Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Ateistická viera

Julius Voskár
Zaslal: St jún 28, 2017 2:00 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 08 júl 2009 Príspevky: 156
Milí nábožensky veriaci v tomto vlákne debaty obdivujem vašu naivitu v tom, že predpokladáte cez určitý stav vašej mysle, cez vašu vieru v určitého boha, určitého náboženského učenia, možnosť ovplyvniť svoj posmrtný stav, pričom si prestávate uvedomovať svoju biologickú podstatu akú majú aj ostatné živé tvory, ktoré smrťou, rovnako definitívne zanikajú ako my ľudia. Možnosť ovplyvniť čokoľvek cez vieru v boha a náboženstvo je nereálne a má charakter zbožného želania, ktoré by nemalo byť brané vážne. Žiaľ zlyháva tu racionálne kritické myslenie. Ja tvrdím, že aj Hitlerovo vedomie, ktorý má na svedomí milióny zavraždených ľudí, rovnako zaniklo ako vedomie toho najväčšieho ľudomila. Pýtam sa: k čomu potrebujete bohov, k čomu potrebujete klamlivé náboženské učenia? Veď sekulárnemu humanizmu ide o šťastný život tu na Zemi bez náboženstiev, nevraživosti a vojen.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
strapaty
Zaslal: St jún 28, 2017 2:30 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 111
"
My, normálni ľudia, nemáme čo poskytovať nejaké definície boha, lebo to nebol náš nápad. Ten, kto vymyslel reči o bohu; tí, ktorí vymysleli bohov – tí sú na rade. Je na nich ako vedia obhájiť svoje názory. "

len preto pozadujem definiciu lebo slovo bez obsahu je prazdne ... ak nevies definovat co boh je tak skutocne pre teba neexistuje.. ... alebo lepsie povedane to co nazyvas bohom Boh nie je .. tak taky boh skutocne neexistuje... ale to neznamena ze Boh skutocne neexistuje... len nevies co/kto to ten boh je .
strapaty
Zaslal: St jún 28, 2017 2:47 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Julius Voskár napísal(a):
Milí nábožensky veriaci v tomto vlákne debaty obdivujem vašu naivitu v tom, že predpokladáte cez určitý stav vašej mysle, cez vašu vieru v určitého boha, určitého náboženského učenia, možnosť ovplyvniť svoj posmrtný stav, pričom si prestávate uvedomovať svoju biologickú podstatu akú majú aj ostatné živé tvory, ktoré smrťou, rovnako definitívne zanikajú ako my ľudia. Možnosť ovplyvniť čokoľvek cez vieru v boha a náboženstvo je nereálne a má charakter zbožného želania, ktoré by nemalo byť brané vážne. Žiaľ zlyháva tu racionálne kritické myslenie. Ja tvrdím, že aj Hitlerovo vedomie, ktorý má na svedomí milióny zavraždených ľudí, rovnako zaniklo ako vedomie toho najväčšieho ľudomila. Pýtam sa: k čomu potrebujete bohov, k čomu potrebujete klamlivé náboženské učenia? Veď sekulárnemu humanizmu ide o šťastný život tu na Zemi bez náboženstiev, nevraživosti a vojen.

dakujem za obdiv Wink
viera nie je stav mysle... je to stav cloveka z coho nasledne vypliva sposob zivota .. tento stav je zalozeny na osobnej skusenosti s bohom a vytvorenim vstahu medzi nim a veriacim ... ktory nepvlyvnuje len posmrtny stav ale aj pritomny ... smrt je len kontinualny prechod z pozemskej formy bytia do nepozmsku.

to ci ostane zive tvory smrtou zanikaju to nevieme ... cirkevny telologovia maju urcite terorie ale tie nie su sucastou ucenia cirkvi ... cize je to v forme odborneho nazoru ..

zavisi od toho co pod pojmom boh vnimate...
boh ako otec, povodca vsetkeho je povodcom aj cloveka a clovek je aj jeho neoddelitelnou sucastou ... a kedze z boha pochadzame a na jeho obraz sme stvoreny tak len s bohom moze byt nasa existencia naplnena ... clovek je s bohom pokial nepostavi vedzi seba a boha prezku (hriech) vedomy dobrovolny a slobodny skutok ktory je proti zakonom bozim ... ak postavi takuto prekazku straca kontakt s bohom a jeho existencia je nenaplnena a strada ... pokial zije clovek v tele dokaze toto stradanie prekryt zmyslami a pozitkami tela ... ale ked o telo pride ostane len cista pravda ... ak clovek nesplynie s bohom bude vecne stradat a trpiet. prirovnava sa to k vecnemu ohnu ktory nezhasina a bolest ktora neuticha.. v osobnom sude este uvidi a precitne vsetko trapenie ktore sposobil aj s dosledkami a bude ich citit vecne a bez kristovho milosrdenstva a lasky ich nebude schopny prekonat

vedomie ako ho dnes pozname cize racionalne pochody pravdepodbne zhniju s mozgom ...ale skutky ostanu ako aj to co sme sposobili seba aj druhym .. a budeme mat ine vedomie... cize v hitlerovej kozi by som rozhodne nechcel byt ...prezivat vecne utrpenie ktore sposobil ..

boha potrebujeme lebo sme jeho nedielnou sucastou ci si to pripustime alebo nie .. je len otazkou casu kedy ta potreba vznikne ... otazka je ci bude nasa pycha vacsia ako nasa laska .. stastny zivot bez boha na zemi nie je mozny... lebo kde niet boha tam je nevrazivst nenavist a vojny ..
Julius Voskár
Zaslal: Št jún 29, 2017 6:40 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Nový - To čo ste napísali sú náboženské predstavy s ktorými ste sa stotožnili a považujete ich za pravdivé a umožňujú vám ľahšie sa vysporiadať so životom a pre nás všetkých nevyhnutnou smrťou. Tak som to vyrozumel z vášho textu. Žiaľ, sú to len ničím nepodložené ilúzie a v mnohom zbožné vaše želania.
Lemmy
Zaslal: Št jún 29, 2017 10:50 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6755 Bydlisko: Mám.
Nový - To čo ste napísali sú náboženské predstavy s ktorými ste sa stotožnili a považujete ich za pravdivé a umožňujú vám ľahšie sa vysporiadať so životom a pre nás všetkých nevyhnutnou smrťou. Tak som to vyrozumel z vášho textu. Žiaľ, sú to len ničím nepodložené ilúzie a v mnohom zbožné vaše želania.

Súhlasím. Palec hore

Nábožní argumentujú psychologickými barličkami. Zrejme im to pomáha udržiavať sa pri živote podobne ako dialýza udržiava pri živote pacienta s poškodenou obličkou.

Zaslal: Št jún 29, 2017 10:53 am Odpovedať s citátom
Samozrejme, niektoré iné náboženské predstavy majú opačný účinok. Náboženská ilúzia ovládne človeka natoľko, že je ochotný sa pre túto ilúziu obetovať: opáše sa bombami, a nechá sa zabiť v dave; ukradne kamión, a narazí do davu; vystrieľa veľký počet ľudí (nakoniec sám zomrie), spácha rituálnu samovraždu…

Zaslal: Št jún 29, 2017 3:21 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší

zjavne nerozlisujete subjektivne prezivanie od predstav... to iste moze te povedat ze aj laska voci zene dietatu je len predstava s ktorou sa dany clovek stotoznil.
strapaty
Zaslal: Št jún 29, 2017 3:25 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Lemmy napísal(a):

Súhlasím. Palec hore

Nábožní argumentujú psychologickými barličkami. Zrejme im to pomáha udržiavať sa pri živote podobne ako dialýza udržiava pri živote pacienta s poškodenou obličkou.

ja si zas myslim ze toto tvrdenie je len degradacia objektu len preto lebo nedokazete racionalne pochopit ako niekto moze sa drzat co ni eje mozne merani ani pozorovanim ani pokusom overit... je pre vas prijatelnejsia pravda ze veriaci su psychicky aelbo mentalne slaby a len si kompenzuju nejaky nedostatok ako to ze je to ze viera je sucastou pnohodnotneho zivota ktora zvysuje kvalitu zivota prave preto lebo je prepojena na jeho zdroj .. Wink
strapaty
Zaslal: Št jún 29, 2017 3:27 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
alebo obetuje svoj zivot z lasky k niekomu ... napriklad rodicia za deti (vzdaju sa svojich pozitkov) partner pre partnerku ... alebo cely zivot niekomu sluzi a tym mu obetuje svoj zivot ... vola sa to povolanie .. lebo ak clovek prijme boziu lasku musi ju predat dalej ...
Julius Voskár
Zaslal: Št jún 29, 2017 5:35 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
strapaty napísal(a):

zjavne nerozlisujete subjektivne prezivanie od predstav... to iste moze te povedat ze aj laska voci zene dietatu je len predstava s ktorou sa dany clovek stotoznil.

To, že náš ľudský druh živočíchov žije už relatívne dlho, tak náš genetický fond je dosť bohatý a cez pudy inštinkty sa prejavuje pestrým emocionálnym a citovým životom. Niečo som o tom napísal aj tu : http://davdva.sk/emocionalita-a-ateizmus/
Lemmy
Zaslal: Št jún 29, 2017 11:01 pm Odpovedať s citátom
Niečo som o tom napísal aj tu : http://davdva.sk/emocionalita-a-ateizmus/

Veru, a kedysi aj tu: Emocionalita a ateizmus. Wink

Zaslal: Pi jún 30, 2017 7:21 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 905
strapaty napísal(a):
"
My, normálni ľudia, nemáme čo poskytovať nejaké definície boha, lebo to nebol náš nápad. Ten, kto vymyslel reči o bohu; tí, ktorí vymysleli bohov – tí sú na rade. Je na nich ako vedia obhájiť svoje názory. "

. ak nevies definovat co boh je tak skutocne pre teba neexistuje.. ... alebo lepsie povedane to co nazyvas bohom Boh nie je ..

Strapatý, reči o bohu vymysleli pred stáročiami, čiže všetci pôvodcovia týchto teórií sú už dávno mŕtvi. Podľa teba si oni teraz majú obhájiť svoje názory? To je dosť čudná predstava. Je to teda tvoj určitý druh alibizmu, zvaliť všetko na minulých.

Definovať, čo je boh ani sám nevieš, teda ho ani nevieš obhájiť. Veriaci nemajú svoje predstavy o bohu, pretože všetky myšlienky prevzali od ľudí z minulosti. Vlastne len opakujú dookola ako papagáji, čo bolo kedysi napísané a povedané. To teda nie je žiadny pozitívny vývoj, ale skostnatené, vysušené myslenie, ktoré sa zákonite pri väčšej záťaži rozláme, rozpadne na drobné kúsky, prach.
Lemmy
Zaslal: Pi jún 30, 2017 7:27 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Definovať, čo je boh ani sám nevieš, teda ho ani nevieš obhájiť. Veriaci nemajú svoje predstavy o bohu, pretože všetky myšlienky prevzali od ľudí z minulosti. Vlastne len opakujú dookola ako papagáji, čo bolo kedysi napísané a povedané. To teda nie je žiadny pozitívny vývoj, ale skostnatené, vysušené myslenie, ktoré sa zákonite pri väčšej záťaži rozláme, rozpadne na drobné kúsky, prach.

Súhlasím. Palec hore

Zaslal: Pi jún 30, 2017 7:56 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1749
Very Happy Osvedčené nie je potrebné meniť - preto, že sa to osvedčilo ako dobré, treba to zachovávať.

Ateistické režimy vznikajú a zanikajú ako huby po daždi... ale tých mŕtvych hubárov... Very Happy

Zaslal: Pi jún 30, 2017 8:29 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Very Happy Osvedčené nie je potrebné meniť - preto, že sa to osvedčilo ako dobré, treba to zachovávať.

Osvedčilo sa sexuálne zneužívanie, aj ho kňazi zachovávajú.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 4 z 8
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: