Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Poznámky k článkom na OSACR.cz

Lemmy
Zaslal: Po október 29, 2018 12:31 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6893 Bydlisko: Mám.
Tu budem dávať poznámky k článkom na OSACR.cz.

Dôvod som napísal tam v článku 15 důvodů proč není dobré být křesťanem.

Lemmy napísal(a):
Je tu už 1 303 príspevkov (komentárov) pod článkom, a mne sa dlho načítava v prehliadači, kým sa dostanem k najnovšiemu príspevku. Príliš dlho, a preto v tomto článku ukončujem diskusiu. Len kvôli tej technickej záležitosti. O nič nejde, ale nechce sa mi čakať, kým sa mi načíta nejaký príspevok, už je to pre mňa neprehľadné.

Poznámky skúsim písať osobitne, inde. Kto bude mať záujem, môže si ich prečítať. Pozri: Diskusné fórum.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po október 29, 2018 5:06 pm Odpovedať s citátom
Ako prvý reagoval 29. 10. 2018 dotknutý Bela Lugosi.
Bela Lugosi napísal(a):
Takže nemáš argumenty, dobře. Utíkáš. Bojíš se zde odpovídat a přecházíš na nějaký svůj web, kam ostatní nemohou psát a nechtějí psát. Chápu. Nechápeš rozdíl mezi falzifikací a verifikací, neznáš vědeckou metodu, tedy jsi prohrál. Uznávám tvou prohru a beru jí, přijímám. Nashle. Smile

Mýli sa, nemá pravdu. Vymýšľa si! Mám argumenty, uviedol som ich, akurát ich ignoruje. Jemu je zbytočné čokoľvek napísať, stále bude tvrdiť, že to nie sú argumenty. On dokonca ignoruje aj Americkú akadémiu vied. Jemu písať argumenty je ako hádzať hrach na stenu. Nič nerozumie, je nevzdelaný, nevie ani, ako funguje veda, a trepe nezmysly. Mne hovorí, že nepoznám vedeckú metódu, pričom je to primitív, ktorý sa štíti mytologickou metódou, že boh z rebra prvého muža vyrobil prvú ženu. Klame, že som v diskusii na OSACR.cz prehral. Neprehral som, len ten technický nedostatok s načítavaním tisícky komentárov mi vadí. Vyzerá to tak, že Bela zomrie hlúpy a nevedomý. Neche poznať pravdu, má už svoju fikciu, ktorú vydáva za pravdu. A s tou fikciou túži zomrieť. Jeho problém.

Zaslal: Po október 29, 2018 5:12 pm Odpovedať s citátom
Inak, Bela je dobrý magor, vidno, že je veriaci, nábožný.
Bela Lugosi 29. 10. 2018 napísal(a):
„4.1 Prečo sa nemôže skupina ľudí slobodne dohodnúť, že budú voči sebe dodržovať isté pravidlá včítane vlastných trestov a sudcu ? Niečo ako majú firmy arbitrážne súdy ? Ako majú športové zväzy svoje vlastné pravidlá.“

Ano, plný souhlas, muslimové by měli mít právo zde kamenovat nevěrníky, stejně jako oni by nám zde měli nechat právo soudit se podle našich pravidel, tak má fungovat správná multikulturní společnost!

Tento fašisticko-machistický sekularismus bílého muže je mi též proti srsti. Je to věc dané kultury. Musíme to ctít! Pozvali jsme si sem muslimy? Ano, tak se musíme podřídit i jejich pravidlům, nejen oni našim.

Integrace je oboustranný proces. Majte sa tu!

Zaslal: Ut október 30, 2018 11:25 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 954
Lemmy napísal(a):
Inak, Bela je dobrý magor, vidno, že je veriaci, nábožný.
Bela Lugosi 29. 10. 2018 napísal(a):
„4.1

Ano, plný souhlas, muslimové by měli mít právo zde kamenovat nevěrníky, stejně jako oni by nám zde měli nechat právo soudit se podle našich pravidel, tak má fungovat správná multikulturní společnost!

Tento fašisticko-machistický sekularismus bílého muže je mi též proti srsti. Je to věc dané kultury. Musíme to ctít! Pozvali jsme si sem muslimy? Ano, tak se musíme podřídit i jejich pravidlům, nejen oni našim.

Integrace je oboustranný proces. Majte sa tu!

Súhlasím, že ten Bela si nevidí ďalej od nosa a nedokáže preto vidieť mnohé, mnohé súvislosti.
Aby bol štát riadený dvoma rozdielnymi právnymi systémami, to je úplný nezmysel. Naviac je tu rozpor v tom, že ak by oni mali právo kameňovať v inom štáte, potom by každý, čo príde do ich štátu mal mať právo súdiť iných podľa vlastných zákonov. Tu by ale mali značnú výhodu, pretože súdiť niekoho podľa demokratických zákonov by bolo pre ich previnilcov veľmi výhodné. Ale pochybujem, že by tam niekto dovolil súdiť podľa humánnych princípov. Prečo teda oni neprijmú humánne tresty, prečo nechcú zaviesť taký istý princíp aj vo svojich štátoch? Zavádzať exteritoriálne zákony je preto divné, ale diktátori to radi robia, pretože by najradšej vládli celému svetu.
Žiaľ je takáto exteritorialita zákonov podporovaná mnohými politikmi.
Je to, ako keď by sa dvaja dohodli, že si budú vymieňať tovary. Jeden pestuje banány a iný pomaranče. Ten, čo ale pestuje banány núti pestovateľa pomarančov brať od neho aj zhnité plody, zatiaľ čo ten, čo pestuje pomaranče musí dodávať prvotriedny tovar, ináč mu ho ten druhý nezaplatí. A tak pestovateľ banánov vždy nájde nejaký zhnitý pomaranč a neplatí. Super dohoda. Komu sa taký systém páči, nech pestuje pomaranče.
Exclamation

Zaslal: So november 03, 2018 6:49 am Odpovedať s citátom
Len si archivujem.
Lemmy 3. 11. 2018 napísal(a):
Svatý Jeronýmek, je žalostné, ako si dokázal sám sebe dať vlastný gól. Lebo sa poriadne mýliš. Ak mám názor, aj to dočasný (kým nepríde nejaký seriózny dôkaz o existencii nejakého boha alebo bohyne), že bohovia sú len výplodom ľudskej fantázie, tak to v žiadnom prípade neznamená to, čo tvrdíš ty o mne, že môj piaty dôvod patrí do niektorého tvojho bodu zo štyroch. V žiadnom prípade! Ide len o tvoju neznalosť. To len nedokonalosť nášho jazyka (zdeformovaného náboženským myslením) umožňuje vyvodiť nelogický záver, že ak si myslím, že ľudia vytvorili náboženstvá, že z toho vyplýva, že verím v božiu neexistenciu. Zamieňaš predmety. Ľudia si vytvorili nejaké predstavy. To znamená, že neverím tým ľuďom, ktorí majú také predstavy. Nech sú aj o bohu, ale pre mňa platí len jeden dôkaz, že o tom hovoria ľudia, konkrétne najviac teisti, a tí dokonca len tým predstavám veria. Ak odmietam uznať názory teistov pre ich neschopnosť poskytnúť aspoň vierohodné dôkazy o ich hlavnom predmete, o bohu, tak z toho vôbec, v žiadnom prípade nevyplýva, že verím v božiu neexistenciu. Také čosi môže vymyslieť len teista. Ako sa dá veriť v neexistenciu? Je to teistický blud, ktorý sa teisti snažia podsunúť ateistom. Ateista je ten, ktorý odmieta teistické názory. Nie nejakú pomyselnú neexistenciu alebo existenciu nejakých bohov. O bohoch začali rozprávať teisti, takže na nich leží bremeno dôkazov o existencii nejakých bohov. Ateista len pre veľmi veľkú absenciu dôkazov, a pre veľmi veľký počet protirečení, odmieta uznať teistické názory. A to odmietanie nie je viera!!! Budeš zbytočne kľučkovať s teistickými rečičkami, pretože ignoruješ 5. bod, uznávaš LEN 4 možnosti, a z dôvodného odmietania sa snažíš vyfabrikovať vieru. Lenže to je len veľmi hlúpy a nelogický postoj k 5. bodu. V žiadnom prípade nespadá pod žiaden zo 4 menovaných bodov. To, že ty niečomu veríš, a ja pre veľký nedostatok serióznych podkladov k tvojej viere odmietam uznať tvoju vieru, ešte neznamená, že verím v božiu neexistenciu. Výraz „verím v božiu neexistenciu“ mohol napadnúť len náboženského idiota. Ale ide o nelogický slovný zvrat. V mojom prípade môžeš akurát hlásať, že neverím rečiam, ktoré hlásajú nábožní (teisti). Sú veľmi nepresvedčivé. Sú voči sebe veľmi protirečivé. Napríklad, ak jeden teista dokáže existenciu bohyne Afrodity, automaticky vznikne spor voči monoteistickým bohom. Ak kresťan tvrdí, že existuje len jeden boh (ale vo význame, že tomu len verí, že existuje), tak dôkaz o existencii bohyne Afrodity potvrdí, že kresťan sa mýli. To isté bude platiť pre akéhokoľvek monoteistu, ktorý hlása, že existuje len jeden boh. Naopak, žiaden monoteista nevie dokázať, že bohyňa Afrodita neexistuje, a tak stále bude platiť spor medzi veriacim v Afroditu a veriacim v (dajme tomu) židovského boha (JHWH). Každý nábožný len prijal náboženskú ideológiu od predkov, a postupne si upravoval na nové podmienky. Dodnes v Indii existujú nábožní, ktorí veria vo viacerých bohov, a tí sú v spore s monoteistami, napríklad s kresťanmi. Im, v Indii, skúšaj dokázať, že sa mýlia, že veria nesprávne. Na mňa náboženské rečičky neplatia. Pozorujem náboženstvá ako celok. Práve pre tie všetky rôzne pohľady nábožných, ich protirečenia, odmietam všetky náboženstvá. A navyše k životu náboženstvo nepotrebujem. To je ďalší podstatný dôvod. Nie každý má potrebu bicyklovať pod vodou. To je taký kreslený vtip, ako ryba bicykluje pod vodou. Človek bez náboženstva je ako ryba bez bicykla.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: