Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Hitler ako údajný kresťan

TvojOponent
Zaslal: Št jún 22, 2017 10:51 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1562
Citácia:
Samozrejme, že ohľadom pohľadu na náboženstvá vo svete, je Pietruchová ateistka. Rovnako ako ďalších približne 700 000 občanov Slovenskej republiky.

Very Happy V roku 2011 bolo možné vyčleniť sa a napísať - ateista. Bez vyznania sa nerovná ateista. Very Happy To je v pohode. Len niektorí ľudia sú takí hlúpi, že to odmietajú uznať z ideologických dôvodov alebo z neschopnosti porozumieť logike. Pretože Lemmy neovláda logiku, tára dve na tri, a chybne argumentuje, že bez vyznania sú ateisti. Very Happy [/quote]

Zaslal: Pi jún 23, 2017 7:47 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 92
musime zasa rozlisovat co je viera cloveka (ze niecomu veri ) a co je viera v boha

viera cloveka = hypoteza .. cize je to logicky vysledok konstruktov ktore su pravdepodobne alebo sa tak javia

viera v boha je zalozena na osobitnom vstahu s nim .. ziaden veriaci nerelativizuje svoju vieru v pravdepodobnosti. lebo za jeho vierou je osobna skusensot s bohom .. takto skusenost je subjektivna a z objektivneho hladiska nepreukazatelna

ateiszmus je ideologia ... nie je to viera .. ideologia sa zaklada na idei a co je v tomto pripade A_teizmus ... bez boha. tato hovori ze vsetko vzniklo a deje sa bez vedomeho a cieleneho zameru ...cize nahodne

ked vnimame boha ako stvoritela (cize ako pociatok vsetkeho praprapovodnu energiu v daka ktorej vsetko vzniklo a vznikli vseky zakony ) tak jediny rozdiel medzi ateistom a veriacim je v tom ze teista hovori ze ta energia ma vedomie (ciez je to osoba) a kona veci cielene... ateista zas tvrdi ze vznikla nahodne a vsetko sa deje nahodne

ale ak sa clovek zamysli len nad vznikom zivota a jeho pravdepodobnostou .. co su zalkadne zluceniny pre zivot tie naj jednoduchsie maju 30 000 prvkov az po tie najzloitejsie myslim ze az okolo 3 mil aka je teda pravdepodobneost ze z vyse vsetkych 100 chemickych prvkov sa nakombinuju kombinacie o dlzke retazca 30 000 -3 mil z coho zivota schone su asi len miliarda a to len v obmedzenom case a v obmezdnompriestore ... a uz ked to RNA vznikne kto ho naprigramuje tak ze kazda bunka vie ako a kolko sa ma rozmnozovat a ako dlho ma zit .. a aj ked uz toto je moznenahodou .. tak akym sposobom vznikli tie vsetky prirodne zakony sily to ze uplna vazva je 8 elktoronov a nie 15 to ze hmota ma energiu na zaklade ktorej sa pritahuje s inou ...

neverim ze exituje nieco ako nahoda... nahoda je len proces tak zlozity ktory nevieme dopredu predpokladat
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Pi jún 23, 2017 8:27 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1562
Very Happy Ateizmus nie je ideológia, ale ontologický postoj, póza, ktorá priamo zrkadlí postoj nábožensky veriaceho človeka tým, že vieru v nadprirodzeno spochybňuje. No spochybňuje to bez dôkazu - preto už filozofický ateizmus ako svetonázor je vierou. V konečnom dôsledku argumentuje bez dôkazu len filozofickými postulátmi. Very Happy

Zaslal: Pi jún 23, 2017 9:52 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
ake nadprirodzeno ...boh je uplne prirodzeny nie je nic prirodzenejsie ako boh a nabozenstvo
Skeptik
Zaslal: So jún 24, 2017 7:06 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 620
strapaty napísal(a):

ale ak sa clovek zamysli len nad vznikom zivota a jeho pravdepodobnostou .. co su zalkadne zluceniny pre zivot tie naj jednoduchsie maju 30 000 prvkov az po tie najzloitejsie myslim ze az okolo 3 mil aka je teda pravdepodobneost ze z vyse vsetkych 100 chemickych prvkov sa nakombinuju kombinacie o dlzke retazca 30 000 -3 mil z coho zivota schone su asi len miliarda a to len v obmedzenom case a v obmezdnompriestore

Strapatý, môžem ti zaručiť, že keď zoberieš aj trilión magnetov a hodíš ich na kopu, môžeš si byť istý, že sa všetky budú snažiť usporiadať tak, aby sa pritiahli. Je to živé jednanie úplne neživej hmoty. Všetky látky majú svoje dipólové vlastnosti rôznej veľkosti, sú vlastne ako malé magnety. Riadi ten proces z diaľky nejaká inteligencia, keď je to vôbec nie potrebné?
strapaty
Zaslal: Ne jún 25, 2017 10:37 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
..staci ked ta inteligencia spravila tie zakony aby sa tie magnety usporiadali co do najlepsej kospilacie... no urcite to nie je nahoda .. lebo tu sa bavime len o vzniku RNA ... ale kde su este dalsie milardy organizmov kde kazdy z nich ma triliardy buniek a kazda jedina vie ako sa ma mnozit zoskupit a spravat .... sice obcas to zblbne no to zvacsa zabije cely organizmus (napr rakovina) a keby tot vsetko prebiehalo nahodou tak je viac nepravdepodobne ze take nieco vznikne lebo pravdepodobnest takeho niecoho je blizka nule aj ked cas a pocet vesmirov sa blizi k nekonecnu ... lebo podminky na zivot v danom priestore niue su dostatocne dlho vyhovujuce aby tam tak rozmanity zivot vznikol ... dokonca aby vznikol len nejaky ...

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 9 z 9
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Pridať novú tému

Prejdi na: