Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Islam

scirocco
Zaslal: Pi júl 09, 2010 11:32 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
Citácia:
Veriaci šiiti znovu umierali na púti

A že ich Alah neuchránil?! ďalší dôkaz že boh neexistuje. alebo aspoň kašle na svoje ovce.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AntropologickaKonstanta
Zaslal: St august 11, 2010 7:27 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
scirocco napísal(a):
Citácia:
Veriaci šiiti znovu umierali na púti

A že ich Alah neuchránil?! ďalší dôkaz že boh neexistuje. alebo aspoň kašle na svoje ovce.

Nebohý farár Wilhelm Bush s tebou zdá sa prostredníctvom svojej zanechanej literárnej tvorby plne súhlasí, taký boh by podľa neho naozaj mohol existovať len v Tvojej fantázii Wink :

Wilhelm Bush v knihe "Ježiš Náš Osud" napísal(a):
Pamätám sa na jednu vzrušujúcu scénu, keď som bol ešte celkom mladým farárom. Ako 27-ročný som prišiel do Essenu práve v čase, keď tam vypukol štrajk baníkov, ktorý vtedy veľmi rozrušil ľudí. V tom čase som jedného dňa kráčal okolo veľkého námestia. A tam stál na debničke od mydla nejaký muž, mohutne rečnil a hučal do okolostojacich ľudí. Hovoril o hladujúcich ďeťoch, o nespravodlivých mzdách a o nezamestnanosti. A keď ma zrazu zbadal, spoznal ma a hneď na mňa skríkol: „Aha, veď tu práve ide farárisko! Poďže sem!“ Nuž, také priateľské pozvanie väčšinou neodmietnem. Idem teda k tomuto zástupu. Muži mi robia miesto aby som sa mohol dostať až k rečníkovi. Stálo tam okolo mňa asi 100 baníkov. Cítil som sa trochu čudne a nedobre. Na takéto situácie ma na univerzite nepripravovali. A potom sa ten rečník pustil do mňa: “Počuj, farárisko! Keď je nejaký Boh –čo neviem, ale hádam aj nejaký môže byť –tak keď zomriem, chcem pred neho predstúpiť a povedať mu (a začal kričať): Prečo si dopustil aby na bojiskách trhalo ľudí na kusy?! Prečo si dopustil, aby niektoré deti hladovali a iné aby plytvali potravinami, pretože ich majú nadbytok?! Prečo si dopustil, aby ľudia biedne skapínali na rakovinu?! Prečo? Prečo? A potom mu poviem: Ty, Bože, odstúp! Preč s Tebou! Vypadni!” Takto kričal tento muž. A potom som aj ja kričal: ”Celkom správne! Preč s týmto bohom, preč s ním!” A zrazu všetko stíchlo. Rečník vystrúhal začudovanú grimasu a riekol: “Moment! Veď Vy ste predsa farár! Predsa nemôžete kričať: “Preč s týmto bohom!”” A ja som mu na to odpovedal: ”Počuj! Taký boh, pred ktorého by si ty takto predstúpil, na ktorého by si si takto mohol otvárať svoje ústa, ktorého možno takto predvolať k zodpovednosti –že ty stojíš pred ním ako sudca a on je tvojím obžalovaným –ten je iba v tvojej fantázii. Preto i ja môžem povedať: “Preč s týmto bohom!” Preč s týmto hlúpym bohom, ktorého si naša doba sama vytvorila, ktorého môžeme žalovať a odstrkovať preč od seba -a zase pozvať späť podľa potreby ako sa nám zachce! Taký boh neexistuje. Ale ja ti niečo poviem: Je celkom iný a skutočný Boh. Pred Toho raz predstúpiš ako obžalovaný ty, a pred Ním si nebudeš môcť ani len ústa otvoriť, lebo On sa bude pýtať teba: “Prečo si ma nectil? Prečo si ma nevzýval? Prečo si žil v nečistote, v hriechu? Prečo si klamal? Prečo si nanávidel? Prečo si sa vadil? Prečo...?“ Tak sa ťa bude pýtať. A vtedy ti tvoje slová zostanú trčať v hrdle! Potom sa na tisíc otázok ani jedným slovom neopovážiš odpovedať! Niet takého Boha, ktorému by sme my mohli povedať: “Preč s Tebou!“ Ale je tu svätý, živý, skutočný Boh, ktorý mnohým spomedzi nás bude musieť povedať: „Preč s Tebou!“
Chcel by som vám tiež povedať: Keď dnes počujete ľudí, ktorí vyčítajú Pánu Bohu: „Ako môže Boh toto všetko dopustiť? A prečo Boh na toto všetko mlčí?“, tak im povedzte: „To by bol len nejaký hlúpy, vymyslený boh, ktorého by sme my mohli obžalovávať. Ale je tu len jeden svätý Boh, ktorý obžalúva nás, a to vás i mňa.“ Zachovali ste Božie prikázania? Alebo ako si to predstavujete?! Boh berie svoje prikázania vážne! My sme obžalovaní a nie Boh!
Wink
Lemmy
Zaslal: Št október 27, 2011 5:19 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6516 Bydlisko: Mám.
Zaujíma ma názor moslima na kresťanské príbehy o tom, ako moslimovia konvertovali z islamu na kresťanstvo.

CENTRUM OASE uverejňuje také príbehy. Napríklad: Omar – Príbeh mladého moslima alebo Boh ma oslovil v mešite.
Citácia:
Vyrastal som ako silne veriaci moslim. … Čoskoro na to som bol pokrstený a teraz slúžim Ježišovi.

Alebo Konvertovanie Musába Jusífa vyvolalo ostré diskusie.
Citácia:
Konvertovanie syna prominentného predstaviteľa Hamásu šejka Hassana Jusífa ku kresťanstvu vyvolalo vo Svätej zemi ostré diskusie.

A vodca Hamásu sa zriekol svojho syna. Viac v článku od Jozefa Poláčka.

Zaslal: Ut november 29, 2011 9:33 am Odpovedať s citátom
V Zošitoch humanistov č. 90 vyšiel článok Sv. František z Assisi, hrdina medzináboženského mieru za križiackych vojen, v ktorom sa spomína aj islam.
Paul Moses napísal(a):
Pri zhoršovaní medzináboženského konfliktu v Egypte získava októbrové stretnutie náboženských reprezentantov v Assisi pri príležitosti Svetového dňa modlitby za mier na váhe.

Slávnosti sa konali prvý deň v Assisi, živom ale zapadnutom mestečku v Umbrii, kde žije kult jeho miláčika, sv. Františka z Assisi a na druhý deň vo Vatikáne.

Treba poznamenať, že sv. František – svätec vtáčkov a veľký milovník prírody – bol hrdina z mäsa a krvi, ktorý riskoval aj život v snahe ukázať, že kresťania a moslimovia sa môžu rešpektovať, ba aj mať radi.

Od začiatku svojho pôsobenia túžil František po styku s moslimami. Raz cestoval do Maroka, ale musel sa vrátiť do Španielska. Po druhý raz ho na Stredozemnom mori prekvapila búrka. No v roku 1219, uprostred piatej križiackej výpravy, sa dostal do Egypta. Riskoval svoj život, plaviac sa po bojovom poli neďaleko mesta Damietta pri ústí Nílu. Podarilo sa mu tam stretnúť sa osobne s hlavným veliteľom nepriateľov, sultánom Malikom-al-Kamilom.

Zaslal: Pi december 02, 2011 12:38 pm Odpovedať s citátom
6. 9. 2009 bol v e-zine uverejnený článok Kritika rozsudku o modlitebni pre moslimského žiaka.

Včera večer dávali v televíznych správach na Markíze:

Jakub Laca napísal(a):
Modleniu v nemeckých školách je koniec. Tamojší najvyšší súd zakázal žiakom, aby sa počas školských prestávok modlili. Kauza sa týka prevažne moslimských študentov a zrejme vyvolá ďalšiu búrku medzi náboženstvami.

Študenti sa v škole nemajú čo modliť. Takto zhodnotil situáciu najvyšší nemecký súd a zakázal modlenie na školách. Údajne sa tým narúšal chod školy.

Mladí moslimovia totiž často počas prestávok opúšťali triedy a na chodbe kľačali a modlili sa. Učitelia ich museli často vyzývať, aby s modlitbou skončili a vrátili sa späť.

Prípad sa týkal najskôr jednej Berlínskej školy. Študent gymnázia ešte v roku 1997 zažaloval školu, že mu zakazuje modliť sa počas hodín či prestávok. Gymnázium sa bránilo tým, že je štátne zariadenie, teda sekulárnou inštitúciou a nebude privilegovať žiadne náboženské vyznanie. Súd dal škole za pravdu a modlenie zakázal všeobecne.

Súd tiež rozhodol, že školy môžu pre moslimských študentov zriadiť špeciálne modlitebne, ak na to budú mať priestor.

V Nemecku žije početná moslimská komunita. Existujú obavy, že silne nábožensky založení študenti by mohli vyvíjať tlak na menej veriacich. Rituálne hlasné modlitby, kľačanie na koberčekoch, by mohli na rozdiel od tichých modlitieb vyvolávať určité napätie, tvrdí nemecký súd.

Zaslal: Po január 23, 2012 7:27 pm Odpovedať s citátom
Podmaníme si Európu, vyhrážajú sa belgickí moslimovia

BRUSEL – Podrobíme si Belgicko, zvrhneme kráľa a nastolíme tu vládu moslimského práva šaría. Podobné vyhrážky pochádzajú z radikálnej moslimskej organizácie s priliehavým názvom Sharia4Belgium (čiže „Šaría pre Belgicko“).

Alebo, ako zaznelo na ich videu z minuloročného decembra: bruselský monument Atomium bude ako symbol onedlho už neexistujúcej monarchie zlikvidovaný a na kráľovskom paláci zaveje prápor Al-Káidy.

Aj keď ide o extrémne požiadavky extrémistov a väčšina obyvateľov Belgicka nemá s moslimskými obyvateľmi krajiny problémy, úrady začínajú brať hrozbu radikálneho islamu stále vážnejšie. Jedným z dôkazov je i správa, ktorú teraz uverejnili belgické bezpečnostné zložky.

Výročná správa má tentokrát 112 strán a politici i belgická verejnosť sa z nej môžu okrem iného dozvedieť, že len počas roku 2010 prišlo do krajiny niekoľko desiatok moslimských kazateľov, aby „doplnili“ tu už pôsobiacich, avšak často umiernených kolegov. Noví, ktorí prichádzajú, patria k saláfistom, čiže radikálnym islamistom, ktorí sú úplne v opozícii k demokratickému zriadeniu. Vyzývajú ostatných moslimov k nerešpektovaniu a odmietaniu belgických štátnych úradov, k nenávisti voči majoritnej spoločnosti a cielene bránia úspešnej integrácii moslimskej menšiny.

Viac: Lidové noviny

Zaslal: St apríl 11, 2012 7:50 pm Odpovedať s citátom
Radikálni salafisti chcú v Nemecku rozdať nemoslimom výtlačky Koránu

Salafisti sú stúpencami pôvodného islamu, ktorí odmietajú akúkoľvek teologickú modernizáciu a ktorí uznávajú platnosť islamského práva šaríja.

Berlín 11. apríla (TASR) – Radikálni salafisti chcú v Nemecku nemoslimom bezplatne rozdať v peších zónach veľkomiest a prostredníctvom internetu 25 miliónov výtlačkov Koránu. Tak Spolkový úrad pre ochranu ústavy, ako aj viacerí politici spolkovej republiky na to reagovali s neskrývanými obavami.

Kresťanskí demokrati chcú plánovanej bezplatnej distribúcii zabrániť. Šéf frakcie vládnych strán únie CDU/CSU Günter Krings pre dnešné vydanie regionálnych novín Rheinische Post uviedol, že tejto agresívnej akcii treba zabrániť všade, kde to len bude možné.

Cieľom akcie je podľa odborníkov úradu pre ochranu ústavy snaha skontaktovať sa s hlavne mladými ľuďmi a rozšíriť tak počet sympatizantov salafistov.

Spomínaná štátna inštitúcia monitoruje aktivity radikálnych salafistov v Nemecku už dlhší čas. Kontakty s nimi nadviazal prostredníctvom internetu aj neskorší atentátnik, ktorý na letisku vo Frankfurte nad Mohanom spustil streľbu na amerických vojakov, dvoch z ktorých usmrtil.

Salafisti sú stúpencami pôvodného islamu, ktorí odmietajú akúkoľvek teologickú modernizáciu a ktorí uznávajú platnosť islamského práva šaríja. Stúpenci salafizmu, ktorý je v súčasnosti najrýchlejšie sa rozvíjajúcim prúdom islamu, vykladajú Korán doslovne a vnímajú ho ako smernicu pre všetky odvetvia života. Stúpenci iných náboženstiev, ateisti, ale aj zavedení alebo oklamaní moslimovia skončia podľa nich v pekle.

Zaslal: Ne máj 27, 2012 9:13 am Odpovedať s citátom
Moslimovia v Istanbule žiadajú sprístupnenie Hagie Sofie ako mešity

Istanbul 27. mája (TASR) – Tisícky veriacich moslimov sa v sobotu zhromaždili pred chrámom Božej Múdrosti (Hagia Sofia) v Istanbule, aby vyjadrili nesúhlas so zákonom, ktorý v chráme neumožňuje vykonávanie náboženských obradov. Informovala o tom agentúra Reuters.

Podľa zákona z roku 1934 je v chráme zakázané vykonávanie náboženských obradov – rovnako pre moslimov a kresťanov.

Hagia Sofia, jedna z najvyhľadávanejších turistických pamiatok v Istanbule, zohráva dôležitú úlohu pre vyznávačov kresťanstva ako aj islamu. Pôvodne bola totiž v 6. storočí postavená ako kresťanská bazilika, v 15. storočí ju však zmenili na mešitu.

Aj keď väčšina Turkov akceptuje, že dnes chrám slúži už iba ako múzeum, časť obyvateľstva si želá, aby sa v ňom opäť vykonávali náboženské obrady.

Zaslal: Po jún 11, 2012 8:34 pm Odpovedať s citátom
Kurzy valút

Vývoj kurzu:

Somálsko: USA

10 tiav, 10 kohútov a 10 sliepok = 33 miliónov dolárov

MOGADIŠO 11. júna (WEBNOVINY) – Somálska povstalecká skupina aš-Šabáb, za ktorej lídrov vypísali USA odmenu 33 miliónov dolárov, ponúkla odmenu v hodnote desiatich tiav za amerického prezidenta Baracka Obamu a za ministerku zahraničia Hillary Clintonovú 10 kohútov a 10 sliepok.

Zaslal: Po júl 02, 2012 7:13 pm Odpovedať s citátom
V našom parlamente sedí veľa moslimov, ironizoval Alojz Hlina

Poslanec Obyčajných ľudí a nezávislých osobností upozornil, že v piatok poobede bolo v národnej rade len dvadsať percent z celkového počtu poslancov.

BRATISLAVA 2. júla (WEBNOVINY) – V slovenskom parlamente je asi 80 percent poslancov moslimov, ironicky to konštatuje poslanec za OĽaNO Alojz Hlina.

Upozorňuje, že piatok je pre vyznávačov islamu voľný deň a v tomto duchu sa zvyknú počas piatkových schôdzí parlamentu zariadiť aj členovia Národnej rady SR.

Naši zákonodarcovia zvyknú v piatok rokovať len päť hodín, od 9.00 do 14.00.
Alojz Hlina napísal(a):
„Faktom však je, že minulý týždeň 19. júna bolo v sále o 13.00 h približne 30 poslancov, čo predstavuje 20 percent z celkového počtu poslancov. Týždeň predtým ich bolo ešte menej.“

Nazdáva sa, že žiaden poslanec by nebol taký drzý, aby zasadnutia parlamentu ignoroval vedome, preto za jediné vysvetlenie piatkových absencií považuje náboženské presvedčenie.

Zaslal: St júl 04, 2012 7:35 pm Odpovedať s citátom
Sfanatizovaný dav ubil muža a telo spálil. Polícia sa len prizerala

Islamabad (ČTK) – K smrti bol ubitý v Pakistane muž obvinený zo znesvätenia koránu. Niekoľkotisícový dav ho vyvliekol z policajnej väzby, usmrtil ho a nakoniec jeho telo spálil. O utorkovom incidente dnes informovala agentúra AP.

Muž bol na neupresnenom mieste zadržaný, pretože údajne rozhadzoval stránky z posvätnej knihy islamu po ulici. Previnilec bol daný do väzby, ale policajti ho nedokázali pred rozzúreným davom ochrániť.

Dav spálil niekoľko policajných vozidiel a sedem policajtov zranil. Nakoniec previnilca vyvliekol z policajnej stanice a usmrtil ho.

Podľa pakistanských zákonov môže byť k smrti odsúdený každý, kto sa dopustí urážky proroka Mohameda alebo koránu.

Zaslal: Po júl 16, 2012 3:54 pm Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):
Sfanatizovaný dav ubil muža a telo spálil. Polícia sa len prizerala

Islamabad (ČTK) – K smrti bol ubitý v Pakistane muž obvinený zo znesvätenia koránu.

Takéto násilie nie je ojedinelý jav, zaujímavé by bolo zistiť niečo viac o identite toho muža.

Brat Andrej (krátené) napísal(a):
5.februára 1997, keď končili piatkové modlitby, niekto vhodil protiislamské vyhlásenie do malej mešity, susediacej s kanálom v blízkosti kresťanskej dediny Šatingar v pakinstanskej provincii Pandžáb. Páchateľa nikto nevidel, ale reproduktory na mešite začali okamžite zvolávať skupinu mladých mužov. Niekto zahlásil že boli spálené stránky Koránu. Predpokladali, že to bola práca kresťanov, pretože žiadny moslim by neznesvätil Korán. Čoskoro každá mešita v oblasti zvolávala moslimov, aby kresťanom uštedrili ďalšiu lekciu. Správy sa šírili rýchlo: "Ničte iba budovy a majetky. Nevercov teraz nebudeme zabíjať. Dáme im lekciu." Nasledujúce ráno 15000 kresťanov zostalo bez domova a majetku - všetko bolo zničené. Dedina Šantinagar bola úplne zničená. Vozidlá pakistanskej armády boli zaparkované okolo dediny a vojaci dozerali na to, čo sa dialo. Zo šantinagarskej kliniky zostali iba vonkajšie múry. Zničili všetky kostoly.

Tomuto nájazdu predchádzal incident pri ktorom traja moslimskí policajti počas zatýkania roztrhali jednému dedinčanovi Bibliu. To spustilo protest kresťanskej komunity a policajti boli na 2 týždne suspendovaní. Mnohí boli presvedení že práve oni následne začali kresťanov obviňovať zo snesvätenia Koránu, ale mohlo tam byť aj niečo viac. V oblasti sú 4 kresťanské dediny a niektorí moslimskí fundementalisti sa snažia vymyslieť nejaký dôvod, aby ich mohli všetky zničiť a nadobro vyhnať spoločenstvo kresťanov.

Zdroj: Tajní veriaci. Skutočný príbeh o kresťanoch žijúcich v moslimských krajinách.

Takéto protikresťanské správanie je zaujímavé porovnať so všeobecnými sympatiami svetských humanistov k ľuďom trpiacim na Voltairov syndróm snažiacich sa zničiť kresťanstvo a taktiež s ich podporou islamskému hnutiu ako ho prezentovala napr. držiteľka ceny "humanista roka 2010" Oľga Pietruchová.

Objektívne treba dodať že na pozitívny vzťah k islamu ktorým chcú bojovať proti nenávisti v ňom zakorenenej nabádajú aj samotní kresťania, napr. akrostichom "úprimne milujem všetkých moslimov":
I
Sincerely
Love
All
Muslims.

O kresťanoch nútených kvôli prenasledovaniu vyznávať svoju vieru v tajnosti informuje stránka www.secretbelievers.org.
Lemmy
Zaslal: So júl 21, 2012 12:03 pm Odpovedať s citátom
Keď sa náboženská ideológia mieša so športom, tak to potom vyzerá takto: Moslimov čaká olympijský pôst.

Zaslal: Št november 29, 2012 8:54 pm Odpovedať s citátom
V Zošitoch humanistov č. 94 vyšiel článok Ateisti a islam. Ani Boh, ani Alah.
Citácia:
Exmoslimskí ateisti sa priznávajú k svojmu svetonázoru, ale ich tolerovanie je stále zriedkavé.

Dav napadol Alexandra Aana ešte prv, ako ho indonézsky súd v júni odsúdil do väzenia na dva a pol roka za „šírenie náboženskej nenávisti“. Jeho zločinom bolo napísať „Boh neexistuje“ na facebooku, ktorý založil pre ateistov v Minangu, provincii najmoslimskejšieho štátu na svete. Ako temer všetci neveriaci v moslimských oblastiach bol vychovaný ako moslim. A ako mnohí, ktorí sa otvorene priznávajú k svojmu bezbožníctvu, bol potrestaný.

Zaslal: Ne december 02, 2012 1:23 am Odpovedať s citátom
Nemecká spolková krajina Brémy uzná moslimské sviatky

(WEBNOVINY) – Nemecká spolková krajina Brémy v piatok oznámila, že ako druhá v poradí bude uznávať moslimské sviatky.

Pozíciu najmenšej spolkovej krajiny pozostávajúcej z miest Brémy a Bremerhaven v piatok tlmočil predseda jej vlády Jens Böhrnsen.

Podľa svojich slov je týmto krokom „veľmi potešený“, keďže „moslimovia a islam sú súčasťou nášho mesta a našich životov“. Dohodu brémskej vlády však ešte musí schváliť tamojší parlament.

Ak sa tak stane, moslimovia by mohli mať nárok na pracovné voľno počas svojich sviatkov. Obdobnú dohodu v novembri ako prvá spolková krajina nedávno prijal aj Hamburg, ktorý je rovnako ako Brémy de facto mestským štátom.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 3 z 19
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: