Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Blesk udrel do Ježiša

Lemmy
Zaslal: Ut jún 15, 2010 10:30 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6196 Bydlisko: Mám.
Teisti zvyknú nedôverovať svojim božstvám, napríklad prejavom inštalácie bleskozvodov. Na kostoly si nechávajú montovať bleskozvody (zrejme ako ochrana voči konkurenčným božstvám, i keď pri ich vierovyznaní monoteizmu neviem, pred akou konkurenciou z nebies). Rolling Eyes

Teraz prišla správa z USA, že blesk udrel do sochy Ježiša. Žeby bol za tým konkurenčný klan?

Predtým:

Po zásahu bleskom:

Celá správa: Jesus statue fire damages estimated at $700,000 a krátky záber na YouTube.

Naposledy upravil Lemmy dňa Po október 22, 2012 11:31 am, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: St jún 16, 2010 2:59 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
[quote="Lemmy"]blesk udrel do sochy Ježiša[/quote]
Tak toto je najjasnejší dôkaz toho že boh neexistuje!! Very Happy Very Happy
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po október 22, 2012 11:35 am Odpovedať s citátom
Do Ježiša udrel blesk, Pannu Máriu chcú zasa utopiť.

Zaslal: Št jún 27, 2013 12:47 pm Odpovedať s citátom
Blesk zabil kňaza. Čo na to hovoria kresťania? Je tento blesk božím prstom? Tu vidno, ako je kresťanstvo len obyčajná vymyslená povera, rozprávka pre dospelých, na ohlupovanie dôverčivých ľudí.

Viac: Blesk zabil rybára, bol kňazom

Blesk totiž je čistej materiálnej povahy, a nemá nič spoločné s nijakým, s ničím, čo kresťania nazývajú duchovným javom. Iba ak by kresťania priznali (uznali), že kňaza kresťanský boh (alebo konkurenčný boh?) takto potrestal. Otázka je, či teraz je podľa kresťanov v nebi alebo v pekle.

Toto vôbec nie je na smiech, na smiech je kresťanská ideológia. Len s ňou vznikajú absurdné situácie. Hlupáci si vymýšľajú rôzne táraniny o tom, ako boli v pekle, ako videli peklo, ako sa zhovárali s Ježišom, ako videli Pannu Máriu (jeho matku), a rôzne iné nezmysly. Ale keď ide i vážne veci, tak sa robia ešte sprostejšími. Som zvedavý, ako nejaký kresťan vykorčuľuje z toho, že blesk udrel kňaza. Dávnejšie som sa pobavil na tom, ako kresťania síce považujú kostol za boží príbytok, ale pre istotu nedôverujú tomu svojmu bohu, a nainštalujú bleskozvody. Hotová kresťanská (náboženská) schizofrénia. Náboženská preto, lebo rovnako choré je to aj v ostatných náboženstvách. Evil or Very Mad

Zaslal: Ut marec 29, 2016 7:14 am Odpovedať s citátom
Požiar v kostole Ježišovho srdca spôsobil Ježiš?

Požiar v kostole Ježišovho srdca na Ceste svätej koruny v XV. budapeštianskom obvode, ktorý vypukol 28. 3. 2016, spôsobil vážne materiálne škody.

Oheň poškodil najmä organ, ktorého oprava si vyžiada vysoké finančné náklady.

Pri vetraní budovy museli požiarnici rozbiť časť okien, čím vznikli ďalšie materiálne škody.

Požiar vznikol na galérii kostola, ktorý je umiestnený nad vchodom. Zhorela časť zariadenia galérie, vrátane organu. Oheň, ktorý zachvátil rozlohu približne desiatich štvorcových metrov, požiarnici uhasili vodným prúdom, potom začali s vetraním interiéru kostola.

Čo si o tomto božom incidente myslia kresťania? Niečo sa nepáčilo bohu? Rolling Eyes

Z humanistického pohľadu nie je rozdiel medzi budovami, ktoré postavili ľudia. Humanisti za požiarmi nevidia žiaden nadprirodzený jav.

Zaslal: Št marec 31, 2016 3:25 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1586
Citácia:

Z humanistického pohľadu nie je rozdiel medzi budovami, ktoré postavili ľudia. Humanisti za požiarmi nevidia žiaden nadprirodzený jav.

Tak potom prečo sa zamýšľate nad tým, či požiar spôsobil JK, v ktorého neveríte? Divné...

To akokeby sa vegetarián pozastavoval nad tým, že mal zeleninové jedlo.

Zaslal: Št marec 31, 2016 4:51 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Citácia:

Tak potom prečo sa zamýšľate nad tým, či požiar spôsobil JK, v ktorého neveríte? Divné...

To akokeby sa vegetarián pozastavoval nad tým, že mal zeleninové jedlo.

Mýliš sa! Hovorím o tom z toho dôvodu, že existujú ľudia, ktorí tvrdia, že to a to spôsobil boh, spôsobil Ježiš. Tam (inde) pôsobí Ježiš, a v tomto prípade nie? Skús vysvetliť, prečo nie? Laughing

Zaslal: Št marec 31, 2016 7:10 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1586
Lebo ide o vysvetliteľný prírodný jav. Preto nie. Zázrak je výnimočná udalosť vymykajúca sa z chápania prírodných vied a kde sa skúma možný zásah vyššej moci. To, čo je alebo nie je zázrak, nakoniec rozhoduje osobitná komisia.
Nie nejaký debilko na portále Humanisti.sk.
Inak len tak na okraj aj ateistická Čína má vládne oddelenie pre skúmanie zázrakov Very Happy

Zaslal: St august 02, 2017 10:18 pm Odpovedať s citátom
V českom Třinci zhorel rímskokatolícky kostol Božieho tela.

Z humanistického pohľadu je to tragédia. Ale ako to vnímajú teisti (nábožní)?

Napríklad je za tým božia ruka? Alebo boh dovolil Satanovi vykonať také ohavné dielo? Prečo boh dopustil túto skazu? Nahnevali ho veriaci? Boli málo zbožní? Nedali poriadnu obetu na oltár? Hnevá sa na nich ako na Kaina?

Alebo boh zaspal? A Satan využil jeho slabú chvíľku nepozornosti?

Lebo nábožní vravia, že boh nikdy nespí, tak neviem, neviem. Evil or Very Mad

Zaslal: Št august 03, 2017 8:55 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 111
Very Happy Very Happy Very Happy
krestania sa ale predsa neklanaju socham ale zivemu bohu (ianc by to bolla modlosluzba) .. umelecke dielo je len vyjadrenim toho co clovek preziva citi alebo si mysli .. nic viac nic memej cize ci je to socha krista alebo davida podlieha rovnakym fyzikalnym zakonom a s vierou to nema nic spolocne az na to ze autor je veriaci a v diele ktore vytvoril vyjadril vstah k bohu , kristovi a ked pouzil zeleznu konstrukciu vysiu ako ostatne budovy je logicke pouzit hromozvod.

co sa tyka knaza .. smrt pre krestana nie je ziadna tragedia ale ciel zivotnej pute ... zomriet v milosti posvacujucej ... clovke ktory lipne na pozmskom zivote moze skutocny zivot s bohom stratit

kostol ako bozi pribytok .. nie je preto ze je to kostol .. ale ze je tam eucharistia co je osobitne stelesnenie boha na zemi .. a veriaci skrz ktorych je tam boh intenzivnejsie citit. nehovoriac o vykonavani obety nastroj nasej spasy.. okrem hromozvodov musia veriaci cistit aj ryny .. natierat strechu aby nezhrdzavela .. atd

kostol zhorel preto lebo sa splnili podmienky na vznik poziaru .. nic viac ani menej ..
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: