Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Kto bude ďalší? (O Lajčákovi)

TvojOponent
Zaslal: Ne august 21, 2016 9:05 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Kto bude ďalší?
Akú nádej má bývalý komunista, že sa stane generálnym tajomníkom?

http://humanisti.sk/view.php?nazevclanku=kto-bude-%EFalsi&cisloclanku=2016080022

Dobre známy konšpiračný wb Humanisti.sk uverejnil článok na adrese humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk s názvom "Kto bude ďalší?Akú nádej má bývalý komunista, že sa stane generálnym tajomníkom?".
Ján Parada sa v ňom snaží podať obraz charakteru politiku Lajčáka ako úplatného človeka ochotného kolaborovať s akoukoľvek mocou. Dopúšťa sa novinársky neetického konania, pretože jeho článok je osobným útokom bez uvádzania kladných stránok Lajčáka. Parada tak klesol na úroveň bulváru a novinárskeho odpadu.

Parada píše, citujem (mimochodom tento citát je možné použiť ako hlavnú myšlienku jeho zavádzajúceho textu):
"Lajčák podobne ako Waldheim vie rýchlo rozpoznať kam fúka vietor, a vie sa zaradiť na tú „správnu“ stranu. Ale nie je to ojedinelý jav."

Je správne, ak Parada poukazuje na komunistickú minulosť Lajčáka. No je neprijateľné, aby táto skutočnosť bola povýšená nad odbornú stránku kohokoľvek. Ak bude pánovi Paradovi zomierať mamička alebo dieťatko, bude sa dožadovať vyslania záchranky s tímom s osvedčením životopisom a dovolím im poskytnúť prvú pomoc až po overení ich svetpnázorových hodnôt? Ako sa zachová Parada, ak nemu príde vozidlo od organizácie Červený kríž s krížom na boku? Odmietne ich pustiť a vykonať životzachraňujúce úkony?

V Kódexe novinára sa dočítate:
3. Novinár nepodnecuje nenávisť, ani diskrimináciu založenú na rase, svetonázore, náboženskom vyznaní, etnickom pôvode, veku, sociálnom postavení, pohlaví či sexuálnej orientácii. O príslušnosti ľudí k menšine informuje iba v prípade, že táto informácia je v kontexte daného príspevku relevantná.

Parada sa dožaduje, aby sa vedúcou osobnosťou OSN stala žena Slovenka, no nevie o žiadnej, ktorá by o také miesto mala záujem. Paradu nezaujíma, či by dotyčná dáma mala na také funkčné zaradenie predpoklady. Predovetkým profesionálne. Paradovi stačí, aby mala vagínu. Hovorí sa tomu feminizmus. Podľa týchto zvrátenách sekulárnych humanistov je vagína argument, prečo uprednostniť ženu pred profesionálnym diplomatom Lajčákom.

Lajčák sa dlhodobo a cieľavedome pripravoval na kariéru diplomata a má za sebou špičkové politické štúdium v Moskve. Znevažovať Lajčáka preto, že študoval v Moskve, je politický hyenizmus. Parada si zrejme nepamätá, za akých okolností sa mohlo v minulom režime študovať. Byť komunistom a formálne ateistom bola podmienka. Mnohým kamarátom som pomáhal vypísať prihlášky do KSČ, aby mohli študovať a prekonať tak politické prekážky ateistov tej doby. Ano, formálne sa v tých prihláškach písalo o oddanosti veci komunizmu, vstupovaní do KSČ z presvedčenia... Bol to spoločenský folklór tej doby.

Zaujatý postoj Paradu voči Lajčákovi je jeho osobným profesionálnym zlyhaním. Parada vynechal Lajčákov profesionálny životopis, ktorý v skratke si mohol nájsť aj na Wikipédii. Dozvedel by sa, že:
Citujem: "V roku 1988 začal pracovať na česko-slovenskom ministerstve zahraničia. Medzi rokmi 1991 a 1993 pracoval na veľvyslanectve v Moskve, najprv na česko-slovenskom a neskôr slovenskom. Medzi rokmi 1993 a 1994 bol šéfom kabinetu slovenského ministerstva zahraničia. V rokoch 1994 a 1998 bol slovenským veľvyslancom v Japonsku, medzi rokmi 2001 a 2005 podobnú funkciu zastával i vo vtedajšej Juhoslávii (Srbsku a Čiernej Hore od roku 2003), Albánsku a Macedónsku.
Od 30. júna 2007 vystriedal vo funkcii vysokého predstaviteľa pre Bosnu a Hercegovinu Christiana Schwarz-Schillinga.
16. decembra 2007 mu najväčší bosniansko-srbský denník Nezavisne novine udelil ocenenie Osobnosť roka.[3] O takmer dva týždne neskôr, 28. decembra, mu titul Osobnosť roka udelil aj denník bosnianskych moslimov Dnevni Avaz.[4]
26. januára 2009 ho prezident Ivan Gašparovič vymenoval za nového ministra zahraničných vecí SR namiesto Jána Kubiša. Miroslav Lajčák zároveň naďalej pôsobil vo fukcii vysokého predstaviteľa pre Bosnu a Hercegovinu.[5]. Vo funkcii vysokého predstaviteľa ho vystriedal v marci 2009 Valentin Inzko."

Parada uvažuje, citujem:
"Komunista si môže položiť otázku: „Ale prečo práve komunista, ktorý sa vykašľal na Komunistickú stranu; ktorý zradil komunistické ideály?“ Liberál (antikomunista) si zasa môže položiť otázku: „Ale prečo práve komunista?“"
Parada vytvára premostenie na Barosa, ktorý bol maoista, ale aj na Waldheima, ktorý bol členom SA. Bez uvedenia kontextu doby. Takéto skratkovité a povrchné hodnotenie ľudí vedie k davovému násiliu a spoločenskej poprave schopných ľudí.

Kto by teda mal byť generálnym tajomníkom OSN podľa Paradu? Zrejme akýkoľvek blb s vagínou medzi nohami. Najlepšie keby taká žena si nechala narásť fúzy. Samozrejme musela by byť ateistka, nenávidieť katolíkov...

Parada prezrádza o súčasnom ateizme viac, ako by chcel. Dnešný tzv. Nový ateizmus je žalostným extraktom všetkých zlých svetonázorov a zriadení, s ktorými sa svet potýka. Je to hnutie vymedzujúce sa voči kresťanstvu ako ideológii lásky a pravdy. A vymedziť sa voči pravde a láske je stať sa luhárom a nenávistníkom. Aj preto sa ateisti nehlásia k sekulárnemu humanizmu. Je to svetonázorová odbočka na smetisko dejín. Tam sa zaiste dobre darí potkanom a krysám. A podobnej hávedi namýšľajúcej si, že sú sekulárni humanisti.

_________________
Ponúkol som ateistom srdce na dlani. A oni? Rozbehli sa pre príbor.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: Ne august 21, 2016 10:36 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7369 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Dobre známy konšpiračný wb Humanisti.sk uverejnil článok na adrese humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk s názvom "Kto bude ďalší?Akú nádej má bývalý komunista, že sa stane generálnym tajomníkom?".

TO: Parada kydá na Lajčáka v štýle bulváru. Nechutné až odporné.
TvojOponent napísal(a):
…článok je osobným útokom bez uvádzania kladných stránok Lajčáka.

Prečo opäť katolícky klameš (podľa KKK, Katechizmu katolíckeho klamára)?

Citujem z článku:

„…plniť povinnosti a zverené úlohy tak, aby som mohol so cťou nosiť hrdé meno…“

„Má správne politické názory, ktoré aj aktívne presadzuje. Má vrelý vzťah… Takisto jeho morálne a charakterové vlastnosti sú predpokladom toho, že bude platným…“

„Poznám ho ako zodpovedného, rozvážneho človeka, v kolektíve obľúbeného. Má kladný vzťah… podporuje politiku strany. Jeho charakterové vlastnosti a politické názory sú predpokladom, že bude platným členom…“

„…má zodpovedný vzťah k plneniu povinností“.

„Povahovo je… Lajčák tichý, rozvážny, skromný, priateľský, otvorený. Má zmysel pre kritiku a sebakritiku. Má dobré spoločenské vystupovanie.“

„je tichej, rozvážnej povahy, skromný, priateľský, otvorený. Má primeranú ctižiadostivosť, je kritický a sebakritický. Jeho spoločenské vystupovanie je na dobrej úrovni, prejavuje rozhodnosť, samostatnosť a ochotu pomôcť druhým. Svoje ciele dosahuje odvádzaním dobrej psychickej a fyzickej práce. Patrí medzi aktívnych členov… Má dobrý vzťah k spolužiakom, spoluobčanom i starším, ale dáva prednosť menšiemu okruhu ľudí pred veľkým kolektívom. V priebehu celoškolského štúdia dosahoval veľmi dobré výsledky – prospieval s vyznamenaním. Je to výsledok všestranne rozumových schopností, logického myslenia, ale aj svedomitého a systematického štúdia.“

„Disciplinovane plnil všetky… povinnosti.“

TvojOponent, máš podlý charakter, ak tieto vlastnosti nepovažuješ za kladné. Crying or Very sad Vynechal som slová, na ktoré si ako mäkký kartón citlivý, aby ťa tentoraz v úsudku neovplyvňovali, lebo chcem, aby si sa zameral len na kladné charakterové vlastnosti, ktoré sú uvedené v článku.

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
TvojOponent
Zaslal: Ne august 21, 2016 11:10 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Používate frázy z komunistickej dokumentácie, ktorá je skôr formalitou.

Váš článok je tendenčný a zaujatý. Nesie znaky vašej osobnej nenávisti voči Lajčákovi. Všímate si, že sa zastávam - podľa toho, čo o ňom uvádzate, ateistu a komunistu?

Lebo si vážim dôstojnosť každého človeka vrátane nacistov, komunistov a ateistov.

Na osobné útoky nebudem reagovať.

_________________
Ponúkol som ateistom srdce na dlani. A oni? Rozbehli sa pre príbor.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: Ut september 13, 2016 9:12 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7369 Bydlisko: Mám.
Svoju kandidatúru stiahla bývalá šéfka klimatického dohovoru OSN, kostarická diplomatka Christiana Figueresová s odôvodnením, že chce uľahčiť výberový proces.
Pacific Islands News Association (PINA) napísal(a):
Christiana Figueres departs UN secretary general race

8:11 pm GMT+12, 12/09/2016, United States

Christiana Figures has left the contest to succeed Ban Ki-moon as the UN’s secretary general, she announced on Monday.

The former UN climate chief led 195 countries to agree an historic pact to tackle global warming in Paris last December, and hoped this success would convince governments to back her in the contest for the New York post.

But a series of straw polls among the UN Security Council saw Figures finish close to bottom, receiving support from just two countries.

In a letter the Costa Rican said she was pulling out through “loyalty to the United Nations and in order to facilitate the advance of the selection process.”

Figures added there was still a need for a “new era” of multilateralism to tackle a variety of interconnected issues such as conflict prevention, human rights, migration and climate change.

“Never before have we had so many issues compounding each other,” she added.

Portugal’s former prime minister António Guterres topped a 9 September poll with 10 of the Council’s 15 members voting in his favour, just ahead of Slovakia’s Miroslav Lajčák in second.

Nine candidates remain in the running for the UN secretary general post, with an appointment due by December.

SOURCE: CLIMATE HOME/ PACNEWS

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
Lemmy
Zaslal: Ut január 07, 2020 9:36 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7369 Bydlisko: Mám.
Správa: USA nedali šéfovi iránskej diplomacie víza, nedostane sa do OSN.

USA jednoznačne porušuje dohodu z roku 1947. Je najvyšší čas, aby sa OSN presťahovalo inde, mimo USA.

Američania si už priveľa dovoľujú!!! Motorova pila

A čo Lajčák? Mlčí?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
Lemmy
Zaslal: Št január 09, 2020 11:50 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7369 Bydlisko: Mám.
Američania chcú po zabití Solejmáního seriózne rokovať, Irán označil ponuku za neuveriteľnú.

Američania sú idioti. Najprv zavraždia iránskeho generála, a potom kvákajú o rokovaní?

Ouch

Webnoviny.sk

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
Lemmy
Zaslal: Št január 09, 2020 11:52 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7369 Bydlisko: Mám.
Pozri: Donald Trump je zločinec!

Ide strach z amerického prezidenta.

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
Skeptik
Zaslal: Pi január 10, 2020 9:49 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
Lemmy napísal(a):

Ide strach z amerického prezidenta.

Myslím si, že teraz má aj on strach. Iránci vedia tiež vyrábať drony, veď nedávno predali Rusom milión kúskov. Videl som také maličké, ktoré boli vybavené strelnou zbraňou a naprogramované na tvár človeka. Po tom, ako Američania vyhlásili, že zabitie Solejmáního bol akt sebeobrany, tak to môžu teraz vyhlasovať aj Iránci pri každej odvetnej akcii.
Správanie sa mnohých sa teraz podobá gangstrom, ktorí vbehnú do banky so zbraňami, mieria na bezbranných ľudí zbraňami a mnohokrát aj niekoho zastrelia. Rozsievajú strach a rabujú. Privlastňujú si peniaze iných, ktoré museli iní ťažkou prácou zarobiť. Potom si idú niekde užívať ľahko získané, dokiaľ ich nechytia, alebo ako sa hovorí kým nenarazí kosa na kameň.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi január 10, 2020 11:54 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7369 Bydlisko: Mám.
Snemovňa schválila rezolúciu o obmedzení právomocí Trumpa voči Iránu

Rezolúcia požaduje, aby Trump nezačínal akékoľvek vojenské akcie voči Iránu, ak ich najskôr neodobrí samotný Kongres.

TASR

Kosa narazila na kameň. Wink

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.