Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Zošity humanistov

administrátor
Zaslal: Ut marec 06, 2007 2:49 am Odpovedať s citátom
Administrátor Administrátor
Založený: 11 január 2007 Príspevky: 153
Mali by ste viac navštevovať aj webovú stránku občianskeho združenia Spoločnosť PROMETHEUS. Tam by ste sa dočítali, že sa pripravuje 60. číslo Zošitov humanistov v článku Prečo transmoderna a prečo sa snažím byť jej obhajcom od Maríny Čarnogurskej.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora
Lemmy
Zaslal: So jún 20, 2009 6:33 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6195 Bydlisko: Mám.
Rastislav Škoda napísal(a):
Najhlasnejším svetovým spisovateľom, rečníkom a moderátorom popularizácie ateizmu – hlavne cestou kritiky náboženstva a propagáciou Darwinovej teórie prírodného vývoja – je už roky evolučný biológ a oxfordský profesor Richard Dawkins.

V lete 2006 vydal knihu The God Delusion (Delúzia Boha), ktorá sa stala bestsellerom kníh faktu, vyvolala živé diskusie v masmédiách aj v internete a prekladá sa do iných jazykov; na jeseň vyjde jej nemecký preklad Wahnvorstellung Gott (Bludná predstava Boha).

Kniha Delúzia Boha je podrobné vysvetlenie ateizmu z hľadiska histórie, logiky aj kultúry. Patrí do knižnice ateistu a agnostika, aby si doplnili a usporiadali doterajšie poznatky a do rúk každého študenta, ktorý si vytvára svetonázor. Sekretariát profesora Dawkinsa mi napísal, že preklady do slovanských jazykov boli zadané slovinskej firme Modrijan a pražskej Akadémii, takže sa asi skoro dočkáme prekladu do češtiny.

Rozhodol som sa teda požiadať profesora Dawkinsa o povolenie vydať 150 exemplárov môjho prekladu do slovenčiny pre abonentov ZH…

O českom ani slovenskom oficiálnom preklade nemám vedomosti, nehovorí sa o tom.

Už áno. Wink

Vydavateľstvo Academia vydalo preklad v edícii Galileo pod názvom Boží blud. Ide o najpredávanejšiu knihu v tomto vydavateľstve. Thumbsup

Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po december 14, 2009 10:05 am Odpovedať s citátom
V roku 2006 vydal Richard Dawkins knihu The God Delusion, ktorú do slovenčiny preložil Rastislav Škoda, vydavateľ Zošitov humanistov. V tlačenej podobe bol preklad uverejnený už v máji 2007.

Vo svojej najnovšej knihe The Greatest Show On Earth: The Evidence For Evolution sa Dawkins opäť púšťa do kreacionistov vrátane prívržencov inteligentného dizajnu a všetkých, čo pochybujú o fakte evolúcie procesom prírodného výberu.
kompik
Zaslal: Ut december 22, 2009 1:25 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 06 september 2008 Príspevky: 4
Mona napísal(a):
Cieľom Zošitov humanistov je šíriť myšlienky vedy, rozumu a slobody. Prvé číslo dvojmesačníka Zošity humanistov vyšlo na jeseň v roku 1998. Výborné čítanie od domácich autorov a preklady zo zahraničných zdrojov za najnižšiu možnú cenu.

Kúpiť ich môžete v knihkupectve Artforum v Bratislave na Kozej ulici. Predplatiť si ich môžete na adrese vydavateľa. Celoročné predplatné je 150 Sk, (6x12 Sk za časopis plus 6x13 Sk poštovné).

Vydavateľ:
Rastislav Škoda
J. Stanislava 8/73
841 05 Bratislava
rastskoda[at]kabelbw.de

Viac na: Zošity humanistov

Sú tieto informácie ešte aktuálne? Rovnaké info som našiel na stránke http://prometheus.unas.cz/zosity.htm - ale keď tam vidím tú cenu ešte stále v SKK, tak som si nie celkom istý, či sú tie informácie stále platné.
Lemmy
Zaslal: Ut december 22, 2009 1:45 pm Odpovedať s citátom
kompik napísal(a):
Sú tieto informácie ešte aktuálne?

Prvý príspevok v tejto téme bol vložený 27. januára 2007.
Všetko aktuálne je priamo na webovej stránke Zošitov humanistov. Dokonca aj e-mailová adresa na vydavateľa.

Zaslal: Ut december 29, 2009 3:48 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 29 december 2009 Príspevky: 27 Bydlisko: TENTO VESMIR
robi napísal(a):
pozri Jehovisti si tlačia sami tlačia a nanucujú ju iným ZADARMO takže záujem le obrovský /akože/.

problem v tom ze vsetko ateisticke ma kratke nohy a malu vydrz je fakt,
ze klasicky ateista je samotar, egoista...

naproti tomu veriaci je ochotny predat svoj dom pre sirenie myslienky ktorej veri.

Preto JEHOVISTI ci ine SEKTY maju svoj casopis a ponukaju ho zadarmo, lebo veriaci ma srdce a vie sa rozdat pre vsetkych...

a ateista?
ten mysli len na seba, lebo je evolučne zviazaný - na seba naviazany,
ako klbko hadov. Preto ste z dlhodobeho hladiska odsudeny na zanik.

ste len slepa vetva evolucie. Viera v BOHA preziva a je uspesnejsia ako ateizmus. Cim viacej ludi prestava verit v BOHA tym rychlejsie dany narod padne na kolena.

Zaslal: Ut december 29, 2009 7:53 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 01 september 2009 Príspevky: 207 Bydlisko: Slovensko
Zabúdaš tam písať že: Podľa mňa.
Celkovo si strašne subjektívny.
Rád hovoríš o tom o čom nič nevieš, keby aspoň niečo... ale nič.
Už som Ti na túto tému napísal, ale vy verci radi hovoríte o nepochopiteľnom, nepoznateľnom, duchovnom, poznaniu neponímateľnom... a s akou ISTOTOU! Oznámim Ti dobrú správu. Tu to tak nie je. Ak chceš o niečom písať, kľudne si najprv naštuduj fakty, dôkazy a potom sa do toho pusti. Tvojím prístupom začínam mať z teba dojem, že si len ďalší netolerantný náboženský fanatik.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BOH
Zaslal: St december 30, 2009 2:56 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
svaty_certisko napísal(a):
Zabúdaš tam písať že: Podľa mňa.
Celkovo si strašne subjektívny.
Rád hovoríš o tom o čom nič nevieš, keby aspoň niečo... ale nič.
Už som Ti na túto tému napísal, ale vy verci radi hovoríte o nepochopiteľnom, nepoznateľnom, duchovnom, poznaniu neponímateľnom... a s akou ISTOTOU! Oznámim Ti dobrú správu. Tu to tak nie je. Ak chceš o niečom písať, kľudne si najprv naštuduj fakty, dôkazy a potom sa do toho pusti. Tvojím prístupom začínam mať z teba dojem, že si len ďalší netolerantný náboženský fanatik.

jedneho dna pochopis, ze viera nemoze byt na 75 ci 90 percent.
To veda moze byt aj na 20%, ale veriaci je bud na 100% alebo nieje veriaci.

a ja som len avatar, takze nieje to podla mna, ale podla mojho pana.
ja za to nemozem. nemozem byt neisti.
takze sa ti ospravedlnujem, ale ver ze niesom nabozensky fanatik, som len BOZI avatar.

Zaslal: St december 30, 2009 7:58 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 01 september 2009 Príspevky: 207 Bydlisko: Slovensko
reakcia na B.
Citácia:
jedneho dna pochopis, ze viera nemoze byt na 75 ci 90 percent.
To veda moze byt aj na 20%, ale veriaci je bud na 100% alebo nieje veriaci

Nemusíš sa báť. Dobre to viem. Kto verí na 99,9% nie je nábožensky veriaci, je to slovami "pochybovač".

Čo sa týka toho "náboženského fanatika", to bola len reakcia vyvolaná Tvojimi neskrývanými, mierne vulgárnymi, útokmi na ateizmus, za nedokázané poburujúce vyjadrenie o osobe ateistu... Záleží na Tebe ako budeme diskutovať. Jedine sa neznížim na príliš expresné vyjadrovanie, za ktoré by ma "vyhodili" z fóra. Inak si ty volíš úroveň našej diskusie. Zatiaľ som postrehol, že ty sa neriadiš kameňom-chlebom, ale ty rovno kameňom. Nemusíš mať žiadne obavy, toto je síce otvorená diskusia, ale chodia sem ľudia, ktorý si radi v slušnosti vymenia názory a postrehy. Začať však rovno napádaním, nie je vítaná taktika.
BOH
Zaslal: Št december 31, 2009 4:03 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Citácia:
Zatiaľ som postrehol, že ty sa neriadiš kameňom-chlebom, ale ty rovno kameňom.

ako povedal moj priatel bezdomovec, 7 dni stary chleba sa v kamen zmeni...

a koho napadam? ATEIZUMS tym ze vravim, ze neponuka detom zmysel zivota pre ktory sa oplati zit, za ktory sa oplati zomriet?

Potom nazoaj napadam DNES, lebo ZAJTRA bude FYZICKY ublizene mnohym detom a dospelakom len preto, ze ATEIZMUS otvoril dvere ISLAMU do EUROPY.

a snad vieme ze akekolvek KRESTANSTVO je proti ISLAMU len neskodny vanok krciaci sa pred TORNADOM ISLAMU.

Zaslal: Št december 31, 2009 4:13 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 03 január 2009 Príspevky: 79 Bydlisko: Brno
BOH napísal(a):
Citácia:
Zatiaľ som postrehol, že ty sa neriadiš kameňom-chlebom, ale ty rovno kameňom.

a snad vieme ze akekolvek KRESTANSTVO je proti ISLAMU len neskodny vanok krciaci sa pred TORNADOM ISLAMU.

Ved je, ale humanisti sa o tom este nepresvedcili. Oni veria, ze islamistom bude stacit slusne povedat a rozumny argument ich presvedci. Ako vsak uz sam Adam spominal

Adam Roman napísal(a):
mám bohaté skúsenosti s rôznymi fanatikmi (napríklad tými, čo stále znova a znova objavujú perpetuum mobile), ktoré ma už dávno zbavili ilúzie, že rozumný argument presvedčí každého
Lemmy
Zaslal: Št december 31, 2009 10:09 pm Odpovedať s citátom
qedisk napísal(a):
Ved je, ale humanisti sa o tom este nepresvedcili. Oni veria, ze islamistom bude stacit…

Odkiaľ vieš? Ktorí humanisti ti to povedali? Kde si sa to dočítal? Skús byť presvedčivejší. Inak si myslím, že si vymýšľaš.

Zaslal: Pi január 01, 2010 3:32 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Lemmy napísal(a):
qedisk napísal(a):
Ved je, ale humanisti sa o tom este nepresvedcili. Oni veria, ze islamistom bude stacit…

Odkiaľ vieš? Ktorí humanisti ti to povedali? Kde si sa to dočítal? Skús byť presvedčivejší. Inak si myslím, že si vymýšľaš.

Tak neveria? Vy ste pre mna humanisti: ty, poro, igs a ine kvikacky na fore Wink.
Lemmy
Zaslal: Pi január 01, 2010 3:36 am Odpovedať s citátom
qedisk napísal(a):
kvikacky

Škoda, veľká škoda, že si taký… Ľutujem ťa. Tvoja vec!

Rad by som ti aj odpovedal, len nenachadzam v tvojom prispevku naznak pochopenia mojho prispevku.

Zaslal: Pi január 01, 2010 3:39 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Lemmy napísal(a):
Škoda, veľká škoda, že si taký… Ľutujem ťa. Tvoja vec!

Ja som proste ntelektualne ovado Very Happy. Bol som spychicky opskodeny seriou humanistov Very HappyD

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 10
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: