Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Ateistická viera

Julius Voskár
Zaslal: Pi jún 30, 2017 8:02 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 08 júl 2009 Príspevky: 156
Hypotetického, abstraktného boha nepotrebujú, oni potrebujú jeho ľudských predstaviteľov ku ktorým by sa mohli modliť a poväčšine čosi žiadať pre svoj materiálny život. RKC má tých ľudských predstaviteľov boha neúrekom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: So júl 01, 2017 10:42 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1057
TvojOponent napísal(a):
Very Happy Osvedčené nie je potrebné meniť - preto, že sa to osvedčilo ako dobré, treba to zachovávať.

Mnohým sa osvedčilo násilie, zlodejina. Prejsť na humanizmus je pre nich nemysliteľné, preto si myslím, že ľudstvo to už nevládne dlhšie ťahať. Tie nekonečné násilia ho nakoniec dovedú do hrobu. Koľko ešte dokážu ľudia odolávať všadeprítomnému násiliu? Netreba to zmeniť? Myslím si, že je najvyšší čas! Typujem, že ďalšie tisícročie už bude bez človeka a možno aj bez mnohých iných tvorov. Možno sa ďalšieho tisícročia dožijú šváby. Sú odolné a vedia veľmi rýchlo vycítiť nebezpečenstvo a skryť sa. Takže necelých 50 generácií bezohľadných „ľudí“ a dovidenia homo sapiens. Sapiens? Tento názov ale nevystihuje jeho konanie, skorej by sa hodilo homo stultus ( človek hlúpy), alebo homo praecipitem (človek bezohľadný), aj k sebe.
TvojOponent
Zaslal: So júl 01, 2017 12:34 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Spomínate humanizmus. Čo to je ten humanizmus?

Zaslal: So júl 01, 2017 1:04 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7124 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Spomínate humanizmus. Čo to je ten humanizmus?

Čo sa tak bojíš svojich nadriadených? Máš taký veľký strach z klerikov, cirkevníkov, kňazov, biskupov, že sa ich na toto nevieš opýtať? Veď veľmi dobre vieš, že KBS podala námietku proti humanizmu. Tak proti čomu podala námietku, keď ani cirkevník ako si ty nevie, o čom tárajú v katolíckej organizácii KBS? Twisted Evil

Pozri: Na čo sa hrá bigotný katolícky fanatik?

Choď na faru! Rolling Eyes

Zaslal: So júl 01, 2017 2:55 pm Odpovedať s citátom
Ano, podala námietku k slovu humanizmus, ktorého obsah je zmätočný. A ten zmätok víria ateisti Very Happy Nakoniec to potvrdili aj nositelia ceny Humanista roka, že KBS namieta proti ľudskosti. Hoci ona sa dožadovala zámeny slova humanizmus za ľudskosť. Čo zase nevyhovovalo oceneným Humanistom roka ako Tížik, Mistrík alebo Pravda. Čo vadí Vám na slove ľudskosť? Very Happy Že by vám vadilo tá povinná výchova k humanizmu ako ľudskosti? Považujete takú výchovu za zásah do vašich práv správať sa ako prasatá? Very Happy Very Happy Very Happy

Zaslal: So júl 01, 2017 10:47 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Ano, podala námietku k slovu humanizmus, ktorého obsah je zmätočný. A ten zmätok víria ateisti Very Happy Nakoniec to potvrdili aj nositelia ceny Humanista roka, že KBS namieta proti ľudskosti. Hoci ona sa dožadovala zámeny slova humanizmus za ľudskosť. Čo zase nevyhovovalo oceneným Humanistom roka ako Tížik, Mistrík alebo Pravda. Čo vadí Vám na slove ľudskosť? Very Happy Že by vám vadilo tá povinná výchova k humanizmu ako ľudskosti? Považujete takú výchovu za zásah do vašich práv správať sa ako prasatá? Very Happy Very Happy Very Happy

Mne nevadí nič na slove ľudskosť, ty si položil otázku, a ja som ťa usmernil, že ak máš s nechápavosťou dlhodobý problém, tak sa obráť na svojho katolíckeho tútora, pastiera, ktorý ťa pasie. Preto som spomenul KBS, lebo to je pre teba vedomostný orgazmus. Twisted Evil

Zaslal: So júl 01, 2017 10:49 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Považujete takú výchovu za zásah do vašich práv správať sa ako prasatá?

Chápem, ty máš výchovu správať sa ako katolícke prasa. Aspoň vidíš, že medzi našimi výchovami je zásadný rozdiel. Humanistov také otázky ako teba, katolíka, nenapadnú, lebo naši učitelia nás nevychovávajú v katolíckej ideológii ako si bol ty vychovaný!!! Evil or Very Mad

Zaslal: Ne júl 02, 2017 10:10 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 111
ale humanizmus predsa nie je o ludskosti ... ale o viere v cloveka a clovek ako taky ludsky nie je az na par jedincov s dobre vyvinutym EQ .. preto nemozu zmenit nazov na ludsky...lebo by zaclenovalo len mizive percento ludi ...
TvojOponent
Zaslal: Ut júl 04, 2017 9:10 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
TvojOponent napísal(a):

Chápem, ty máš výchovu správať sa ako katolícke prasa. Aspoň vidíš, že medzi našimi výchovami je zásadný rozdiel. Humanistov také otázky ako teba, katolíka, nenapadnú, lebo naši učitelia nás nevychovávajú v katolíckej ideológii ako si bol ty vychovaný!!! Evil or Very Mad

Very Happy Ja som chodil aj na ateistickú výchovu Very Happy

Zaslal: St júl 05, 2017 1:44 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Lemmy napísal(a):
TvojOponent napísal(a):

Very Happy Ja som chodil aj na ateistickú výchovu Very Happy

Musíš mať poriadny krivý charakter, keď ti ani ateistická výchova nepomohla. Ohýbaj ma, mamko, dokiaľ som ja Janko, až budem Jano, neohneš ma, mamo.

Crying or Very sad

Čo už, zvykneme si, že zomrieš ako katolícke prasa. Neteší ma to! Možno si nejako utrpel ešte v čase medzi narodením a tretím rokom. Také deti zvyčajne sú čímsi zasiahnuté, majú traumy, a odzrkadlí sa to na charaktere v dospelosti, napríklad, že vyrastie katolícke prasa.

Eru

Veľmi sa s tým nechváľ, aký máš zlý charakter. Evil or Very Mad

Zaslal: St júl 05, 2017 8:26 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
paaani prosim vas ... uroven aspon nad bodom mrazu ....Wink
TvojOponent
Zaslal: St júl 05, 2017 8:36 pm Odpovedať s citátom
Very Happy Vieme...Išiel si proti múru a narazil si do steny Very Happy

Zaslal: St júl 05, 2017 8:37 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
paaani prosim vas ... uroven aspon nad bodom mrazu ....Wink

Fajn, a kde je kritika na Tvojoponenta?
TvojOponent napísal(a):

Zaslal: Št júl 06, 2017 10:03 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
nemyslim si ze to bolo myslene ako nadavka (aj ked nie som si isty) humanizmus ma medzi jednymi z pilierov materializmus a cloveka ako zivocicha s jeho pudmi a potrebami... a myslim ze prave tuto zivocisnu podstatu humanistickej vychovi mal na mysli .. pre humanistov podliahat vasnam nie je problem (podobne ako zvierata cize aj prasata. )... krestania sa ucia vasne ovladat , vyuzivat a pouzivat... aby nebol clovek ani sam sebe otorkom .

je ale skutocne nutny takyto slovnik? ..... emocie ktore nikam nevedu ?
Skeptik
Zaslal: Pi júl 07, 2017 2:46 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1057
strapaty napísal(a):
humanizmus ma medzi jednymi z pilierov materializmus a cloveka ako zivocicha s jeho pudmi a potrebami... a myslim ze prave tuto zivocisnu podstatu humanistickej vychovi mal na mysli .. pre humanistov podliahat vasnam nie je problem (podobne ako zvierata cize aj prasata. )... krestania sa ucia vasne ovladat , vyuzivat a pouzivat...

Strapatý, myslíš takúto morálku? Nepovedz mi ale, že tí kňazi boli humanisti.
Nono
https://www.aktuality.sk/clanok/503252/vatikanska-policia-zasahovala-byte-patriacom-cirkvi-konala-sa-tam-gay-party/

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 8
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: