Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Zákon o rúhaní

administrátor
Zaslal: Po január 04, 2010 8:41 pm Odpovedať s citátom
Administrátor Administrátor
Založený: 11 január 2007 Príspevky: 153
Poďakovanie

Chcem sa poďakovať všetkým čitateľom, ktorí podporili článok Írsky zákon o rúhaní na Vybrali.sme.sk, čím sa dostal na titulku portálu SME.

Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora
Lemmy
Zaslal: Ut január 05, 2010 8:53 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5870 Bydlisko: Mám.
Ešte stále má význam podporiť článok, kliknutím na Hlasuj! na Vybrali.sme.sk.

Ako funguje titulná stránka?

Po pridaní sa každý nový text objaví s jedným hlasom medzi novými článkami. Až keď získa v stanovenom čase dostatok hlasov čitateľov, presunie sa priamo na titulnú stránku.

Za články môžu hlasovať aj nezaregistrovaní čitatelia, každý môže hlasovať za ľubovoľný počet textov, ale vždy len raz.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
administrátor
Zaslal: Ut január 05, 2010 4:48 pm Odpovedať s citátom
Administrátor Administrátor
Založený: 11 január 2007 Príspevky: 153
Podporujeme írskych ateistov!

A môžete zahlasovať aj za 25 rúhavých výrokov.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora
Mona
Zaslal: Ut január 05, 2010 5:56 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 10 január 2007 Príspevky: 152
Ja pridávam nové rúhavé výroky, ktorých autorom je Erich Maria Remarque, nemecký spisovateľ, 2 x nominovaný na Nobelovu cenu (za literatúru a za mier).

"Pád prvých rodičov, vyhnanie z raja, dedičný hriech, a tým kliatba státisícov generácií. Boh najdlhšej pomsty, aká kedy existovala." E. M. Remarque, Čierny obelisk

"Láska plná sadizmu. Láska, ktorá trápi a ochudobňuje, ktorá verí, že hroznú nespravodlivosť sveta napraví sľubom imaginárnych nebies." E. M. Remarque, Čierny obelisk

"Keď sme na fronte dostali rozkaz ísť na bohoslužby a keď sa kňazi rozličných vierovyznaní modlili za víťazstvo nemeckých zbraní, často som myslel na to, že anglickí, francúzski, ruskí, americkí, talianski i japonskí duchovní sa takto modlili za víťazstvá zbraní svojich krajín, a tak som si predstavoval Boha ako ustarosteného predsedu veľkého spolku, najmä keď sa modlili dve nepriateľské krajiny rovnakého vierovyznania. Ktorej mal chytiť stranu? Tej s väčším počtom obyvateľstva? Alebo tej, kde bolo viac kostolov? A čo to bola za spravodlivosť, keď dal vyhrať jednej krajine, no druhej nie, hoci aj tam sa usilovne modlili? Niekedy mi prichodil aj ako uštvaný starý cisár mnohých štátov, ktoré musel ustavične reprezentovať a meniť uniformy - raz katolícku, potom protestantskú, evanjelickú, anglikánsku, episkopálnu, reformačnú, vždy podľa bohoslužby, ktorá sa práve konala, tak ako cisár pri slávnostných prehliadkach husárov, pešiakov, delostrelcov a námorníkov." E. M. Remarque, Čierny obelisk

"Nepodceňujte múdrosť cirkvi! Je to jediná diktatúra, ktorá sa za dvetisíc rokov nezrútila." E. M. Remarque, Čierny obelisk

"Tento nacionalistický obchodník má popri ostatných zavrhnutiahodných vlastnostiach aj tú, že vstáva zavčasu. Vraví tomu: nastavovať hruď voľnej božej prírode. Pod Bohom nechápe, samozrejme, dobrotivú rozprávkovú bytosť s dlhou bradou, ale pruského poľného maršala." E. M. Remarque, Čierny obelisk

"Kto potresce Boha za to, že musíme trpieť? Tu medzi ľuďmi sa za také niečo dostaneš do väzenia alebo ťa obesia. Kto za to obesí Boha?" E. M. Remarque, Čierny obelisk

"Viera má veľmi blízko k fanatizmu. Preto si náboženstvá vyžiadali toľko krvi." E. M. Remarque, Čierny obelisk

Zaslal: St január 06, 2010 8:20 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 04 január 2010 Príspevky: 7
..mna potesilo ked tam zahrnuli georga carlina, uzasny typek

http://www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o
Mona
Zaslal: Po január 11, 2010 10:41 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 10 január 2007 Príspevky: 152
http://www.jetotak.sk/editorial/neruhajte-sa-voci-slobode-prejavu

Zaslal: St január 13, 2010 11:44 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 03 január 2009 Príspevky: 79 Bydlisko: Brno
Mona napísal(a):
"Keď sme na fronte dostali rozkaz ísť na bohoslužby a keď sa kňazi rozličných vierovyznaní modlili za víťazstvo nemeckých zbraní, často som myslel na to, že anglickí, francúzski, ruskí, americkí, talianski i japonskí duchovní sa takto modlili za víťazstvá zbraní svojich krajín, a tak som si predstavoval Boha ako ustarosteného predsedu veľkého spolku, najmä keď sa modlili dve nepriateľské krajiny rovnakého vierovyznania. Ktorej mal chytiť stranu? Tej s väčším počtom obyvateľstva? Alebo tej, kde bolo viac kostolov? A čo to bola za spravodlivosť, keď dal vyhrať jednej krajine, no druhej nie, hoci aj tam sa usilovne modlili? Niekedy mi prichodil aj ako uštvaný starý cisár mnohých štátov, ktoré musel ustavične reprezentovať a meniť uniformy - raz katolícku, potom protestantskú, evanjelickú, anglikánsku, episkopálnu, reformačnú, vždy podľa bohoslužby, ktorá sa práve konala, tak ako cisár pri slávnostných prehliadkach husárov, pešiakov, delostrelcov a námorníkov." E. M. Remarque, Čierny obelisk

Boh musi mat nejaky algoritmus na vypocet. Povedzme ze to pocita takto: Obe strany dostanu pocet bodov podla tohto vzorca: cas * intenzita motlitby * pocet modlicov. Ked to dame do zlomku, zistime, ktora strana strati aky pomer vojakov v bitke. Vyhrava ten s vacsim poctom bodov! Z tohto nam vyjde potom aj ocividny fakt, ze vacsinou vyhra strana s vacsim poctom obyvatelov.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: So január 07, 2012 11:05 pm Odpovedať s citátom
Byť na Facebooku je hriech
Martin Kamenický napísal(a):
Iránsky ajatolláh tvrdí, že Facebook je neislamský a kto si na ňom založí profil, pácha hriech.

Zaslal: So august 04, 2012 3:04 pm Odpovedať s citátom
Nemecký arcibiskup požaduje zákon trestajúci rúhanie

Berlín (ČTK) – Bamberský arcibiskup Ludwig Schick presadzuje schválenie zákona, ktorý by trestal rúhanie. Chce ním podľa agentúry APA zabrániť zosmiešňovanie svätých osôb, spisov, predmetov i bohoslužieb a modlitieb všetkých náboženstiev.

„Kto zraňuje dušu veriacich posmechom, musí byť usmernený a v určitých prípadoch i potrestaný,“ nechal sa v stredu počuť šesťdesiatdvaročný nemecký arcibiskup. Satira vzťahujúca sa k náboženskému presvedčeniu podľa neho predstavuje pošliapanie ľudskej dôstojnosti garantovanej ústavou.

Zaslal: Po august 06, 2012 1:27 pm Odpovedať s citátom
Článok Nemecký arcibiskup chce zákon o rúhaní sa dostal na TITULKU denníka SME. Je teraz na 1. mieste medzi novinkami.

Ak ste prihlásení na Vybrali.sme, podporte ho na odkaze Vybrali.sme.sk kliknutím na Hlasuj!

Archív:

Zaslal: Po október 01, 2012 2:44 pm Odpovedať s citátom
Na internete je petícia, ktorá požaduje prepustenie mladíka z väzby a zrušenie zákona o rúhaní v Grécku. Petíciu môžete podpísať na stránke www.change.org/petitions.

Viac: Petícia: Slobodu pre „Gerona Pastitsios“! a Geron Pastitsios: 27-letý řek je ve vazbě za rouhání

Zaslal: St október 03, 2012 2:34 pm Odpovedať s citátom
Tak vyzerá potvrdenie po odovzdaní hlasu v tejto petícii.

Zaslal: St január 30, 2013 9:49 pm Odpovedať s citátom
Môžete podporiť ďalšiu petíciu: Government of Kuwait: Free humanist/atheist activist Abdel Aziz Mohamed Albaz

Zaslal: St december 25, 2013 3:28 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 563
Umlčanie hlasov protivníkov je základom víťazstva.Zámienkou na podobné konanie môže byť a malá- drobná úprava zákona,ktorá vyzerá ako dobrá,odôvodnená zmena,ktorá poslúži na následný celoplošný útok a odrovnanie protivníka. Toho sa držia mnohí už dávno.Vedia veľmi dobre,že ak niekoho nepustia k slovu,nemá šancu niečo zmeniť.Našťastie DOBA TEMNA sa postupne presvetľuje aj inými informáciami,nielen jednostrannými.
Lemmy
Zaslal: Ut január 21, 2014 5:39 pm Odpovedať s citátom
Ešte k petícii pre Gerona Pastitsiosa:

'Elder Pastitsios' blogger found guilty of 'insulting religion'

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: