Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Kauza SNS a ministerstva obrany

Lemmy
Zaslal: So október 20, 2018 5:30 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7168 Bydlisko: Mám.
Stanovisko podpredsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Ľubomíra Galka k nákupu bojových obrnených vozidiel 8x8 Vydra
Ľubomír Galko, podpredseda SaS, tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť napísal(a):
„Bojovému obrnenému vozidlu 8x8 s honosným menom Vydra, ktoré ide ministerstvo obrany zaobstarávať bez súťaže, museli dať nižšiu balistickú ochranu (menšiu hrúbku panciera) – STANAG 3, inak by sa im vozidlo potopilo. Tým pádom vozidlo nespĺňa podmienky ťažkej brigády, k budovaniu ktorej sa Slovensko zaviazalo. Na to, aby ju spĺňalo, by muselo mať balistickú ochranu STANAG 4 alebo STANAG 5. Naďalej platí, že poctivou medzinárodnou súťažou s poctivým zapojením slovenského obranného priemyslu sme mohli získať lepšie vozidlo za lepšie ceny. Tento projekt z dielne nominantov SNS pokladám za spackaný a vláda by ho nemala schváliť. Politika SNS má na Slovensko ničivé účinky.“

Pozri: Radšej hamovať vo svojich odvážnych vyjadreniach.

Zaslal: So október 20, 2018 5:42 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1079
Lemmy napísal(a):
Stanovisko podpredsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Ľubomíra Galka k nákupu bojových obrnených vozidiel 8x8 Vydra
Ľubomír Galko, podpredseda SaS, tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť napísal(a):
„Bojovému obrnenému vozidlu 8x8 s honosným menom Vydra, ktoré ide ministerstvo obrany zaobstarávať bez súťaže, museli dať nižšiu balistickú ochranu (menšiu hrúbku panciera) – STANAG 3, inak by sa im vozidlo potopilo. Tým pádom vozidlo nespĺňa podmienky ťažkej brigády, k budovaniu ktorej sa Slovensko zaviazalo. Na to, aby ju spĺňalo, by muselo mať balistickú ochranu STANAG 4 alebo STANAG 5. Naďalej platí, že poctivou medzinárodnou súťažou s poctivým zapojením slovenského obranného priemyslu sme mohli získať lepšie vozidlo za lepšie ceny. Tento projekt z dielne nominantov SNS pokladám za spackaný a vláda by ho nemala schváliť. Politika SNS má na Slovensko ničivé účinky.“

Pozri: Radšej hamovať vo svojich odvážnych vyjadreniach.

Jasné, že podľa niekoho treba ťažšie stroje, pretože keď ich budú šrotovať, ako predtým tanky a OT, tak to viac niekomu vynesie. Tie sumy na zbrojenie sú už neskutočné. Mám dojem, že teraz sa za OT dáva viac, ako predtým za stíhačku a stíhačka asi stojí viac, ako kozmická loď. Však ešte tu zopár ľudí žije, čo robia a platia dane. Zatiaľ.

Zaslal: St marec 27, 2019 6:37 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1079
Neviem načo sme kupovali toľko stíhačiek, keď sa stále tvrdí, že sme nie obranyschopní a musí sa u nás usídliť americká armáda. Je to ako so starými autami zo západu, ktoré sa ku nám masovo dovážajú. 30 - roční stíhačky, tak to neviem koľko vydržia, keď 20 - ročné auto je už len šrot. Možno preto kúpili taký počet, aby boli letu schopné aspoň dve. A tých 30 skladov americkej armády čo údajne má byť na Slovensku, o ktorých sa hovorí, čo v nich bude? Dúfam, že nie jadrové zbrane. Toto zamotávanie Slovákov do rôznych konfliktov sa mi vôbec nepáči.
Nedávno bolo výročie bombardovania Juhoslávie. Prečo sa konali prelety bombardérov ponad naše územie? Bolo to z jednoduchého dôvodu, aby mohla vládnuca skupina ospravedlniť svoje konanie, preto do konfliktu zamontovali aj iné krajiny. Oni mali predsa dosť svojich prostriedkov na vedenie vojny z mora, Stačilo im tam umiestniť o jednu, alebo aj desať lietadlových lodí viac, ale to by sa ukázali, ako jasný agresor a zrejme aj pred domácim obyvateľstvom by to bolo ťažké vysvetľovať. Teda keď schválne prelietavali ponad čo najviac krajín s ich súhlasom, zrazu neboli sami a javilo sa to, ako kolektívne odsúdenie "zlého" režimu. Súčasné konanie americkej vládnucej skupiny silne pripomína minulé udalosti v Juhoslávii. Tejto špičke zrejme nezálež ani na vlastných obyvateľoch, veď nezamestnanosť je tam katastrofálna. nedávno som počul, že majú až 27 % nezamestnaných mužov v produktívnom veku, Keď k tom pripočítame aj ženy, tak to musí byť obrovské číslo. Obyčajným ľuďom sa veru asi v Amerike nežije ľahko.Vojny sú veru poriadne drahé a na ich platenie sme dobrí aj my, doslova maličký červík.

Vidím jasnú stopu politiky rozvracania pod heslom: Zväčšuj to, čo tvojich nepriateľov rozdeľuje a zmenšuj to, čo ich spája.
Bol by som radšej, keby sa praktizovalo radšej opačné heslo. Určite by sa ľuďom žilo lepšie.
Hyperaktívnych vojnových štváčov by bolo potrebné nejako prevychovať, ale to zrejme nebude jednoduché, pretože už pri malých deťoch s touto diagnózou je to obtiažne.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: