Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Marakéšsky dohovor.

Skeptik
Zaslal: Pi november 16, 2018 6:20 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 972
Dôvodom prípravy Marakéšskeho dohovoru o riadenej migrácii sú zrejme klimatické zmeny. Do úvahy síce prichádzajú aj iné dôvody, ale teraz sa budem trocha venovať len jednému - problémom s vodou. Ani u nás to nie je veru nejaké ružové, alebo lepšie povedané mokré, ale krajiny , ktoré sa nachádzajú v teplejších oblastiach začínajú mať vážne problémy v zásobovaní vodou. Jedná sa teda aj o veľmi bohaté krajiny, kde aj s pomocou vedeckých podkladov vedia, že je zle. Niektorí to doteraz riešili hĺbkovými vrtmi a mali dosť vody. Táto stratégia ale začala mať poriadne trhliny, keď sa zásobíská spodnej vody začínajú vyčerpávať. Čo im teda ostáva, ak nechcú viesť vojny o vodu? Marakéšska dohoda je taká jemnejšia metóda, ako sa presťahovať a zmeniť krajinu. Darmo si nastavali mrakodrapy a vyzbrojili sa po zuby, keď nebude voda, budú musieť všetko nehnuteľné bohatstvo nechať napospas prírode. Prírodné bohatstvo sa rabuje, vedú sa devastujúce vojny ľudia plytvajú, lietajú z jedného miesta na iné ako je... , nikto sa nechce uskromniť, nechce regulovať svoju populáciu, ale radšej cudziu a to prinesie mnohé konflikty. Namiesto toho, aby obrovské bohatstvo investovali do rôznych odsoľovacích zariadení a zlepšenia pestovania rôznych rastlín, lesov a iných ekologických projektov, dávajú to na zbrojenie a nezmyselné mrakodrapy. Jasné, že bohatých nejaké pestovanie nezaujíma, pretože oni sa v zemi hrabať nebudú, lebo je to pod ich úroveň. Však si kúpia, čo si len zmyslia. Nuž zatiaľ áno, kým ich nezasype piesok.
Príkladom by mohli byť niektoré projekty z Afriky, kde domáci, obyčajní jednoduchí ľudia dokázali zvrátiť totálne zdevastovanie krajiny, naučili sa ako hospodáriť s vodou, vypestovali mnoho stromov a vrátili tak život krajine a ľuďom živobytie. Bohatí radšej vymýšľajú projekty bez roboty, ako jednoducho cestovať ako maharaďžovia, v horúčavách do hôr a v zime do tepla. Ale kde pôjdu, keď nebude voda a následkom toho ani rastliny, keď všetko bude zdevastované. Možno ich ale nezasype piesok, pretože aj ten sa už rabuje aj od nás, aby mohli stavať mrakodrapy, pretože je ho nedostatok kvôli týmto stavbám na celom svete. Zrejme ich zasype len prach, kým sa na ten prach neobrátia aj oni.

Zaslal: Št november 22, 2018 7:32 pm Odpovedať s citátom
Lajčák na ospravedlnenie svojej účasti pri odsúhlasovaní Marakéšského dohovoru sa vyjadril, že lepšie je byť pri stole, ako na tanieri. Neznie to férovo, keď sa neberie ohľad na iných, čo nie sú účastní. Však poznáme Mníchovskú dohodu. Je to ako bezohľadné uchmatnutie si sústa na úkor niekoho iného. Nie som si ale istý, či naši politici nenosia na také stretnutia niečo na podnose na zahryznutie. Podľa stavu, v akom sa nachádzame, tak mi to pripadá, ako keby sme boli sústom my. Zo zahraničia sa hostia na náš účet, ako keď si niekto vyberá z bonboniéry. Natiahnuté ruky cez hranice berú chuťovky. Jeden takú, druhý onakú. Voľný a nekontrolovaný pohyb kapitálu a tovarov je pre obyvateľov malých štátov nie požehnaním, ale tragédiou.

Zaslal: Ne december 02, 2018 8:14 am Odpovedať s citátom
Na prijatie Marakéšskeho dohovoru sa zrejme nájde nejaká cestička. Hovoria, že tam poletí Kiska. Ak tam aj nedoletí, možno sa nájde niekto, kto tam bude so slovenskou vlajočkou, aby sa to prijalo. V krajnom prípade niekto zo Slovenska zavolá telefónom, že sme sa chceli zúčastniť a všetci to s radosťou prijmú. Len sa obávam, aby sa časom riadená migrácia nezmenila na nariadenú tak, ako to praktizoval súdruh Stalin, keď boli milióny ľudí presídľované, aby ich rozptýlil a tým stratili svoje korene a chuť klásť odpor nespravodlivostiam režimu. Potlačil tak mnohé nepokoje v zárodku. Zrejme sa táto metóda niekomu veľmi zapáčila. Obmedziť ľuďom právo na sebaurčenie, na ochranu vlastných národných záujmov, to sa deje v mnohých nedemokratických režimoch. Veď aj na nižších úrovniach vadí, keď si ľudia chcú sami spravovať svoj kraj. Nazvali to pekne, že samosprávny kraj, ale keď si ľudia zvolili niekoho, kto nevyhovoval centru, tak to bol poriadny cirkus. Tak aký samosprávny kraj to je? Mali to nazvať nesamosprávny, alebo nesvojprávny. Keď sa toto deje na nízkej úrovni, je naivné si myslieť, že v tej najvyššej niekomu dovolia niečo svojprávne.

Zaslal: Ut december 04, 2018 5:46 pm Odpovedať s citátom
Niekde som začul ohľadom migrácie, že Slovensko na svoju rozlohu môže prijať okolo 30 miliónov migrantov. Niekto to vypočítal niekde od stola, ale vidno, že nepozná Slovensko a jeho klímu. Nie sme v Egypte, alebo Indii, že ľuďom stačí handrička okolo pása a zvalí sa na noc, kde chce. Ešte predchádzajúca generácia Slovákov mala problémy, aby prežila vzhľadom na nedostatok potravín a to ľudia robili ako kone. Nemali dostatok pôdy na to, aby ich uživila. Niekto tu splieta skoro o 10 násobne väčšom počte ľudí na to isté územie. To by sa museli jesť navzájom, aby niektorí prežili. Mnohé iné štáty sú na tom podobne. Napr. v Anglicku mali kolónie a bol hladomor, až do času, kým nevymysleli chladenie do lodí, aby mohli dopraviť ovčie mäso z Nového Zélandu. Podobne počas druhej svetovej vojny kvôli blokáde ich prístavov už mali na mále a zásoby len na dva mesiace. Keby za normálneho stavu zlyhalo zásobovanie, tak by bol obrovský problém, tak čo to splietajú "múdre hlavy"? Naviac pri takom hustom osídlení by vznikali konflikty, kedy by značne klesla aj poľnohospodárska výroba, čo by spôsobilo ešte nižšiu úžitkovosť územia. Však sa len pozrime na Ukrajinu, koľko si teraz dopestujú, keď veľa ľudí bojuje a nepracuje. Ďalšia mobilizácia im produkciu ešte zníži. Na černozemi a hladujú. A u nás chcú v horách vystravovať 35 miliónov ľudí. Takých mudrákov z teplých krajín by som vypustil niekde na Sibír, nech vytriezvejú. My tu už vlastne migráciu máme a to migráciu kádrov, ktoré obsadzujú posty. Prídu zo zahraničia a hneď na vysoké miesta. Domáci sú vytláčaní z práce, z bytov, zo zdravotnej starostlivosti. Už sme len obyvatelia kolónie vytlačení na okraj spoločnosti. Ani parlament sa už nezastáva Slovákov. Lepšie zastúpenie mali Slováci v Uhorskom sneme, keď bola maďarizácia. Je to národná katastrofa aj bez tých 30 miliónov, ktoré by asi museli jesť aj trávu, aby prežili a ako by to potom na Slovensku vyzeralo, tak to si asi vie každý domyslieť.

Zaslal: Ut december 04, 2018 6:35 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6926 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
Niekde som začul ohľadom migrácie, že Slovensko na svoju rozlohu môže prijať okolo 30 miliónov migrantov. Niekto to vypočítal niekde od stola…

Prečo sa zaoberáš hlúposťami? Zrejme si na dôchodku, a veľmi sa nudíš. Keď nevieš kto, keď nevieš kedy, keď nevieš, kde, si na rovnakej úrovni ako ten rečník. Tiež táraš od brucha, od stola. Čím sa odlišuješ? Ničím!!! Len seješ zlo medzi ľuďmi. Ľudia nie sú zvedaví na krčmové rečičky. Teda, ani na tvoje pletky.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: