Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Zošity humanistov

svaty_certisko
Zaslal: Pi január 01, 2010 4:53 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 01 september 2009 Príspevky: 207 Bydlisko: Slovensko
Citácia:
qedisk:Ja som proste ntelektualne ovado Very Happy. Bol som spychicky opskodeny seriou humanistov Very HappyD

Neboj možno to nebude až tak strašne zlé. A keby aj? Čo sa vlastne deje. Vlezieš do búdky, podobnej tej na kadenie, a poozprávaš sa s možno pedofilným svätým mužom a ten Ti s pokarhaním odpustí hriechy. Za večnú blaženosť, ktorá by Ti mohla byť predchádzajúcim činom byť odoprená, zaplatíš mrmlaním formuliek zdravas mária a otče náš. Tak si to uži. Anieli v nebi ťa už čakajú s otvorenou náručou. Zatiaľ Ty miluj svojho blížneho. Ak chceš tak na Nový rok spravím s tebou výnimku a zarecitujem si tvoju obľúbenú básničku.:

Otče náš, ktorý si na nebesiach,
posveť sa meno Tvoje.
Príď kráľovstvo Tvoje.
Buď vôľa Tvoja, ako v nebi tak aj na zemi.
Chlieb náš každodenný daj nám dnes
a odpusť nám viny naše,
ako aj my odpúšťame vinníkom našim
a neuveď nás do pokušenia
a zbav nás od zlého
lebo Tvoje kráľovstvo i moc i sláva,
až naveky vekov amen.

Vidíš, aj na humanistických stránkach nájdeš vyžitie svojich náboženských potrieb. Uži si to až na veky vekov a neuveď sa do pokušenia a odpúšťaj viny naše.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: St január 20, 2010 10:30 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5916 Bydlisko: Mám.
kompik napísal(a):
…keď tam vidím tú cenu ešte stále v SKK, tak som si nie celkom istý, či sú tie informácie stále platné.

Pre rok 2010 je ročné predplatné 6 eur. Vychádza ako dvojmesačník (0,5 eur za číslo a 0,5 eur za poštovné). Wink3
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: St júl 14, 2010 3:36 pm Odpovedať s citátom
Oznam:

V dvojmesačníku Zošity humanistov č. 84 sa p. Rastislav Škoda zamýšľa nad otázkou teológa Günthera Rotha „Musí sa tomu veriť?“

Dá sa tomu veriť?

Zaslal: Po november 01, 2010 11:58 pm Odpovedať s citátom
Prečo rád čítam Zošity humanistov

Lebo ma zakaždým s niečim novým prekvapia.

Napríklad teraz o amerických vojakoch, a kresťanoch, teda doslova o bojových teistoch:

Seržant Jeffery Humphrey patrí do bojovej skupiny, čo sa samí nazývali „Prvkami viery“ [the Faith element].
Citácia:
Humphrey bol v Samarre už mesiac a do dnešného dňa bol jeho pobyt tu pokojným oddychom v jednom z najstarších miest sveta. Iba pred nedávnom sa vyskytol náznak konfliktu: na osobitnom brífingu varovali aj jeho družstvo, že každý vojak, prichytený pri znesvätení islamských posvätných miest – Samarra sa považuje za významné sväté mesto – automaticky padne do kategórie „najvyšší trest“, čo znamená vojenský súd a väzenie. „Počul som, že niektorí chlapci hanobili mešity,“ vravel Humphrey, „sprejovali v nich na steny kríže.“

Vojaci sa rehotali ako malí chlapci. Objednali si od Špeciálnych síl tlmočníka, Iračana z Texasu, aby im na ochranný pancier ich Bradleya namaľoval veľkými arabskými písmenami ich heslo.

„Čo to znamená?“ opýtal sa Humphrey hľadiac na maľbu.

„Ježiš zabil Mohameda“, povedal mu jeden z mužov. Vojaci sa hlasne smiali. JEŽIŠ ZABIL MOHAMEDA sa chystalo vyraziť do irackej noci.

Tzv. mienkotvorné [mainstream, aj bulvár] nemá odvahu uverejniť tento článok, alebo im podobný. Aj preto oceňujem, že si môžem v preklade prečítať čosi z magazínu Harper's: Ježiš zabil Mohameda – Krížová výprava za kresťanskú armádu

Zaslal: Pi november 05, 2010 10:12 pm Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Re: Lemmy

Chcel by som sa spýtať že podľa akej kresťanskej knihy boli títo mladíci kresťania, lebo ja takú kde by sa písalo že Ježiš zabil Mohameda nepoznám a keď humanisti áno, veľmi ma ich hlboké vedomosti prekvapujú.
Lemmy
Zaslal: Pi november 05, 2010 10:19 pm Odpovedať s citátom
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Chcel by som sa spýtať že podľa akej…

Prečo knihy? Prečítaj si ten magazín.

Zaslal: Pi november 05, 2010 10:36 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Chcel by som sa spýtať že podľa akej…

Prečo knihy? Prečítaj si ten magazín.

Pretože obsah slova kresťan definuje kniha ktorá sa nazýva Biblia a nie nejaký magazín.
Lemmy
Zaslal: Pi november 05, 2010 10:39 pm Odpovedať s citátom
…a nie nejaký magazín.

Mať tvoje starosti. Ouch

Zaslal: So november 06, 2010 9:11 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
…a nie nejaký magazín.

Mať tvoje starosti. Ouch

Keby si trochu rozmýšľaľ a neplietol si hrušky s jablkami nemusel by som ich mať...
Lemmy
Zaslal: So november 06, 2010 9:14 pm Odpovedať s citátom
Keby si trochu rozmýšľaľ a neplietol si hrušky s jablkami nemusel by som ich mať...

Žiaľ, pletieš ty hrušky, nie ja! Lebo keby si si prečítal článok, vedel by si, že táraš. Je od teba nepekné, ak na mňa prenášaš vlastnú neschopnosť poriadne čítať. Wink (Keby si to prečítal, netáral by si toľko.)

Zaslal: Št december 09, 2010 2:37 pm Odpovedať s citátom
Rastislav Škoda v Zošitoch humanistov č. 86 sa zamýšľa v príspevku Aids, antikoncepcia a kondómy nad zákazom antikoncepcie zo strany Vatikánu.

Nedávno vyšla v 18 jazykoch kniha rozhovorov pápeža s nemeckým publicistom Petrom Seewaldom Svetlo sveta, v ktorej sa dočítame, že pápež povedal, že v určitých prípadoch môže byť kondóm oprávnený.

Prekvapený Seewald: „Chcete tým povedať, že katolícka cirkev sa zo zásady nestavia proti používaniu kondómov?
Pápež napísal(a):
Samozrejme ich nepovažuje za skutočné alebo morálne riešenie situácie, ale v niektorých prípadoch, napríklad pri úmysle znížiť riziko infekcie, môže to predsa len byť prvý krok na inej ceste, ľudskejšej ceste prežívania sexuality.

Zaslal: Pi december 10, 2010 8:07 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
Pápež napísal(a):
Samozrejme ich nepovažuje za skutočné alebo morálne riešenie situácie, ale v niektorých prípadoch, napríklad pri úmysle znížiť riziko infekcie, môže to predsa len byť prvý krok na inej ceste, ľudskejšej ceste prežívania sexuality.

"Mám rád" tieto afektované epitetá. Len zakrývajú to, že ten kto tie slová hovorí, vlastne nehovorí vôbec nič. Ako by napríklad malo vyzerať také neskutočné, alebo nemorálne riešenie situácie okolo AIDS ?!

V každom prípade je dobre, že pápež vzal kondómy na milosť.
AntropologickaKonstanta
Zaslal: So december 11, 2010 11:00 am Odpovedať s citátom
scirocco napísal(a):
"Mám rád" tieto afektované epitetá. Len zakrývajú to, že ten kto tie slová hovorí, vlastne nehovorí vôbec nič. Ako by napríklad malo vyzerať také neskutočné, alebo nemorálne riešenie situácie okolo AIDS ?!
Podľa môjho názoru keďže pápež dané riešenie spočívajúce v používaní kondómov nepovažuje za skutočné a morálne (ne- je negácia), tak podľa pravidiel logiky v jeho ponímaní vyzerá neskutočné a nemorálne riešenie práve takto: používanie kondómov.
Lemmy napísal(a):
Prekvapený Seewald: „Chcete tým povedať, že katolícka cirkev sa zo zásady nestavia proti používaniu kondómov?
Pápež napísal(a):
Samozrejme ich nepovažuje za skutočné alebo morálne riešenie situácie
Mám za to že si sa skôr chcel opýtať ako by potom v jeho ponímaní vyzeralo skutočné a morálne riešenie, lebo na Tvoju otázku o tom neskutočnom a nemorálnom (ako ho vníma on) Ti pápež už vlastne odpovedal tým, že práve používanie kondómov označil za také, ktoré nemožno považovať za skutočné a morálne (t.j. ho podľa pravidla implikácie zrejme považuje za neskutočné a nemorálne) z jeho pozície reprezentujúcej katolícku cirkev. Aj keď jeho osobné názory nepoznám, domnievam sa že takým skutočným a morálnym riešením by uvážiac:
1. Vedecky potvrdený spôsob šírenia choroby AIDS najmä promiskuitným sexuálnym správaním ako aj
2. Všeobecné vyznávanie Biblie katolíckou cirkvou
bolo v jeho ponímaní dodržiavanie zásady prikázania "Nescudzoložíš!" uvedenej napr. v 20.kapitole biblickej knihy Exodus.

humanisti.sk napísal(a):
(1) Negácia. Pre každý výrok p rozumieme zápisom ¬p výrok, ktorý je k výroku p opačný prípadne protikladný.

Pozn. pre podrobnejšie objasnenie pojmov negácia, logické vyplývanie a implikácia viď články:
Výroková logika
Krátky kurz elementárnej logiky
Lemmy
Zaslal: Po máj 23, 2011 8:02 am Odpovedať s citátom
Mne je osobne veľmi ľúto, že Zošity humanistov sa už nevydávajú v tlačenej forme, ale stále sa, aj elektronickú verziu oplatí čítať. Napríklad článok od Freda Reeda Stručná história Spojených štátov.
Fred Reed napísal(a):
V súčasnosti dosiahol náš štát prívlastky Tretieho sveta. Beztrestnosť: finančníci nejdú do väzenia za finančné zločiny, ani generáli za vojnové zločiny, ani poslanci za všeličo. Národná neschopnosť: vláda narábala s prírodnými katastrofami so šikovnosťou, s akou by sa dalo počítať v Burundi. Neovládateľné slumy zožierajú dreň našich veľkých miest. Za nami je vek, keď Amerika dosahovala veľa a dávala svetu veľa obdivuhodného, ale aj takého, čo nebolo obdivuhodné. No dnes, na vrchole jej rozvoja, keď ešte stále je presvedčená o svojich zázračných cnostiach, hrozí jej nebezpečenstvo, že padne na tvár.

Zaslal: St júl 06, 2011 4:39 pm Odpovedať s citátom
Dnes vyšiel v Zošitoch humanistov pútavý článok: Je náboženstvo ako sex? Palec hore

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 10
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: