Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Hitler ako údajný kresťan

TvojOponent
Zaslal: Št marec 13, 2014 6:23 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1571
Ty nechtiac rád zavádzaš.

Zaslal: Št marec 13, 2014 6:28 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6127 Bydlisko: Mám.
Nič nechtiac ani nijako inak nezavadziam. Jednoducho, usvedčil som ťa z klamstva, a ty si to nechceš priznať.

Zaslal: So marec 15, 2014 11:35 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
Všetci politici využívajú manipulovateľných,dobre vyfarbených ľudí.Vedia totiž,ako komu zalichotiť,keď vyjaví svoju farbu.Ako ho nahnevať,potešiť.
Hitler a jeho "asistenti,alebo chlebodárcovia"( skupina vysoko postavených) toho tiež dobre využili,pretože katolíkov bolo hodne a nebolo by dobré znepriateliť si také veľké množstvo ľudí.
Teraz majú štváči k dispozícii počítačové programy,ktoré simulujú rozvraty štátov.Kde akú národnostnú ,alebo náboženskú menšinu poštvať proti inej. Otestujú si tak vopred rôzne scenáre a najvýhodnejší potom použijú v praxi.
Bolo by naivné si myslieť,že Hitler bol strojcom všetkého zla. Veď v skutočnosti nič poriadne nevedel,len emotívne tliapať hubou,čo používa väčšina politikov - aparátčikov.ktorí sú zahniezdení v politike. Ich rétorické prejavy sú veľmi podobné s politikmi z minulosti. Tliapu hubou,až to bolí. Obhajujú určité záujmy,rozhodujú o veciach,ale ich rozhodnutia majú mnohokrát katastrofálne následky,pretože prax nevideli ani z lietadla.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne október 26, 2014 10:37 pm Odpovedať s citátom
„Besides that, I believe one thing: there is a Lord God! And this Lord God creates the peoples.“ [1] ~ Adolf Hitler

„We were convinced that the people need and require this faith. We have therefore undertaken the fight against the atheistic movement, and that not merely with a few theoretical declarations; we have stamped it out.“ [2] ~ Adolf Hitler

[1] Max Domarus & Patrick Romane. The Essential Hitler: Speeches and Commentary. Bolchazy-Carducci. (2007). P. 499.

[2] Adolf Hitler. Speech in Berlin. October 24, 1933.

Hitler was a Christian.

Zdroj: Michael Sherlock, THE ATHEIST ATROCITIES FALLACY – HITLER, STALIN & POL POT alebo The Atheist Atrocities Fallacy – Hitler, Stalin & Pol Pot

Zaslal: Pi jún 16, 2017 11:15 pm Odpovedať s citátom
Hitler: „Som katolíkom rovnako ako predtým…“

Výborný kvíz.

Kvíz: Povedal tieto výroky Kotleba, Tiso alebo Hitler?

Zaslal: St jún 21, 2017 10:21 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 110
kde katolicka cirkev kaze robit to co robil a hlasal hitler ... ?
to ze niekto o sebe prehlasi ze je katolik ho robi katolikom ?
to ze ja prehlasim o sebe ze som vegetarian tak nim aj budem ?
aj napriek tomu ze budem denno denne jest maso ?

kazdy pojem kryva obsah ... ak je obsah prazdny vyraz s takym pojmom je nepravdivy
Lemmy
Zaslal: St jún 21, 2017 10:31 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
kazdy pojem kryva obsah ... ak je obsah prazdny vyraz s takym pojmom je nepravdivy

Keď katolík nie je katolík, potom je nevyhnutné vysvetľovať vláde, ministerstvu kultúry a všetkým klerikom, že sa mýlia. Veľa ľudí na Slovensku síce deklaruje, že sú katolíci, ale keby dala vláda a klerici na strapatý názor, tak by aj byrokrati na ministerstve kultúry pochopili, že zbytočne financujú cirkevníkov zo štátneho rozpočtu. Ej, koľko by sa ušetrilo, keby naši politici a vrcholový klérus takto strapato rozmýšľali!!! Twisted Evil

Pozri: Klerikom nevadí, že sú financovaní komunistickým zákonom.

Zaslal: Št jún 22, 2017 6:46 am Odpovedať s citátom
Very Happy To vravia tí, ktorí dávajú ceny Humanista roka ateistom veriacim na strašidlá Very Happy

Kto je to kresťan a kto ateista?

Na prvý pohľad jednoduchá otázka však ponúka viaceré koncepty odpovedí. A aj protichodné odpovede na tú-konkrétnu osobu môžu byť pravdivé. Prečo?
Skôr, ako pristúpime k určeniu svetonázoru kohokoľvek, je nevyhnutné si premyslieť, ktorý koncpet na charakterizovanie osobnosti použijeme.
Preto popis možných východísk je v tejto chvíli kľúčový.

1. Určenie na základe formálnej príslušnosti k vierovyznaniu. Napríklad krstným listom ako dôkazom o vykonaní krstu, ktorý je nezmazateľný.

2. Určenie na základe osobného verejného prehlásenia, teda osobného vierovyznania. Tento princíp sa použil naposledy pri vyplňovaní štatistických hárkov pri sčítaní obyvateľstva. Prízvukujem, že vierovyznaním je aj ateizmus. Teda človek bez vierovyznania nie je ateista, aj ateista má vieru, vieru v neexistenciu božstiev. Vierovyznanie ateistu je nenáboženské. Je protiboženské. Ale stále je vierou.

3. Určenie na základe skutkov a činov. Tu sa hodí spomenúť známu zásadu "Poznáte ich po ovocí".

4. Určenie na základe zámerov. Pri takomto určení zisťujeme, aký cieľ sledujú osoby svojim konaním. Či ich snaženie má za cieľ šírenie evanjelia alebo naopak, konečnýmriešením je svetská spoločnosť bez božstiev.

5. Určenie na základe ontologických postojov a nimi sú v zásade dva - ateizmus a teizmus. Pri takomto postupe nerozlišujeme ideológie alebo náboženstvá. Osobné prehlásenie o sympatiách k ontologickému postoju je východiskom a nenaznačuje nič o morálke alebo hodnotových rebríčkov skúmanej osoby.

6. Určenie na základe exkomunikácie. Exkomunikácia sama o sebe nemá nič spoločné so stratou príslušnosti k cirkvi. Je to trest. Podobne, ako sa pokrvného príbuzenstva nezbavíte vyhlásením u notára, že už nie ste pokrvným príbuzným niekoho. Iste, môžete si to namýšlať. Ale takému postoju sa už hovorí sebaklam, nie pravda.

7. Určenie na základe osobného presvedčenia a svedomia. Tu však je nemožné použiť vyjadrenia iných ako dotknutej či skúmanej osoby, presvedčenie sa stáva intímnou súčasťou jednotlivca a vo svojom vnútri si na túto otázku odpovedá každý sám. Sám pred sebou samým.

Vidíte, Lemmy? Závidím Vám Váš povrchný čiernobiely svet Smile Ale nemáte to ani vy také jednoduché. Pietruchová je krstená, no považujete ju za ateistku. A ateista Fico je podľa Vás katolík... Very Happy

Zaslal: Št jún 22, 2017 10:22 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Lemmy napísal(a):
strapaty napísal(a):

Keď katolík nie je katolík, potom je nevyhnutné vysvetľovať vláde, ministerstvu kultúry a všetkým klerikom, že sa mýlia. Veľa ľudí na Slovensku síce deklaruje, že sú katolíci, ale keby dala vláda a klerici na strapatý názor, tak by aj byrokrati na ministerstve kultúry pochopili, že zbytočne financujú cirkevníkov zo štátneho rozpočtu. Ej, koľko by sa ušetrilo, keby naši politici a vrcholový klérus takto strapato rozmýšľali!!! Twisted Evil

Pozri: Klerikom nevadí, že sú financovaní komunistickým zákonom.

najskor by sme si mali definovat co je to cirkev ...

stat ma svoju definiciu .. ale vo vseobecnosti ak splni skupina ludi urcite podmienky moze si na slovensku zaregistrovat cirkev

podla cirkevneho prava je to spolocenstvo veriacich

podla viery a nauky JK je to zive kristovo telo spolocenstvo veriacich co sa uprimne snazia nasledovat krista svojim zivotom

tak je dolezite z kaeho pohladu sa to berie... stat riesi cirkev z pohladu statneho .. cize zakonov ... tam sa neriesi nejaka moralka alebo moralny status.. cize keby hitler alebo kotkolvek v scitani ludu zaskrtol policko krestan tak pre stat splnil jedinu nutnu poziadavku a cirkev z pohladu statu ma halsieho clena.

z pohladu cirkevneho prava je definicii viac ale napriklad clenom cirkvi sa sstava kazdy platne pokrsteny ... co znamena ze ak bol hitler pokrsteny tak je clenom cirkvi . to ale tiez nic nehovori o moralke ci uz jednotlivca ako clena alebo cirkvi ako celku

z pohladu JK je clenom cirkvi kazdy kto splni ochotu uprimne nasledovat jeho priklad .a respektuje vsetky bozie a cirkevne ustanovenia.

... a myslim ze zakladna paralela s hitlerom bola s jeho nemoralnostou a nie s clenstvom v nejakom klube a z toho vyplivajucu nemoralnost cirkvi co je samozrejme zavadzanie a klamstvo ... lebo JK nikde nekazal robit to co hitler robil ... takze nazyvat ho krestanom v kontexte moralky... jedine co mal s cirkvou spolocne je mozno to ze bol pokrsteny .. ci platne je otazne
strapaty
Zaslal: Št jún 22, 2017 10:26 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
TvojOponent napísal(a):
Pietruchová je krstená, no považujete ju za ateistku. A ateista Fico je podľa Vás katolík... Very Happy

pietruchova je asi taky krestan ako aj hitler ... a mozno ma na svedomi viac nevinej krvy ako on ...
Lemmy
Zaslal: Št jún 22, 2017 12:07 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
TvojOponent napísal(a):
Pietruchová je krstená, no považujete ju za ateistku. A ateista Fico je podľa Vás katolík... Very Happy

pietruchova je asi taky krestan ako aj hitler ... a mozno ma na svedomi viac nevinej krvy ako on ...

Katolík z Trnavy, ktorý obľubuje Hitlera, a ukrýva sa za prezývku TvojOponent, anonymitu, ale to nie je až tak dôležité, neovláda logiku. Nevie totiž pochopiť, že ľudia počas života môžu meniť, a aj menia svoje názory. Inak by sa ľudia nemohli byť raz katolíkmi, a neskôr napríklad moslimami alebo jehovistami. Kedysi dávno aj naši predkovia neboli kresťanmi, ale z nejakých dôvodov zmenili názor, a stali sa kresťanmi.

Pretože katolík neovláda logiku, tára dve na tri, a chybne argumentuje, že bola krstená, a niekto ju považuje za ateistku. Samozrejme, že ohľadom pohľadu na náboženstvá vo svete, je Pietruchová ateistka. Rovnako ako ďalších približne 700 000 občanov Slovenskej republiky. Aj ja som z pohľadu na náboženstvá ateista. To je v pohode. Len niektorí ľudia sú takí hlúpi, že to odmietajú uznať z ideologických dôvodov alebo z neschopnosti porozumieť logike.

Zaslal: Št jún 22, 2017 12:18 pm Odpovedať s citátom
Inak, pri krste je potrebné brať do úvahy, kedy sa vykonal, kto ho chcel. Ak rodičia krstili dieťa vo veku 1 mesiaca, tak pre to dieťa môže mať krst nulovú hodnotu, môže ako ateista to vnímať len ako akt vôle rodičov.

Iná vec je, ak sa niekto pokrstí z vlastnej vôle vo veku 20 rokov. Vtedy ide o vlastnú zmenu názoru, pohľadu na náboženstvá vo svete. Aj taký človek však časom môže zmeniť názor, a stane sa napríklad humanistom.

Zaslal: Št jún 22, 2017 5:05 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
TvojOponent napísal(a):

Prízvukujem, že vierovyznaním je aj ateizmus. Teda človek bez vierovyznania nie je ateista, aj ateista má vieru, vieru v neexistenciu božstiev. Vierovyznanie ateistu je nenáboženské. Je protiboženské. Ale stále je vierou.

Mnohí veria, že 1+1=2, teda sú veriaci. Mnohí ale neveria, že 1+1=5, teda sú neveriaci.
Teda človek neveriaci v evolúciu je neveriaci, teda aj všetci veriaci sú vlastne neveriaci. Človek veriaci v evolúciu je veriaci. Vierovyznanie teistu je náboženské, je pronáboženské, ale stále je nevierou.
Asi takto to dopadá, keď sa pletú pojmy s dojmami, hrušky s jablkami. Z hrušky je potom jablko a kto vysvetlí dieťaťu, aby nejedlo hrušku, ale jablko? Asi sa mu to v hlavičke tak pomotá, ako mnohým. A Bábeľ je na svete.
Lemmy
Zaslal: Št jún 22, 2017 5:57 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
TvojOponent napísal(a):

Prízvukujem, že vierovyznaním je aj ateizmus. Teda človek bez vierovyznania nie je ateista, aj ateista má vieru, vieru v neexistenciu božstiev. Vierovyznanie ateistu je nenáboženské. Je protiboženské. Ale stále je vierou.

Mnohí veria, že 1+1=2, teda sú veriaci. Mnohí ale neveria, že 1+1=5, teda sú neveriaci.
Teda človek neveriaci v evolúciu je neveriaci, teda aj všetci veriaci sú vlastne neveriaci. Človek veriaci v evolúciu je veriaci. Vierovyznanie teistu je náboženské, je pronáboženské, ale stále je nevierou.
Asi takto to dopadá, keď sa pletú pojmy s dojmami, hrušky s jablkami. Z hrušky je potom jablko a kto vysvetlí dieťaťu, aby nejedlo hrušku, ale jablko? Asi sa mu to v hlavičke tak pomotá, ako mnohým. A Bábeľ je na svete.

Súhlasím. Palec hore

Zaslal: Št jún 22, 2017 10:43 pm Odpovedať s citátom
Very Happy Lemmy, vy s čím súhlasíte? Veď sám ste onoho čASU TVRDILI, žE ste tiež veriaci Very Happy
Tvrdiť niečo bez dôkazu je prejavom viery. Ak ateisti tvrdia, že boh neexistuje a nevedia jeho existenciu vyvrátiť, veria téze o neexistencii boha bez dôkazu. Riadia sa vierou Very Happy

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 8 z 9
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: