Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Islam

Lemmy
Zaslal: Št august 20, 2015 5:26 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5913 Bydlisko: Mám.
Ako vystihuje? Som jednoducho zvedavý. Vieš, neraz som sa stretol s chuligánmi, ktorí inak v nedeľu išli poslušne do kostola.

O inom: Nedávno som išiel v nedeľu popri kostole, a z kostola vyšiel po omši jeden človek, ktorý kandidoval za komunistickú stranu vo voľbách. Čiže niekedy ani nevieme, aký majú ľudia svetonázor.

Zaslal: Št august 20, 2015 6:22 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1518
Život je veľmi komplikovaná rubikova kocka. Každý prechádza svojou cestou hľadania a komunista v skutočnosti nerovná sa zlý človek alebo ateista. Katolíci v hitlerovskom Nemecku dosť sympatizovali s ľavicovými stranami, ale boli v menšine. Hitler je produkt jednak nemeckej pravicovej politiky ale súčasne aj hašterivosti vtedajšej opozície.
Komunisti mali dlhodobo dobré vyhliadky byť ľudovou stranou a tragická skúsenosť s egoizmom pravice aj kresťanov motivuje voliť tých, ktorí reflôektujú potreby najslabších. Tu slovenská pravica zlyháva a nebude dlho vo vláde.
Dedo po návrate z poľského koncentráku vstúpil do KSČ. Vtedy nebol názor, že komunista rovná sa antikresťan. Po dvoch rokoch z KSČ vystúpil, lebo videl, čo za blbosti komunisti robili

To, čo robili vtedy komunisti, dnes robia liberáli. Je to rovnaký štýl demagógie a manipulácie.

Zaslal: So august 22, 2015 6:26 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
komunista v skutočnosti nerovná sa ateista

Viem. Minule som videl ísť člena komunistickej strany z kostola, po omši. Vidí stranu a boha inak ako iní kresťania.

Zaslal: Pi september 04, 2015 10:29 am Odpovedať s citátom
Moslimskí učitelia zbili žiaka za to, že mal ťažkosti naučiť sa správne recitovať z koránu.

Muslimští učitelé v Británii zbili žáka tyčí za to, že mu nešel korán

Zaslal: So september 05, 2015 12:07 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
TvojOponent napísal(a):

Viem. Minule som videl ísť člena komunistickej strany z kostola, po omši. Vidí stranu a boha inak ako iní kresťania.

Vy postávate pred kostolom a zapisujete si mená vychádzajúcich? A potom ich zverejňujete v ezine? Úbohé... Shocked Very Happy

Zaslal: So september 05, 2015 12:17 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Vy postávate pred kostolom a zapisujete si mená vychádzajúcich? A potom ich zverejňujete v ezine? Úbohé... Shocked Very Happy

Hlúpo sa pýtaš. Na to nepotrebuješ postávať pred kostolom. Ani zapisovať si nejaké mená. Ouch

A úbohé na tvojom príspevku je to, že do toho debilne montuješ e-zine. Čo s tým má spoločné?

Viem, že si hlúpy, tak ti to vysvetlím ako malému dieťaťu.

Okolo kostola ideš náhodne, pretože je blízko chodníka. Šiel som po chodníku kvôli úplne niečomu inému, a je to len náhoda, že som prechádzal popri kostole. Rovnako tak prechádzam popri iných budovách, ktoré sú blízko chodníka. Mal som tamtým smerom cestu.

A je náhoda, že práve v tom čase vyšiel z kostola človek, ktorého som spomenul. Poznám ho z volebných plagátov, a tiež celkovo, pretože býva v tom istom meste ako ja. Vidím ho často. Takže viem, že za akú stranu kandidoval vo voľbách, nie je to žiadne tajomstvo. Myslím si, že tvoja reakcia je preto primitívna a úbohá, lebo ťa na mojom príspevku niečo iné trápi, len sa hanbíš to priznať.

Vyjdi s pravdou von!

Zaslal: So september 05, 2015 12:46 pm Odpovedať s citátom
Veď dobre... a jeho meno je? Smile

Zaslal: So september 05, 2015 4:15 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Veď dobre... a jeho meno je? Smile

Nezáleží na tom. Reagoval som na tvoj názor.
TvojOponent napísal(a):

Zaslal: So september 05, 2015 5:26 pm Odpovedať s citátom
Mne záleží. Jeho meno je?

Zaslal: Ne september 13, 2015 11:57 am Odpovedať s citátom
Ak táto moslimka vyhrá spor, bude to prehra zdravého rozumu.

Kto bude pracovať, keď vo svete zvíťazí náboženstvo, ktoré bude zakazovať svojim veriacim pracovať?

Zaslal: Ne október 18, 2015 10:29 pm Odpovedať s citátom
Otrasné! Jana Shemeshová píše také hlúposti, až to bolí. Pri hidžábe nejde o prirovnanie k babskej šatke, ale o to, že sa zakrýva obličaj z náboženskej povinnosti. Tu nejde o kultúru, ale o náboženský príkaz.

Kto núti naše babky, aby nosili šatky? Nikto!

To je rovnako falošné uvažovanie ako o tom, že moslimské dievčatá sú radi, lebo je to taký kultúrny zvyk, keď im vykonajú násilím na vagíne obriezku.

Zaslal: Ut október 20, 2015 4:53 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 582
Lemmy napísal(a):
Otrasné! Jana Shemeshová píše také hlúposti, až to bolí. Pri hidžábe nejde o prirovnanie k babskej šatke, ale o to, že sa zakrýva obličaj z náboženskej povinnosti. Tu nejde o kultúru, ale o náboženský príkaz.

Prečo sa moslimské ženy zahaľujú? Myslím si, že prvotnou príčinou bolo to, že prorok Mohamed z politických dôvodov uzavrel viac manželstiev. Mal, ak som dobre informovaný 8 manželiek. Aby nedošlo ku konfliktom, že je niektorá manželka viac uprednostňovaná, vyriešili to ich úplným zahalením . Tak nemohol nikto povedať, že uprednostňuje jednu pred druhou. Zahalené Mohamedove ženy boli určitým znakom vysokého postavenia v spoločnosti. Zahalenie začali iné ženy napodobňovať, pretože v tom asi cítili určité zvýšenie svojho postavenia v spoločnosti. Neskôr sa to rozšírilo a stalo sa to až povinnosťou.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Ut október 20, 2015 9:24 pm Odpovedať s citátom
Nosenie burky neprikazuje Korán a ani Mohamed. Je to kultúrna tradícia, ktorá sa začala vynucovať. Nezabúdajte, že Islam podobne ako judaizmus je náboženstvom zákona.

Zaslal: Ne november 22, 2015 1:32 pm Odpovedať s citátom
Trest smrti za „šírenie ateistickej propagandy“: Saudská Arábia k nej odsúdila Ashrafa Fayadha
Ziauddin Sardar napísal(a):
Na jednej strane stíhame terorizmus a fanatizmus, na druhej strane podporujeme presne tých, ktorí týchto fanatikov vôbec stvorili, totiž Saudskú Arábiu.

17. novembra, v deň štátneho sviatku boja za slobodu a demokraciu, odsúdil saudský súd palestínskeho básnika, Ashrafa Fayadha, k trestu smrti za odpadnutie od islamu, respektíve za šírení ateistickej propagandy vo svojich básňach.

Honza Werner, Ateisti ČR

Zaslal: Ne máj 29, 2016 2:57 pm Odpovedať s citátom
Rada islamskej ideológie odporúča prijať zákon o ľahkom bití žien

Rada islamskej ideológie (Council of Islamic Ideology, CII) predložila v Pakistane návrh zákona, podľa ktorého môžu muži „zľahka biť“ svoje manželky, ak ide o „disciplinárne opatrenie“. Napísal o tom pakistanský denník Express Tribune.

CII je ústavný orgán, ktorý v Pakistane pre tamojší parlament formuluje odporúčania ohľadom nových zákonov. Jej odporúčania však poslanci nemusia brať do úvahy.

V návrhu zákona CII sa uvádza, že „muž by mal mať povolené zľahka biť svoju ženu, ak nedodržiava jeho nariadenia alebo sa odmieta obliekať podľa jeho želania“.

Návrh predpokladá uplatnenie fyzického trestu v prípade, že si žena napríklad odmieta obliecť hidžáb, rozpráva sa s neznámymi ľuďmi, hovorí tak nahlas, že jej bez problémov môžu porozumieť aj náhodní okoloidúci, poskytuje finančnú podporu bez manželovho súhlasu, nedbá na hygienu počas menštruácie a po pohlavnom styku, alebo bez prijateľného náboženského dôvodu odmieta súlož.

Predtým CII zamietla návrh zákona o ochrane žien pred násilím a označila ho za protiislamský.

Najnovší návrh CII je zrejme reakciou na liberálny zákon o ochrane žien, ktorý prijalo zákonodarné zhromaždenie najľudnatejšieho pakistanského štátu Pandžáb.

Návrh CII vyvolal búrlivú reakciu v tradičných i internetových médiách vrátane sociálnych sietí, a to aj napriek tomu, že v 200-miliónovom Pakistane hrozí za urážku proroka Mohameda smrť. Kritiku zožal tento návrh aj od Pakistanskej komisie pre ľudské práva, ktorá ho označila za smiešny a vyzvala na rozpustenie „rady fanatikov“.

„Ťažko si predstaviť, že človek so zdravým rozumom by si mohol myslieť, že v Pakistane treba podporovať a ospravedlňovať násilie na ženách,“ uvádza sa vo vyhlásení ľudskoprávnej komisie.

Pakistanky pritom už roky bojujú za uznanie svojich práv vo svojej vlasti, kde ešte stále veľmi často dochádza k vraždám zo cti či k zmrzačeniu žien obliatím ich tváre alebo tela kyselinou.

TASR

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 17 z 19
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: