Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Ateistická viera

strapaty
Zaslal: St júl 26, 2017 10:50 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 111
Lemmy napísal(a):

Takže, prečo by mal rozumný človek veriť veriacemu, ktorý čosi hovorí o bohu X?

Nepoznám rozumný dôvod.

Najmúdrejšie je zachovať si zdravý rozum, a neveriť ani jednému, ani veriacemu v X, ani veriacemu v Y.

ako som uz kedysi pisal ... viera je osobitny vstah s bohom .. nejde len o racionalne uverenie ..clovek moze aj sam poznavat boha.... len musi vediet co to boh je .... aj clovek ktory sa nechce pripojik k ziadnej skupine - cirkvi moze hladat boha aj ked je to ovela obtiaznejsie ... clovek sa moze naucit aj sam murovat .. ale od skuseneho murara sa to uci lepsie a lahsie . hlavne narobi menej skod

ale suhlasim dolezite je aby bol clovek k sebe uprimny a zachoval si zdravy rozum... co ale neznamena ze ma ostat tvrdohlavy a z pychy nepripustit nic okrem rozumu ...
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: St júl 26, 2017 10:51 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6186 Bydlisko: Mám.
strapaty napísal(a):
zaujimave je to ze vacsina ateistov nevedia definovat comu neveria .. a ak to aj definuju tak to vacsinou boh nie je alebo to s bohom nema nic spolocne

Táraniny.

Ateisti odmietajú uznať reči, ktoré tárajú teisti. To je všetko! Ateista má veľmi dobre zadefinované, prečo odmieta tie teistické (náboženské) názory. Lebo teisti (nábožní) nevedia ani rozumne zdôvodniť, prečo veria práve tej konkrétnej náboženskej ideológii, ktorá odporuje ostatným (konkurenčným) náboženským ideológiám. Problém je na strane teistov (nábožných).

Je problém na strane teistov, že nevedia poriadne definovať pojem boha. Ja som uviedol základnú definíciu, takže nevidím dôvod na také náboženské pletky, na to osočovanie ateistov, že nevedia definovať.

Ateisti veľmi dobre rozumejú, čomu veria teisti, akurát na prijatie ich veľmi veľkého množstva rozličných, často protichodných, vier nepoznajú rozumný dôvod.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 8 z 8
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Pridať novú tému

Prejdi na: