážajúce hodnotenia politikov, nedajú sa vylúčiť personálne zmeny na veľvyslanectve USA. „Ťažko môžete spolupracovať s diplomatom, ktorý o niekom napíše, že je napríklad somár alebo schizofrenik. Som zvedavý, ako bola zostavená jedna depeša spred júnových volieb. Čelný predstaviteľ USA sa stretol s významným členom SaS. Na otázku, čo si myslí o pokračovaní slovenskej misie v Afganistane, mu odpovedal, že Slovensko tam nemá žiadnych vojakov,“ povedal jeden z nemenovaných zdrojov s tým, že strana Richarda Sulíka pôsobí na Američanov naďalej rozpačito.

Viac: Pravda

Zaslal: Ut november 30, 2010 11:32 pm Odpovedať s citátom
USA: Štátny department obmedzil prístup k svojej databáze depeší

Ministerstvo zahraničných vecí USA prerušilo spojenie medzi svojou databázou diplomatických depeší a počítačovou sieťou americkej armády s označením SIPRNet.

„Dočasne sme prerušili spojenie medzi touto databázou a jednou utajenou sieťou,“ informoval dnes hovorca Štátneho departmentu P. J. Crowley, podľa ktorého k tomu došlo v priebehu minulého týždňa.

Neuviedol však, o akú sieť ide, pre agentúru Reuters to neskôr konkretizoval nemenovaný predstaviteľ americkej administratívy.

Oznámenie o prerušení spojenia prišlo po tom, ako webová stránka WikiLeaks postúpila médiám viac ako 250 000 dôverných amerických diplomatických depeší.

Tajná počítačová sieť SIPRNet (Secret Internet Protocol Router Network) sa považuje za hlavný zdroj utajených kábelogramov, ktoré získala stránka WikiLeaks.

Minister obrany USA Robert Gates označil dnes masový únik diplomatických dokumentov za nepríjemný, podľa jeho slov ale nebude mať veľký vplyv na vzťahy Spojených štátov a iných krajín.

Zdroj: TASR

Zaslal: St december 01, 2010 3:15 pm Odpovedať s citátom
Bradley Manning: Bude zrejme odsúdený na 52 rokov

Bradley Manning (23), americký výzvedný analytik, je podozrievaný, že poskytol serveru WikiLeaks viac než 250 000 diplomatických depeší.

Manning je väznený na vojenskej základni vo Virgínii. Má byť postavený pred vojenský súd a môže byť odsúdený na 52 rokov do väzenia za to, že údajne sprístupnil serveru WikiLeaks viac než 250 000 amerických diplomatických depeší, vojenské záznamy o vojnách v Iraku a v Afganistane a tajný vojenský videozáznam, na ktorých posádka amerického vrtuľníka streľbou zabíja skupinu mužov, o ktorých sa domnievali, že majú raketomet. V skupine bol kameraman spoločnosti Reuters s televíznou kamerou.

Manning nemá dostatočné finančné prostriedky na svoju obhajobu. Za týmto účelom bola vytvorená finančná zbierka pod názvom „Poukazovať na vojnové zločiny nie je zločin“.
Bradley Manning napísal(a):
Chcem, aby ľudia videli pravdu, bez ohľadu na to, kto sú, pretože bez informácií sa nemôžete ako verejnosť kompetentne rozhodovať.

Viac: Britské listy

Zaslal: St december 01, 2010 4:51 pm Odpovedať s citátom
Poradca kanadského premiéra žiada smrť pre zakladateľa WikiLeaksu
Tom Flanagan napísal(a):
Zakladateľ internetového portálu WikiLeaks Julian Assange si zaslúži smrť.

V rozhovore pre kanadskú televíznu spoločnosť CBC to vyhlásil poradca kanadského premiéra Stephena Harpera. Kanadský politológ Tom Flanagan ďalej počas naživo vysielanej televíznej relácie Power and Politics povedal, že Američania by ho mali dať zabiť pomocou bezpilotného lietadla.

Viac: Pravda

Zaslal: Št december 02, 2010 1:12 am Odpovedať s citátom
Republikánsky kandidát Mike Huckabee napísal(a):
Ten, kto prezradil americké diplomatické depeše, musí byť popravený!

Mike Huckabee, ktorý plánuje kandidovať na úrad prezidenta za americkú Republikánsku stranu, požaduje, aby ten, kto prezradil 250 000 amerických diplomatických depeší, bol popravený za zradu: „Nech už je to ktokoľvek, kto v našej vláde prezradil tieto informácie, spáchal zločin zrady a čokoľvek iného než poprava by bolo príliš miernym trestom.“

Republikánska aktivistka Sarah Palinová požaduje, aby sa usporiadal „hon na Juliana Assangeho“, a s tým súhlasí i poradca kanadského premiéra Tom Flanagan.

Informujú o tom Britské listy. Podrobnosti v angličtine: US embassy cables culprit should be executed, says Mike Huckabee.

Zaslal: Ne december 05, 2010 9:31 am Odpovedať s citátom
Amazon odmietol WikiLeaks. Vyslúžil si za to bojkot

Kampaň za jeho bojkot odštartovala nezisková organizácia Antiwar.com po tom, ako Amazon bez predchádzajúceho upozornenia odmietol ďalej poskytovať WikiLeaks priestor na svojich cloud serveroch.

Vyhlásenie bojkotu od jednej z vplyvných amerických neziskových organizácií prišlo po tom, ako Amazon po predchádzajúcom súhlase s okamžitou platnosťou zakázal WikiLeaks využívať jeho cloud servery, na ktorých záujemcom prenajíma priestor. WikiLeaks chcela bezpečnejšie servery Amazonu využiť na to, aby sa bránila masívnym hackerských útokom, ktoré začali potom, ako organizácia zverejnila prvú várku utajovaných amerických diplomatických dokumentov.

Organizácia Antiwar.com tvrdí, že sa tak stalo na jednoznačný politický nátlak senátora Joa Liebermana. „Bohužiaľ, vyzerá to tak, že Amazon WikiLeaks pred svojim krokom vôbec nevaroval,“ hovorí Eric Garris, spoluzakladateľ Antiwar.com. „V bežnom vzťahu, rešpektujúcom štandardné etické a obchodné zásady, by druhá strana mala byť pred ukončením kontraktu varovaná s časovým predstihom tak, aby svoje dáta stihla presunúť inam. WikiLeaks o tom mala byť informovaná 30 dní dopredu. Amazon tak však neurobil, jednoducho servery vypol.“ dodal.

Antiwar.com preto sama zo svojho webu odstráni všetky komerčné reklamné odkazy na Amazon a vyzvala na to aj ďalšie organizácie.

Píše o tom Martin Kamenický vo Webnovinách.

Zaslal: Ne december 05, 2010 11:26 am Odpovedať s citátom
Austrália „uvažovala o tom, že zbaví Assangeho občianstva“

Zakladateľ serveru Wikileaks Julian Assange pravdepodobne porušil austrálske zákony a pokiaľ bude odsúdený, nebude v Austrálii vítaný, konštatoval austrálsky generálny prokurátor Robert McClelland. Austrálske úrady „poskytnú Spojeným štátom úplnú pomoc“ pri zásahu proti Assangovi, dodal McClelland.

Píše sa o tom v Britských listoch. Podrobnejšie v The Sydney Morning Herald.

Zaslal: Po december 06, 2010 6:16 pm Odpovedať s citátom
Všimol som si, že stránka pod odkazom www.wikileaks.org nie je dostupná, a teraz sa dá na ňu prísť cez odkaz 213.251.145.96.

Organizácia WikiLeaks prináša svetu pravdivé informácie bez toho, aby mali strach z ich zverejnenia, a bez záujmu zbohatnúť na uverejnení týchto faktov. Ak chcete, aby WikiLeaks bola naďalej nezávislá organizácia, môžete ju finančne podporiť.

Na stránke Support WikiLeaks sú podrobné údaje o možnostiach, ako ich finančne podporiť. Výber je na vás.

Napríklad:

Bankový prevod cez Sunshine Press Productions

Skulagötu 19, 101 Reykjavik, Iceland
Landsbanki Islands Account number: 0111-26-611010
BANK/SWIFT: NBIIISREXXX
ACCOUNT/IBAN: IS97 0111 2661 1010 6110 1002 80

Viac informácii sa dozviete priamo zo stránky WikiLeaks.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 3
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: