Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Zemetrasenie

Lemmy
Zaslal: Po apríl 13, 2009 9:52 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6893 Bydlisko: Mám.
V Taliansku bolo zemetrasenie. Seizmológ Giuliani z Národných laboratórií Gran Sasso upozornil Civilnú obranu, avšak úradníci z Civilnej obrany ho obvinili za šírenie poplašnej správy. Mnoho ľudí zahynulo pri tomto zemetrasení.

Prišiel ten úradník z Civilnej obrany, ktorý podal pokyn na obvinenie, o svoju stoličku Question

Nikde som sa nedočítal, žeby nejaký úradník podal demisiu za chybné obvinenie. Správy hovoria, že zahynulo viac ako 150 ľudí.

Keby sa to stalo na Slovensku, a obvinili by úradníci nejakého vedca za šírenie podobnej poplašnej správy, tak by sa našiel úradník ochotný odstúpiť [ podať demisiu ]?

Slovník slov, ktoré sú cudzie našim politikom: demisia – odstúpenie z úradu alebo funkcie, vzdanie sa funkcie.

Zaslal: Po apríl 13, 2009 2:12 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6893 Bydlisko: Mám.
Ach, novinári, slepo a bezhlavo preberajú správy. Ani si neoveria svoje zdroje. Raz darmo, keď treba zarábať, nezvýši čas na pravdivé informácie.

Napríklad slovenský spravodajský portál SME sa odvoláva na český spravodajský portál iDNES, ktorý hovorí o talianskom vedcovi menom Giampaolo Giuliani, lenže on sa volá Gioacchino Giuliani. Občas stačí si nájsť chvíľu čas, a overiť si jeho meno priamo zo zdroja.

Zdroj: Laboratori Nazionali del Gran Sasso

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: