Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Humanisti vo svete

Lemmy
Zaslal: So október 28, 2017 8:41 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6196 Bydlisko: Mám.
Na Slovensku pri sčítaní ľudu sa nám, humanistov, skeptikom, racionalistom, agnostikom, a ďalším ľuďom s nenáboženským svetonázorom, náhľadom na život a svet, ušlo nelichotivé pomenovanie „bez vyznania“, lebo štát sa zaujíma len o to, koľko ľudí sa hlási ku nejakému náboženstvu.

Na stránke Humanists UK vyšla 4. 9. 2017 štúdia, ktorá je pre humanistov zaujímavá v číslach.

Latest British Social Attitudes reveals 71% of young adults are non-religious, just 3% are Church of England
Humanists UK napísal(a):
The latest findings of the British Social Attitudes Survey, published today, reveal 71% of 18-24 year olds say they belong to no religion, while just 3% say they are Church of England and 5% say they are Catholic. These latter two figures only increase slightly to 5% and 9%, respectively, amongst 25-34 year olds.

Overall, 53% of the population say they belong to no religion, 15% to the Church of England, 9% to the Catholic Church, 17% to other Christian denominations, and 6% to other religions.

Pozri: www.facebook.com/humanists.uk
Humanists UK napísal(a):
The detailed figures from the British Social Attitudes Survey show just how dramatically religion has declined in popularity in Britain - and suggest even more dramatic shifts in years to come.

In fact, for every age cohort younger than 65, the non-religious are an outright majority.

ThumbsUp2
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So október 28, 2017 8:43 pm Odpovedať s citátom
Pozri: Obyvateľstvo podľa náboženského vyznania na Slovensku.

Zaslal: Pi november 03, 2017 5:09 pm Odpovedať s citátom
Prečítajte si článok Až 71 % britskej mládeže sa zaobíde bez náboženstva (Zošity humanistov č. 114, 3. 11. 2017).
Humanists UK napísal(a):
Výsledky prieskumu britských sociálnych postojov, uverejnené 4. septembra 2017, ukázali, že až 71 % mladých ľudí vo veku 18 – 24 rokov sa nehlási k nijakému náboženstvu; iba 3 % sa priznali k anglikánstvu a 5 % ku katolicizmu. Dve posledné čísla narástli na 5, resp. 9 % u 25 – 34-ročných mladistvých.

Z celej populácie priznáva 53 %, že nepatria k žiadnej cirkvi; 15 % sú anglikáni, 9 % katolíci, 17 % iní kresťania a 6 % iné náboženstvá.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na: