Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Kauza JUDr. Andrej Danko

Lemmy
Zaslal: St október 17, 2018 8:07 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6889 Bydlisko: Mám.
Paje napísal(a):
Nezverejnenie diplomovej práce predsedu parlamentu je momentálne, podľa poslankyne Ďurišovej Nicholsonovej, jeden z najväčších problémov spoločnosti. Preto Vám otvorene píšem a chcem pripomenúť nasledovné:

„Viete pani poslankyňa venujúca sa vraj prioritne sociálnym problémom obyvateľov Slovenskej republiky, ste platená aj z mojich daní. Neviem, ako lepšie sa mi bude lepšie žiť a ako sa najem z toho, že si Vy aj za moje peniaze chcete prečítať diplomovú prácu vášho predsedu?

Paje je chorý občan. Myslím, politicky chorý. Trepe bludy! Nie je to najväčší problém, ale ide o vážnu vec, nakoľko normálny človek si nedá utajiť svoju rigoróznu prácu. Ktokoľvek v tejto veci bráni plukovníka Andreja Danka, je naivný idiot.

Zaslal: St október 17, 2018 8:18 am Odpovedať s citátom
Pozri:

Lucia Ďuriš Nicholsonová podala trestné oznámenie v súvislosti s rigoróznou prácou Andreja Danka

UMB v číslach

Nechutný škandál

Je potrebné preveriť, či Andrej Danko nezískal titul JUDr. podvodom

Zaslal: St október 17, 2018 5:45 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 953
Lemmy napísal(a):

Paje je chorý občan. Myslím, politicky chorý. Trepe bludy! Nie je to najväčší problém, ale ide o vážnu vec, nakoľko normálny človek si nedá utajiť svoju rigoróznu prácu. Ktokoľvek v tejto veci bráni plukovníka Andreja Danka, je naivný idiot.

Asi je celá tá kauza len zakrytím, odpútaním pozornosti konania okolo zákona, ktorí navrhol Danko. Teraz taký istý zákon, len proti antislovakizmu navrhli poslanci za ĽSNS. Keď sa prijímajú také zákony, tak sa to vždy robieva reciprocitne, čiže ak jeden štát navrhne niečo druhému, tak aj sám prijíma taký istý zákon vo svojom štáte. Na to sú medzištátne dohody. Neviem, ako to Danko dohodol v Izraeli, kedy tam budú prijímať zákon o antislovakizme, pretože to z celého logicky vyplýva. Zrejme by už ale museli byť spravené aj nejaké predbežné dohody, ale to už je vec politikov, ako a kedy sa na celom postupe dohodnú.
Vidíme v medzinárodnej politike, ako sa všetko robí reciprocitne, pretože to je základ dobrých vzájomných vzťahov. Žiaľ sa reciprocitne aj udeľujú sankcie, robia sa rôzne ekonomické odvety na vyrovnanie, aby nikto nebol jednostranne poškodený a iný zvýhodnený. Reciprocita je teda aj do budúcnosti určitý udržiavač, regulátor spravodlivosti a predchádzač konfliktov, pretože každý rozumný si uvedomí, že bez rovnováhy všetko padá.

Zaslal: St október 17, 2018 6:28 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Asi je celá tá kauza len zakrytím, odpútaním pozornosti konania okolo zákona, ktorí navrhol Danko. Teraz taký istý zákon, len proti antislovakizmu navrhli poslanci za ĽSNS. Keď sa prijímajú také zákony, tak sa to vždy robieva reciprocitne, čiže ak jeden štát navrhne niečo druhému, tak aj sám prijíma taký istý zákon vo svojom štáte. Na to sú medzištátne dohody. Neviem, ako to Danko dohodol v Izraeli, kedy tam budú prijímať zákon o antislovakizme, pretože to z celého logicky vyplýva. Zrejme by už ale museli byť spravené aj nejaké predbežné dohody, ale to už je vec politikov, ako a kedy sa na celom postupe dohodnú.
Vidíme v medzinárodnej politike, ako sa všetko robí reciprocitne, pretože to je základ dobrých vzájomných vzťahov. Žiaľ sa reciprocitne aj udeľujú sankcie, robia sa rôzne ekonomické odvety na vyrovnanie, aby nikto nebol jednostranne poškodený a iný zvýhodnený. Reciprocita je teda aj do budúcnosti určitý udržiavač, regulátor spravodlivosti a predchádzač konfliktov, pretože každý rozumný si uvedomí, že bez rovnováhy všetko padá.

Nie je žiadnym zakrytím. Zakrýva Danko, a to je jeho problém. Nemá mať dôvod, ak ho má na utajenie, potom sa správa ako zlodej, kriminálnik, mafián. Kto to kedy videl, aby sa niekto hanbil za svoju rigoróznu prácu.

A čítaj viac, lebo mnoho si zanedbal.
Mária Benedikovičová napísal(a):
Rigoróznu prácu s rovnakým názvom a rozsahom, akú mal Andrej Danko, na Univerzite Komenského nevedeli nájsť 17. septembra – pár dní po tom, ako sa šéfa parlamentu na jeho titul JUDr. pýtal Denník N. Na UMB utajili Dankovu prácu expresne.

Je rok 1999 a právnička Emília Shakkour obhajuje na Univerzite Komenského svoju rigoróznu prácu na tému „Verejná správa a jej charakteristické črty“, ktorá má 72 strán. Rigoróznu skúšku zvládne a udelia jej titul JUDr.

O rok neskôr, v júni 2000, skladá rigoróznu skúšku Andrej Danko. Robí ju v Banskej Bystrici na Univerzite Mateja Bela, hoci tiež vyštudoval bratislavské právo. Pred skúšajúcou komisiou Danko obhajuje svoju rigoróznu prácu, ktorá má rovnaký názov ako práca Emílie Shakkour „Verejná správa a jej charakteristické črty“. Zhoduje sa aj počet strán – 72.

Dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda teraz priznal, že z knižnice Právnickej fakulty sa stratila práca s názvom „Verejná správa a jej charakteristické črty“ z roku 1999. Nie je podľa neho jasné, kedy presne práca zmizla.

Dekan povedal, že naposledy si niekto prácu podľa výpožičkového systému požičal v roku 2011 – vtedy sa ešte vrátila. Odvtedy sa s ňou nič nedialo. Vystopovateľne v knižnici práca nebola 17. septembra 2018. V ten deň si ju niekto vyžiadal. Dekan Burda nepovedal, či vtedy už chýbala v archíve, alebo ju ten, čo o ňu požiadal, nevrátil.

Škola teraz pátra, čo sa stalo. Nie je jasné, kto o prácu žiadal 17. septembra, Denník N to nebol, prácu Shakkour sme hľadali až neskôr.

Otázky od Denníka N na svoj titul doktora práv dostal predseda parlamentu prvýkrát 13. septembra 2018, ktoré ignoroval, a 21. septembra požiadal UMB, aby jeho prácu neukazovala verejnosti.

Dekan Právnickej fakulty UK nechcel kvôli GDPR povedať, kto si zmiznutú prácu objednával.

Zaslal: St október 17, 2018 11:04 pm Odpovedať s citátom
Jaroslava Lukačovičová (SPOLU – občianska demokracia) napísal(a):
Dekan Právnickej fakulty UK práve potvrdil na tlačovke,
že zmizla práca s rovnakým názvom a počtom strán akú má rigorózna práca Andreja Danka!

Novinárka sa pýtala dekana, prečo na otázku ohľadom práce ktorú mu adresovala prišla odpoveď nie od neho ale od Andreja Danka .....hroznééé a že akademická pôda.
Už by som naozaj uvítala, keby sa Andrej Danko konečne zachoval ako chlap, ukázal svoju prácu a ukončil túto kauzu, ktorá robí z neho úbohého právnika, ktorý sa hanbí za výsledky svojej práce a nie hrdého národného predsedu NR SR, ktorým by chcel byť.

Zaslal: Št október 18, 2018 4:55 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Nie je žiadnym zakrytím. Zakrýva Danko, a to je jeho problém. Nemá mať dôvod, ak ho má na utajenie, potom sa správa ako zlodej, kriminálnik, mafián. Kto to kedy videl, aby sa niekto hanbil za svoju rigoróznu prácu.

A čítaj viac, lebo mnoho si zanedbal.

Veru, ak by sa nemuseli tie práce archivovať, tak by mohlo mať veľa ľudí mnoho titulov. Záhada je, že nevedia, kto si tie práce požičal. To je teda iný bordel, veď tak by mohli znemožniť hocikoho, že mu jeho prácu niekto hodí do piecky. Ja som Danka prekukol hneď na začiatku, ako sa objavil v politike, pretože tá jeho slovenčina je biedna. Skoro v každej vete gramatická chyba. Aj včera na TA3 to bolo také biedne. Nedalo sa to počúvať, tak som prepol kanál. Ani po rokoch v politike sa to u neho nejako nelepší. Vysokoškolsky vzdelaný človek má väčšinou toho veľa preštudovaného a z toho množstva textu sa na neho gramatika a slovná zásoba automaticky nalepí. Neviem, prečo teda robí toľko chýb. Aj by som mal síce najaké domnienky, ale to si nechám pre seba.
Prípad rigorózka má teda viacej možných variant prečo.

Zaslal: Št október 18, 2018 9:13 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Záhada je, že nevedia, kto si tie práce požičal.

Na univerzite to vedia, len sa vyhovárajú na to nové GDPR, že kvôli tomu nemôžu povedať.

Zaslal: Št október 18, 2018 9:19 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Vysokoškolsky vzdelaný človek má väčšinou toho veľa preštudovaného a z toho množstva textu sa na neho gramatika a slovná zásoba automaticky nalepí. Neviem, prečo teda robí toľko chýb.

Mám opačné skúsenosti. Ani mnohí (ktorých poznám) učitelia, pedagógovia, neovládajú slovenčinu. Je ich viac ako 50. To, že niekto ukončí vysokú školu napríklad technického smeru mu nijako nezabezpečí, aby ovládal slovenčinu. Jasné, hnevá ma, ak sa niekto pýši titulmi, a neovláda slovenčinu. Ale, pravda, poznám najmenej jedného, ktorý až precízne dbá na slovenčinu. Ešte aj úplne drobnú čiarku nájde tam, kde nemá byť, ale kde chýba. Je až príliš dôsledný. Takým veľká česť. Čiže, je to individuálne. Sú vzdelaní vysokoškoláci, ale aj menej vzdelaní. Niekto je odborník vo fachu, ale slovenský jazyk neovláda. Lepšie ovláda angličtinu, a hovorovú (nárečovú, slangovú) slovenčinu.

A pozor, vo vysokoškolských učebniciach a textoch je až príliš veľa gramatických chýb, takže tí tzv. vzdelanci ich automaticky kopírujú. Napríklad, je bežný jav, že napíšu jedná sa namiesto ide o. Alebo úvodzovky píšu halabala. Nevedia rozlišovať spojky od pomlčiek a podobne.

Zaslal: So október 20, 2018 5:27 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Ani mnohí (ktorých poznám) učitelia, pedagógovia, neovládajú slovenčinu. Je ich viac ako 50. To, že niekto ukončí vysokú školu napríklad technického smeru mu nijako nezabezpečí, aby ovládal slovenčinu. Jasné, hnevá ma, ak sa niekto pýši titulmi, a neovláda slovenčinu.

Aj právnici by mali veľmi dobre ovládať slovenčinu, pretože v práve sa veľmi dôsledne hrá s každým slovíčkom a jeho významom v rôznych súvislostiach. Zvlášť sudcovia, ktorí vykladajú právo by mali byť v slovenčine veľmi dobre podkutí. Keby tomu tak nebolo, tak to by mohol znieť zákon všelijako, keď by to sudca chápal a vysvetľoval inak. Preto iba rodený Slovák, ktorý odmalička vstrebával reč dokáže tieto jemné odtiene rozlíšiť. Sú síce jednotlivci, ktorí dokážu veľmi dobre ovládať aj viac jazykov, ale aj tak si myslím, že rodný jazyk je rodný jazyk a v ňom je každý najlepší. Ako chce teda nejaký cudzí sudca hodnotiť naše zákony, keď dobre neovláda reč? Preto je kvalita domácich zákonov veľmi podstatná, lebo ak domáci zákonodarcovia nevedia spraviť poriadok, medzinárodné súdy budú za nimi vždy pokryvkávať a domôcť sa spravodlivosti je preto náročné.
Danko má evidentne nejaký problém, čo asi znamená jeho koniec v politike. Možno ho nahradia nejakým neznámym a ľudia znova naletia ako na mucholapku. Mucha až vtedy zistí, že je zle, až keď je prilepená. Kríza kádrov mocných je evidentná a pochybujem, že majú nových, veľmi kvalitných kandidátov, pretože je to zákonitosť zlenivenia elít. Keď niekomu padajú pečené kurčatá rovno do úst, zvyčajne priberie a zlenivie. Keď kurčatá prestanú padať, ťažko už nejaké dobehne, aby si ho upiekol.

Zaslal: St október 24, 2018 5:18 pm Odpovedať s citátom
Dankovi už tečie do topánok, tak sa teraz snaží zachrániť populistickým spôsobom. Zrazu chce vyrúbiť vyššie dane obchodným reťazcom. Tak s podobnými záplatami tie diery v topánkach nezapláta. Reťazce si to totiž hneď hodia do zvýšených cien a záplata je v háji. Súbežne totiž hneď hovorili o zrušení malých eurocentov, čo je prakticky nenápadné dvíhanie inflácie. Trocha zle si s Dankom zosúladili zverejňovanie takých správ. Eurocenty síce samé o sebe už boli dizajnovo a nepodareným prevedením pripravené, že budú časom zrušené. Bol to veľmi slabí dizajnér, čo ich navrhol, pretože na každej minci je za číslom okrúhla Zemeguľa, čo má veľkú podobnosť s nulou a tým míli. Obchodné reťazce sú tak zaslepené svojimi obrovskými ziskami na Slovensku, že doslova zaspali dobu. Veď načo by investovali do bezhotovostných platobných systémov, keď im to tak dobre sype? Vo Švédsku už platia skoro výlučne mobilmi, v Číne už polovica platieb prebieha tiež mobilmi a na Slovensku obchodníci plačú, že majú veľa roboty s eurocentami. Valam Tak s drobnými veru tie záplaty nebudú dobré. To by veru Danko musel zalepiť nejakým kvalitnejším a trvalejším materiálom, aby mu tie deravé politické topánočky ešte poslúžili, ale na takú kvalitnú záplatu, ako je lepší daňový systém, to na politické topánky nik nedá. Kvalitný materiál je pre politikov lepší na iné použitie.

Zaslal: Pi november 09, 2018 7:42 pm Odpovedať s citátom
Čo to Danko vymyslel? Rekreačné poukazy, ktoré podporujú jedno odvetvie je selektívna podpora jedného druhu podnikania, čo je nefér voči iným podnikateľom. Kto získa na rekreačných poukazoch okrem podnikateľov v cestovnom ruchu? Samozrejme, že bohatší, pretože chudobní na dovolenky nechodia, lebo musia obracať v ruke každý cent a aj keď mu zamestnávateľ dá polovicu, určite to nevyužijú. Kto zaplatí rekreačné poukazy? V konečnom dôsledku to pôjde aj z peňazí chudákov a keďže z toho fondu nič nebudú čerpať, budú aj najviac poškodení. Selektívna podpora je aj pri mnohých dotáciách. Napr. solárne kolektory, tepelné čerpadlá,elektromobily, atď. Totiž tí, čo majú možnosti, si to vybavia a ostatní to majú bez, lebo ponuka je obmedzená. Ak by štát chcel podporiť všetkých, znížil by cenu týchto zariadení všeobecne pre všetkých. Ak je tá možnosť len pre menšiu skupinu, je to selektivita. Chcel by som vidieť chudáka, ako si ide vybaviť zľavu na kúpu 50 000 € elektromobilu, keď nemá ani na obyčajné ojazdené auto. Chudáci teda dotujú bohatých. Je to úmysel?

Zaslal: Pi november 16, 2018 5:33 pm Odpovedať s citátom
Tlak na Danka je asi dosť veľký, keď vysloví také niečo, ako včera v TV: "bezpečnosť ohrozuje občanov". Nuž ja som presvedčený, že občanov ohrozuje kriminalita, nie bezpečnosť. Teraz neviem, či nás politici nechcú zbaviť bezpečnosti a zariadiť viac kriminality, aby sme sa cítili neohrození.
Zrejme sa asi len preriekol, pretože pri takom strese, ako teraz prežíva je to možné. Ak by to totiž myslel vážne, tak to by bola tragédia. Smutné je, keď vrcholoví politici robia takéto veľké chyby. Také niečo by politikovi v inom štáte obrazne zlomilo krk, čiže by musel okamžite skončiť v politike.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: