Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Nezábudka

Lemmy
Zaslal: Ut december 04, 2018 6:01 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7363 Bydlisko: Mám.
Ria Gehrerová plače nad tým, ako zlyhal liberálny kapitalistický trh. Len si to nelogicky chybne vysvetľuje. Keď zlyhajú kapitalisti, tak sú zrazu socialisti dobrí presstitútkam.
Ria Gehrerová napísal(a):
Pred dvanástimi rokmi zanikla bezplatná linka Nezábudka pre ľudí s psychickými problémami. Jej obnova nie je prioritou pre štát ani pre donorov. Liga za duševné zdravie žiada o pomoc premiéra Pellegriniho.

Roky to fungovalo takto: v ružinovskej nemocnici v noci zazvonil telefón a slúchadlo zdvihla psychologička Oľga Lörinczová, ktorá práve mala službu na linke dôvery.

Štandardný postup je, že sa najprv snažíte naladiť na vlnu volajúceho. Nepokúšate sa ho rozveseliť ani zmeniť tému. Očami prechádzate zoznam psychológov a psychiatrov, ktorí by mohli pomôcť.

Na druhej strane je niekto, kto sa chce poradiť, porozprávať. Niektorí hovoria pokojne, iní sú vo veľmi zložitej situácii a tomu zodpovedá aj ich prejav. „Vtedy je dôležité, aby zo seba dostali emóciu, aby plakali, kričali, nadávali,“ vysvetľuje Lörinczová. „Keď to z nich vyjde, sú už schopní to racionálne rozobrať.“

Linka Nezábudka, ktorú prevádzkovala Liga za duševné zdravie, ročne dostala viac ako päťtisíc telefonátov. V roku 2006 však zanikla a dodnes sa ju nedarí obnoviť. Hluchá je dodnes.

Nie sú peniaze.

A čo? Aspoň vidíme, aký je dnešný kapitalizmus. Zrazu nikto z novinárov nie je ochotný priznať kapitalistický egoizmus!!! Zrazu mlčia, nenadávajú na dobrých kapitalistov, tzv. donorov, ale plačú, nariekajú, či by im boli dobrí aj marxisti a komunisti. Hyenistickí novinári. Evil or Very Mad

Spamätajte sa, žobraví novinári, a ujasnite si, čo chcete. Máme tu tvrdý kapitalizmus, a kto sa odkláňa od toho liberálneho kapitalizmu, je pre vás len zdroj posmechu a kritiky. Tak si vyžobrite do dna svoj plač.

Žerte svoje kapitalistické pomyje až na dno misy. Hnus

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.