Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Utiekli predo mnou aj Jehovovi svedkovia

Goody
Zaslal: So august 29, 2009 11:13 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 12 júl 2009 Príspevky: 11
Elena Jančová napísal(a):
Pred dvanástimi rokmi som sa presťahovala za priateľom do Innsbrucku a pomerne dlho som si tam nevedela nájsť zamestnanie. Ako cudzinka som to v konzervatívnom tirolskom prostredí nemala ľahké. Odpovedala som na množstvo inzerátov – bezúspešne. Jediný, kto bol ochotný sa so mnou stretnúť, bol školiteľ predajcov stavebného sporenia. Na jeho školení som sa učila zvládnuť taktiky, ako získať zákazníkov – ako si dohodnúť stretnutie s niekým, kto o to vôbec nestojí, ako ho presviedčať logickými argumentmi o výhodách môjho produktu, aj keď oň nemá záujem. Jednoducho povedané – ako vliezť niekam oknom, keď vás vyhodia dverami. Keďže môj zárobok mal byť priamo úmerný počtu „odchytených dušičiek“, pozorne som hltala každé slovo a po teoretickej príprave som sa snažila všetko, čo som sa naučila, presadiť v praxi. Obvolala som všetkých známych a ponúkla im svoj produkt. Nielenže ma všetci odmietli, ale navyše sa mi začali vyhýbať, takže postupne som prišla o všetkých priateľov. V zúfalstve získať aspoň jedného klienta som ponúkla zmluvu na stavebné sporenie aj dvom svedkom Jehovovým, ktorí mi jedného dňa zazvonili pri dverách so Strážnou vežou v rukách. Po tom, čo predo mnou zdesene utiekli, som s touto činnosťou navždy prestala.

Zdroj: Ako sa brániť voči priamemu predaju
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
svaty_certisko
Zaslal: Po september 14, 2009 6:58 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 01 september 2009 Príspevky: 207 Bydlisko: Slovensko
Takže v očiach vykladačov Biblie aj ich boha Jehova sú sprostredkovatelia stavebného sporenia asi navždy stratený. Laughing
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: Ne máj 25, 2014 2:06 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6736 Bydlisko: Mám.
Ja som veľmi rád, že nepochádzam z rodiny šibnutých jehovistov.

Pozrite si, čo jehovisti považujú za správne: Počúvaj Jehovu!

Smutné, žalostné, otrasné. Ouch Sad Smcry Smutok Palec dole

Zaslal: Ne máj 25, 2014 3:34 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 901
Lemmy napísal(a):
Ja som veľmi rád, že nepochádzam z rodiny šibnutých jehovistov.

Pozrite si, čo jehovisti považujú za správne: Počúvaj Jehovu!

Smutné, žalostné, otrasné. Ouch Sad Smcry Smutok Palec dole

Chodia od dverí k dverám a možno sa im podarí získať niekoho pre svoje ciele.Stačí,ak je to jeden zo sto,čo sa dá prehovoriť.
Je zaujímavé,koľko náboženstiev a iných spoločenstiev sa odvoláva na bibliu a berú ju ako základ rôznych výkladov,ktoré sú veľmi rozdielne.

V tom klipe je zauímavý výraz: "Jehova nenávidí kouzla a čáry." Zvláštne,keď v biblii na ktorú sa odvolávajú je plno zázrakov. Shocked
Kouzla a čáry,čo je na nich zlé? Veď je to len odpútanie pozonosti a vykonanie niečoho,čo človek neočakáva,považuje to za nemožné. Kúzelník je zlý?Shocked Vykonať zázrak je už niečo,čo sa vymyká z reality a v skutočnosti nie sú žiadne dôkazy zázrakov,sú tu len tvrdenia o zázrakoch,ktoré údajne niekto vykonal.Zvláštne,že zázraky sa schvaľujú,vlastne sú pre každého veriaceho potrebné,aby veril ilúzii v niečo,čo nie je reálne.
Lemmy
Zaslal: Ne máj 25, 2014 7:42 pm Odpovedať s citátom
Hej, a pekne vidno, ako sa opisy zázrakov zjemňujú. Kedysi vraj dokázali zmeniť hada na palicu, a opačne, teraz také čosi nepočujem. Aj keď, pravda, v Nigérii ešte aj teraz veria, že niekto sa vie premeniť na kozu. (Chúďa tá koza!)

Kresťania sú už pokročilejší. Keď zázrak, tak už len pri nejakom „zjavení“ alebo pri potrebe posvätiť niekoho za svätca.

Zaslal: Po máj 26, 2014 8:38 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Hej, a pekne vidno, ako sa opisy zázrakov zjemňujú.

Ľudia skorej uverili všelijakým rečiam,keď to bolo podané dosť dôveryhodne.Aj v súčasnosti sa rečami šíria rôzne mystifikácie,príbehy,ktroré sa akože stali, ale je ťažké ich preveriť.Už to ale nie je také jedoduché,ako v minulosti.Teraz sa pýta dôkaz,pretože je dosť možností spraviť nejaký záznam.Vidno to pri rôznych živelných udalostiach,koľko o nich je záznamov.O zázrakoch a všelijakých nadprirodzených javoch však zábery žalostne chýbajú. Nepoznám ani jediný taký záznam a je trocha divné,že milióny ľudí veria tomu,že také niečo existuje.
Lemmy
Zaslal: Po máj 26, 2014 8:43 pm Odpovedať s citátom
Áno, len dopoviem, že pri UFO (mimozemšťanoch) poskytujú aj dôkazy, rôzne filmy, videá.

Zaslal: Po máj 26, 2014 8:45 pm Odpovedať s citátom
Akurát sa vždy ukážu tie dôkazy ako podvrhy, alebo optické klamy.

Ešte keď hovoríme o dôkazoch, tak pri kruhoch v obilí sa s takými pseudodôkazmi môžeme stretnúť. Tým veriacim v kruhy ako nadprirodzené javy nestačí ani výpoveď ľudí, ktorí tie kruhy vytvorili.

Zaslal: Ut máj 27, 2014 4:55 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Akurát sa vždy ukážu tie dôkazy ako podvrhy, alebo optické klamy.

Ešte keď hovoríme o dôkazoch, tak pri kruhoch v obilí sa s takými pseudodôkazmi môžeme stretnúť. Tým veriacim v kruhy ako nadprirodzené javy nestačí ani výpoveď ľudí, ktorí tie kruhy vytvorili.

Mnohých ani dôkazy nezaujímajú,keď potrebujú presadiť svoje.Vždy si nájdu nejakú výhovorku,prečo sa držia svojej teórie. Napr. takého Galilea,ktorý mal jednoznačné dôkazy,že nie zem ale slnko centrom našej sústavy súdili tí,ktorých poznatky stáli na hlinených nohách,alebo lepšie povedané na papierových. V skutočnosti nešlo ani o to,ako to je,ale o možnú stratu moci,ktorá stála a stojí na takých papierových nohách,ktoré by sa mohli ukázať,ako nespoľahlivé,na ktorých sa nedá stavať,že tie staré papierové nohy treba nahradiť niečím, na čo sa dá spoľahnúť.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: