Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Ateistická viera

strapaty
Zaslal: Pi júl 07, 2017 8:11 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 111
... vsetci veriaci su hriesni ... knazov biskupov ci sv. otca nevinimajuc... kristus prisiel pre hriesnikov nie pre svatych ... lekara potrebuje chori a nie zdravy...

neviem odkial neveriaci (a aj veriaci ) maju presvedcenie ze knazi by mali byt nejaky nadludia... len preto ze kaze ludom? maju vysie vzdelanie co sa tyka nabozenstva maju mnohe dary ale to ich nerobi svatymi ...
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi júl 07, 2017 8:38 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6198 Bydlisko: Mám.
strapaty napísal(a):
... vsetci veriaci su hriesni ... knazov biskupov ci sv. otca nevinimajuc... kristus prisiel pre hriesnikov nie pre svatych ... lekara potrebuje chori a nie zdravy...

neviem odkial neveriaci (a aj veriaci ) maju presvedcenie ze knazi by mali byt nejaky nadludia... len preto ze kaze ludom? maju vysie vzdelanie co sa tyka nabozenstva maju mnohe dary ale to ich nerobi svatymi ...

To len katolík Tvojoponent žije v blude, že katolíci nie sú zločinci. A preto sa z veriaceho (teistu) Hitlera snaží vyrobiť sekulárneho humanistu.

Laughing

Zaslal: Pi júl 07, 2017 8:42 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
neviem odkial neveriaci (a aj veriaci ) maju presvedcenie ze knazi by mali byt nejaky nadludia...

To oni kňazi, sami, sa tak pretvarujú, keď tvrdia, že sú od boha. Je nutné podrobiť samotných kňazov z tejto herézy, lebo oni sami hovoria, že keď niečo rozprávajú, že to je božské. Pritom, ako vidíme, všetci len tárajú, lebo všetko náboženské je nakoniec ľudské. Preto sú aj kňazi rovnakí ako iní ľudia, nie sú o nič viac než podvodníci, cirkusanti alebo kúzelníci.

Zaslal: So júl 08, 2017 6:07 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 722
strapaty napísal(a):
... vsetci veriaci su hriesni ... knazov biskupov ci sv. otca nevinimajuc... kristus prisiel pre hriesnikov nie pre svatych ...

Strapatý, čiže svätí sú neveriaci, keďže všetci veriaci sú hriešni? Tak sa zapletáte v tých svojich výmysloch, že sa vám do nich zaplietli nohy a bráni vám to normálne kráčať. Prečo ale zapletáte nohy aj iným? Považujete to už asi za normálne, že všetci sa majú potkýnať, alebo je to úmysel, aby ste ostatných predbehli, alebo dobehli?
strapaty
Zaslal: Po júl 10, 2017 9:22 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Skeptik napísal(a):
strapaty napísal(a):
... vsetci veriaci su hriesni ... knazov biskupov ci sv. otca nevinimajuc... kristus prisiel pre hriesnikov nie pre svatych ...

Strapatý, čiže svätí sú neveriaci, keďže všetci veriaci sú hriešni? Tak sa zapletáte v tých svojich výmysloch, že sa vám do nich zaplietli nohy a bráni vám to normálne kráčať. Prečo ale zapletáte nohy aj iným? Považujete to už asi za normálne, že všetci sa majú potkýnať, alebo je to úmysel, aby ste ostatných predbehli, alebo dobehli?

vidim ze vacsine ateistov chyba zakladna slovnikova vybava a chapanie pojmov...

takze zaciname (pokusim sa to definovat polopate)

svaty ... tykajuce sa boha ... v priamom kontakte s bohom ..
hriech ... prekazka medzi clovekom a bohom
stav cloveka v svatosti (cize svaty clovek) ... znamena ze clovek momentalne nema ziadnu prekazku medzi bohom a nim (napriklad po platnej spovedi.)

clovek vyhlaseny za svateho ....je clovek kotreho bezhriesnost potvrdila cirkev (vacsinou je to cez mionimalne dva zazraky na jeho pirhovor) cize je potvrdene ze zije v priamom kontakte s bohom preto jeho odkaz mame v ucete a mozeme ho prosit o prihovor u boha

neveriaci ...1. clovek vedome popierajuci existenciu boha
2. clovek veri v existenciu boha ale nema s bohom osobitny vstah cize jeho viera je mrtva. jeho viera je len na urovni rozumu

viera v boha ... Viera je predovšetkým osobným primknutím sa človeka k Bohu; súčasne a neoddeliteľne je slobodným súhlasom s celou pravdou, ktorú Boh zjavil. Keďže kresťanská viera je osobným primknutím sa k Bohu a súhlasom s pravdou, ktorú zjavil, líši sa od viery v človeka. Je dobré a správne úplne dôverovať Bohu a bezvýhradne veriť tomu, čo povedal. Bolo by však márne a pomýlené vložiť takúto vieru do nejakého tvora

cize naspat k vasemu tvrdeniu ... svaty nie su neveriaci .... ak je clovek svety musi mat vieru cize zit v priamom kontakte s bohom ... ale clovek ktory zije s bohom moze urobit nieco co vytvori prekazku medzi nim a bohom a kym ju neodstrani nie je svaty(nezije v milosti posvacujucej) okrem panny marie neexistuje na zemi ani neexistoval clovek bez hriechu ... a vela vyhlasenych svatych boli kedysy tazky hriesnici prenasledovatelia cirkvi
strapaty
Zaslal: Po júl 10, 2017 9:28 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Lemmy napísal(a):
strapaty napísal(a):
neviem odkial neveriaci (a aj veriaci ) maju presvedcenie ze knazi by mali byt nejaky nadludia...

To oni kňazi, sami, sa tak pretvarujú, keď tvrdia, že sú od boha. Je nutné podrobiť samotných kňazov z tejto herézy, lebo oni sami hovoria, že keď niečo rozprávajú, že to je božské. Pritom, ako vidíme, všetci len tárajú, lebo všetko náboženské je nakoniec ľudské. Preto sú aj kňazi rovnakí ako iní ľudia, nie sú o nič viac než podvodníci, cirkusanti alebo kúzelníci.

ano knazi su od boha ... ako aj vsetci ostatni ... ako knaz dostava urcite milosti a dary .... ale to este neznamena ze zanika ich ludskost... to ze len knaz dokaze sprostredkovat sviatost (okrem manzelstva) to ale neznamena ze nemoze zhresit. pan boh neocakava nasu dokonalost .... on ocakava ze nas najde bojujucich ... veriaci clovek sa spozna podla toho ze sa uprimne snazi nasledovat kristovo ucenie ... nie ze je ako kristus...
strapaty
Zaslal: Po júl 10, 2017 9:35 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Lemmy napísal(a):
strapaty napísal(a):

To len katolík Tvojoponent žije v blude, že katolíci nie sú zločinci. A preto sa z veriaceho (teistu) Hitlera snaží vyrobiť sekulárneho humanistu.

Laughing

tak hitler mozno bol teista... ale urcite nemal nic spolocne s krestanstvom ... lebo to co robil nema s ucenim krista nic spolocne ... ani jeho zivot nesvedcil o tom ze by sa uprimne snazil to co kristus kazal nasledovat. takze mozno bol teista alen urcite nebol krestan. (ak sa bavime o vyzname slova nasledovat krista .) urcite mal ovela blizsie k humanizmu ... mnohe jeho ideologie vychadzali prave z humanizmu a praktickeho materializmu ako napriklad eugenika co bola zakladna ideologia pre holokausta ako ja pre ideove rozputanie vojny.

ale skor ako k teistom by som hitlera zaradil k kultistom ... co je ista forma ideologizmu .. hybrid ateizmu a teizmu ...
Lemmy
Zaslal: Po júl 10, 2017 11:02 am Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
Lemmy napísal(a):
To len katolík Tvojoponent žije v blude…

tak hitler mozno bol teista... ale urcite nemal nic spolocne s krestanstvom ... lebo to co robil nema s ucenim krista nic spolocne ... ani jeho zivot nesvedcil o tom ze by sa uprimne snazil to co kristus kazal nasledovat. takze mozno bol teista alen urcite nebol krestan. (ak sa bavime o vyzname slova nasledovat krista .) urcite mal ovela blizsie k humanizmu ... mnohe jeho ideologie vychadzali prave z humanizmu a praktickeho materializmu ako napriklad eugenika co bola zakladna ideologia pre holokausta ako ja pre ideove rozputanie vojny.

ale skor ako k teistom by som hitlera zaradil k kultistom ... co je ista forma ideologizmu .. hybrid ateizmu a teizmu ...

Najprv som dal do kurzívy slovo LEN, opravujem sa: Nielen Tvojoponent, ale aj strapaty žije v blude. Eru

Lebo: To nevymyslíš, na toto je potrebné mať vypláchnutý mozog nejakou náboženskou ideológiou. Ouch

Netreba znásilňovať to prázdno v mozgu táraninami, že katolík Hitler mal bližšie k humanizmu. Pozri: Humanistické zásady. Mne sa vidí, že niektorí katolíci budú mať doživotnú traumu z katolíka Hitlera.

Twisted Evil

Zaslal: Po júl 10, 2017 11:24 am Odpovedať s citátom
Odporúčam čítať Zošity humanistov, aby sa prázdno čímsi vyplnilo.

Napríklad: J. P. M. Murphy – Hitler nebol ateista, Zošity humanistov č. 8, jún 1999.

Zaslal: Po júl 10, 2017 11:56 am Odpovedať s citátom
Winston Churchill napísal(a):
During the pause in the fighting in Normandy there took place on July 20 a renewed, unsuccessful attempt on Hitler's life. According to the most trustworthy story, Colonel von Stauffenberg had placed under Hitler's table, at a staff meeting, a small case containing a time-bomb. Hitler was spared from the full effect of the explosion by the heavy table-top and its supporting cross-pieces, and also by the light structure of the building itself, which allowed an instantaneous dispersal of the pressures. Several officers present were killed, but the Fuehrer, though badly shaken and wounded, arose exclaiming, “Who says I am not under the special protection of God?” All the fury of his nature was aroused by this plot, and the vengeance which he inflicted on all suspected of being in it makes a terrible tale.

Zdroj: kniha Triumph and Tragedy, autor Winston Churchill, vydalo vydavateľstvo Houghton Mifflin Harcourt, 1986 (716 strán), 25. strana.

Zaslal: Po júl 10, 2017 12:07 pm Odpovedať s citátom
Nábožní ľudia majú tú drzosť, že neustále opakujú svoje bludy, a mňa nebaví reagovať na každú náboženskú hlúposť.
Adolf Hitler napísal(a):
Sekulárne školy nikdy nemôžeme tolerovať, pretože takéto školy nedávajú [svojim žiakom] žiadne náboženské inštrukcie a všeobecné morálne inštrukcie bez náboženského základu visia vo vzduchu. Súčasne, akékoľvek formovanie charakteru a náboženstvo musí byť odvodené z viery.

Hitler sekulárne hodnoty nenávidel, pretláčal náboženstvo. Koniec dišputy.

Zaslal: Po júl 10, 2017 3:58 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 722
strapaty napísal(a):

.. vsetci veriaci su hriesni ...

tak hitler mozno bol teista... ale urcite nemal nic spolocne s krestanstvom ... ...

Názor, že všetci veriaci sú hriešni sa veľmi dobre hodil panstvu. Dokonca aj Macchiavelli to vo svojich spisoch obhajoval tým, že bohatí majú právo okrádať chudobných, klamať ich a podvádzať, pretože všetci sú aj tak hriešni a nič iné si nezaslúžia.
Strapatý, mal by si si pozrieť historické zábery, ako masovo oslavovali hitlerovci Vianoce, aká tam bola slávnostná atmosféra. Žiadni neveriaci to neboli. Také zábery sa ale často nevidieť, pretože to nevyhovuje súčasnému panstvu.
strapaty
Zaslal: Ut júl 11, 2017 6:55 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Lemmy napísal(a):
strapaty napísal(a):
Lemmy napísal(a):
To len katolík Tvojoponent žije v blude…

Najprv som dal do kurzívy slovo LEN, opravujem sa: Nielen Tvojoponent, ale aj strapaty žije v blude. Eru

Lebo: To nevymyslíš, na toto je potrebné mať vypláchnutý mozog nejakou náboženskou ideológiou. Ouch

Netreba znásilňovať to prázdno v mozgu táraninami, že katolík Hitler mal bližšie k humanizmu. Pozri: Humanistické zásady. Mne sa vidí, že niektorí katolíci budú mať doživotnú traumu z katolíka Hitlera.

Twisted Evil

nepoznam nic lepsie ako cistu mysel Wink

zasady su fajn ... no dopady renesancneho humanizmu boli uplne ine .. .a nakoniec boli spolocnostou zavrhnute... az v dnesnych casoch vznika nova vlna neohumanizmu ... uvidime ako tento kult cloveka zas dopadne.... ale myslim ze rovnako ako anticky kult clovkea ci renesancny tak aj neohumanizmus bude mat krestansky pohreb.

nikde netvrdim ze hitler bol humanista... ale ked sa bavime o "blizsie" (cize 2. stuupen slova blizko) tak mal blizsie ku akejkolvek ideologii ako ku krestanstvu lebo s krestanstvom bol v priamom rozpore ...
strapaty
Zaslal: Ut júl 11, 2017 7:13 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Lemmy napísal(a):
Nábožní ľudia majú tú drzosť, že neustále opakujú svoje bludy, a mňa nebaví reagovať na každú náboženskú hlúposť.
Adolf Hitler napísal(a):
Sekulárne školy nikdy nemôžeme tolerovať, pretože takéto školy nedávajú [svojim žiakom] žiadne náboženské inštrukcie a všeobecné morálne inštrukcie bez náboženského základu visia vo vzduchu. Súčasne, akékoľvek formovanie charakteru a náboženstvo musí byť odvodené z viery.

Hitler sekulárne hodnoty nenávidel, pretláčal náboženstvo. Koniec dišputy.

to ale neznamena ze bol veriaci ci dokonca krestan... ako humanistovi by ti malo zalezat na vzdelanosti a mudrosti ... tak by si mohol zacat rozlisovat medzi uradnym/statnyk krestanstvom ... administrativnym krestanstvom a obsahovym krestanstvom ... myslim ze uz ti to tu bolo niekolko krat vysvetlovane... ak sa bavime o moralke a moralnom súpravani je podstatne obsahove krestanstvo (cize snaha nasledovat ucenie JK ) .... pri spravani sa nema absolutne ziaden vyznam ci sa niekomu niekedy 3x liala voda na hlavu alebo zaskrtol policko pri scitani obyvatelstva... ale zjavne tvoja nenavist voci cirkvi a tomu co predstavuje je vacsia ako tvoj humanizmus a zdravy rozum a vyhovuje ti spinit myslienku z ktorou sa nedokazes stotoznit a nedokazes akceptovat ze sa niekto s tym stotoznuje a tak zije ... vstahovanie relacii hitler - krestanstvo =krestania je rovnako scestne ako mao ce tung - ateizmus = ateisti ... aj ked ateizmus moze viest k relativizacii hodnot ... neznamena ze vsetci ateisti su vrahovia... a kto to naznacuje tak nema nieco v poriadku ...

hitler urcite nezil odla odkazu JK ... a to je problem aj dnesnej cirkvi ak by krestania zli podla ucenia JK tak by boli najviac vazenou a obdivovanou castou spolocnsoti, lebo keby ludiatak zili tak by bol raj uz tu na zemi
.. bohuzial velakrat ostava pri formalizme. cize zachovania frmy bez obsahu .

Naposledy upravil strapaty dňa Ut júl 11, 2017 7:43 am, celkom upravené 1 krát.
strapaty
Zaslal: Ut júl 11, 2017 7:39 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Skeptik napísal(a):
strapaty napísal(a):

.. vsetci veriaci su hriesni ...

tak hitler mozno bol teista... ale urcite nemal nic spolocne s krestanstvom ... ...

Názor, že všetci veriaci sú hriešni sa veľmi dobre hodil panstvu. Dokonca aj Macchiavelli to vo svojich spisoch obhajoval tým, že bohatí majú právo okrádať chudobných, klamať ich a podvádzať, pretože všetci sú aj tak hriešni a nič iné si nezaslúžia.
Strapatý, mal by si si pozrieť historické zábery, ako masovo oslavovali hitlerovci Vianoce, aká tam bola slávnostná atmosféra. Žiadni neveriaci to neboli. Také zábery sa ale často nevidieť, pretože to nevyhovuje súčasnému panstvu.

v krestanstve tvrdenie (vsetci su hriesny) sa chape ako pokornbe prijatie svojej ludskej slabosti a nschylnosti k zlemu v boji proti tymto slabostiam a nie ako alibisticke ospravldnenie nepravosti ... co aj niektory pseudokrestania bohuzial praktizuju (myslim alibisticke ospravedlnovanie) ... napriklad aj sviatost zmierenia(spoved) je zalozena na

1. uvedomeni si hriechu
2. jeho olutovani
3. odcineni
4. predsavzatie viac nehresit

co to znamena v praxy?
ak niekot nieco ukradne mal by si uvedomit preco je to zle a ako tym ublizuje inym ... ked si to uvedomi mal by to lutovat .... ked to olutuje mal by to vratit/nahradit aj s urokom ... a ist na spoved s tym ze uz viac kradnut nebude az potom moze ist na spoved a spoved bude platna (hriech mu bde odpusteny. )

podonbne ak niekomu ublizi ... u krestanov by mao byt normalne ze niekto ak niekomu ublizi poziada ho odprosi a odpustenie ... bohuzial ludska pycha to mnohym nedovoluje ...

to ze swu vsetci hriesny aj veriaci aj neveriaci by nemalo zostat pri konstatovani ale malo by sa toto konstatovanie stat zakladom pre zmenu k lepsiemu a nehreseniu ..

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 8
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: