Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Demagógia v praxi

Lemmy
Zaslal: Pi november 17, 2017 10:57 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6893 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
Lemmy, sám si teda potvrdil, v akej biede sa nachádzame

Ale tá bieda nevyplýva z demokracie, ale zo súkromného vlastníctva. Preto som ti povedal, že si pletieš pojmy, demokraciu s jednotlivými kapitalistickými spoločnosťami (firmami).

DVTV je súkromná, kapitalistická, televízia. A ona si môže robiť, čo uzná za vhodné, pre zárobok, pre zisk, pre kapitál.

Ja som kritizoval Jocha, ktorému dali v DVTV verejný priestor. Demokracia spočíva akurát v tom, že väčšina (zúčastnená na voľbách) súhlasí s tým, aby sme mali na Slovensku podnikateľské, kapitalistické, spoločnosti, voľný trh, a podobne.

Preto som ťa upozornil, že si napísal hlúposť: Však je demokracia a priestor by mal mať každý, alebo nie?

Zaslal: Pi november 17, 2017 12:26 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 954
Lemmy napísal(a):

Ale tá bieda nevyplýva z demokracie, ale zo súkromného vlastníctva. Preto som ti povedal, že si pletieš pojmy, demokraciu s jednotlivými kapitalistickými spoločnosťami (firmami).

Súkromné médiá si tiež nemôžu vysielať čo chcú. Aj tam platia určité regulácie, preto je divné, keď sa vo verejnoprávnych médiách vysiela niečo čo by sa tam nemalo objaviť.
Tzv. verejnoprávne médiá, naberajú znaky, ako súkromné spoločnosti. Preferovať len svojich ľudí, agendu nejakej skupiny, tak to už nie je demokracia. Ak si niekto myslí, že to nevidieť, tak sa mýli. Je už príliš vyčnievajúce. Je veľký rozdiel, keď si niekto v súkromnom médiu vysiela, čo si praje donor a verejnoprávnym médiom, ktoré je platené všetkými občanmi. Vidno, že aj kontrola týchto médií zlyháva, lebo je zrejme tiež naklonená na jednu stranu. Odklon od občanov, náklon ku kapitálu. Veru, proti kapitálu sa nedá hrať, pretože je to vždy neférová hra. Je to ako myslieť si, že niekto dobehne škrupinkárov a začne vsádzať peniažky. Zo začiatku ho nechajú hrať, aby si myslel, aký je šikovný a všetko je v poriadku. Čím viac sa ale hrá, tým viac začne prehrávať. Koniec hry je ale vždy ten istý, že príde o svoje peniaze. Keby sa mu aj podarilo vyhrať, tak si ho počkajú za rohom a okradnú ho.
Aj u nás sa hra blíži ku koncu. Prázdne vrecká už nedovolia dlhšiu hru.

Zaslal: Ne júl 22, 2018 2:56 pm Odpovedať s citátom
Patrik Garaj vo štvrtok 19. júla 2018 o 10.28 h napísal(a):
Rozdal som deťom ruské zástavy, aby ich pálili.

Hnus! Humus! Odpad!

Keď niekto pálil zástavu Európskej únie, tak polícia šalela. Išla sa roztrhať, aby násilím prekazila pálenie zástavy.

A hľa, ktosi páli ruskú zástavu, a polícia mlčí. Nekoná!!! A najhoršie je, že tento zločin sa pácha na malých bezbranných deťoch! Polícia! Prebuďte sa!!!

Zaslal: Po júl 23, 2018 12:39 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1750
Very Happy Lemmy, a nie je reč náhodou o zástavách sovietskych v roku 1968? ... v čase okupácie sekulárnymi humanistami z "východu"? Sovietske sa vtedy ľudovo nazývalo ruské a pálenie zástav bolo politickým protestom proti okupácii...

Myslíte si, že by Gajdoš mal konať?

Počuli ste niekedy také slovo že logika? Very Happy Very Happy

Zaslal: Po júl 23, 2018 5:42 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 954
TvojOponent napísal(a):
Very Happy Lemmy, a nie je reč náhodou o zástavách sovietskych v roku 1968? ... v čase okupácie sekulárnymi humanistami z "východu"?

Niektorí majú ešte fantómovú bolesť z ruskej čižmy. Stále ich tlačí, aj keď tu už Rusi so svojimi vojskami dávno nie sú. Možno skutočne cítia nejaký tlak, že ich niečo gniavi, ale to už bude zrejme následok vojsk premávajúcich sa po Slovensku pod inou zástavou. Pripisovať tento nový tlak Rusom, tak to je už choré.
Viem si predstaviť, aký kvikot by sa začal ozývať, keby niekto dal páliť deťom nejakú inú vlajku. Nuž podľa niekoho nie je hodnota jednej vlajky taká istá, ako inej. Niekto to má v hlavičke pekne rasisticky usporiadané. Kto si neváži inú vlajku, neváži si ani iný národ. Paradoxne tvrdia o sebe , že nie sú rasisti, ale rasizmus sa im tkačí von už aj ušami a všetkými ďalšími otvormi.

Zaslal: Pi júl 27, 2018 5:56 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1750
Lemmy neodpovie. Hanbiii sa...

Zaslal: Pi júl 27, 2018 9:17 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Počuli ste niekedy také slovo že logika? Very Happy Very Happy

O logike ma ide poučovať katolík, ktorý verí vo výrobu prvej ženy z rebra prvého muža? Že nejaký nomád prikázal židovskému bohu, aby zastavil slnko a mesiac v pohybe po oblohe. A boh toho nomáda počúvol.

Eru

Tak neviem, kto sa má hanbiť. Embarassed Twisted Evil

Zaslal: Pi júl 27, 2018 4:32 pm Odpovedať s citátom
Miroslava Kernová napísal(a):
Verejnoprávne médium nie je facebook alebo ulica, kde si môže ktokoľvek tvrdiť, čo chce. A hoci pri politickej debate by RTVS mala k vládnemu politikovi zavolať opozičného, pri odbornej diskusii nie je možné ku kvalifikovanému politológovi volať komunistu, k lekárovi šarlatána. Rovnako si nemyslím, že je pri komentovaní zahraničnej politiky nutné volať k politológovi konšpirátora či proruského trola.

Vyplašená žaba, ktorá sa bojí iných názorov.

Tá by s katolíckym trolom s prezývkou Tvojoponent nedokázala diskutovať. Wink

Zaslal: Pi júl 27, 2018 4:35 pm Odpovedať s citátom
Problém, prečo kritizujem túto novinárku, spočíva v tom, že nepovedala, v čom klame Škvrnda.

Takto sa totiž spávajú kapitalistické hyeny, ktoré síce vedia osočovať, ale bez relevantných dôkazov.

Vojnu nevedie Rusko, ale podlí kapitalisti zo Západu.

Zaslal: Pi júl 27, 2018 4:36 pm Odpovedať s citátom
A Kernová je presstitútkou pre Západ.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 6
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pridať novú tému

Prejdi na: