Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Dobyvatelia zo Skrivolandie.

Skeptik
Zaslal: Ne november 04, 2018 10:21 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1200
V niektorých štátoch sa zavádzajú podivné zákony, pomocou ktorých právoplatní vlastníci prichádzajú o svoj majetok. Zlodej má podľa nich väčšie právo na majetok, ako jeho pôvodný právoplatný majiteľ. Dobyvatelia zo Skrivolandie teda novodobými metódami rabovania prídu k majetkom. Každé rabovanie je antihumánne, teda proti ľuďom, ľudskosti a preto každé zavádzanie takýchto zákonov nemožno nazývať ani prívlastkami demokratické. Je to prejav agresivity a bezohľadnosti dobyvateľov. Ak som dobre počul, nejaký taký zákon, kde nový majiteľ, aj keď získal majetok podvodom má naň väčšie právo ,ako jeho podľa pôvodného práva skutočný majiteľ údajne prijali aj v Česku. Je to absurdné. Videl som dokument zo Španielska, kde majú tiež takúto právnu deformáciu. Ak sa niekto nasťahuje majiteľovi do domu a do 3 dní to neohlási, nemôže tohto novousadlíka z toho bytu vyhnať ani polícia. Dochádza tak k absurdným situáciám, kde títo nájazdníci využijú vzdialenie sa majiteľa a totálne zdevastujú byt a rozpredajú aj jeho zariadenie. Majiteľ sa môže dostať do svojho bytu len po mnohých mesiacoch chodenia po úradoch. Ak sa aj u nás zavedú takéto metódy, asi si vie skoro každý domyslieť, aké následky to bude mať. Už teraz tu síce máme mnohé deformácie, ale takéto niečo je už doslova právnické rabovanie a legalizácia zločinu. Je zlé, ak prestaneme žiť v Právolandii a obsadia nás Skrivolandovia. Pred nimi veru nie je nič v bezpečí, žiadny majetok, ale ani ženy a deti.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Ut november 06, 2018 5:01 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1200
Na divokom západe platilo, že zbraň je zákon. Ak mal nejaký bandita zbraň, tak si teda vynútil právo na všeličo. V súčasnosti začína platiť, že zákon je zbraňou. Zákon v rukách banditov teraz začína mať teda podobný ekvivalent, ako kedysi zbraň. Tento právny banditizmus svedčí o zvrátenosti spoločností, kde slušní ľudia prestávajú mať miesto na život, pretože banditi ich podobne, ako na divokom západe terorizujú, oberajú o majetok a prípadne aj doslova likvidujú.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Št júl 16, 2020 3:57 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1200
Zachytil som správu v RTVS, že generálnym prokurátorom sa možno stane aj niekto, kto nebol prokurátorom. V prvom rade by sa už teda nemohol volať generálny prokurátor, pretože prokurátorom nikdy nebol. Pripadal by názov ako napr. Generálny vedúci prokurátorov a podobne. Ako by to ale vyzeralo, keby tam sedel niekto, čo by sa vôbec nevyznal do práce prokurátorov? Ako by ich mohol riadiť a kontrolovať? O to zrejme vôbec nejde, aby prokurátori robili poctivo svoju robotu, ale aby plnili príkazy a to je koniec spravodlivosti, ako sa podľa vývoja už dávno dalo predpokladať. Keď už teda generálnym prokurátorom nebude prokurátor, tak sudcom už tiež asi časom nebude musieť byť právnik. Však si nejaký protekčný dosadenec všetko nájde na internete, ako sa bol už vyjadril jeden politik. Právo nám teda skapína na bezprávnu nákazu, ktorá to berie hlava nehlava, až tu žiadne právo nezostane. Mafii to vyhovuje, keď si bačuje po svojom.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.