Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Vrahovia a spoločnosť.

Skeptik
Zaslal: Pi november 22, 2019 8:29 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1197
Každá zdravá a morálna spoločnosť sa snaží chrániť svojich občanov pred vrahmi a týchto následne izoluje, prípadne eliminuje. To ale platilo len vo vzťahu ku vlastnému národu. Totiž ak je národ agresívny a expanduje, spoločnosť, ako to vidíme v mnohých prípadoch vrahov podporuje a chráni. Dokonca z nich robia hrdinských bojovníkov, aj keď zabíjajú ženy a deti. Samozrejme, že ich nikto z ich národa nenazýva vrahmi a už sa to tak zaužilo po generácie, že na nich hľadí národ inými očami, ktoré sú značne privreté a tolerantné k zabíjaniu iných. Vraždenie v tzv. spoločenskom záujme je podivne tolerované. Vrah je vrah a takýto maximálne tolerantný pohľad glorifikujúci vraždenie je pre morálneho človeka nepochopiteľný. To je už vo svete toľko nemorálnych ľudí, že to nikomu nevadí? Aj náboženstvá a rôzne režimy, ktoré sa predstavovali, ako vrchol morálky používali a používajú vrahov na presadzovanie svojich cieľov. Kto totiž expanduje zákonite pácha nespravodlivosť, lebo niekomu musí ubrať. Nejako to všetkým vyhovuje, keď im niekto zlepší ich životnú úroveň zadarmo. To, že je to na niečí úkor ich až tak netrápi. V súčasnosti ale už dochádza k tomu, že títo tzv. spoločenskí vrahovia, ktorí vraždili v prospech spoločnosti iné národy, už vraždia aj domáce obyvateľstvo. Tomu môže byť na príčine ovládnutie mocenských postov v štátoch nepriateľmi a následné využitie vrahov ako voči nepriateľom.
Spoločnosti sa takto dehumanizujú, pretože zákonite dochádza k pribúdaniu vrahov, keďže sú podporovaní nielen agresívnymi, ale aj mlčiacimi morálnymi.
Zvlčenie spoločnosti potom znamená pre všetkých veľké riziko. Násilie sa stáva bežným javom. Kto zastaví vrahov? Opäť len vrah, alebo má šancu aj niekto morálny? Môže dôjsť aj k tomu, že niekomu z toho stresu a násilia prepne a ak bude mať možnosti a schopnosti vo svojej bezvýchodiskovej situácii si povie:" Aj tak je už všetko stratené." a spustí apokalypsu. Môže dojsť aj k tomu, že nevzdelaní vrahovia vyhubia rozumných ľudí a pretože sa o moderné technológie a rôzne uložené nebezpečné látky nebude mať kto postarať. Apokalypsa zákonite všetkých dobehne aj na tom najbezpečnejšom mieste na Zemi.
Dobrá správa nakoniec. Šváby to zrejme prežijú, znesú totiž 1000 x vyššiu rádioaktivitu, ako človek.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.