Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Aké dôkazy sa vyskytujú, ktoré nespĺňajú presvedčenie?

minoq
Zaslal: Ut február 02, 2010 5:53 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 03 september 2009 Príspevky: 19 Bydlisko: Bratislava
Často čítaš knihu od konca?
To uspatie aj prebudenie som robil svojou mysľou. To druhé video je len tak, ako potom spali. A z toho prvého videa je podstatných prvých 8 minút.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: Ut február 02, 2010 6:59 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6925 Bydlisko: Mám.
Dobre, ale ako z videa ma vyplynúť, že mysľou ich ovládaš?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
minoq
Zaslal: Ut február 02, 2010 7:53 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
A čo myslíš, čo ich mohlo uspať. Keby to bolo z nejakej chémia, boli by sa pohybovali malatne a spánok by nebol taký ako na hranici bdenia. Proste ich nervová sústava sa bránila vonkajšiemu vplyvu. Škrečkokov som mal požičaných na víkend. Prvé pokusy v piatok boli náročné, k uspatiu došlo až po 30 minútach, no a ako to bolo v nedeľu je vidieť z videa. Videl si na 3. videu, že by boli nejako fyziky budenní, alebo boli po prebudení malátni.
Dokázať to viem aj naživo, len je potrebné vytvorriť podmienky, objekt, priestor. Ako som sa už vyššie zmienil, ja to len využívam, no neviem aké pôsobenia sú v tom, čo by som tiež rád vedel. Som ateista, teda od žiadneho boha to nemám, ako sa bežne zvykne tvrdiť. No ja mám z toho aspoň zábavu, lebo sa mi darí pôsobiť na podnety, ktoré živočích sám neovláda. Živočích je aj človek, áno?
Lemmy
Zaslal: Ut február 02, 2010 8:14 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6925 Bydlisko: Mám.
Jasné, aj človek je živočích. A k ostatnému povedanému zatiaľ neviem… Sledoval si ich aj tak, aby si ich videl, ale nebol v ich prítomnosti? Napríklad pomocou kamier. Ako sa vtedy budú správať? Bude rozdiel?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
minoq
Zaslal: Ut február 02, 2010 9:24 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Nie neskúšal som, no skúčal som uspávať psov vonku alebo aj v dopravnom prostriedku, ích viečka sa privierali a začali zívať. Najmä tí malí kabelkoví reagujú rýchlo. Jedinou podmienkou je, že subjekt nesmie veľmi pobehovať, potom sa to nedarí. Aj tých škrečkov som musel dať do malej dózy, pretože keď boli voľne pustené, nedarilo sa to.
Čo sa týka nejakého odborného preskúmania, nikoho to nezaujíma, už som to skúšal. Na forach, kde okecávajú UFO, duchov a paranormálne javy sa tvária akokeby to bola bežná vec, no nikto mi nevie poukázať na niekoho, kto to tiež dokáže. To je asi niečo také, že ľudia boli už na Mesiaci ale skutočne sa to nepotvrdilo.
qedisk
Zaslal: St február 03, 2010 4:47 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 03 január 2009 Príspevky: 79 Bydlisko: Brno
minoq napísal(a):
Často čítaš knihu od konca?
To uspatie aj prebudenie som robil svojou mysľou. To druhé video je len tak, ako potom spali. A z toho prvého videa je podstatných prvých 8 minút.
Oslov vedecky ustav SAV a priprav sa, ze experiment budes viac krat opakovat. Co sa tyka pravdy vs. vysvetlitelnosti v danom case, prednost ma vzdy pravda/uspesny recept.

Zaslal: So február 13, 2010 11:55 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
qedisk napísal(a):
Oslov vedecky ustav SAV a priprav sa, ze experiment budes viac krat opakovat.

SAV som už oslovil, no akosi neviem presvedčiť, aby niekto do toho išiel. Opakovať experiment nie je problém, lebo pre mňa je to úplná realita. Stále nerozumiem, prečo sa ľudia bránia čo len raz to vyskúšať.
qedisk
Zaslal: So február 13, 2010 12:28 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
minoq napísal(a):
qedisk napísal(a):
Oslov vedecky ustav SAV a priprav sa, ze experiment budes viac krat opakovat.
SAV som už oslovil, no akosi neviem presvedčiť, aby niekto do toho išiel. Opakovať experiment nie je problém, lebo pre mňa je to úplná realita. Stále nerozumiem, prečo sa ľudia bránia čo len raz to vyskúšať.
Co viem, tak SAVistov oslovuje velke mnozstvo sarlatanov.

Zaslal: So február 13, 2010 1:44 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Tak asi preto neodpovedajú všetkým. Ja som už tiež raz dostal odpoveď, že takých tu už bolo, no nikto nič nedokázal.
To je asi niečo podobné ako s výskumom vesmíru, kde sa investujú obrovské peniaze. Možno sa niečo objaví, čo by bolo prínosom a možno nič.
Ale sa to skúša.
qedisk
Zaslal: So február 13, 2010 1:48 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
minoq napísal(a):
To je asi niečo podobné ako s výskumom vesmíru, kde sa investujú obrovské peniaze. Možno sa niečo objaví, čo by bolo prínosom a možno nič. Ale sa to skúša.
Tak ale iste chapes v com je rozdiel. Rozdiel je v tom, ze vyskum vesmiru nepredpoklada metafyziku. Vyskumy metafyziky uz mnohokrat ukazali, ze metafyzicke javy neexistuju. Preto sa nimi nikto nechce zaoberat.

Zaslal: So február 13, 2010 2:45 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Veľa ľudí sa snaží zviditeľňovať práve tým, že opovrhujú niečim. Ako som už spomenul, hnutie skeptikov asi na celom svete až nezmyselne potláča existenciu mnohých starých náuk ak je napr.. akupunkúra. Iste to nie je všeliek na všetko, no v niektorých veciach pomáha. Napríklad pod nosom je bod, ktorý miernym tlakom pomáha tlmiť reakciu nosnej sliznice. Používal som to pri deťoch aj u seba. Tu je len vec kto vie viacej kričať a vedieť presvedčiť. Týto skeprici nechcú prijať ani existenciu placeba, pričom už rôzne isštitúcie to uznali. Je to snaha, všetko vidieť hlavne materiálne a s niečím prepojené. Čo vlastne vieme o mozgu. Vytvárajú sa jeho modely, no ale mnohé tvrdenia sú len teóriou, lebo pokiaľ by to tak nebolo, nemuseli by sme sa roky niečo učiť, vedeli by sme meniť mnohé správania nenásilnou cestou. Evokovať mozok k nejakým činostia takmer vôbec nevieme, vieme hlavne utlmovať jeho reakcie na nejaké podnety. Ja nepôsobím na vedomé chovanie, teda choď tam a tam a urob to a to. Viem aktivovať práve podvedomé podnety, ktoré živočích asi nemôže ovplyvniť, no môže sa im brániť. To som zaregistroval u škrečkov, múch aj psov. Raz som z okna uspával jedného psa. Normálne nemohol tušiť, že som niekde za oknom o 3 poschodia vyššie a sledujem ho, no keď som začal v ňom vyvolávať reakcie, otočil sa k oknu, kde som bol a začal až besne brechať. To bola odnozva, že ho chce nieto ovládať. Mne predvedenie stačí možnno 1/2 hodina, no nesmiem byť unavený z nejakej inej činnosti, tak ako športovec nemôže ísť z jedného zápasu do druhého bez nejakého odychu.
Zhrniem to, mnohí majú na vec svoj názor a zmeniť ho nechcú aj keby sa poznanie posunulo vpred, ala kacírstvo.
qedisk
Zaslal: So február 13, 2010 3:17 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Rozlisujem dve roviny: rovinu vedecku (experiment, argumentacia, pravda) a rovinu ludsku (tj. kto je kolko casu ochotny venovat akemu vyskumu, kto ma koho rad a nerad a kto z osobnych ci inych dovodov nebude robit nejaky vyskum). V tej "ludskej" rovine, ak ta vedci nechcu prijat, tak s tym nic nenarobis. Aspon nie tak jednoducho. Pokial sa tam chces dostat, musis ukazat, ze sa niecim odlisujes od ostatnych sarlatanov. A urobit co najviac prace za vedcov, tzn. napr. urobit si vedecke merania pokusu, viac krat ho zopakovat, nieco o tom napisat, pripadne presvedcit nejakeho "polovedca" nech ta zastiti. Viac ti poradit neviem.

minoq napísal(a):
Evokovať mozok k nejakým činostia takmer vôbec nevieme, vieme hlavne utlmovať jeho reakcie na nejaké podnety.
Velmi zaujimavy a pravdivy postreh.

minoq napísal(a):
Zhrniem to, mnohí majú na vec svoj názor a zmeniť ho nechcú aj keby sa poznanie posunulo vpred, ala kacírstvo.
Vsak nikto nehovori inak. Ludia su rozni, ludsky faktor je existujuci a odfiltrovat je ho tazke. Napr. nie je pravda, ze ti neverim (hoci to neznamena, ze ti verim), ale aj napriek tomu by som nebol ochotny venovat cas na cestu do nejakeho slovenskeho mesta, aby si mi to mohol predviest [nie som vedec]. Keby vsak vo vedeckom casopise vysiel clanok potvrdzujuci aspon empiriu tohto experimentu, urcite by ma to zaujalo. Ale zasa asi tiez nie tak, ze by som musel za tebou merat cestu; lebo potom by som tomu uz veril a nepotreboval by som si to viac overovat.

minoq napísal(a):
Ja nepôsobím na vedomé chovanie, teda choď tam a tam a urob to a to. Viem aktivovať práve podvedomé podnety, ktoré živočích asi nemôže ovplyvniť, no môže sa im brániť. To som zaregistroval u škrečkov, múch aj psov. Raz som z okna uspával jedného psa. Normálne nemohol tušiť, že som niekde za oknom o 3 poschodia vyššie a sledujem ho, no keď som začal v ňom vyvolávať reakcie, otočil sa k oknu, kde som bol a začal až besne brechať. To bola odnozva, že ho chce nieto ovládať. Mne predvedenie stačí možnno 1/2 hodina, no nesmiem byť unavený z nejakej inej činnosti, tak ako športovec nemôže ísť z jedného zápasu do druhého bez nejakého odychu.
Vies ovplyvnovat zvierata aj inym sposobom? Skusal si to aj na ludi? Preco si myslis, ze sa tomu zvierata v niektorych pripadoch brania?

Zaslal: So február 13, 2010 3:45 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Úplne s tebou súhlsím, že keď niekto nechce, nikto ho nepresvedčí. Proste to budem skúšať, kde sa dá. Veľa možností nie je, lebo v tejto oblasti až tak veľa stúpencov nemáme.
Keď som o tom písal Burylovi Paynemu, ten písal tórie o roku 2012, on sa len spýtal, či to viem niekoho naučiť. Po mojej odpovedi, že nie, odmlčal sa.
Dnes je svet, v ktorom od začiatku musia vedieť ľudia aké peniaze za to dostanú, ináč do toho nejdú. Dnes už je málo výskumnikov-dobrovoľníkov ako bolo v predošlých storočiach, kde vlastne ľudia niečo robili veľakrát pre svoje zanietenie.
No aspoň sme si pokecali, aj keď to k ničomu nevedie.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na: