Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Fašizmus

Skeptik
Zaslal: Ne máj 07, 2017 10:50 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 623
Deň víťazstva na fašizmom. Nuž je to také víťazstvo, ako dočasné víťazstvo nad burinou. Dočasu to vyzerá pekne, ale o chvíľu je opať všetko zarastené aj tam, kde by to človek vôbec nečakal. Burina sa pretlačí aj cez betón a pohlí všetko. To, čo človek chce, aby rástlo – kultúrne plodiny, tým sa nedarí a burina rastie akoby sama, bez akejkoľvek ľudskej pomoci. Kultúrne plodiny sú málo odolné, slabé. Pacifisti sú väčšinou vždy porazení. Je to teda proti ľudskej prirodzenosti chcieť mier, byť kultúrny? Má človek v hlave viac buriny, ako kultúrnej plodiny? Určite je tej buriny v hlavách viac, pretože by nerástla tak mohutne. Niektoré sú už tak vyrastené, že úplne zatieňujú všetko a odoberajú všetky živiny, že vypestovať pod nimi niečo kultúrne je nemožné. Burina tak vytvára podmienky pre rast inej buriny.
Málo sa hovorí, že agresívne režimy uvoľňujú ruky psychopatom, ako boli napr. vo fašistickej armáde, ktorá mala štatistiku – každý druhý deň vypálili jednu dedinu. Najviac takých zverstiev vykonali v Bielorusku a na Ukrajine. Mužov vystrieľali, ženy a deti nahnali do drevených kostolov a zapálili. Dedinu vyrabovali a nakoniec čo zostalo vyhodili do vzduchu. Stačilo si vymyslieť zámienku, že mali zbrane a kládli odpor.
Reťaz je taká silná, aké je silné jej najslabšie ohnivko. Nehumánnosť je taká veľká, aký najnehumánnejší je jednotlivec v hodnotenej skupine. Mnohým skupinám v súčasnosti vyjde skutočne nelichotivé číslo, čo neveští nič dobrého do budúcnosti.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut júl 11, 2017 7:05 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6037 Bydlisko: Mám.
Kristína Kúdelová napísal(a):
ROZHOVOR
Andy Hryc: Na Slovensku by som zorganizoval vojenský prevrat, keby som bol mladší

Andy Hryc hodnotí stav krajiny.

Herci, klauni, zabávači, cirkusanti – voliči by vo voľbách mali dávať veľmi veľký pozor, komu dávajú svoj hlas, aby neľutovali neskôr.

Pamätáte sa na herca Milana Kňažka? Stačilo!

Fašisti majú v obľube po vzore čílskeho generála Augusta Pinocheta robiť vojenské prevraty! Pinochet bol vodcom pravicovej vojenskej diktatúry v Čile. Hryc našťastie nebude vodcom pravicovej vojenskej diktatúry na Slovensku. Twisted Evil

Archív:

Novinári by mohli mať aspoň akú takú úctu voči čitateľom, a nemali by dávať fašistom priestor na prezentáciu. A potom nariekajú, že Kotlebovi rastú preferencie.

Zaslal: Ut júl 11, 2017 7:08 pm Odpovedať s citátom
A ten trápny Marián Labuda, že mu komunisti ukradli tvár! Ironik

Zaslal: St júl 12, 2017 5:08 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):

Novinári by mohli mať aspoň akú takú úctu voči čitateľom, a nemali by dávať fašistom priestor na prezentáciu. A potom nariekajú, že Kotlebovi rastú preferencie.

Niekedy dochádza až k takým zvrátenostiam, že si fašisti myslia, že sú atifašisti. Na takú zvrátenosť je naozaj potrebné mať dosť premiešaný guľáš v hlave.
Lemmy
Zaslal: St júl 12, 2017 5:53 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Niekedy dochádza až k takým zvrátenostiam, že si fašisti myslia, že sú atifašisti. Na takú zvrátenosť je naozaj potrebné mať dosť premiešaný guľáš v hlave.

Ten guľáš spôsobili tí, ktorí začali každého oponenta nazývať fašistom. Z pojmu fašista tak vyrobili falošnú nálepku ako z pojmu komunista alebo kapitalista.

Napríklad sú hlupáci, ktorí si namýšľajú, že keď niekto kritizuje kapitalistické zločiny, že to je hneď boľševik alebo komunista. Pritom na kritiku stačí zdravý rozum, nie je potrebná žiadna ideológia.

Zaslal: St júl 26, 2017 12:04 pm Odpovedať s citátom
Vladimír Šnídl napísal(a):
Aké je byť antifašistom v Spišskej Belej, kde kotlebovci získali 16 percent

Trápny názor. Antifašisti prečo nevedia osloviť voličov, aby tiež získali aspoň 16 %?

Neviem, prečo by som sa ako antifašista mal cítiť nejako čudne v prostredí, kde fašisti získali nejakých 16 %. A čo tie ostatné percentá? 100 mínus 16 je predsa 84, čo je výrazná väčšina, majorita.

Aké je byť humanistom na Slovensku, kde kresťania tvoria vyše 75 percent. Rolling Eyes

Pozri: Obyvateľstvo podľa náboženského vyznania.

Zaslal: St júl 26, 2017 5:58 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):

Trápny názor. Antifašisti prečo nevedia osloviť voličov, aby tiež získali aspoň 16 %?

Neviem, prečo by som sa ako antifašista mal cítiť nejako čudne v prostredí, kde fašisti získali nejakých 16 %. A čo tie ostatné percentá? 100 mínus 16 je predsa 84, čo je výrazná väčšina, majorita.

Aké je byť humanistom na Slovensku, kde kresťania tvoria vyše 75 percent. Rolling Eyes

Mnohí si vedia získať ľudí na pekné reči, myšlienky.
Kresťanstvo začalo krásnymi morálnymi princípmi, na čo nalákali ľudí. Tým to sa také niečo veľmi páčilo. Pomoc chudobným, vdovám, rovnosť, také krásne ušľachtilé myšlienky. Netrvalo však dlho a poniektorí zistili, že sa pomocou neho môžu dostať k moci, bohatstvu a zákonite kresťanstvo zopsuli.
Islám začal tiež krásnymi ideami, čo spôsobilo jeho veľký rozmach .Bohatí sa delili s chudobnými, pomáhali si navzájom. Aj tu však došlo k sporom o moc a ľudia zopsuli krásne Mohamedove myšlienky. Teraz sú schopní okrádať a zabíjať tých najslabších, ženy deti, čo je v hlbokom rozpore so myšlienkami proroka.
Socializmus začal vznešenými myšlienkami spoločného vlastníctva, avšak aj tu išlo niektorým v skutočnosti len o moc a tak ho zákonite zopsuli, že sa to mnohým ľuďom sprotivilo.
Národný socializmus v Nemecku nalákal masy ľudí na to, že sa budú mať lepšie, ale rýchlo to ľudia zopsuli na fašizmus.
Demokracia začala vznešenými myšlienkami. Ľudia ich s nadšením počúvali a uverili im. Netušili ale, že tí, čo im to sľubujú to až tak rýchlo zopsujú. Na Slovensku došlo asi k najrýchlejšiemu zopsutiu zriadenia. Asi to netrvalo ani jeden rok a už sa tu prevaľovala špina.
Čo krásne ešte sľúbiť ľuďom, aby ich bolo možné dobehnúť? Niečo sa už nájde. Asi je v ľudskej povahe zneužívať nedokonalosti nových systémov, medzery, v zákonoch, neuzamknuté zadné vrátka na rozkrádanie, prilepšovanie si.
Spoločenský systém, ktorý začína byť nespravodlivý k ľuďom, začína potláčať ľudské práva, prenasledovať ľudí, sa zvrháva. To sú jasné znaky, že s morálnymi a krásnymi myšlienkami končí a začína krutá realita. Možno až do štádia najbrutálnejších režimov, možno ich ešte žiaľ aj prekoná, čo je pravdepodobnejšia varianta vývoja po skúsenostiach z minulosti.

Zaslal: Št júl 27, 2017 7:12 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 92
... je absolutne jedno aky izmus je pri moci .. vzdy to robia ludia a vzdy to ludia dovolia... preto je potrebne ludi menit z vnutra a nie z vonku ... mame len take vlady ake si zasluzime (co im dovolime )

co sa tyka "fasizmu" na slovensku vacsina ludi ich vnima ako narodovcov a nie fasistov . neexistuje narodna strana ktora by bola alternativovu k multikuti demorkacii ktora vo vsetkych sferach zlyhava a ludia su uz zufaly ... a zufaly ludia robia zufale rozhodnutia ... ak bude tato neschopnost pokracovat tak kotleba v nasledujucich volbach bude mat 30% ...
Skeptik
Zaslal: Pi august 04, 2017 6:27 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
strapaty napísal(a):
... je absolutne jedno aky izmus je pri moci .. vzdy to robia ludia a vzdy to ludia dovolia... preto je potrebne ludi menit z vnutra a nie z vonku ... mame len take vlady ake si zasluzime (co im dovolime )

co sa tyka "fasizmu" na slovensku vacsina ludi ich vnima ako narodovcov a nie fasistov . neexistuje narodna strana ktora by bola alternativovu k multikuti demorkacii ktora vo vsetkych sferach zlyhava a ludia su uz zufaly ... a zufaly ludia robia zufale rozhodnutia ... ak bude tato neschopnost pokracovat tak kotleba v nasledujucich volbach bude mat 30% ...

Ľudia, ľudia. Keď sa dostanú k moci, tak robia veľké rozhodnutia, na ktoré väčšinou ešte skúsenosťami a vedomosťami nedorástli, aj keď niektorí sú už v dôchodkovom veku. Je potom tragédia, keď takí, čo im už intelekt klesá riadia veľké spoločenstvá.. Niektorí si myslia, že sú nadľudia, majú vzhľadom na svoju mocenskú pozíciu veľké možnosti, ktoré zneužívajú a snažia sa uťahovať iným slučku, alebo ináč povedané, zužovať koridor mantinelmi. Tak sa mi zdá, že aj ĽSNS je cielene utvorená a slúži im len na to, aby mali výhovorku, prečo treba tú slučku ľuďom viac uťahovať. Bez tejto vykonštruovanej hrozby by totiž bolo ťažké zdôvodňovať prijímanie rôznych zákonov zatláčajúcich ľudí do kúta. Teda žiadni nacionalisti, ale dobre premyslená koncepcia na represie. Občania druhej kategórie a hrozba? Tí, čo vyrábajú najviac áut na svete najviac šrotov asi aj dovážajú, pretože na nové nemajú. Tí, čo sú kŕmení druhotriednymi potravinami a zásobovaní nekvalitným tovarom majú byť hrozbou? Nebezpečenstvo prichádza úplne z iného smeru a toto odpútavanie pozornosti nepotrvá navždy. Ako sa hovorí, raz sa vykľuje šidlo z vreca, pretože sa tam len ťažko utají bez toho, aby niekoho nedopichalo. To pichanie už cítiť.
Podobná koncepcia s vytváraním hrozby funguje aj v zbrojárskom priemysle. Keby bol všade pokoj, mier, bol by útlm v ich výrobe, preto sa snažia vytvárať neustále napätie, hrozby, aby kšeft išiel. Najlepšie je, keď už je armáda predajcu zbraní zásobená novými zbraňami, staré technicky zaostalé ešte výhodne predať, to zvyšuje ekonomický efekt. Monopoly sa zabávajú s ľuďmi, ako mačka s myšou. Myš si myslí, že uteká, že je už na slobode, ale stále sa jej postaví do cesty labka, teda nejaký mantinel pripavený monopolmi.
Je naivné si myslieť, že myška má moc ovládať mačku.

Zaslal: So august 12, 2017 6:53 pm Odpovedať s citátom
Komentár Jozefa Lenča: Tenká hranica medzi Hrycom a Magátom
Jozef Lenč napísal(a):
Zistenie, že hranica medzi názormi slovenských fašistov a niektorých osobností slovenskej kultúry je veľmi tenká.

Jožo Ráž a Andy Hryc sa netaja, že sú odhodlaní zabíjať. V mene ochrany rodiny používajú slovník internetového šialenca Vaského a členov Kotlebovej úderky.

Herec Hryc (HH) alebo Andy Hryc (AH) napísal(a):
Mám doma niekoľko strelných zbraní, a keď bude treba, kúpim si aj kalašnikov. Na mne až tak nezáleží, už mám svoj vek, ale mám troch krásnych vnukov.

Zaslal: Po august 14, 2017 7:08 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
.. tak kazdy ma pravo chranit seba a svoju rodinu aj za cenu smrti utocnika.. nechapem co je na tom na pohorsenie .. povazujem to za uplne normalne .. definuje to tak zakon ako aj prirodzene pravo .. v amerike je toto pravo rozsirene aj na vlastny majetok .. s cim uz celkom nesuhlasim ale je to tam uz 500 rocna tradicia a zjavne to malo svoje historicke opodstatnenie ..

ty by si co robil pozeral sa ako ti znasilnuju dceru alebo ako ti zabijaju vnucata? vsetky armady statov su prave na ochranu rodin ... zabijaju prave pre nase rodiny (aspon ak maju takyto dovod je to normalne ) bohuzialskutocnost je ina a hlavnym dovodom su peniaze a prospech co nie je sebeobrana ci ochrana statu ale bohapusta vrazda v slubach statu a moci tych co to urcuju
Lemmy
Zaslal: Po august 14, 2017 7:17 am Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
.. tak kazdy ma pravo chranit seba a svoju rodinu aj za cenu smrti utocnika.. nechapem co je na tom na pohorsenie .. povazujem to za uplne normalne .. definuje to tak zakon ako aj prirodzene pravo .. v amerike je toto pravo rozsirene aj na vlastny majetok .. s cim uz celkom nesuhlasim ale je to tam uz 500 rocna tradicia a zjavne to malo svoje historicke opodstatnenie ..

ty by si co robil pozeral sa ako ti znasilnuju dceru alebo ako ti zabijaju vnucata? vsetky armady statov su prave na ochranu rodin ... zabijaju prave pre nase rodiny (aspon ak maju takyto dovod je to normalne ) bohuzialskutocnost je ina a hlavnym dovodom su peniaze a prospech co nie je sebeobrana ci ochrana statu ale bohapusta vrazda v slubach statu a moci tych co to urcuju

Aha, takže je normálne, keď sa Vasky vyhráža vraždením? Čo všetko sú ešte ochotní nábožní fanatici podporiť alebo obhajovať?
Vasky napísal(a):
…títo páchajú genocídu a my ideme ich zlikvidovať. Fyzicky zlikvidovať, ale dopredu budú vedieť. Takže len tí, ktorí neujdú, budú ubití na smrť.

Tí, ktorí neujdú, tých pochytáme, a budeme ich biť na smrť roxorovými tyčami, aby to bolelo. Nie strieľať, lebo to je mŕtvy hneď…

Zaslal: Ut august 15, 2017 6:46 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
strapaty napísal(a):
.. tak kazdy ma pravo chranit seba a svoju rodinu aj za cenu smrti utocnika.. nechapem co je na tom na pohorsenie .. povazujem to za uplne normalne .. definuje to tak zakon ako aj prirodzene pravo .. v amerike je toto pravo rozsirene aj na vlastny majetok ..
Zvláštne. Majú zákon, ktorý umožňuje zabiť zlodeja, alebo nejakého násilníka vo vlastnom dome. Keď rozšírime pohľad na medzinárodnú scénu, tak prečo potom útočia, zabíjajú a rabujú nerastné bohatstvo v iných štátoch a považujú to za dobré? V malom dvore dodržiavať ochranu majetku a vo veľkom porušovať čo sa dá. Je to nepochopiteľná morálka pre človeka, čo koná čestne, ale tu o čestnosť vôbec nejde. Ide jednoducho o korisť moc. Ak niekto zabíja deti a rabuje vo vznešenej uniforme, alebo v esesáckej, odsudzujem obidvoch bez rozdielu, lebo sú to vrahovia. V tomto žiadne poľahčujúce kritérium nepoznám. Žiaľ vo svete je množstvo prípadov zašpinenia uniforiem mnohých štátov. Ja ich dávam do jedného vreca s fašistami, keď robia to isté. Nebudem predsa obsah zlého vreca miešať s obsahom dobrého vreca, lebo by sa my všetko pokazilo. V jednom vreci zlé, v jednom dobré a potom už viem, ako s tým obsahom naložiť. Dám ho do odpadu, alebo do komory.

Zaslal: St august 16, 2017 11:33 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
... plne s tebousuhlasim .. ale tam sa predsa nejedna o sebeobranu ale o vradu za uhradu ... cize armada sa vyuziva ako najomny vrahovia vlad a skupin ktore ju manipuluju a ovladaju ... ale tema bola predsa o nieocm inom
strapaty
Zaslal: St august 16, 2017 11:37 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Vasky napísal(a):
…títo páchajú genocídu a my ideme ich zlikvidovať. Fyzicky zlikvidovať, ale dopredu budú vedieť. Takže len tí, ktorí neujdú, budú ubití na smrť.

Tí, ktorí neujdú, tých pochytáme, a budeme ich biť na smrť roxorovými tyčami, aby to bolelo. Nie strieľať, lebo to je mŕtvy hneď…
[/quote]

tak pokial o tom len recni tak je to v poriadku ...vasky velmi dobre vie ako to ma povedat aby nenaplnil skutkovu podstatu trestneho cinu .... vasky je kapitola sama o sebe... ja som reagoval na hricov komentar.. co je dokazom ze sa citi byt bezradny a neveri ze stat policia a armada ochrani jeho rodinu co je jej psia povinnost.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 4 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Pridať novú tému

Prejdi na: