Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Islam

qedisk
Zaslal: St máj 12, 2010 12:58 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 03 január 2009 Príspevky: 79 Bydlisko: Brno
Lemmy napísal(a):
Hitler napísal(a):
Mnoho som sa naučil od jezuitského rádu. Až doposiaľ neexistovalo na zemi nič veľkolepejšie, než je hierarchická organizácia katolíckej cirkvi. Veľa som z tejto organizácie previedol do svojej vlastnej strany.
Súhlasím s Hitlerom.

Zaslal: Pi máj 14, 2010 12:30 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
qedisk napísal(a):
Lemmy napísal(a):
Hitler napísal(a):
Mnoho som sa naučil od jezuitského rádu. Až doposiaľ neexistovalo na zemi nič veľkolepejšie, než je hierarchická organizácia katolíckej cirkvi. Veľa som z tejto organizácie previedol do svojej vlastnej strany.
Súhlasím s Hitlerom.

Mohol by si prosím bližšie špecifikovať tento zdroj, kto je autorom textu "Tajné dejiny jezuitov" a z ktorého Hitlerovho diela alebo prejavu je táto citácia, ak je taký údaj k dispozícii? Naozaj by ma zaujímalo pri akej príležitosti to povedal alebo kde to napísal. Ďakujem.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi máj 14, 2010 12:47 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6841 Bydlisko: Mám.
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Mohol by si prosím bližšie špecifikovať tento zdroj, kto je autorom textu „Tajné dejiny jezuitov“…

Amazon

Zaslal: So máj 15, 2010 12:04 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Mohol by si prosím bližšie špecifikovať tento zdroj, kto je autorom textu „Tajné dejiny jezuitov“…

Amazon

Lemmy, ešte by ma zaujímalo z ktorého Hitlerovho diela alebo prejavu je táto citácia, ak je taký údaj k dispozícii, pri akej príležitosti to povedal alebo kde to napísal samotný Hitler. Tiež ak si citoval túto knihu, zaujímalo by ma či vieš uviesť aj širší kontext do kotrého tam bola táto Hitlerova citácia zasadená.
V neposlednom rade by ma zaujímalo akým dojmom na Teba táto kniha zapôsobila, či je to len akási fikcia typu Da Vinchiho kódu kde sa autor snaží vydobiť komerčný kapitál pomiešaním všetkého možného do akejsi fiktívnej zlátaniny s provokujúcimi tvrdeniami alebo či je to z Tvojho pohľadu seriózny autor rozoberajúci danú tému na naozaj vedeckej úrovni. Ja som si raz kúpil jednu knihu o kumránskych zvitkoch ale namiesto toho aby som sa tam o nich dozvedel niečo seriózne som si musel čítať o predsudkoch autorov voči rímsko-katolíckej cirkvi ktorí prišli s tézou -konšpiračnou teóriou- že táto cirkev niečo ohľadom týchto zvitkov zatajuje (napriek tomu že časť týchto zvitkov sa nachádza v rukách štátu Izrael) a tento svoj dohad tam forsírovali na cca 300 stranách do omieľania tak dlho až ma z toho rozboleli oči, hoci sám sa za stúpenca katolicizmu nepovažujem.
Lemmy
Zaslal: So máj 15, 2010 12:10 pm Odpovedať s citátom
…či je to len akási fikcia typu…

Typu? Napríklad ako biblia? Jasné, že v porovnaní s takýmto typom poskytuje pravdivejšie informácie.

Zaslal: So máj 15, 2010 12:24 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
…či je to len akási fikcia typu…

Typu? Napríklad ako biblia? Jasné, že v porovnaní s takýmto typom poskytuje pravdivejšie informácie.

Lemmy, prečo moje vyjadrenia manipulatívne orezávaš a dávaš im iný zmysel? "...typu Da Vinchiho kódu kde sa autor snaží vydobiť komerčný kapitál pomiešaním všetkého možného do akejsi fiktívnej zlátaniny s provokujúcimi tvrdeniami". Bola motivácia autorov Biblických zvitkov podľa Teba vydobiť komerčný kapitál? Prečo potom spoločnosť Gideon distribuuje Biblie zdarma (Ako získať Bibliu zdarma: http://christianity.about.com/od/practicaltools/ht/freebible.htm)?
Lemmy
Zaslal: So máj 15, 2010 12:28 pm Odpovedať s citátom
…prečo moje vyjadrenia manipulatívne orezávaš a dávaš im iný zmysel?

Počúvaj, uťahuješ si zo mňa? Nakoľko je toto verejná diskusia, ponechávam iným, nech si spravia názor na to, kto píše správne, a kto nesprávne. Mne si už ukázal, že s tebou komunikovať je ako hádzať hrach na stenu.

Zaslal: Ne máj 16, 2010 9:42 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Počúvaj, uťahuješ si zo mňa? Nakoľko je toto verejná diskusia, ponechávam iným, nech si spravia názor na to, kto píše správne, a kto nesprávne. Mne si už ukázal, že s tebou komunikovať je ako hádzať hrach na stenu.

Neuťahujem si z Teba, naozaj ma zaujíma pri akej príležitosti daný výrok Hitler povedal, a aj to nakoľko danú knihu, kde je tento jeho citát uvedený, považuješ za spoľahlivý zdroj so serióznym vedeckým prístupom k preberanej téme. Tiež ma zaujíma širší kontext v ktorom je tam tento Hitlerov citát uvedený. Naozaj ako som uviedol som sa stretol s knihami kde si autori namiesto témy ktorú uviedli v názve riešili svoje vlastné komplexy z katolíckej cirkvi a také knihy "nemusím". Ozaj, považuješ aj Dawkinsonovu knihu za dôveryhodnejšiu ako Bibliu?

Naposledy upravil AntropologickaKonstanta dňa St máj 26, 2010 9:37 pm, celkom upravené 1 krát.
Lemmy
Zaslal: Ut máj 25, 2010 7:48 pm Odpovedať s citátom
Islamská polícia je oprávnená od žien požadovať, aby sa obliekali podľa požiadaviek šaríe.
Ramli Mansúr napísal(a):
Príde deň, keď sa ma boh spýta, čo som robil počas môjho funkčného obdobia v Západnom Acehu. Preto posilňujeme záťahy proti páchateľkám, ktoré sa previňujú proti šaríi.

Islamská polícia

Zaslal: So máj 29, 2010 9:40 pm Odpovedať s citátom
Perzekúcia kresťanov v islamskom a hinduistickom svete ako aj v ateistických štátnych zriadeniach (dúfajme že u nás to ateisti so svojimi antikresťanskými postojmi tak ďaleko nedotiahnu)
http://www.youtube.com/watch?v=Uw_1C7GJeU4&NR=1

Evanjelium Podľa Jána 15 napísal(a):

18 Ak vás budú ľudia nenávidieť, pamätajte, že mňa nenávideli skôr ako vás.
19 Ľudia zo sveta by vás mali radi, keby ste sa im prispôsobili. Ale vy k nim nepatríte, lebo ja som si vás vyvolil. Preto vás nenávidia.
Lemmy
Zaslal: Ne máj 30, 2010 9:37 am Odpovedať s citátom
Prenasledovanie (perzekúcia) je zlý jav v spoločnosti, a ako najlepšie riešenie sa javí sekularizácia, kde sekularizáciu chápem ako odideologizované správanie sa medzi rôznymi ideologicky rozdielnymi skupinami obyvateľstva. V spoločnosti sú rôzne skupiny, ako aj jednotlivci, od bigotných teistov až po veľmi pravicových fašistov, a sekularizácia je ten rámec, ktorý ich udrží medzi sebou, aby sa nepozabíjali pre svoje ideologické rozpory, či rozdiely.

Napríklad taký pápežský prelát Viktor Trstenský dokázal ešte v roku 2001, to je v 21. storočí, nie v stredoveku, napísať list až priamo prezidentovi republiky, ktorý (citujem):

napĺňa všetky znaky trestných činov „hanobenia národa, rasy a presvedčenia“ (§ 198 T. z.), „podpory a propagácie hnutí smerujúcich k potlačeniu práv a slobôd občanov“ (§ 260 T. z.) a „podnecovania k trestnému činu“ (§ 164 T. z.). Ja sa iba divím, že na takýto list hlava štátu obratom neupozornila štátnu prokuratúru.
Trstenský bez obalov žiada, aby štátna bezpečnosť vyhľadávala a dávala stíhať ľudí len pre ich názory (na náboženskú ideológiu). K takému trestnému činu podnecuje priamo hlavu štátu, ktorú žiada, aby toto stíhanie iniciovala, s odôvodnením, že takí ľudia sú protispoločenskí štváči, ktorí sú príčinou a prapôvodom všetkého zla v našej spoločnosti…

Od takých listov je krok ku perzekuciám v priamom prenose. Prenasledovanie sa deje zrejme preto, lebo medzi tými (aj náboženskými) organizáciami prebieha ideologický zápas o moc. Preto treba dávať väčší dôraz na sekularizačný proces v spoločnosti. A samozrejme, nezabúdať ani na etické uvažovanie. Napríklad: Zdôrazňovanie humanistickej etiky alebo Boj o myslenie detí (boj, nie prenasledovanie ich zmýšľania).Wink

Citoval som z Listu prezidentovi Slovenskej republiky, a na tejto stránke je aj odkaz na článok zo Zošitov humanistov.

Humanisti predsa vedia, alebo majú vedieť, ako to bolo s prenasledovaním, alebo si to môžu ľahko vyhľadať, napríklad pozri článok od Armina Pfahl-Traughberga Prenasledovanie náboženstva a cirkvi v mene ateizmu, len zrejme nečítaš, preto to nemusíš vedieť, inak by si to už dávno spomenul, však.Wink

Zaslal: Ne máj 30, 2010 9:04 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Prenasledovanie (perzekúcia) je zlý jav v spoločnosti, a ako najlepšie riešenie sa javí sekularizácia, kde sekularizáciu chápem ako odideologizované správanie sa medzi rôznymi ideologicky rozdielnymi skupinami obyvateľstva.

Takáto svetoborná myšlienka sa veľmi ťažko chápe pretože práve sekularizované štáty sa javia ako jedni z najposadnutejších prenasledovateľov kresťanov. Viď http://www.northkoreanchristians.com/prison-camps.html.
Taktiež nálepku odideologizovaného správania sa si podľa môjho názoru humanisti uzurpujú neprávom, pretože ich názory sú tiež ideologické (Darwinizmus, morálny relativizmus a pod.) aj keď si to nechcú priznať.
Lemmy napísal(a):
V spoločnosti sú rôzne skupiny, ako aj jednotlivci, od bigotných teistov až po veľmi pravicových fašistov, a sekularizácia je ten rámec, ktorý ich udrží medzi sebou, aby sa nepozabíjali pre svoje ideologické rozpory, či rozdiely.
Prenasledovanie sa deje zrejme preto, lebo medzi tými (aj náboženskými) organizáciami prebieha ideologický zápas o moc. Preto treba dávať väčší dôraz na sekularizačný proces v spoločnosti.

Ťažko pochopiť ako môže 10 ročné dievča napadnuté islamistami na ceste do biblickej školy s mačetou byť predstavované ako zápasiace o moc. Neviem si predstaviť že by žiaci biblickej školy v detskom veku niekoho fyzicky napádali s úmyslom získať moc, prosím aby si mi túto svoju myšlienku hlbšie rozvinul.

Lemmy napísal(a):
Od takých listov je krok ku perzekuciám v priamom prenose.

Aj keď som daný list nečítal dokonca, prosím aby si mi o tých údajných perzekúciách objavujúcich sa na základe daného listu napísal podrobnejšie: kde sa vyskytli a kto sa na nich zúčastnil, ak by to bolo možné a ak si to myslel úprimne.

Lemmy napísal(a):
Humanisti predsa vedia, alebo majú vedieť, ako to bolo s prenasledovaním, alebo si to môžu ľahko vyhľadať, napríklad pozri článok od Armina Pfahl-Traughberga Prenasledovanie náboženstva a cirkvi v mene ateizmu, len zrejme nečítaš, preto to nemusíš vedieť, inak by si to už dávno spomenul, však.Wink

1. Táto myšlienka v Tvojom odkaze je zaujímavá, lebo zavrhuje ateizmus ("ateizmus sám o sebe nie je pozitívna hodnota") ak sa nestotožní s prijatím ľudských práv ("Stane sa ňou až vtedy, keď sa stotožní s prijatím ľudských práv"). Lenže je veľa sekulárnych štátov ktoré ľudské práva formálne naoko prijímajú, v praxi ich však nemajú v úmysle dodržiavať, a tak možno celkom vážne pochybovať o fungovaní takéhoto receptu naznačujúceho že sekularizáciou spoločnosti by sa zaručilo automatické dodržiavanie ľudských práv. Na to aby človek prijal ľudské práva nemusí byť sekulárny humanista, a kresťanská viera s učením Krista o milovaní blížneho svojho ako seba samého k takémuto úprimnému praktizovaniu hodnôt spojených s ľudskými právami nepochybne nabáda, aj keď je pravda že ku kresťanstvu sa hlásia aj subjekty ktoré tieto normy správania sa prehliadajú alebo ignorujú.
2. Autor taktiež nezaprel svoju ideologickú orientáciu (preto je smiešne hovoriť v súvislosti so sekularizáciou o neideologickosti) keď napr. si neodpustil vetu: "Represálie proti veriacim a ich inštitúciám v mene ateizmu ... ani približne nemožno porovnávať so zločinmi v mene náboženstva v minulosti", podobne ako na tomto portáli s obľubou citovaný Bernard Schaw ktorý retušoval negatívne javy počas svojho pobytu v sovietskom zväze na pozvanie ktorého si tam užíval pobyt v najluxusnejších hoteloch a počas procesov podozrievaných na západe ako justičné vraždy sa zaručoval za Stalinov charakter. Záujemcom o hlbšie štúdium perzekúcie kresťanov v Sovietskom zväze odporúčam skôr niektoré kapitoly v knihe:

Naposledy upravil AntropologickaKonstanta dňa Ne máj 30, 2010 11:12 pm, celkom upravené 1 krát.
Lemmy
Zaslal: Ne máj 30, 2010 9:48 pm Odpovedať s citátom
Taktiež nálepku odideologizovaného správania sa si podľa môjho názoru humanisti uzurpujú neprávom, pretože ich názory sú tiež ideologické (Darwinizmus, morálny relativizmus a pod.) aj keď si to nechcú priznať.

Nevieš, čo znamená slovo sekularizácia. OK. A k tvojej výhrade, teda tvojmu názoru na humanistov, si najprv čosi aj prečítaj. Na stránke Zošity humanistov som zadal ako tag slovo relativizmus, a hľa: 4 články. Podľa niekoho málo, ale pre mňa dosť na to, aby som vedel, že sa mýliš, a tvoja kritika na adresu humanistov neobstojí. Nás je síce málo, ale poteší ma aj fakt, že sú aspoň 4 články na túto tému.

Tag: relativizmus

Ako povedal Rastislav Škoda: Nemôže to byť inak.

Zaslal: Ne máj 30, 2010 11:03 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Nevieš, čo znamená slovo sekularizácia. OK. A k tvojej výhrade, teda tvojmu názoru na humanistov, si najprv čosi aj prečítaj. Na stránke Zošity humanistov som zadal ako tag slovo relativizmus, a hľa: 4 články. Podľa niekoho málo, ale pre mňa dosť na to, aby som vedel, že sa mýliš, a tvoja kritika na adresu humanistov neobstojí. Nás je síce málo, ale poteší ma aj fakt, že sú aspoň 4 články na túto tému.

Tag: relativizmus

Ako povedal Rastislav Škoda: Nemôže to byť inak.

Tak mi potom prosím vysvetli či je pedofília z pohľadu humanistov neškodná alebo odsúdeniahodná záležitosť, či je spravodlivé ju trestať alebo netrestať, lebo z Dawkinsonovej knihy som sa to nezvedel (9. kapitola Delúzia Boha (Zošity humanistov):
Dawkins napísal(a):
Aj tak je však zrejme nespravodlivé privolávať na každého pedofila trest, primeraný nepatrnej menšine tých, čo sú aj vrahmi. Všetky tri internáty, na ktorých som študoval, zamestnávali učiteľov, ktorých záujem o chlapcov prekračoval hranice prípustnosti, čo bolo hodné odsúdenia. Keby ich však boli po päťdesiatich rokoch pomstiví kolegovia alebo advokáti prenasledovali ako vrahov, bol by som cítil povinnosť zastať sa ich, hoci sám som bol kedysi obeťou jedného takého človeka (bola to nepríjemná, ale neškodná skúsenosť).
Lemmy
Zaslal: Pi júl 09, 2010 10:35 am Odpovedať s citátom
Útoky na šiitských pútnikov, ktoré sa odohrali včera a predvčerom v Bagdade, sú ďalším dôkazom toho, že zmierovanie medzi irackými náboženskými skupinami je v nedohľadne.

Pri útokoch na šiitov zahynulo najmenej 75 ľudí. Jeden z najhorších sa stal na moste, čo spája sunnitskú a šiitskú časť mesta. Práve tam sa pred piatimi rokmi odohrala jedna z najväčších tragédií irackej vojny - po rozšírení poplašnej správy, že medzi pútnikmi je samovražedný atentátnik, dav na moste udupal 900 ľudí.

Veriaci šiiti znovu umierali na púti

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 2 z 19
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: