Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O tomto webe  ~  Ako sa dá prispievať?

filip
Zaslal: Pi január 12, 2007 2:52 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 25 Bydlisko: Pétržka
Ako sa dá prispievať do e-zinu humanisti.sk? Rad by som svoje dlhsie prispevky, ktore maju byt temou diskusie, uviedol radsej vo forme clankov a nie vo forme siahodlhych prispevkov.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mona
Zaslal: Pi január 12, 2007 3:06 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 10 január 2007 Príspevky: 152
filip napísal(a):
Ako sa dá prispievať do e-zinu humanisti.sk? Rad by som svoje dlhsie prispevky, ktore maju byt temou diskusie, uviedol radsej vo forme clankov a nie vo forme siahodlhych prispevkov.

Články pošli na e-mailovú adresu admin@humanisti.sk.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora ICQ
filip
Zaslal: Pi január 12, 2007 4:07 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
To je blbe riesenie pre admina. Takto ich tam musi umiestnovat, starat sa o popis autorov a podobne. Lepsie by bolo, keby admin iba udeloval pravo na publikovanie clankov.
Mona
Zaslal: Pi január 12, 2007 5:17 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
filip napísal(a):
To je blbe riesenie pre admina. Takto ich tam musi umiestnovat, starat sa o popis autorov a podobne. Lepsie by bolo, keby admin iba udeloval pravo na publikovanie clankov.

Myslím, že také množstvo článkov sa neočakáva, že by to bol na admina nejaký nápor. Okrem toho, články musia najskôr prejsť kontrolou. Čo ak napíšeš niečo, čo admin nechce publikovať? Ide mu o obsahovú kvalitu. Plus aj tak treba opraviť gramatické chyby a zle napísané html kódy, ktorými sa formátujú príspevky do časopisu. Takže je to celkom zbytočné.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora ICQ
filip
Zaslal: Pi január 12, 2007 5:42 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
No nic, asi nevies co je redakcny system. Redakcny system sluzi presne na to, o com pises. Aby majitel domeny nemal starosti s clankami, ale pritom, aby mohol rozhodovat, ktore clanky budu uverejnene a ktore nie, aby rozhodoval o tom, kto moze prispievat a kto nie. Viac pozri na http://www.supersvet.cz/phprs/.
Mona
Zaslal: Pi január 12, 2007 5:45 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
filip napísal(a):
No nic, asi nevies co je redakcny system. Redakcny system sluzi presne na to, o com pises. Aby majitel domeny nemal starosti s clankami, ale pritom, aby mohol rozhodovat, ktore clanky budu uverejnene a ktore nie, aby rozhodoval o tom, kto moze prispievat a kto nie. Viac pozri na http://www.supersvet.cz/phprs/.

Môžem ťa ubezpečiť, že viem, čo je to redakčný systém. Som vydavateľom e-zinu Druhá svetová. Takže by si mohol brať vážne to, čo píšem, lebo viem, čo píšem. Laughing
filip
Zaslal: Pi január 12, 2007 5:52 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Aha, tak potom sa cudujem, ze presadzujes tento sposob. OK, je to na adminovi, ja to nebudem...
Mona
Zaslal: Pi január 12, 2007 6:05 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
filip napísal(a):
Aha, tak potom sa cudujem, ze presadzujes tento sposob. OK, je to na adminovi, ja to nebudem...

Pretože nie každý pisateľ článku:
1. ovláda html a je schopný článok do phpRS vložiť bez chybne,
2. má pripojenie k internetu.

Rady admina:
1. Je lepšie vložiť celý článok naraz a dobre, ako hľadať a opravovať chyby, ktoré urobili menej zdatní vkladatelia.
2. Je lepšie mať pod kontrolou to, kto, čo a kedy bude publikovať, než byť zaskočený tým, čo je publikované na webe bez môjho vedomia.

Okrem toho, neviem presne, aké kritéria pre kvalitu článkov má admin, aké články chce zverejňovať, ale jedno viem iste, dbá na to. Napríklad zháňa povolenia od autorov pre publikovanie, aby nedošlo k porušeniu autorského zákona. A to je ďalší dôvod prečo nie.

Nie každý si tú námahu dá.
filip
Zaslal: Pi január 12, 2007 6:20 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Aha, tak je to potom nedorozumenie. Ja phpRS nepoznam a asi ma ovela slabsie, alebo ine, moznosti ako Joomla. V Joomle je to vsetko uplne OK, tam prispievatel pise v editore (nieco ako MS Word), ktory umoznuje formatovat clanok bez znalosti html. Autor moze clanok pisat postupne, stale ho ma ulozeny na servri, ale publikovany nie je, az ked to povoli admin. atd. OK, sorry, nepoznam moznosti phpRS a vobec, nechajme to tak. Uz mi zaplo.
Mona
Zaslal: Pi január 12, 2007 6:38 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
filip napísal(a):
Aha, tak je to potom nedorozumenie. Ja phpRS nepoznam a asi ma ovela slabsie, alebo ine, moznosti ako Joomla. V Joomle je to vsetko uplne OK, tam prispievatel pise v editore (nieco ako MS Word), ktory umoznuje formatovat clanok bez znalosti html. Autor moze clanok pisat postupne, stale ho ma ulozeny na servri, ale publikovany nie je, az ked to povoli admin. atd. OK, sorry, nepoznam moznosti phpRS a vobec, nechajme to tak. Uz mi zaplo.

Tak to sa dá aj phpRS, ak by som tam doinštalovala editor. Ale nevidím v tom zmysel. Lebo k článku predpokladám budeš vkladať fotografie, uvádzať zdroje. A ak to chceš urobiť pekne, asi sa nezaobídeš bez nejakých vložených divov.
filip
Zaslal: Pi január 12, 2007 9:15 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Editor v Joomle to zvlada, dokonca aj ten zakladny a daju sa doinstalovat aj onakvejsie. Ale Joomla je Joomla a toto je phpRS a basta. Uz som ticho.
TvojOponent
Zaslal: Ut október 01, 2013 9:43 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1582
raz dva
tri štyri
[blockquote]päť šesť[/blockquote]

Zaslal: Ut október 01, 2013 9:44 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1582
TvojOponent napísal(a):