Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Fašizmus

Lemmy
Zaslal: Št január 09, 2020 9:54 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7369 Bydlisko: Mám.
Grofik šrobik vytvoril 9. januára 2020 na Diskusnom fóre tému: Pocuj ty teply brat.... A nič! Nijaký orgán činný v trestnom konaní sa o neho nebude zaujímať. Nemá na Mazureka z kotlebovcov. Confused

Archív.

Grofik šrobik je tiež orgán. Laughing

Zaslal: Po január 13, 2020 7:06 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1200
Jedným zo známok fašizmu je, keď skupina verejných činiteľov pácha zločiny proti ľudskosti, o ktorých dobre vedia, že sú hrubým porušením všeobecne uznávaných zákonov, ale napriek tomu sa ich neboja konať preto, lebo už majú takú moc, že si myslia, že sú za svoje zločiny nepostihnuteľní.

Zaslal: Ut január 14, 2020 12:25 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Jedným zo známok fašizmu je, keď skupina verejných činiteľov pácha zločiny proti ľudskosti, o ktorých dobre vedia, že sú hrubým porušením všeobecne uznávaných zákonov, ale napriek tomu sa ich neboja konať preto, lebo už majú takú moc, že si myslia, že sú za svoje zločiny nepostihnuteľní.

Grofik je obyčajný bežný občan, žiaden verejný činiteľ. V diskusiách je nanajvýš verejný ničiteľ. Laughing

Zaslal: Ut január 14, 2020 4:28 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Grofik je obyčajný bežný občan, žiaden verejný činiteľ. V diskusiách je nanajvýš verejný ničiteľ. Laughing

Jedným znakom fašizmu je to, ako sa správajú verejní činitelia, inými znakmi sa dá rozpoznať jeho prítomnosť aj medzi inými skupinami, alebo jednotlivcami. Samotný jednotlivec bez príslušnosti k nejakej skupine nedokáže spáchať zločiny takého rozsahu, ako organizovaná skupina, preto je o to menej nebezpečný. Skupina má zvyčajne nejakú organizáciu a jej vedenie rozhoduje. Preto sa aj pri fašizme dá povedať, že :"Ryba smrdí od hlavy".
Čím je nejaká skupina silnejšia, tak tým väčší fašizmus sa v nej môže vyvinúť.

Zaslal: Pi január 31, 2020 3:31 pm Odpovedať s citátom
Nedávno som počul vyjadrenie v rádiu znelo asi takto: "Fašisti sa teraz tvária ako vlastenci a patrioti." Teda podľa vyjadrenia tohto človeka patrí rovnítko fašista =vlastenec= patriot. Z toho by vyplynulo, že aby človek nebol fašista, mal by ísť proti vlastnému národu. Mnohí sa snažia používať silné slová, aby mali argumentačne navrch, aby zastrašili opozíciu a snažia sa o to takýmito demagógiami. Upletú zo slov taký nezmyselný uzol, že sa v ňom sami zamotajú. Mnohým robí problém tolerovať najzákladnejšie ľudské práva. Kto netoleruje práva ľudí na oveľa nižšej úrovni porušenia ich slobôd a nepozná to, ako chce potom hodnotiť oveľa horšie porušenie práv? Ak sa neopiera o základné práva, ktoré sú tým prvým kameňom v základoch ako chce niečo stabilné a kvalitné vybudovať?

Zaslal: Pi január 31, 2020 6:21 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Nedávno som počul vyjadrenie v rádiu znelo asi takto: "Fašisti sa teraz tvária ako vlastenci a patrioti." Teda podľa vyjadrenia tohto človeka patrí rovnítko fašista =vlastenec= patriot.

Omyl. Neovládaš logiku. Keď sa niekto tvári nejako, neznamená to aj zároveň, že všetci sú takí. Oni sa tak tvária, a tým to končí. Nedávaj tam žiadne rovnítko. Mrzí ma, že rozmýšľaš rovnako primitívne ako ten Grofik Šrobik. Crying or Very sad

A že potom prečo tak čudne volia voliči. Veď mám živé a konkrétne prípady nemysliacich občanov na dlani.

Zaslal: So február 01, 2020 4:36 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Nedávno som počul vyjadrenie v rádiu znelo asi takto: "Fašisti sa teraz tvária ako vlastenci a patrioti." Teda podľa vyjadrenia tohto človeka patrí rovnítko fašista =vlastenec= patriot.

Omyl. Neovládaš logiku. Keď sa niekto tvári nejako, neznamená to aj zároveň, že všetci sú takí. Oni sa tak tvária, a tým to končí. Nedávaj tam žiadne rovnítko. Mrzí ma, že rozmýšľaš rovnako primitívne ako ten Grofik Šrobik. Crying or Very sad

A že potom prečo tak čudne volia voliči. Veď mám živé a konkrétne prípady nemysliacich občanov na dlani.

Význam, ako to povedal ten v rádiu bol ale jednoznačne taký a nepočul som to vyjadrenie prvý krát. Spájajú nespojiteľné, lebo im to tak vyhovuje.
Nemysliaci volič volí čudne? Veď nemysliaci volí tak, ako ho zmanipulujú, teda podľa vôle silných. Silní teda majú čudné praktiky. S tým sa dá súhlasiť. Nemysliaci teda nevolí to, čo by chcel, lebo nemyslí, ale volí to, na čo ho presvedčia. Presvedčiť sa dá kadekto, aj inteligent. Nazvať ho nemyslicim by asi nebolo výstižné, ale vo vzťahu k voľbám to pasuje na každého, čo sa dá oblbnúť. Takému je zbytočné ísť voliť, lebo volí pre elitu, ktorú v skutočnosti nechce. Elite preto vo voľbách vyhovujú hlúpejší, lebo sú ľahšie ovplyvniteľní, ale aby sa mali lepšie tak po zvolení sa opierajú o tých múdrejších.

Zaslal: So február 22, 2020 5:19 pm Odpovedať s citátom
Historik Drábik: Fašisti v sebe živia martýrstvo, považujú sa za Ježišov súčasnosti
Dušan Mikušovič a Michaela Barcíková napísal(a):
Radikáli si vymysleli termín „liberálny fašizmus“, lebo veria, že ak bude za fašistu označovaný každý, nebude fašista vlastne nik – ani oni sami, vraví autor knihy Fašizmus Jakub Drábik.

Jakub Drábik (33) je slovenský historik, pracuje v Historickom ústave SAV. V rozhovore hovorí:

• čo je fašizmus, prečo je Kotleba fašista a prečo Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko rastie;
  • ako by mali demokrati na rastúce fašistické hnutie reagovať;
  • prečo fašistov vnímame ako mužskú stranu a či sú aj ženy fašistky;
  • či v histórii existovali fašisti, ktorí nechceli zničiť demokraciu;
  • aj ako a prečo extrémisti vymysleli „liberálny fašizmus“.

Zaslal: Ne máj 10, 2020 5:15 pm Odpovedať s citátom
Bolo otestovaných 1 488 občanov na COVID-19. Číslo 1488 je jasný odkaz na fašizmus. A polícia mlčí. Twisted Evil

Archív.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 6
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pridať novú tému

Prejdi na: